Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ktoś miał styczność z tą repliką?

http://www.cybergun.pl/?prod=10853&cat=37

Z opisu na stronie i na aukcji allegro wygląda ciekawie. Full metal, blow back, HOP-UP BAX, ~360fps, strzela serią, ma oznaczenia.

 

Nie wiem tylko jak jest z wykonaniem i awaryjnością, nigdy nie miałem gazika na CO2. Ten wygląda konkretnie tylko może trochę za dużo FPS.

 

Jeśli ktoś z was go ma to miło by było gdyby się podzielił wrażeniami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No to dobra... Odświeżonko tematu.

 

Proszę jakiegos użytkownika tej broni o jakąś mała reckę, co się podoba a co nie w tym pistolecie. Co się zepsuło do tej pory, ewentualnie co sie może zepsuć waszym zdaniem?

 

Aha i napiszcie też w jakim sklepie kupiliście... bo w gunfire kosztuje 265zł a w military/cybergun.pl kosztuje 449zł :D

 

Może ktoś wie czemu taka rożnica w cenie?

 

Ja napisałem e-mail do military.pl, który zamieściłem w innym temacie o Sigmie... zobaczymy co odpiszą

 

Mój e-mail

 

Witam!

 

Mam jedno główne pytanie co do tej broni, nie dotyczące wcale jego parametrów ani nic z tych rzeczy. Mianowicie chodzi mi o jego cenę...

 

Mam do waszego sklepu bardzo duże zaufanie, bo kupiłem u was już pare replik, więc wolałbym kupić tą broń u was (planuje jej zakup) jednakże różnica w cenie jaką wy oferujecie, a jaką oferuje sklep (to chyba nie będzie reklama? ) Gunfire.pl/Airsoftguns.pl (bo to podobno ci sami ludzie) jest prawie dwa razy mniejsza...

 

U was cena - 449zł

U nich - 265zł

( http://gunfire.pl/product-yid-1152190118-Taurus-PT99.html )

 

I tu moje pytanie... skąd aż taka różnica w cenie? Przyglądałem sie wielokrotnie opisowi i doszedłem do wniosku, że to te same bronie, full metal na CO2, z Full auto... itp.

 

Myślę, że dostanę jakąś konkretną odpowiedź na moje pytanie?

 

Na prawdę wolałbym u was kupić ten pistolet, bo macie kompetentną obsługę, dobre warunki gwarancyjne (i przede wszystkim gwarancja jest realizowana szybko i sprawnie).

No ale przy różnicy w cenie prawie 200zł... wybieram gorszy (moim zdaniem) sklep.

 

Wyrażam głęboką nadzieję, że po moim e-mailu cena sie zmieni lub dowiem się czym tak na prawdę różnią się te bronie, że jest aż taka różnica w cenie?

 

Pozdrawiam

Daniel Ropek

(Ropson)

 

EDIT

 

O lol... Jeszcze rano Taurus był na gunfire.pl a teraz zniknął :o

Chyba zapowiada się kolejny e-mail do Gunfire czemuż to ściągneli guna z oferty ;)

 

Edit2

 

Napisałem e-mail do Gunfire.pl

 

Witam!

 

Chciałem zapytać o ten produkt, który jeszcze rano był u was dostępny w cenie 265zł, a teraz nie ma go wcale.

Czy będzie on jeszcze dostępny?

Jak tak to kiedy?

i ostatnie pytanie ;)

Dla czego cena była tak atrakcyjna w porównaniu do innych sklepów, które wystawiły ten pistolet za 449zł?

 

Pozdrawiam

Daniel Ropek (Ropson)

 

pozostaje mi czekać na odpowiedzi od obu sklepów :P się nagmatwała sytuacja :D

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites

Odpowiedź sklepu military.pl (oczywiście na Gunfire.pl już nie ma tej broni dostępnej jakimś cudem od wczoraj wieczorem :D )

 

Witam,

Niestety pod wskazanym linkiem nie znalazłem rzeczonej repliki ani

jakiejkolwiek innej. Proszę o ponowne wskazanie pistoletu w celu jego

porównania.

 

Pozdrawiam

Radosław Dargacz

 

i moja odpowiedź na tego e-maila

 

Właśnie czekam na odpowiedz od sklepu Gunfire.pl dla czego replika została ściągnięta z ich oferty ;) (Jeszcze wczoraj, gdy pisałem maila do was była dostępna).

 

Widocznie musieli się pomylić co do ceny.

 

Pozdrawiam!

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tylko pytanie czy ktoś to wtedy kupił/zamówił?

