Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full metal [BOYI]


Recommended Posts

"Zwracam też uwagę, że nie chodzi o 460 fps tylko 690 (!) na m210. I nie przeczę, że snajperki powinny mieć większą moc niż repliki szturmowe. I naprawdę nikomu korona by z głowy nie spadła, gdyby broń szturmowa była limitowana do 400 fps - snajperowi wystarczyło by 550."

 

I tu sie kompletnie zgadzam z przedmowca. W dodatku taki snajper majacy np CA25 musialby strzelac tylko i WYLACZNIE z ognia pojedynczego, a nie jak to moj znajomy co ma taka replike i strzela seria argumentujac "Bo on byl za krzakiem...." .

Osobiscie mam eLke i ok 500-600fps [w zaleznosci od wlozonej sprezyny], uzywam kulek 0.36 i nie martwie sie tym czy przeciwnik dostal czy nie bo to slychac ;) nawet z wiekszej odleglosci. Do ochrony i CQB mam AEP'a ktory w zupelnosci starcza, a i nawet jest lepszy niejednokrotniee od karabinu :D.

 

Co do tego karabinku BOYI jest naprawde fajny, swietnie wyglada i lezy. Strzela nie najgorzej, ale wolalbym chyba jednak zainwestowac w CA25 po tunningu niz ten karabinek. Niejednokrotnie przekonalem sie, ze jakosc trzeba stawiac na pierwszym miejscu, a firma BOYI do grona tych najlepszych nie nalezy ;).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety, CA25 kupowany konwencjonalnie w sklepie w Polsce to wydatek dwukrotnie większy niż ta SPR - moim zdaniem różnica ceny nie przekłada się proporcjonalnie na różnicę jakości i to jest duży plus dla boya. Jest wykonany estetycznie i dokładnie, ale widać jednocześnie pewne niedoróbki i wpadki.

 

U mnie np., poza horrorem w komorze hopa, odnalazłem dziurę w gb - milimetrowej średnicy z tyłu cylindra - nie przeszkadza ale jest. Poza tym replika dotarła do mnie nieposkręcana, małe śrubki typu trzymającą tłumik płomienia na lufie zewnętrznej postanowiłem z miejsca wymienić żeby uniknąć potem wiercenia. Taki urok.

Link to post
Share on other sites

Do tego co dodał Michał i Lakimakromedia dorzucę tylko, że kilka razy oberwałem od snajpera i za każdym razem był to zasięg skuteczny przeciętnego (czyt nie zrąbanego) AEG'a. A bolało jak ze 120 fpsów więcej.

 

A autor tego felietonu może mieć i 2900 fps, liczy się to, że dostrzegł problem, który rzeczywiście istnieje, a nie jest tylko wyimaginowany przez grupkę biedaków nie mających hajsu na tuning.

 

A kupić PTW można po to, żeby chodzić z M130 i mieć zajebiście wykonaną, mało awaryjną replikę i lansować się na strzelankach.

Link to post
Share on other sites

może strzelałeś na wietrze a może to wina tego, że to jest airsoft i nie licz na powtarzalność snajperską, jednakże takie rozbieżności na 10m to trochę za dużo wg. mnie sprawdzałeś na chrono odchyły mocy? może masz nieszczelny układ i z tego biorą się zróżnicowane strzały...

 

to tylko moja teoria nie bój się, że masz coś źle w karabinku... sprawdź czy wszystko gra i daj nam jakieś wskazówki.:D

Link to post
Share on other sites

Lufa czysta az sie blyszczy, hopke raczej lepiej sie nie da wyregulowac gumka jest guardera, a lufa systemy, jedyne co faktycznie z tego co mowicie moze powodowac rozbieznosci to kulki, poniewaz testowalem ostatnio biodegradalne gunfire zapakuje exele i sprawdze, czy 0,25 wystarcza czy pakowac ciezsze ? mam wynieniony takze cylinder na typ 0

Edited by warkot
Link to post
Share on other sites

co do lufki tez ostatnio zakupiłem systemę. Jestem zadowolony. Tylko nie licz ze bedziesz strzelal tam gdzie chcesz na 50m. To nierealne. Ale tak z 30m to celność w puszkę powinna być (jak jest bezwietrznie)

