Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp7 Galaxy


Recommended Posts

Za 200zl Specshop sprowadzi mi lufe PDI o dlugosci 242mm.

Czy precka bedzie wystawac poza tlumik plomienia (nie chce instalowac tlumika dzwieku)?

 

Lufa 242mm bez zastosowania atrapy tlumika dzwieku bedzie widoczna.

 

215mm jeszcze sie spokojnie miesci a pozatym MP7 z tłumikiem dzwieku wyglada naprawade fajnie :D

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites
  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wyczytalem na Airsofnews.pl, ze chlopaki wstawili taka lufe w MAC10 (nowy aep TM, w ktorym lufa standardowa ma 130mm).

Predkosc wylotowa wzrosla do 268 fps.

Zreszta, jak cos bedzie nie halo, zmienie cylinder.

Tylko czy lufa 242mm zmiesci sie BEZ tlumika dzwieku?

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Tzn. moze byc widoczna, ma nie wystawac poza tlumik ognia, ma nie przedluzac repliki.

 

Lufa 242mm będzie się kończyła wraz z tłumikiem płomienia (+/-) ale bedzie widoczna przez jego szczeliny. 215mm to moim zdaniem max aby nie było potrzeby montowania atrapy tłumika dzwieku lub dłużego/pełnego tłumika płomienia.

 

Poprawka: przy 242mm lyfa może ciut wystawać, na jakies 2-3mm.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Dzieki wszystkim za info.

Wezme chyba 242 (najwyzej cos pokombinuje z tlumikiem plomienia).

Jak ktos ma jeszcze jakies pomysly, newsy, cokolwiek -bede wdzieczny za wszystko.

 

Rozwiązaniem problemu dłuższej lufy moze być przedłużenie-adapter do tłumika płomienia dodwanay np. do tej preclufy:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2298

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Panowie, ktoś próbował wcisnąć tego Mp7 do kabury udowej na duże pistolety? Oraz jakiej wielkości są magi (te krótsze)? Chodzi mi o szerokość...

Pozdrawiam serdecznie!

 

Z moich doświadczeń wynika że noszenie MP7 w kaburze udowej albo pionowej na chest-rig'u odpada - cieżkie i z powodu gabarytów niewygodne.

Rozwiązaniem jest noszenie poziome na kamizelce tak jak tutaj:

http://www.hkpro.com/pdw.htm

tyle że zdaje to egzamin tylko bez zamonowanych dodatkowych celowników i z odkręconym tłumikiem płomienia (ala HK PDW jak na zdjęciu).

 

Wymiary Maga:

Stopka: szerokość 26mm / długość: 41mm

Metal bodymaga: szerokość 17mm / długość 40mm

Wysokośc całkowita: 107mm

 

Wymiary +/- 0,5mm

Link to post
Share on other sites

I tak duże te karabinki, sądze że jedyne użytkowanie sensowne to budynki..... a jako boczna to sie to nie sprawdzi. Glock TM'a jest w tym momencie dużo lepszym wyborem.

 

I tak - i nie.

O ile budynki to rzeczywiście najlepsze pole do działania dla MP7 to z drugiej strony oferuje znacznie więcej niż Glock 18c (bo chyba o nim mowa). Różnica to po prostu siła, zasięg i gabaryty. Dwa pierwsze czynniki to domena MP7 natomiast 18-tka ma po swojej stronie niewielkie rozmiary i jako taka stanowi dobrą replikę ale w kategorii broni bocznej lub ”ostatniej szansy”. W przypadku MP7 pozostaje rozwiązać tylko problem ew. kabury i spokojnie może służyć podobnie jak Glock oferując w zamian sporo więcej niż pistolet.

 

W moim przypadku MP7A1 to broń główna, przeznaczona zasadniczo do CQB chociaż powoli ewoluuje w coś z czym nie będzie wstyd pokazać się nawet w lesie (w stylu podkręconej MP5-ki). Ten typ użytkowania sam z siebie eliminuje problem przenoszenia broni bowiem niemal narzuca zastosowanie któregoś z typów zawieszeń – z mojej strony polecam 1-punktowe, które zdaje się być najlepszym rozwiązaniem.