 

Ja raz miałem taką sytuacje na airsoftguns.pl jak kupywałem G3 SAS Well bez dodatków które wtedy (około 2 lata temu :D) kosztowało bagatela 380zł... nagle pojawiła się cena 350, no to zamówiłem.

 

Oni zadzwonili do mnie, że to był błąd systemu i dla tego taka cena i że do zapłaty będzie tyle co było, a ja mówie, że zamówiłem i to nie mój problem, że mieli jakiś tam błąd a pieniądze mam wyliczone.... skończyło się zakupem G3 SAS za 360zl :D (poszli na kompromis :P )

 

Ponawiam pytanie...

Kupił ktoś tego taurusa kiedy był za 265zł? :> :)

 

a z GunFire odpisali, że pistolet pojawi się spowrotem ale nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie :D

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, właśnie dziś odebrałem taką replikę z poczty - Taurus PT99 (CyberGun) "Semi Auto Version , Full Metal , Blow-Back) Co2 - na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę nieźle, bardzo ciężka (1265g) , wystający mag też dodaje swoje 500gram. replika naprawdę udana. Dla mnie, w porównaniu z Berettą M190 HFC na GreenGas, Taurus jest baaardzo mile głośny, zamek na metalowym szkielecie ładnie dzwięczy, blow back naprawdę czuć. Żadna replika z ABS'u nie da rady emitować tego szczęknięcia metalu :D

Jutro postaram się dodać jakieś review :)

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, napiszę parę słów odnośnie Taurus PT99 (CyberGun) "Semi Auto Version , Full Metal , Blow-Back, BAX System) Co2 z przedłużonym magazynkiem na 38 BBs.

Replikę zakupiłem dosłownie na dniach w sklepie internetowym "Military.pl", ponieważ mają jakąś promocje i za egzemplarz chcą 269zł , kiedy normalna cena to około 400zł. Należy wspomnieć że jest to wersja z przedłużonym magazynkiem (38 BBs), który dość mocno wystaje z rękojeści -niektórym niestety może to przeszkadzać oraz "Semi Auto" bez trybu Full Auto. Obecnie CyberGun wprowadził na rynek modele z krótkim magiem, więc prawdopodobnie stąd ta promocyjna cena starszych modeli z przedłużonym. Jak pisałem jest to wersja Semi bez możliwości przełączenia w tryb Full -jedynie pojedyńcze strzały. Osobiście mi to nie przeszkadza, nie potrzebowałem takiego detalu, zresztą w trybie Full gaz schodzi dwa razy szybciej.

 

IMG_6823.jpg

 

Paczka jaką sie dostaje to kartonik dość dużych rozmiarów, wypełniony styropianem, we wcięciach leżą osobno replika, magazynek oraz paczka kulek i imbus do wkręcania kartusza Co2. Kartoniki różnią się pomiedzy modelami jedynie kolorem, więc -> mój niebieski to "Semi Auto Version" , kolor zielony oznacza "Semi & Full Auto Version".

 

IMG_6810.jpg

 

Replika po wyjęciu jest bardzo ciężka, już bez magazynka czuć jej ciężar, a po załadowaniu maga można dodać kolejne 500g -czyli pełny gun waży 1265g (!!). Jest to wersja FullMetal wiec można było się czegoś takiego spodziewać ale jak dla mnie to troszkę to waży, a mogę porówniać z Berettą m190 HFC BeenGas 6mm oraz Berettą Px4 Storm Co2 4,5mm (miałem także możliwość "zabawy" bronią palną Berettą 92FS oraz Walther'em CP99 i nawet one są lżejsze). Może też wymiana magazynka na krótki (wersja SHORT) trochę odjęłaby masy -ale obecnie mag = 139zł.

 

IMG_6818.jpg

 

IMG_6812.jpg

 

IMG_6820.jpg

 

Replika wykonana jest bardzo ładnie, metal czerniony, żadnych niedoróbek, czy chropowatych nawierzchni. Wszystkie przełączniki, blokady wydają miły dla ucha klik, nic nie lata luźno, już samo odciągnięcie kurka i suchy strzał wydaje bardzo głośne metaliczne bicie :D Pierwsze wrażenia SUPER, wcześniejsza Beretta M92 M190 Special Force Full Metal HFC na GreenGas nie dawała nawet połowy tego szczęknięcia jakie daje Taurus. Nie wiem czy jest to spowodowane użytym innym materiałem -Taurus jest naprawdę cieżki -jakby metal był pełny a nie jakieś domieszki. Mogę zakładać że jest to tego przyczyna, ponieważ jak wiadomo replika na GreenGas nie powinna strzalać Co2 (pomimo że bez problemu dostaniemy do niej magazynek zasilany Co2) ale sama broń nie jest do tego przystosowana -obciążenie szkieletu i mechanizmów są zbyt duże przy zastosowaniu Co2. Natomiast replika przeznaczona dla Co2 bez problemu postrzela słabszym GreenGasem -kwestnia dokupienia magazynka.