Co do tak mocnych tuningów. Mnie też to denerwuje , że są ludzie którzy w zwykle karabinki wwalają niewiadomo jakie springi byle miały jak najwięcej fps. I moim zdanie tez powinno być ograniczenie 400 dla szturmowców 550 dla snajperów. Ale i tak nikt na to nie pójdzie bo bedą kit wciskali. Jeżdzę się też strzelać z Lakim i ustalaliśmy że do budynku limit 450 max. a tu co patrzę chodzi sobie nasz kolega replika 500-520 ca25 no i jaka tu sprawiedliwość. Ogólnie w dzisiejszych czasach napewno się nie przyjmie zasada 400 i 550 bo stocki mają coraz więcej np seria cymy 430-450 stock to jest Durne. Dlatego zbieram na zestaw prometeusza z m190 (ale raczej sprężynka zbyt mocna) chyba ze wstawię GB systemy m150 czy m170 ( w tej chwili mam m125 elementa jakies 430 fps. ale to jeszcze nie jest pewny ten tun up. bo czy to ma sens... - niedługo byśmy się prawdziwymi karabinami strzelali). + oczywiście jakis pistolecik bo nie będę strzelał z 5m . Dobija mnie jeszcze to , że koles ze zwyklym karabinkiem stanie sobie strzela na auto strzela strzela ale jakas kulka cudem dolatuje z 80m. a ja mając snaperkę strzelając semi tylko sobie mogę wtedy bo moja kula leci na 55 m. I co to ma być ;p

Dobija mnie też jak słyszę , że ktoś do szturmowego karabinku sobie kupuje Gb systemy m170 powiedzmy argumentując to tym , że chce byl lepszy. zal.pl

ZERO realizmu.

ps.

No i żeby nie było , że ja jestm chory bo strzelanie tylko na semi rzecz jasna.

Tam w tym arcie na wmasg o mocy znalazlem fajnego komenta - niebezpieczniejsza replika 500-550 strzelająca na auto niż snajperka 600 na semi...

Edited by knypek3
Link to post
Share on other sites

Mam sporo przechodzoną lufę systemy 510 mm i skupienie jest całkiem przyzwoite. Tyle że jeżeli o skupienie chodzi to podejrzewam iż duże znaczenie będzie miał dystanser. Stokowy jest krótki, sama gumka zaś cienka, założyłem dystanser H elementa ale chyba nie jest to jakiś super wynalazek... jak będę miał czas to poeksperymentuję ;)

 

Co tuningu - ja sobie zostawiam m120. Na chwilę obecną mógłbym i m150 wkładać, ale moim zdaniem takie kręcenie na dłuższą metę po prostu nie ma sensu... Oczywiście, jeżeli replika jest dobrze złożona i celna, powtarzalność jest dobra, to więcej fps przełoży się często na więcej fragów. Tyle że ersoft to dla mnie nie jest sport, tylko zabawa. I ważniejsze jest samo bieganie z repliką w dobrym towarzystwie niż nabijanie sobie fragów na "konto". A najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy repliki mają podobne moce. I rozsądniej jest, aby te moce oscylowały w okolicach 350-400 fps dla szturmowców niż 500-550 fps. Z ustępstwem na rzecz replik z ogniem pojedynczym.

Link to post
Share on other sites

W temacie o częściach tuningowych elementa ktoś pisał na temat tej sprężyny. Szkielet nie jest specjalnie wzmacniany, ale biorąc pod uwagę że jest sprężyna o stopień mocniejsza od stokowej to powinien dać radę... Chociaż kto wie? I na stokowej może pęknąć ;)

Link to post
Share on other sites

myślę , że można zaryzykować, mam m125 a ktoś pisał ze m135 i m125 nie różniły się zbytnio w mocy (tzn nie aż tak bardzo) a mi na m125 ciśnie spokojnie.

a tak wogóle to co jeszcze masz w tym GB? Jakieś wzmocnione części zębatki czy cos??

Edited by knypek3
Link to post
Share on other sites
myślę , że można zaryzykować, mam m125 a ktoś pisał ze m135 i m125 nie różniły się zbytnio w mocy (tzn nie aż tak bardzo) a mi na m125 ciśnie spokojnie.

 

To jakieś niepoważne jest, co napisałeś ;). Jak się nie różnią, skoro się różnią??? Stawiam, że szkielet się sypnie w końcu. Może pociągnie parę tysięcy, ale w końcu pewnie nie da rady. Zawsze możesz spróbować. Jest szansa, że wymiana szkieletu odsunie się w czasie, albo że w ogóle nie pęknie (z GB nigdy nic do końca nie wiadomo ;))

 

M125 i M135 to jest duża różnica. Zwłaszcza, że Boyi w stocku ma M120.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za info. Knypk3 nie moj gb to stock, generalnie chce wymienic springa i pokolei wymieniec czesci które się sypną :P żywiąc cichą nadzieje że skielet wytrzyma :P

Apropo mojego czesniejszego postu dotyczącego skupienia to juz kurde wymiękam, rozlozylem i zlozylem wszystko ponownie nawet teflona sobie zawinąlem i nadal bez zmian tydzież są one niewielkie.