 

Z drugiej strony MP7 jako broń boczna nie jest raczej wyposażany w celowniki kolimatorowe, tłumiki, powiększane magazynki i wszelkiego typu inne dodatki które zwiększały jego rozmiary i utrudniały przenoszenie dlatego dobrze umiejscowiona kabura raczej zda egzamin. Praktycznym rozwiązaniem podpatrzonym na pewnej stronie a potem u znajomego jest pozbawienie repliki tłumika płomienia co upodobni ją do wcześniejszej wersji (HK PDW) i noszenie jej na wysokości klatki piersiowej – najłatwiej dostosować do tego rodzaju transportu kamizelkę modułową.

Link to post
Share on other sites

Warunki użytku broni ostrej a replik airsoftowych troche się różni, i przyjmując, że glock TM strzela tak samo jak MP7 galaxy (o ile nie lepiej) to przecież to oczywiste, że do użytkowania jako broń boczna jest idealny.

 

Jeśli chodzi o użytkowanie w budynkach to oczywiste że wolałbym MP7, łatwiej przycelować, stabilniej sie to trzyma.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Warunki użytku broni ostrej a replik airsoftowych troche się różni, i przyjmując, że glock TM strzela tak samo jak MP7 galaxy (o ile nie lepiej) to przecież to oczywiste, że do użytkowania jako broń boczna jest idealny.

 

Jeśli chodzi o użytkowanie w budynkach to oczywiste że wolałbym MP7, łatwiej przycelować, stabilniej sie to trzyma.

 

Nie wiem czemu przyjmujesz że Glock TM strzela tak samo albo lepiej jak MP7. Miałem okazje porównać oba te modele (fakt że po lekkim podkręceniu) i MP7 cechowało się większym skupieniem, zasięgiem i siłą ognia (ROF, pojemność magazynka). Dlatego twierdze że zastosowanie obu zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika i w niektórych przypadkach wybór glocka nie jest aż tak oczywisty.

 

Na przekór wszystkiemu największe różnice pomiędzy Glockiem i MP7 widać poza terenem (mocno) zabudowanym, tam gdzie znaczenie ma skuteczny zasięg.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Yeneth, do Mp7 Galaxy pasują magazynki firmy MAG? Oraz czy instalacja precki sprawia jakiekolwiek problemy? Czy guma hopcia też jest do wymiany?

 

Osobiscie mam wersje UM ale znajomy posiada Galaxy i z tego co wiem magazynki pasują (mp7 z mid-cap'ami to czysta przyjemnośc w CQB), precke wcisną jak do TM, ale co do gumki HU pewien nie jestem.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites
Misza maruda z Ciebie nieziemski : p

Marudze to na inne chińczyki : p , to MP7 Galaxy jest bardzo ładnie wykonane bo trzymałem to ostatnio w rękach w specshopie. Zastanawiam się nad kupnem tego, ale ciągle istnieje ten problem - gdzie to ustrojstwo nosić ? Na boczną mi nie pasuje i jedynie do czego będe go używać to CQB, gdzie trzeba miec w rękach coś naprawde małego.

 

Bo przyznać trzeba, że gabarytowo to nadal jest to dość duże jak na broń boczną.

 

Glocka TM przytoczyłem bo widziałem jak to się spisuje, i na jakąś szybką akcje, wyciągnięcie z kabury to się nada, kiedy główna zawiedzie

Takie jest moje spojrzenie na to, natomiast ktoś kto biega np. z APS'em , to się sytuacja zmienia kompletnie , bo potrzebuje aega do innych sytuacji.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, ktoś próbował wcisnąć tego Mp7 do kabury udowej na duże pistolety?

Tak jak już pisałem wcześniej i w mojej recenzji, noszę Mp7 w kaburze udowej, http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?...products_id=569 z pasem jednopunktowym jako dodatkowym zabezpieczeniem. Sprawdza się w zadowalający sposób :uśmiech:

Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Przeczytałem ten temat i niewiele się dowiedziałem, a jestem zainteresowany kupnem tej repliki.