 

IMG_6813.jpg

 

IMG_6816.jpg

 

IMG_6817.jpg

 

IMG_6819.jpg

 

Przed załadowaniem i strzelaniem replikę przesmarowałem, jak się okazało po zdjeciu zamka -jest ona dość suchutka, co przy obciążeniach Co2 szybko by przeistoczyło się w zdzieranie metalu. Do smarowania użyłem Brunox'u -niby jest polecany -także do wiatrówek i replik. Mam nadzieję że nie rusza on uszczelek ;) -ale na wszelki wypadek nie smarowałem nim innych niż metalowych części. Mam też Olej Silikonowy w sprayu ale jak już kupiłem Brunox to używam tylko jego. Ma to też swoje wady - w porównaniu do Silikonu -Brunox jest rzadki, i po smarowaniu pistolet potrafi "krwawić" mi smarem jeszcze przez 2 dni, natomiast jak używam tylko silikonu to nie ma tego problemu.

 

IMG_6843.jpg

 

Jeśli ktoś wie coś na temat stosowania Brunoxu do ASG -proszę od razu o jakieś info czy jet bezpieczny dla uszczelek. Wiem że świetny jest do metalowych części repliki, ale jak mają sie do tego uszczelki.

 

Wspomnę jeszcze o bezpieczniku - byłem przyzwyczajony do systemu Beretty, gdzie był system zrzucenia kurka bez oddania strzału -niestety ale z tego co zauważyłem nie ma tego w Taurusie... Bezpiecznik ma 3 pozycje : w wersji Semi & Full Auto działają one: góra-zabezpieczony , środek-gotowy do strzału, dół-FullAuto (strzela serią aż do ostatniej kulki). Natomiast u mnie (Semi Version), góra -zabezpiecznie przed strzałem (da się tylko przełączyć jeśli kurek jest naciągnięty), środek-strzelanie, dół-strzelanie. Hmmmm, w instrukcji nietety nie mam nic napisanego na ten temat -czym różni się środkowe położenie bezpiecznika od dolnego?? Podejrzewam że zabezpieczenie przed strząłem działa tylko z napiętym kurkiem, i broń nie posiada po prostu zrzutu napiętego kurka.

W książce "Cudowne "Dziewiątki" " S.Kochańskiego [Wyd.I , Rytm 1999 ] jest wpis o bezpieczniku: "W położeniu górnym zabezpiecza broń z kurkiem uprzednio napiętym, w położeniu środkowym pistolet jest odbezpieczony i gotowy do strzału. Bezpiecznik naciśnięty w dół, działa jak zwalniacz kurka".

Teraz pytanie -co powoduje przełączenie bezpiecznika w dół w replice ?? Próbowałem różnych kombinacji, z napiętym kurkiem, z zamkiem odciągniętym do tyłu itd. niestety nie zauważyłem żadnej różnicy...

 

Co do maga -jest długi, ciężki, wystajacy z rękojeści, zawór ma podobny, jeśli nie identyczny jak te od GreenGazu, podajnik na kulki to samo -standard (góra podająca kulki oczywiście plastikowa -ale podobno mozna ją dokupić gdyby komuś się złamała czy nie trzymała kulek).

 

IMG_6821.jpg

 

IMG_6822.jpg

 

IMG_6823.jpg

 

Strzelanie : ładowanie kartusza Co2 nie stanowi żadnego problemu, zero syfonu, zero problemów -należy tylko pamiętać aby nie dokręcać za silnie, bo zgnieciemy i wypaczymy uszczelkę.

Pierwszy strzał -BOMBA :D !! Duży huk, silny odrzut Blow-back'u, czuć zapach gazu ;)

Jak dla mnie replika jest naprawdę głośnia -w porównaniu do Beretty Px4 Umarex'a, gdzie rękojeśc to plastik a zamek jest z metalu -to bez porównania na korzyść Taurus'a. Huk jet naprawdę potężny, stuk metalu o metal naprawdę miło brzmi i czegos takiego nigdy nie zasymuluje żaden GreenGas i reliki pokroju Beretty 92 czy M190 HFC. Jak z prawdziwej broni -no prawie, bo tu odrzut nie odsuwa nam ręki z celu, chociaż może to już mój nawyk silnie trzymać broń na celu -możliwe że jak ktoś miałby strzelić pierwszy raz to powiedziałby że kop jest zdecydowanie silny. Mocno na plus.

