Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina AK47 wady, problemy i B-specnaz


Recommended Posts

Tia, są to szczegóły na tyle "drobne", że za cenę zestawu konwersyjnego można kupić drugą "betę" albo i lepiej.

 

Najmniejszy problem ze wszystkich - AKSU strzela nabojem 5,45mm, AK nabojem 7,62mm. Magazynki do 5,45 są zupełnie inne niż TM-skie magi do wszystkich AK ich podukcji. Repliki tych na 5,45 robi Star.

 

Ale tak jak napisałem - to akurat najmniejszy problem...

 

-

Link to post
Share on other sites
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do stabilizacji muszki polecam prosty sposob - wykrecic srobke z obudowy od kompa i wkrecic zamiast oryginalnej, uprzednio malujac otwor na nia lakierem do paznokci. Trzyma solidnie... nawet bez malowania lakierem (jak ta zrobilem i mialem na rok spokoj)

----

Tak z innej beczki -> istnieje jeszcze AKS 47S (bodajze bulgarskiej produkcji) strzelajacy 7.62x39.

A sam z siebie wyglada jak by do bety zamontowano kolbe z AKS47.

Link to post
Share on other sites

Jugoslowianie chyba wypuscili cos, co jest najbardziej zblizone do Bety, a wiec model kalibru 7,62 ze skrocona lufa i komora zamkowa frezowana, a nie tloczona. Ale i tak ten jugoslowianski subkarabinek mial kolbe skladana jak pamietam. Poza tym jest to doszukiwanie sie podobienstwa na sile. Prawda jest taka, ze TM wzielo dostepne czesci od wczesniej opracowanego AK47 i dorobilo krotki przodek, aby wyglad byl zblizony do AKSU... Nie wspomne juz o krotkim magazynku, ktory jest uzywany tylko do miotania granatow nasadkowych, heh. Jak sie okazalo wielu osobom taka hybryda sie podoba, a brak odniesienia do real-modelu wcale nie przeszkadza. :D

Link to post
Share on other sites

Miałem na camo w łapach guarderowską konwersję. Jakość wykonania po prostu rzuca na glebe. A cena kopie po jajach. Nie miałem nigdy lepszej rpliki w rękach. Cholerni Szwedzi :evil:

 

Pytanie z innej beczki:

- czy ktoś kupował części bezpośrednio z fabryki w Radomiu?

 

Od jakiegoś czasu bombarduje ich mailami i trza by jakąś korekte ognia zreobić bo jeszcze na żaden nie odpowiedzieli.

Z góry uprzedze glupie teksty - wiem ze trza miec rozne licencje szmery bajery i inne takie pierdoly, ale mnie intersuje kolba z zawiasem i pokrywa zamka od Beryla i tylko jestem ciekaw czy moze ktos robił coś takiego albo slyszał ze ktoś tak robił. W końcu sprzedaja też broń myśliwską wiec cholera wie...

Link to post
Share on other sites

No cóż, kolega Błażej z naszej ekipy, obecny właściciel eks-mojego "dużego" AK, próbował ostatnio dowiadywać się u nich o jakiś sensowny montaż optyki.

Konkretnie pytał o jakieś rozwiązania do cywilnego Huntera.

Jak mu rzucili ceną, to stwierdził, że montaż JUST jest właściwie tani... :wink:

Powodzenia. Aczkolwiek go nie wróżę... :roll:

-

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam do Was jedno pytanko.

Od nowosci irytuje mnie "zamykanie" kolby stopką, gdy zatrzaskuje stopke to bardzo cięzko wchodzi, haczy o kable oraz mocno na nie uciska po zamknieciu. Mam tak z wszystkimi bateriami large.

Czy wszyscy uzytkownicy AK tak mają, czy tylko ja robie to jakoś zajebiscie nieudolnie :roll: :?:

Link to post
Share on other sites
I możesz jeszcze powiedzieć jak masz ułożone kable
Alez ty masz problemy Styp... :? Kable moga byc ulozone tylko w jeden sposob - w dolnej czesci kolby jest na to przeznaczone miejsce, co jest chyba nawet pokazane w instrukcji fabrycznej, dolaczanej do guna!

 

Osobiscie mam 2 large, i jeden w cienkiej "koszulce" dosc luzno wchodzi, nieco wcisku wymaga akku w grubszej koszulce, ale ma to ten plus, ze stopka nie ma szans, aby gdzies sie mogla zgubic!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

mam pytanko odnosnie b-specnaz-a

nie trzymalem tego sprzetu w reku a zastanawiam sie pomiedzy specnazem a ak 47

czytam sobie to i tamto o ak 47 i jakos mnie nie pociesza fakt ze odpadnie kolba czy sie poluzuje :wink: jakos nie widze oklejania zabawki za 1100 zl tasma klejaca

na sama mysl ze kupie karabin i bede czekal na pierwsze typowe usterki mnie jakos zniecheca

ale powracajac do b-specnaz czy ma zwarta konstrukcje tak jak ak 47 (ktore w rekach trzymalem) zauwazylem ze wiele karabinkow "chodzi w rekach" a seria ak wydaje mi sie bardzo solidna w budowie

Link to post
Share on other sites

kenku:

Beta jest zwarta, masywna, "nie chodzi" w rękach, czuć jej wagę, nie wygląda aż zanadto plastikowo (co zdarza się w innychmodelach TM), konstrukcja prawie identyczna jak AK 47 (kolba, chwyt, body) różnica w długości lufy :>

Link to post
Share on other sites

Faktem jest, ze srubki sie z czasem luzuja, ale nie ma sensu demonizowac tego faktu. Wystarczy raz do roku zrobic przeglad i dokrecic. Jest to wystarczajace i nie ma koniecznosci uzywania lock-tietow czy lakierow. Jesli ktos zgubil srubke z Kalacha, to juz raczej jego zaniedbanie, niz wada broni.

