Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M668 M14 EBR [NS]


Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sumie to jest może dopiero od kilku dni na Taiwanie, więc wątpię czy ktoś już ją testował.

 

W każdym razie napisałem do Krakmana w celu wyjaśnienia tajemniczego skrótu "[NS]"

Tak dla pewności ;-)

 

A z tego materiału który zafundowałem Wam powyżej żywcem nie wiem, może to tylko ja mam takie złudzenie, ale dziwnie się foregrip wygina do góry :-P

Edited by xSplit
Link to post
Share on other sites
[Artykuł po Angielsku]

To jest bardziej wzmianka niż artykuł. Poza tym nie ma tam nawet jednego zdjęcia M14 EBR Karta (to co tam jest to konwersje G&P). Więcej informacji można znaleźć w temacie o tej replice w dziale Nowości, którego pewnie nawet nie raczyłeś przeczytać :roll:

może to tylko ja mam takie złudzenie, ale dziwnie się foregrip wygina do góry

Najwyraźniej coś Ci się przewidziało. Tak EBR właśnie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Hmmm. Spodziewam się, ze to to samo co na gunerairsoft. Czyli produkcja Kart'a.

 

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=570

 

Dane podane na Gunnerze i taiwangunie sie potwierdzają.

Różnica polega tylko na tym, iz na gunnerze nie ma batki w komplecie a u nas dostajemy razem z ową 9,6V 1500mAh

 

Inna sprawa, że replika wygląda bardzo pociągająco. Rozsądna cena, czysty metal i ta waga :D

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję potrzymać EBRa. 5kg naprawdę czuć i widać, że jest w nim naprawdę dużo żelastwa (które wygląda całkiem dobrze). Plastikowy chwyt przedni niestety skrzypi (może z powodu braku baterii) i jest niezbyt fajny. Bardzo wygodna jest kolba (wygodna do strzelania bo ustawianie jej to udręka - trzeba się z nią trochę pomęczyć).

Link to post
Share on other sites

Jako, że zdjęć nigdy za wiele to podziwiajcie ;)

pb090219ep8.th.jpg pb090220ct4.th.jpg pb090221gz5.th.jpg

pb090222ll5.th.jpg pb090223qy2.th.jpg pb090224lu6.th.jpg

pb090225jb1.th.jpg pb090226ft4.th.jpg pb090227jd5.th.jpg

pb090228tw3.th.jpg pb090230ig7.th.jpg pb090229mf1.th.jpg

 

To ostatnie jest z instrukcji obsługi. Tak to skomentuję: :wink: (i nie chodzi tu tylko o napis na dole ;) ).

 

Co do jakości wykonania samej repliki to raczej nie ma się do czego przyczepić. Środek ciężkości znajduje się mniejwięcej na wysokości przedniej krawędzi magazynka, ciąży przód niesamowicie, ale nie powstrzyma mnie to przed zakupem ;)

Link to post
Share on other sites

Tak samo sądze, czytałem właśnie recenzje EBR z airsoftnews.eu .

Zwrócili uwage na kilka problemów z karabinem.

 

"there appears to be problem with diameter of the outer barrel on Kart's M14s and regular after market inner barrels can not be inserted in the original barrel"

 

"Kart's gearbox is basically a Tokyo Marui V7 gearbox. Shell is die casted, but job could be better. There is lots of left over material, which could (and does) end up between the gears, causing havoc."

 

Problem z wymiana lufy na precyzyjna, srednio dopracowany gearbox. Do tego pisali o "pracujacej" kolbie i poduszce, a takze tym ze pierwsze 10 min trzeba spedzic na dokrecaniu wszystkiego w karabinku. Nadal brakuje im precyzji w produkcji replik.

 

edit: OLO, rozumiem ze masz dostep do repliki, sprawdz w miare mozliwosci jak wyglada sprawa z ta lufa wewn. bo jak narazie zaniepokoilo mnie to najbardziej.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Jak tylko będzie okazja to zajżę do środka. Jeżeli nikt nie zamówi modyfikowanego egzemplarza to najprędzej będzie to na początku grudnia... kiedy dokonam zakupu ;)

 

Akumulator jest najprawdopodobniej zrobiony z tych samych ogniw co w normalnej wersji M14, z tą tylko różnicą, że w EBR jest to 9,6V.

 

Co do "pracującej" kolby to nie zauważyłem czegoś takiego w żadnym z egzemplarzy, które przestrzeliwałem. Jedyne co się ruszało, a nie powino to boczne szyny w jednym modelu.

