Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miejsce i zadania snajpera w dzisjeszym ASG


Recommended Posts

To i ja dodam coś od siebie.

 

Jestem jednym ze snajperów, o których wspominał Sidi. Faktycznie na tamtej strzelance mordy nam się uśmiechały, że ktoś o nas pomyślał i przynajmniej w jakimś stopniu mogliśmy "pobawić się w prawdziwych snajperów". Nie będę wypisywał co powinno być zmienione, bo prawdę mówiąc zgodnie z tym, co zostało już napisane powyżej, cięzko w ASG odgrywać typowego snajpera na większości strzelanek. Przede wszystkim dlatego, że trwają one zbyt krótko.

 

Natomiast jeśli chodzi o to, co nie zostało chyba wspomniane jakoś dobitnie. Większość dowódców nie potrafi wykorzystać faktu posiadania snajpera. Traktowani jesteśmy jak inni członkowie oddziału lub zwiad. Mało kto wie do czego snajper mógłby się przydać. Częstym przypadkiem jest też rozkaz typu: "To Ty sobie idź i poluj albo coś. Własciwie to rób co chcesz.".

 

Zgadzam się jak najbardziej, że rola snajpera w ASG jest ograniczona z wielu powodów. Uważam jednak, że osoby takie jak ja, są w stanie dobrze się bawić i czasem nawet nieźle zbliżyć do swojej roli. Szkoda tylko, że musimy nad tym pracować sami. Organizatorzy strzelanek oraz dowódcy nie bardzo wiedzą jak nam to ułatwić.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Duża" gra pod względem czasu i przestrzeni. Jednym z wielu zadań są wysunięte punkty obserwacyjne. Np jeden z nich ma zostac tak założóny żeby z niego móc obserwować most nad rzeką którym mogą ewentualnie przeprawić się oddziały przeciwnika na "naszą" stronę.

Zadanie: założyć OP, informować dowództwo o wszelkim ruchu na obiekcie. W sytuacji kiedy w pobliżu nie będzie naszych sił a wróg bedzie przechodził most a wszelką cenę powstrzymać.

Jak dla mnie idealne zadanie dla pary snajperskiej. Jeden warunek. Snajperzy muszą mieć broń która umożliwi ostrzał celu z odległości pozwalającej na zachowanie skrytego stanowiska.

 

To tylko jeden z przykładów ;)

Link to post
Share on other sites

Mimo niewielkiego doświadczenia, bo strzelałem się dawno temu i uczestniczyłem w jednym jednodniowym zlocie, w mojej czysto subiektywnej i z pewnością krytykowanej opinii nie ma, co porównywać realnych działań wojennych do Airsoftu. I nie chodzi tu o odległości.

 

Strzelanie 6 mm kuleczkami to przede wszystkim zabawa i Twoje własne uzbierane/zarobione pieniądze. To jakiś sposób realizowania, czasem niedostępnych i raczej nierealnych marzeń jak bycie członkiem oddziału specjalnego SAS czy właśnie Scout Sniperem Piechoty Morskiej. Wg mnie człowiek gotowy wydać na replikę 3000 zł + kolejny 1000 zł na oprządzenie zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie to sprawi mu przyjemność, bo przecież mu strzelać nie kazano.

 

Dochodzi też kolejna różnica, dosyć istotna między światem realnym, a zabawą. Granicą tą jest oczywiście uzbrojenie. Mało, którego maniaka stać na porządną snajperkę, a co dopiero na dwie repliki. Moim ideałem byłoby połączenie sprężynówki bolta o energii 600 fpsów + elektryk MP5 do CQB i komplet 2 mundurów, Ghillie + "szturman". Niestety zdaję sobie sprawę, że przy ewentualnym zakupie, AEGa zastąpi prosty Glock 17 KSC. Bynajmniej na początku. Bo jeśli ktoś pisze, że tylko i wyłącznie rajcuje go snajpienie to ściemnia. Miło jest czasem wpaść z elektrykiem do budynku i narobić zamieszania.

 

Podziwiam natomiast tych gości:

 

 

Walą ze stockowych TM VSR, M14. Ale dlatego, że strzelają się miedzy sobą na kilkudniowych wypadach w las. Jak sami pisali, liczy się kamuflaż, tym zdobywają przewagę nad przeciwnikiem. Jeden z nich ma także APS 2 SV i ten jest mocniejszy- 550 fpsów, używany do walki z innymi maniakami.