 

Jak jest z skutecznym i maksymalnym zasięgiem?

Opłaca się do tego montować lufę KM za 30 dolców? (jeżeli ma być na broń boczną)

Bateria jest w końcu dobra czy zła, jakiego jest typu i jak znosi zimno?

Da się odmontować przednią rączkę?

Może ktoś podać wymiary tego - interesuje mnie wysokość z przodu z rączką (złożoną) i bez rączki oraz grubość.

Link to post
Share on other sites

Mam wersje Made by Umarex więc mogę odpowiedzieć tylko na te pytania (oba modele są gabarytowo identyczne).

 

Da się odmontować przednią rączkę?

Tak, da się... tyle że pozostaje "pierscień" do którego jest zaczepiana bedący częścią body. Jednak da się i ten zaczep odpiłować/odciąć bez większego uszczerbku dla repliki.

 

Może ktoś podać wymiary tego - interesuje mnie wysokość z przodu z rączką (złożoną) i bez rączki oraz grubość.

 

Wysokość od szyny* górnej do dolnej krawędzi body = 51 mm

Wysokość od szyny* górnej do dolnej krawędzi złożonej raczki = 91 mm

Szerokość z szynami bocznymi = 50 mm

Szerokość bez szyn bocznych = 35 mm

 

* wliczając wysokość szyny.

Link to post
Share on other sites

Witka!

Od kilku godzinek jestem posiadaczem repliki Mp7 Galaxy.

Chciałbym nieco przybliżyć Wam tą replikę, więc napisze minirecke ;)

Tak się składa, że od dłuższego czasu planowałem kupić sobie boczniaka. Chciałem mieć dużą siłę ognia przy zachowaniu małych gabarytów i wagi. Ciągle po głowie mi chodziło Mp7, potem zauważyłem tego gaziaka. Cena podobna, możliwość strzelania serią, blow-back… jednakże był badzo duży minus tego Glocka – magazynki – małe i drogie. Miałem potem okazje kupić też Glocka 26c KSC z dwoma magami po 400zł. Z powodu dość ograniczonych funduszy kupiłem mimo wszystko Mp7 Galaxy.

Dziś przychodzi kurier, płace, otwieram paczkę i jestem dość zaskoczony ilością rzeczy, które dostałem.

Zdjęcie

+ bateria i ładowarka, ale aktualnie są w użyciu ;-)

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to muszę przyznać, że naprawdę wykonanie jest minimum dobre. Korpus (ABS) jest ładny, lekko chropowaty, nie błyszczy się. Metalowych jest dość sporo części (szyny RIS, „prowadnica” kolby, przyrządy celownicze, magazynek low-cap i górna część hi-capa, spust, przyrząd zwalniający magazynek (nie znam dokładnej nazwy), selektor ognia, tłumik etc). Wszystko jest ładnie spasowane, nic nie trzeszczy (poza selektorem ognia, ale o tym później). Minusem, który przykuł moją uwagę jest za duzy selektor ognia. Przy trybie ‘auto’ może LEKKO uwierać – kwestia przyzwyczajenia. Innym dużym minusem jest magazynek low. Załadowałem ładownice z zestawu, ładuje najpierw te ~8kulek i… zacinka! Nic nie chce wyskoczyć, stukam, pukam, nic! Nabiłem na maksa, wyskoczyło wprawdzie te 10 kulek, ale reszta luźno lata. Denerwujący był tez ten cypel, który trzyma kulki – gdy chciałem go ręką przesunąć, aby kulki wysypać, on mi się zapadał… Rozebrałem więc maga (zdjęcie,zdjęcie), przesmarowałem całego, dałem część zapałki pod ten denerwujący cypelek (zdjęcie), złożyłem i wszystko wróciło do normy – mag podaje wszystkie kulki, nie zacina się itp.