 

Plastikowy przedni chwyt można by przyłapać po bokach na wkręty, zapobiegło by to jego poruszaniu się i skrzypieniu (co tak szczerze mówiąc nie jest bardzo słyszalne).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o GB to sprawa wygląda tak : głowice tłoka i cylindra są plastikowe reszta części to standardowe mechanizmy stosowane w poprzednich modelach m14(z zapasów stali i metalu przeznaczonych na przygotowanie igrzysk olimpijskie w Pekinie,[NS] dostał przydział tylko na body :-P ) ja po obejrzeniu tej repliki zdecydowany jestem na jej zakup ale przy parametrach tej broni długość/waga trzeba pomyśleć o pewnych modyfikacjach mocowych (broń nie jest mobilna nie nadaje sie do CQB a moc 350 fps to teraz norma)ale przy tym GB- ksie maksymalna sprężyna według dystrybutora to 110m/s mocniejsza pokruszy plastikowe części, dodatkowo pytałem sie też o wymianę baterii z 1500 mah na większa pojemność w celu uzyskania większej mocy ale przy pojemności około 2400mah i wyższych trzeba sie liczyć z tym, że silnik pozrywa zębatki i zęby tłoka, jeżeli chodzi o zmianę prec lufy która moim zdaniem jest konieczna, sprawa wygląda podobnie jak w TM. Jedyne co mnie zastanawia to regulacja hop-up czy wygląda jak w TM czy jak w CA/G&P m14 series(ale to będę wiedział w niedziele przed strzelanką). Bardzo fajna bron jak ktoś lubi serie m14, choć przyznam ze z daleka wyglądało mi to na SPAS 8-) .

 

Tu dwa linki z serii konwersja m14 na EBR niestety TM ale...(dla majsterkowiczów się nada):

Część I

http://www.youtube.com/watch?v=dzRPa6d4L50

Część II

http://www.youtube.com/watch?v=rYcUKzji1mA

Link to post
Share on other sites

witam. mam ten karabin od tygodnia i zrobiłem od razu w krakmanie tuning do 380fpsów....wizualnie sprzet jest ok. zamek pieknie brzmi, masa taka jakiej chciałem..czyli czuc w łapie:P jesli ktos lubi M14 to polecam. jak zrobie test bojowy to napisze recke.

 

Pisz poprawnie, zdaniami; duże litery

i właściwa interpunkcja. [P]

Link to post
Share on other sites

Tuning to tylko wymiana łozysk na stalowe , prowadnice na stalową i m110. Zrobiłem to bo jakos nie uznaje plastikowych łozysk...a jak zobaczyłcie jaka tam w stoku jest prowadnica to tez byscie wymienili. Ogolnie sprzet sprawuje sie dobrze. Troche lakier szybko zchodzi z niektorych okolic. Narazie to tyle.

Link to post
Share on other sites

Staniek a może napisz jak tam u Ciebie z zasięgiem. Jakie masz skupienie zawsze coś dodatkowego.. Jak nie masz odpowiedniej miarki to np: krokami. Ja jestem teraz na stanie kupna M14 AGM lub M14 EBR [NS] ale jak narazie M14 AGM zwraca moją uwage bardziej.. Bo zdanie "replika sprawuje się dobrze" nic mi nie mówi dla Ciebie dobrze dla 100 innych osób do niczego. Choć problem z lakierem daje już do myślenia.

Link to post
Share on other sites

Myślicie, że girpudło z M14 TM da sęe spokojnie zamienić z tym czymś, co włożono tutaj? Może jestem nadwrażliwy, że zadaję to pytanie, bo skoro napisali, że wersja 7 to wersja 7, czyli "to samo", ale zbyt często spotkałem sie z sytuacją, w której "1100mAh" to po chińsku znaczy "600", a rozmiar "100%" to właściwie "3/4", "kompatybilny" = "kompatybilny, jak podpiłujesz/dokleisz kawałek plastiku" itd. Jak by pasował, to dokupić cały gir z TM, sensowną batkę, preclufę i pewnie jeszcze kondom jakiegoś Guardera, czy choćby TM to można by w cenie standardowego AEGa I klasy zmontować sensowną EBRę. Do tej pory chyba można było ja dostać jakoś koło niecałych dwóch kafli zdaje się.

Link to post
Share on other sites

Paprotek, 600 dolców konwersja sama kosztowała ;). Czyli te twoje 2 kolcki. Do tego jeszcze M14 trzeba kupić. Razem prawie 4 wychodzą jeśli chcemy dodatkowo zrobić z tego karabin parasnajperski, bo właściwie tylko do tego takie metalowe ciężadło się nadaje.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...