Czy może na to wplywac stockowa komora ??

Mam także gumke guardera a dystanser systemy.

Juz sam nie wiem co dalej zrobic z tym skupieniem dlatego mysle o skoku w mocy wymieniajac springa.

Ma ktoś jakis pomysl ?

Link to post
Share on other sites

Viamortis , ja tego nie testowałem ktoś kiedyś na wmasg pisał , że właściwie między jedną a drugą jest jakieś 20-30 fps różnicy , także najlepiej brać innej firmy niz elementa.

A raczej jak masz stock to Ci się sypnie. Może nie zębatki bo jakieś tam super złe nie są jak spokojnie ciągną m120 (komuś w mk12 nawet m140 ciągną xD) ale pewnie tłok od razu się sypnie. Także miej przygotowaną kase. Zresztą sam chciałbym się dowiedzieć co z tego wyjdzie. Co do komory to jest nieszczelna - z tańszych to polecam czerwonego elementa bo sam mam i spisuje się nieźle. Do tego bore-up + precka i bedzie dobrze. I najlepiej zmien sprężynkę bo stock bardzo obciąża części.

Ta konfiguracja czyli lufka komora bore-up z cichymi głowicami + m125(+tłok ale to raczej nie wpływa na moc) dała 425 fps. Naprawdę widać różnicę , kolega ma kałacha od boy'a i różnica kolosalna. Także można m135 spróbować.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ech... ja się tak zastanawiam jaki jest sens pakować mocniejsza sprężynę skoro taki rozrzut jest? Kulki będą dalej leciały a i tak nie będziesz trafiał w nic, tylko krzywdę większą możesz z bliska zrobić...

 

Pierwsza sprawa to popracuj nad tym skupieniem, żeby to strzelało normalnie. Ja mam na tym m120 bardzo przyzwoity zasięg a o to przecież chodzi. Na komorze stokowej, gumce systemy i dystanserze element. Fpsów nie mierzyłem bo mnie to nie interesuje.

 

Jak masz taką możliwość, spróbuj założyć inną komorę (np. pożyczoną od kogoś z lufą razem), próbuj, kombinuj. Być może w komorze są jakieś nadlewki itp. Różnie to bywa.

Link to post
Share on other sites

Po roznych opiniach ktore wyczytalem, wymienilem komore na czerwonego elementa i faktycznie skupienie sie poprawilo ale teraz dla odmiany na singlu co ok 10 strzalow mam przestrzal z 2 kulek na auto tego nie zauwazylem, ktos ma jakis pomysl ?

 

" I najlepiej zmien sprężynkę bo stock bardzo obciąża części. "

Tzn na jaka ?

Link to post
Share on other sites

Na jakąkolwiek o niejednakowym zwoju, nawet elementa lub madonion od biedy...

 

Podwójne strzały mogą być spowodowane złym ułożeniem kołnierza gumki hopup, dystansera, albo po prostu komora jest troszkę inna... U mnie np. tuż po przesmarowaniu low-capów pojawiły się podwójne strzały, jak się już oczyściły trochę ze smaru to tego nie ma.

Link to post
Share on other sites

tez to mam i trochę mnie to irytuje - jest to spowodowane tą gumką uszczelniającą chyba. U mnie z reguły pomaga mocne podkręcenie maga. Poprostu gniazdo magazynka nie jest idealnie spasowanie z komorą. Tzn u mnie jest tak , że nie pobiera kulki. Ale ogólnie komora fajniutka. Najlepiej - jak nie rozkładasz często guna to go czymśumocować tak by komora się nie obracała bo zauważyłem że ma lekie luzy na boki - zobacz czy Twoja tez takie ma. A ponadto jak już mówiłem mocno podkręcaj magi.

Link to post
Share on other sites

u mnie sprawa okazala sie jasna pękł mi dystanser po wymianie nie mam juz dubletow, co do komory jest spoko, a patent na nieruszanie to poprostu mega teflon fix :P a co do maga to mam elektryka wiec podkręcony jest ze tak powiem zawsze.

 

Jeszcze jedno czy poza kolorem jest jakas róznica pomiedzy czarna a przezroczysta gumka guardera ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...