Zasięg? Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, rof jest przyzwoity, dźwięk strzału ciekawy :-F (po prostu inny od zwykłych elektryków), gumka HU dość ładnie ciągnie, zasięg tych lepszych strzałów wynosił ok. 35-40m. Troche gorzej jest z powtarzalnością strzału (chociaż to też zalezy od gumki hu, a ta jeszcze się nie roztarła!), mimo wszystko uważam że ta replika dobrze się nada na strzelanki CQB. Innym problemem są kulki, wyraźnie lepiej lecą na 0.25 Xteme, natomiast nie wiem jakie są kulki w tej małej paczce i jaka jest ich jakość…

Za cenę 300zł dostajemy dobrze wykonaną replikę, dwa magazynki (mam nadzieje, że mój low to był wyjątek), ładownice na 100kulek, wycior, baterie 650mAh (na stronie airsoftguns.pl jest błąd, a to własnie tam kupowałem (punkty)!), ładowarkę, klucze imbusowe, papiery i inne.

 

Minusy :

-low-cap (przynajmniej u mnie)

-trochę trzeszczący selektor ognia przy wstawianiu trybu „auto”

-selektor ognia lekko uwiera

-gabaryty są spore (waga jeszcze ujdzie)

Plusy:

-dużo metalowych części

-dobrze wykonany korpus

-3 szyny RIS

-obustronny selektor ognia

-dwa typy przyrządów celowniczych (chociaż ten ‘górny’, otwierany moim zdaniem jest zbędny)

-wygodny przy celowaniu

 

Powtarzalność strzału nie jest imponująca, tak samo zasięg (no, ale przecież to ma stockowo ~250FPS!), jednak jest to ‘broń’ do budynków, dlatego nie umieściłem tego w minusach.

Za cenę 300zł naprawdę warto!

 

Btw. Osoby które są zainteresowane kupnem tej repliki i są ze Śląska oraz chciałyby ją obejrzeć – nie ma problemu , wystarczy, że się spotkamy na jakiejś strzelance… ;-)

 

Pozostałe foty:

 

http://img373.imageshack.us/img373/5651/p1010047fq3.jpg

 

http://img373.imageshack.us/img373/9089/p1010049jr2.jpg

 

http://img383.imageshack.us/img383/3764/p1010050wx6.jpg

 

Porównanie Sig’a TM’a, M16A4 G&P i Mp7 Galaxy:

http://img373.imageshack.us/img373/7229/p1010042vm3.jpg

http://img373.imageshack.us/img373/8883/p1010044dd2.jpg

 

http://img373.imageshack.us/img373/7716/12429743qb2.jpg

 

http://img383.imageshack.us/img383/6050/p1010051vr5.jpg

 

http://img373.imageshack.us/img373/3486/p1010057ly2.jpg

Link to post
Share on other sites

Innym problemem są kulki, wyraźnie lepiej lecą na 0.25 Xteme, natomiast nie wiem jakie są kulki w tej małej paczce i jaka jest ich jakość…

 

hmm... to dziwne.

Jestem posiadaczem wersji UM a znajomy ma model wspomniany Galaxy i najlepsze osiągi (skupienie, zasięg) osiągamy na 0,23. Moje MP7 teraz chodzi na 0,25 ale to dopiero po tuningu ze stockowych 260-280 na 300-310 fps.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

hmm... to dziwne.

Jestem posiadaczem wersji UM a znajomy ma model wspomniany Galaxy i najlepsze osiągi (skupienie, zasięg) osiągamy na 0,23. Moje MP7 teraz chodzi na 0,25 ale to dopiero po tuningu ze stockowych 260-280 na 300-310 fps.

No własnie tu jest problem. Wiadomo jakie są kulki 0.25 xtreme, natomiast nie wiadomo co za chłam mi dali do paczki... nie polakierowane/wypolerowane, matowe, nie wiadomo czy 0.2 czy 0.12... Jak mi sie przetrze HU to sprawdzę na dobrych kulkach 0.2, 0,23, 0,25g

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...