 

Doskonale też "zabawę" snajpera i najczęstszą, bo zwiad przeważnie kończą się "śmiercią" niewidzialnego zabójcy lub jego zniknięcie z pola walki na pół zlotu ;) obrazuje ten filmik:

 

 

Niektórzy powiedzą nuda, inni, że Ci "snajperzy" nie wiedzą co robią. Ale tak to wygląda, najczęściej walka pozycyjna z dużej odległości. Mimo "wartkiej" akcji, coś jednak sprawia, że serducho bije szybciej. Już sama obserwacja przeciwnika przez lunetę daje frajdę, ale na pewno nie zrozumieją tego Ci, którzy uważają snajpera za bezużytecznego w ASG i nie ma, co się dziwić, mają po prostu inne priorytety.

 

I tak siedzę i myślę. Faktycznie czy jest sens dawać 2500 zł za bolta, co prawda dopieszczonego, ale czterotakta... A może lepszy SAR taktik.... Ehh zresztą to i tak nie w temacie.

 

Edit:

 

Ale rąbnełe, nie zdziwię się jak 90% zignoruje tego posta...

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites
Jak sami pisali, liczy się kamuflaż, tym zdobywają przewagę nad przeciwnikiem.

 

Jak widzę jak się poruszają w tym super kamuflażu to sorki ale nie zazdroszczę i nie podziwiam ich...

 

Każdy bawi sie jak lubi. W zwykłych szybkich imprezach nie ma miejsca dla snajpera, co było już wiele razy pisane, Na dłuższych jest jak najbardziej ale dla ludzi ktorzy chca się w to bawić i mają sporo cierpliwości.

 

A czy warto wywalać ileś tam kasy na replikę? To już jest indywidualna sprawa każdego z nas.

Link to post
Share on other sites

I właśnie ten film obrazuje aisoftowego snajpera . Zresztą to akurat jest coś w rodziaju "trafilera". Możesz pokusić się o zajrzenie do innych ich "produkcji".

 

BTW, swoją drogą jak komuś okulary przyparują lub po prostu przez adrenaline patrzy tunelowo to nawet ziomka w dżinsach nie zobaczy przykucniętego w krzakach.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca obrazuje airsoftowego snajpera. Dokładniej obrazuje bardzo konkretne i jednostkowe podejście do tego tematu.

 

jakoś w życiu nie wpadłbym na pomysł takiego poruszania się w ghille jak na tym filmie ;) Łatwiej zauważyć taki krzak jak chodzi niż czołgającego się gościa w zwykłym mundurze. Niektórzy myślą że jak założą ghille to tak jakby założyli czapkę niewidkę. Że mogą sobie hasać po lesie i nikt ich nie zauważy... To jest pseudosnajperstwo wg mnie. Dlatego m.in. spora część ludzi bawiąca się w ersoft myśli że być snajperem to taka fajna i łatwa sprawa. Niestety to co ten film pokazuje nie ma nic wspólnego z sensownym działaniem snajperów, nawet tych ersoftowych. Ale jak pisałem wcześniej, każdy bawi się jak mu pasuje.

Link to post
Share on other sites

Filmik to lans ghillie, nic więcej. Swoją drogą, naprawdę fajne mają.

 

Jak widzę jak się poruszają w tym super kamuflażu to sorki ale nie zazdroszczę i nie podziwiam ich...

 

Wyobrażasz sobie filmik pokazujący działanie "prawdziwego" snajpera? Nikt by do końca nie dotrwał z nudów. ;)

 

Zresztą może powinien takowy filmik zostać zrobiony, byłoby mniej tematów w zielonych "chce kupić snajperę za 400 zł, doradźcie".

Edited by Lajon
Link to post
Share on other sites

thor_ żartujesz?

Przecież snajper kiedy broni czegoś to siedzi w jednym miejscu, albo atakuje razem z oddziałem szturmowym i pakuje heady, a kiedy trzeba to nawet zabija bez zooma. :mrgreen:

W CS-a nie grałeś ? 8)

 

Eh szkoda tylko, że nawet ci airsoftowi snajperzy nie działają w pozycji siedzące przed kompem. :-F

Świat byłby prostszy prawda ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
malo tego doza do tego by

owym zostac w prawdziwym zyciu tego jestem ciekaw??

