Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy ktoś już to widział ale znalazłem kawał dobrego sprzętu (niestety drogiego :icon_cry:).

 

Przeglądając sobie stronkę Russian Optics natknąłem się na dolny chwyt B-11 produkcji ZenitCo. Cena powala. 4500rubli co daje ponad 250zł. Link do sklepu

Jeśli nie masz znajomego w Rosji, który Ci to sprowadzi, nie kupisz tego chwytu w rublach tylko na russian thunder w dolarach (drożej)

 

Dziś przeglądając sklepy z chińszczyzną natknąłem się na to samo tylko dużo taniej - ZOT ZB-11 Handguard for AKS-74U Airsoft Gun.

Idąc dalej znalazłem fajną szynę/podstawkę pod Trijicon RMR'a, która wpasowuje się w szczerbinkę - Hephaestus Mount Base for AKS-74U / AKMSU Series.

 

Mam łoże B-30 oraz B-31s do AK-74M produkcji ZOT i jakośc jest zadowalająca, pokrycie nie schodzi łatwo, aluminium jest nieco elastyczne, co może sądzić o przeciętnej jakości stopu (można nieco wygiąć w rękach, ale przy użyciu dużej siły). Ale co ważne, lepsze elastyczne niż twarde i kruche!

Są oznaczenia producenta (poprawne).

 

Dopasowanie do Cymy i Boyi fatalne. Idzie to jednak sztywno zamontować (w przypadku B-30 i B-31s) szlifując elementy repliki, a nie szyn.

 

 

Oryginalne Zenitco jest wykonane z porządnie utwardzonego aluminium i jest po prostu niezniszczalne.

Link to post
Share on other sites

No ładne to to, ale funkcjonalnie działa tak samo jak to:

PICT0071.JPG

 

Przy czym koszt kawałka szyny picatinny i 2 śrubek to grosze. Ale fakt, trzeba nawiercić i nagwintować, a to już ingerencja w pokrywę.

 

Można zamontować tam micro t-1 i w zasadzie tyle.

 

PICT0127.JPG

 

Wróciłem do mojej starej suczki, która służyła mi z konwersją ghk, a później jako aeg kumplowi w ekipie.

Link to post
Share on other sites

Można zamontować tam micro t-1 i w zasadzie tyle

Ano właśnie. W temacie o szynie od beryla do aksu zarzucając propozycją jak z Twojego posta, pojawiło się stwierdzenie, że eota już tam nie zamontujesz. Więc w tym względzie szyna Zenita byłaby bardziej użyteczna (chociaż nie wiem jak dużo miejsca poniżej linii szyny eot zabiera).

Link to post
Share on other sites

Dolar jest wysoki, więc to Twoje "dużo taniej", to... 195zł. Faktycznie, lepiej kupić kopię, niż dopłacić 70zł do oryginału.

O panie, gdzie można oryginały Zenita kupić z wysyłką do Polski i jeszcze zapłacić w rublach? Bo takie rzeczy to tylko w Erze chyba.

Link to post
Share on other sites

Przy czym koszt kawałka szyny picatinny i 2 śrubek to grosze. Ale fakt, trzeba nawiercić i nagwintować, a to już ingerencja w pokrywę.

 

Rozwiązanie takie jest dobre jak się ma pokrywę, która kiepsko się na nitach trzyma i lata (jak moja). Druga sprawa, zawsze można nity zastąpić śrubami, które zarazem będą trzymać szynę.

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, jaką batkę do RK-01 polecilibyście? Ktoś wie, ile stockowa wytrzyma na strzelance? Nie miałem okazji sprawdzić, więc nie wiem. Oczywiście bez żadnych mosfetów, po prostu jakieś LiPo. Póki co, nie chcę się bawić z wymianą okablowania, bo nie wiem "jak". No i jaka byłaby dobra ładowarka do takowej batki?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli słychać dwa cykle pracy gearboxa, to coś z układem elektrycznym, a jeśli jest jedno psiu a dwie kulki lecą to z dyszą albo popychaczem/przerywaczem/ tą listwą co jest na dyszy i zębatce tłokowej

EDIT: silnik może się spalić, a lufa może wypaść. Kumplowi po 4 latach wysunela się lufa, muszka i przedni ustalacz (M4 V-Ltor/ S-System od Boyi), wiec Ci żarcik tak średnio się udał

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

Seterus, a nie jest może to wina komory HU? Dopiero jak dziś wypiąłem magazynek (pusty), zauważyłem, że w komorze już tkwiła kulka, no więc ją wystrzeliłem w pudełko, okazało się, że siedziały tam dwie kulki. Może to też wina magazynka? Słabe doszczelnienie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...