 

IMG_6828.jpg

U góry Beretta Px4 STORM, poniżej Taurus PT99

 

IMG_6830.jpg

 

IMG_6831.jpg

 

IMG_6832.jpg

 

IMG_6833.jpg

 

Osobiście kupiłem tę broń aby móc strzelać sobie w domu -mieszkaniu... no i niestety nie jest to takie oczywiste - broń jest tak głośna, że po 3 minutach strzelania moja lepsza polówka, od razu zrobiła awanturę, że sąsiedzi, że głośno, że śmierdzi gazem (ale tylko odbrobinę ;) ) itd. itp. :( A szkoda, bo wszystko tak fajnie się zapowiadało, hehe

Wspomnę jeszcze że jako replika jest na Co2 jej moc naprawdę czuć -kulki śmigają aż miło, typowy karton z naklejoną dodatkowo gazetą (dwie warstwy) kulka przebija na wylot i leci dalej :D Jak na razie o celności nie mogę powiedzieć za dużo - z 5-6m kulki lecą tam gdzie celuję, ew. co niektóra odskoczy o centymetr, dwa. Stosuję kulki GunFire HighPrecission 0,23g.

 

IMG_6809.jpg

 

IMG_6835.jpg

Porównanie wielkości Beretty Px4 Storm Umarex'u i Taurusa PT99 CyberGun'a

 

IMG_6837.jpg

 

IMG_6840.jpg

 

Ostatni punkt to zużycie gazu : znów niewiele mogę powiedzieć, bo wystrzeliłem pierwszą kapsułę : udało się wystrzelić 2 pełne magi (2x 38 BBs) oraz trzeci mag skończył się w połowie lub w 2/3 -jak widać na zdjęciu -jest to trzeci magazynek -po czym zamek odchylił się tylko kawałem, usłyszałem leciutki, trwajacy sekudnę cichy syk i na tym się skończyło. I tak nieźle - dwa pełne magazyki dają 76 strzałów, dodatkowo przy trzecim magu nie czuć że moc słabnie, po prostu w pewnym momencie blow back nie idzie i już.

 

IMG_6847.jpg

 

 

Na zakończenie -jeśli ktoś z Wam ma jakieś pytania -postaram się odpowiedizeć, na razie nbroń mogę polecić jak najbardziej , nawet jeśli ktoś chce mieć tylko broń do rozkładania czy na pułeczkę -bo warto -tymbardziej za taką cene (269zł) , proszę także o dwie informacje z Waszej strony: czy Brunox nadaje się do czyszczenia broni/replik ASG i nie niszczy uszczelek oraz czy lepiej stosować Olejek silikonowy w sprayu ?

Drugie pytanie - czy po zdjęciu zamka należy przesmarować komorę, gdzie jest system BAX (Ultimate Accuracy System)/HOP-Up czy tych akurat nie należy smarować bo kulki będą sie ślizgać ? jak to wygląda ze smarowaniem ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info -do lufy pstrykać silikonem nie będe ;)

 

Dla potwierdzenia załączam zdjęcia : proszę skorygować które elementy w Taurusie oraz Berett'cie należy smarować :

 

ZAMEK.jpg

 

 

1 -NIE należy smarować (?)

 

2,3,4,5 - Smarujemy.

 

(Czy mechanizm BAX (Ultimate Accuracy System) -coś ala lepsze Hop-Up to ten element zaznaczony nr.1 ?? -czy jego właśnie nie smarujemy ?? PS.Widać na nim śrubkę do regulacji BAX'u)

 

SZKIELET.jpg

 

Tu smarujemy wszystkie części 1,2,3,4 (szyny zamka, mech. spustu, mech.bezpiecznika, mech.napinania kurka

 

 

IMG_6869.jpg

 

 

IMG_6863.jpg

 

Kolejne pytanie : żeby zdjąć lufę, muszę wyciągnąć żerdź oraz sprężynę cofającą zamek -ale -sama żerdź zakończona jest niepełną zaokrągloną końcówką : moje pytanie czy ścięta strona powinna znaleźć się na dole zamka (ściętą stroną w głąb lufy) czy też na odwrót (na zdjęciach mam zamontowane ściętą stroną do góry) ?? Jak ściągałem zamek to nie spojrzałem jak była ona osadzona i teraz nie wiem czy jest zamocowana poprawnie...