 

:mrgreen:

 

Normalnie super sprawa, będe ćwiczył w ASG snajperstwo a potem wstąpie do wojska i będę snajperem !!

 

Wiesz KANE ja tam po pracy wracam do domu, bawię się z dzieciakami, wychodzę z psem potem siadam przed TV i kompem. Co któryś weekend idę się POBAWIĆ w ersoft. I jakoś nie widzę możliwości dążenia do bycia prawdziwym snajperem... Choć w zasadzie może możliwości by się znalazły tylko nie bardzo kumam po co? Kiedy weźmiesz do ręki prawdziwy karabin (nie koniecznie snajperski/wyborowy) to nagle się okaże że repliki ASG to były tylko zabawki na kulki...

 

Z drugiej strony nie przeszkadza mi że staram sie kiedy tego whymaga sytuacja i chęć dobrej zabawy "być prawdziwym" snajperem w realiach ASG.

 

Troche śmieszy mnie doszukiwanie się tego typu "ideologii" jaką Ty zaproponowałeś w swoim poście.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ale nie zapominaj ze snajper nie sklada sie z samego strzelania

najwazniejszy jest kamuflaz a na te odleglosci w ASG musi byc wiecej niz dobry .

Nie chodzi mi tez o to zeby cwiczyc strzelanie bo fakt nie da sie na replikach .

Mozna za to cwiczyc niezbedna cierpliwosc umiejetnosci maskowania i teorie

zawsze leprze to w dazeniu do celu niz siedzenie przed pc . Dlatego pytam sie

czy sa tacy co poprzez airsoft dazyc do celu . Mam paru czlonkow teamie ktozy

daza do tego aby dostac sie do jednostek specjalnych takich jak forzmoza czy tez

nawet grom . Biegaja kilometry dlogie marsze wyprawy itp. o ten typ ludzi mi chodzi i

sie o takich pytam.

Link to post
Share on other sites
Mam paru czlonkow teamie ktozy

daza do tego aby dostac sie do jednostek specjalnych takich jak forzmoza czy tez

nawet grom . Biegaja kilometry dlogie marsze wyprawy itp. o ten typ ludzi mi chodzi i

sie o takich pytam.

 

Więc może spróbuj w innym dziale a nie w "snajperzy i kamuflaż" bo to dość "specjalizowany dział" raczej nie dla "sportowców - biegaczy" ;)

 

Sądząc po "aspiracjach" dość młodzi ludzie w Twoim teamie są... Tak czy siak życzę powodzenia w dążeniach do celów.

 

A teraz część bardziej oficjalna:

 

Pisz po polsku, zdania zaczynaj dużą/wielką literą, i skoro masz problemy z ortografią to pisz w jakimś wordzie/open office i wklejaj już poprawione teksty tu na forum bo ciężko się Ciebie czyta.

Link to post
Share on other sites
Jestem ciekaw ilu jest prawdziwych airsoftowych zapalonych snajperow ktozy doglebnie

badaja cechy i zadania prawdziwego snajpera

 

Po co zapalony airsoftowy snajper ma studiowac "prawdziwe" snajperstwo? Niestety wiem z doświadczenia że wiekszośc z tego czego sie podczas takich "studiów" nauczy przyda mu sie na strzelance jak wrzód na sam wiesz czym.

Link to post
Share on other sites

Nie było lepszego miejsca więc wrzucę tutaj. Parę całkiem niezłych filmików nt. snajperstwa ASG. Pomijając fragmenty jak biegają w ghillie ;)

 

 

6mm hunters - reszta ich kawałków jest powiązana z tym powyższym.

Link to post
Share on other sites

snajperzy w wojskach sa stosowani jako wsparcie.mieli zadanie zdjac cel (albo kilka) po cichu i zeby byli niezauważeni!! maxymalna ilosc snajperow w AsG w jednej druzynie powinna byc okolo 3 w roznych innych miejscach,tak jak mowilem w realiach jest to wsparcie tak WEDłUG MNIE w AsG jest tak samo.

Link to post
Share on other sites

snajperzy w wojskach sa stosowani jako wsparcie.mieli zadanie zdjac cel (albo kilka) po cichu i zeby byli niezauważeni!! maxymalna ilosc snajperow w AsG w jednej druzynie powinna byc okolo 3 w roznych innych miejscach,tak jak mowilem w realiach jest to wsparcie tak WEDłUG MNIE w AsG jest tak samo.

 

Suicide_Pistol_ezr.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...