 

Swoja droga zastapienie zgubionej srubki to zaden problem, gorzej jest w seriach MP5/G3/G36 gubiacych notorycznie selektor ognia pozluzowaniu drobnej srubki...

 

A wybor B-specnaza czy AK-47 to sprawa gustu. Warto zauwazyc, ze specnaz ma hi-capa i jesli ktos sie nie upiera przy low-capach (trzeba dokupowac), to hi-cap jest znacznie tansza opcja i to w standardzie. Ale ja sie zdecydowanie lepiej czuje ze standardowym Kalachem! :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem o co wam chodzi z tymi śróbkami od kolby i uchwytu pistoletowego :| . Mi jak narazie żadna się nie odkręciła a nawet nie poluzowała 8) , no chyba że te problemy występują po jakimś rocznym okresie urzytkowania. Z klapką w kolbie też nie mam problemów - ani razu się nie odsuneła. Natomiast problem z muszką i selektorem ognia miałem.

 

PS. A tak w ogóle to zauważył ktoś w instrukcji tm na ostatniej stronie w tekście gdzie jest o historii ak takie zdanie: "The Tokyo Marui has relased the AK-47 III model with improvements for higher productivity..."

Czy to znaczy , że jest to 3 wersja repliki kałacha ?

 

PoZdrO

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie wiem jak tam z dostępnością części z TM, gdzie body jest plastikowe, ale na machinegun samo body do aks (metal) to 419 zeta, a jeszcze dochodzi kolba. Ja mam dosyć usterek kolby w moim AKS :evil: i choć działa to zmęczyły mnie ciągłe zacięcia przy rozkładaniu, wypadające śrubki itp itd więc dlatego wymieniam ją niedługo na drewnianą (oczywiście sklejkową), a żeby było ciekawie to mam przystosowaną kolbę stock od PK; ale do tego to założę metalowe body od AK47 z mg...a niech mnie kosztuje... :) (so: jak łatwo wydedukować - za jakiś czas będę miał na zbyciu kolbę z body AKS :D o ile ktoś chce się z tym bawić :twisted: ). Co do usterkowości AK47, to moim zdaniem nie jest większa niż innych replik, a czasem nawet dużo mniejsza :) wiem, bo miałem różne - to solidna replika i wcale nie aż tak "plastikowa" jak wiele produktów TM. Oczywiście zacięcie selektora przy pojedynczym ogniu czasem występuje (u mnie 2 razy na pół roku :D ); a z muszką i luzami śrub mozna sobie poradzić więc nie truję, bo już to ooobszernie opisano. Lubię MP5 (taki sentyment :) ) ale jeśli chodzi o szturmowe, to moim zdaniem nie ma jak kałach) 8) .

Link to post
Share on other sites
montował ktoś bagnet od orgiału
Bagnet od prawdziwego AK47 ostatnio montowalem i swietnie pasuje, trzyma sie sztywno, bez luzow itp, z tym ze marujowska nakretka na koncowke lufy jest za szeroka i nie miesci sie w "oczku" przy bagnecie. Trzeba wymienic po prostu na nakretke od prawdziwego AK47 i problem z glowy (gwint pasuje).

 

Tylko jedno zastrzezenie dla chcacych zamontowac bagnet od Kalacha - musi to byc bagnet od wersji AK47, bo bagnet od AKM i wersji pozniejszych (fachowa nazwa 6H4) NIE PASUJE i pasowac nie bedzie, bo inaczej jest zrobiony zaczep.

 

Swoja droga marujowski Kalasz z zalozonymi drewienkami i dolaczonym bagnetem wyglada naprawde zabojczo - moze kiedys machne fotke takiego egzemplarza... :D

Link to post
Share on other sites

Mam jescze takie pytanie co do magazynka hi cap w ak47s.Jak się do cholery go obsługuje??(tak wsypuje kulki i nakręcam).Po nakręceniu wystrzeliwuje z 20 kulek i to tyle.Po tym musze go znowu nakręcać....Czy za każdym razem musze go tak nakręcać?O co chodzi??Jest jakiś magiczny przycisk zwalniający sprężyne?Jak mam co chwile go nakręcać to dziękuje bardzo za taki magazynek...Jeżeli by ktoś był tak miły to podałby linka do dobrej instrukcji tego magazynka(po polsku,albo angielsku),alebo napisał mi jak działa ten piekielny japoński wynalazek...Z góry thx za odpowiedzi:)

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...