Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka Grenade Carrying


Recommended Posts

Bzdura.

W Wietnamie była w użyciu podobna kamizelka do M79, XM148 i wczesnych M203.

Jedyna różnica to w zasadzie plastykowe napy, takie jak w oporządzeniu M67.

Poza tym granat do wymienionych granatników był ten sam...

 

Obecnie ta kamizelka w zasadzie nie jest używana, bo najpierw zastąpiła ją ta:

Iifs02.jpg

a później zestaw MOLLE I/II z odpowiednimi kieszeniami.

Link to post
Share on other sites

Ta stara kamizelka grenadiera pojawiała się okazjonalnie jeszcze na przykład w Afganistanie ok. 2002 roku wśród ludzi z Sił Specjalnych - noszona np. pod rozciągniętym oporządzeniem SPEAR ELCS, albo luźnymi tekstylnymi kamizelkami w typie 5.11.

 

Obecnie łatwiej będzie napotkać te kamizelkę u filipińskich piratów niż w czołowych armiach.

Link to post
Share on other sites

potrafisz poznać że ten model ma plastikowe napy a nie metalowe ?

kamizelka wygląda na nową więc napy mogą być jeszcze nie pościerane

Jest różnica owszem ...w górnych kieszeniach w tych starszych modelach nie dało się przosić długich ładunków oświetlających..ale kiedy została wprowadzona taka modernizacja nie wiem..

 

moim zdaniem może spokojne robić Grenadę, Panamę, i wszystkie konflikty od końca lat 70-tych(początku 80-tych)

 

skoro nie wchodzi w System ALICE ..to w jaki ?

w MLCE raczej nie ...bo to powstało w 1967

 

jak masz jakąś tajemną wiedzę Królik to podziel się ....

Link to post
Share on other sites

potrafisz poznać że ten model ma plastikowe napy a nie metalowe ?

Ten ma metalowe. Kamizelka z plastykowymi ma inny odcień nylonu na klapkach (wpadający w rudy) a poza tym jest horrendalnie droga, bo rzadka (wczesna).

kamizelka wygląda na nową więc napy mogą być jeszcze nie pościerane

Napy są metalowe.

Jest różnica owszem ...w górnych kieszeniach w tych starszych modelach nie dało się przosić długich ładunków oświetlających..ale kiedy została wprowadzona taka modernizacja nie wiem..

W (naj)starszych modelach kieszenie najniższego rzędu dochodziły do rozcięcia regulacyjnego. Zmianę kieszeni pirotechnicznych wprowadzono (moim zdaniem) pod koniec lat 60.

moim zdaniem może spokojne robić Grenadę, Panamę, i wszystkie konflikty od końca lat 70-tych(początku 80-tych)

A moim - od początku lat 70.

skoro nie wchodzi w System ALICE ..to w jaki ?

w MLCE raczej nie ...bo to powstało w 1967

Proszę: KAMIZELKA z 1968 roku. Już z napami metalowymi. WCZEŚNIEJSZE miały plastykowe.

jak masz jakąś tajemną wiedzę Królik to podziel się ....

Już się dzielę:

As a result of the recommendations made by the Army Concept Team In Vietnam (ACTIV) in September 1967, Natick Labs redesigned the grenade carrier vest.(...)

The improved vest, which was designed to be worn over the flak jacket and suspenders, was approved for procurement in January 1968 and was issued in small and large sizes.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ten ma metalowe. Kamizelka z plastykowymi ma inny odcień nylonu na klapkach (wpadający w rudy) a poza tym jest horrendalnie droga, bo rzadka (wczesna).

 

Nie koniecznie sam mam taką z rudymi klapkami, ale miałem też taką zieloną z plastikowymi napami i ja głupi ją sprzedałem :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...