Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W MINIMI po prawej stronie zostaje prześwit pod pokrywą z prostego powodu. Bez tego nie byli byście w stanie przesunąć suwadła (czy jak się to w MINIMI nazywa) do siebie. We wszystkich tak jest.

 

Co do wcześniejszych postów o problemach z dyszami, podawaniem kulek itd. Uważajcie co kupujecie, bo z nieznanych nikomu powodów dysze od M4 i M16 (niby się różnią dłuższą lufą i kolbą, więc dziwne że w bebechach też) mają inna długość, nawet u tego samego producenta.

 

M16 BU http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1507 20.8mm

M16 http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1370 20.77mm

 

M4 http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1371 21.28mm

M4 BU http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1509 21.34mm

 

Już raz się na tym przejechałem, myśląc że pod tym względem M4 i M16 się nie różnią. 0,5mm ma znaczenie hehe.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Tematy dotyczace M249 maja wiele stron i orzegladanie tego wszystkiego na telefonie to prawie tortura. Czy moglby mi ktos w skrocie powiedziec jak dziala i po co jest ten ,,sound control"? Na spodzie boxa jest wejscie na jacka, po co ono konkretnie jest? Slyszalem ze sa kable z przyciskiem dzieki ktorym mozna podkrecac boxa poprzez nacisniecie tego przycisku. Gdzie mozna taki kabel dokupic (i czy wogole istnieje)?

Link to post
Share on other sites

Tematy dotyczace M249 maja wiele stron i orzegladanie tego wszystkiego na telefonie to prawie tortura. Czy moglby mi ktos w skrocie powiedziec jak dziala i po co jest ten ,,sound control"? Na spodzie boxa jest wejscie na jacka, po co ono konkretnie jest? Slyszalem ze sa kable z przyciskiem dzieki ktorym mozna podkrecac boxa poprzez nacisniecie tego przycisku. Gdzie mozna taki kabel dokupic (i czy wogole istnieje)?

 

Funkcja "sound control" służy do automatycznego podkręcania boxa podczas strzelania. Mikrofon zamontowany w części wchodzącej do repliki wyłapuje dźwięk GB i wtedy załączany jest silniczek, który podaje kulki za nas.

Dobrze słyszałeś o tych kabelkach z przyciskiem. Kiedyś były dostępne na taiwangun.com, nie wiem jak jest teraz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jako, że jest temat tylko o informacjach o Minimi P&J to teraz jest już o problematyce w odpowiednim dziale. No i jest pierwszy problem :???:

 

U mnie gun nie podaje kulek. Jest to spowodowane tym ,że dysza kiedy powinna być w tylnim położeniu to siedzi w komorze hop-up i blokuje podawanie kulek do komory hop-up. Czasami jak strzelam na sucho to raz na 10 strzałów zdarzy się, że dysza zostanie z tyłu jak powinna po strzale. Chyba przypiłowanie dyszy nic nie da. Jak samemu rozwiązać ten problem? Czy muszę rozkręcać geara by się z tym uporać? - bo jak muszę to wolę do Krakmanów odsłać by gwarancji nie stracić.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

 

Wymień dysze i głowice tłoka - miałem to samo

POZDRO

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam. Przeczytałem temat i mam pytanie, czy repliki, które są obecnie do kupienia także borykają się z tymi samymi problemami, które opisane są w postach na początku tematu, jaka jest ich częstotliwość występowania no i czy wogóle opłaca się kupować tą replikę- nową ze sklepu? Czy ta replika też posiada jakieś serie produkcyjne, jak to ma czasami miejsce przy innych replikach? Może wypowiedzą się jacyś nowi użytkownicy tej repliki, ewentualnie jacyś serwisanci. Podoba mi się strasznie ta replika, ale jak mam wydać 1200 złotych z groszami na zestaw do majsterkowania to znam inne bardziej przyjemne sposoby na wydanie takich pieniążków. Tak wiem, że zawsze coś tam trzeba dokręcić czy zobić jakieś poprawki, ale chodzi mi o awaryjność stock'owych egzemplarzy. Jeszcze jakby ktoś mogł powiedzieć coś na temat osiągów w stock'u to bym był wdzięczny. Dzięki i pozdro.

Link to post
Share on other sites

Bo właśnie u mnie po wymianie komory Hop Up na CA + gumka Systema, na sprężynie M130 Guardera, Bore Up ten stockowy PJ wychodzi 400 fps. Czy to możliwe, że to wina dyszy?

 

Ok, to bedę wymieniał zestaw cylindra na Bore Up Guardera tylko teraz, który:

 

ten http://gunfire.pl/product-pol-1152196655-Zestaw-Cylindra-Bore-Up-do-M16.html

cz ten http://gunfire.pl/product-pol-1152194822-Zestaw-Cylindra-Bore-Up-do-M16A1-M16VN.html

 

Jak widać na zdjęciach, dysze różnią się od siebie: ta pierwsza jest na końcu ścięta, natomiast ta druga jest prosta.

 

I teraz pytanie, która będzie pasować do komory CA z gumką Systema?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niestety u mnie skończyło się na wyjęciu bore up . Przerobiłem DF, guardera i wzmocnionego modify. Za każdym razem głowica tłoka się sklepywała.

Ale podobnie jak powyżej - na komorze CA, dyszy m16, gumce systema i lufie prometheusa mam 490 fps przy m130, więc jest potwór ;)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Witam

Mam problem z M249 P&J...a dokładniej, nie podaje kulek albo raczej strzeli raz na kilkanaście strzałów, przeczytałem chyba większość tego tamtu jak wszystkich innych powiązanych z m249 na tym forum, zrobiłem tak jak kolega pisał na samym początku, zpiłowalem ujście kulek w magu oraz stoper kulek (może nawet troszkę za bardzo :icon_razz:) i nadal to samo, zauważyłem że pojde nieco lepiej jeśli uciągnę przewód z kulkami (to metalowe co wychodzi z maga) oczywiście po uprzednim nakręceniu magazynka.

Edited by matii1604
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...