 

ZERDZ_2.jpg

 

ZERDZ.jpg

 

IMG_6885.jpg

 

IMG_6890.jpg

 

Z dodatkowych info zauważyłem że : kiedy zamek jest zablokowany w tylnym położeniu -mogę poruszyć lufą (!!!) -i to o parę ładnych centymetrów -czy jest to normalne ???

 

IMG_6856.jpg

 

 

Podsumowując :

 

1) Czy system BAX (nr1 na zdjęciu zamka) smarujemy ?

2) Czy żerdź jest poprawnie zamocowana (ścięciem w stronę szkieletu (ścięciem do góry)) ?

3) Czy to normalne że kiedy zamek jest odciągnięty -lufa "lata" wzdłużnie -nawet kilka centymetrów góra-dół ?

4) Gdzie jest zawór wypuszczający Co2, który też podobno należy smarować (czy jest to kawałek plastiku w tylnej części zamka -za systemem BAX ?

 

Z góry Super Dzięki za Pomoc :)

Edited by Cerberus25
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hi, postaram się zrobić taki test, może w ten weekend.

Wyprzedzając wyniki raczej zasugerowałbym że puszkę przebije bez problemu -kwestia czy przejdzie na wylot czy przedziurawi tylko pierwszą ściankę. Na butelki nie ma szans -ze względu na same kulki - będą się tylko rozpryskiwać w pył, za słaby materiał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Test z puszką zrobiony :

 

z dystansu ok. 3-4m puszka zostaje przebita za 2-3 strzałem, na ogół celowałem w środek puszki i wtedy dziurka jest pewna, ale tylko wlotowa, druga ścianka puszki jest nietknięta.

Jak się dobrze trafi to można i za pierwszym razem przebić puszke ale na ogół przy pierwszym strzałe jest silna deformacja puszki i następne kulki potrafią się ześlizgnąć, nie robiąc szkód.

Denko od puszki zdecydowanie wygrywa z kompozytową kulką - nie ma szans na przebicie denka -kulki po prostu odbijają się lub rozpryskują.

 

Reasumując:

Taurus PT99 Co2 potrafi przebić puszkę, ale nie zawsze pierwszym strzałem, nie przebija ich na wylot.

Nie jest w stanie przebić spodu puszki.

Każdy kartonik -nawet bardzo gruby kulki przebija bez problemu, na wylot.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam, jak na razie mój egzemplarz działa bezproblemowo, co do smarowania -postępuj tak jak opisałem wyżej wraz ze zdjęciami (taki sposób smarowania jest odpowiedni, nie smaruj tylko BAX'a i wewn. lufy).

 

Osobiście broń szczerze polecam :

- niska cena

- naprawdę dobra jakość wykonania

- ciężki (realizm)

- wykonany z dobrego materiału (dla obciążeń Co2)

- można dokupić dodatkowy krótki mag -zarówno na Co2 jak i GreenGas

- funkcjonalność zbliżona do Beretty 92F (w sumie to ten sam model ale wzorowany na starej Berecie z bezpiecznikiem na zamku -Taurus to Brazylijski odpowiednik Beretty -produkowana na tych samych maszynach)

- silny Blow-back

- nie zaobserwowałem syfonów

- 1Co2 starcza na wystrzelenie prawie 2,5maga (2,5 x 38 BBs)

- super wygląd

- metaliczny klik i dzwięk, nawet na sucho

 

Co do kulek -0,23g sprawują się elegancko, po 20m znaczny opad, 0,25g raczej będą za ciężkie na większe dystanse ale dobre przy wietrze, 0,20g nie testowałem (możliwe że siła będzie za duża i będą uciekały nad lufę -w górę).

 

Ogólnie broń POLECAM! Robi wrażenie nawet jak nie strzela :D

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Też jestem posiadaczem tej repliki, dołączam się do recenzji Cerberus-a. Dodam jeszcze że nie opłaca się kupować wersji Full Auto. Przy szybkim strzelaniu w wersji Semi Auto zawór się zamraża :P i gaz ucieka, ale to nie trwa długo, trzeba chwile poczekać i dalej można strzelać.

 

Mi do magazynka wchodzi 40 kulek (0.25g), na jednej kapsule CO2 (Crosman) posiadany przeze mnie egzemplarz wystrzela ponad 100 kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 5 months later...

Witam, może ktoś podesłać fotke zespołu lufy tego pistoletu ? (wyjęta z zamka, jeśli jest opcja to też prosiłbym o zdjęcie lufy wewn. z komorą HU wyciągnięte z lufy zewn.) konkretnie interesowałaby mnie kompatybilność tej klamki z m9 z systemu gazowego TM / KJW / WE / Bell itp

pozdro .

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...