Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piszę bo prosił RED. Co prawda mam MINIMI ale problem jest podobny. Zaczynając, nie sądzę żeby to było zwarcie ponieważ w tym momencie silnik cały czas był by napięty i nie było by słychać tego, że próbuje pracować(charakterystyczny stuk). Poza tym paliły by się bezpieczniki, baterie i kable - wiem, bo miałem kiedyś zwarcie w karabinie. Problem jest natury mechanicznej, a dokładniej myślę że chodzi o sprężynę. U mnie zaczęło to występować bo wsadzeniu w GB zestawy MAX Torque Up Prometheusa. Po kilku strzałach, na sucho czy z kulką, GB się zacinał i było tylko słychać stuk silnika, oraz grzała się bateria, i kable. Do tego stopnia że aż cały szkielet GB był gorący w miejscu gdzie jest silnik. Kable parzyły ręce. Raz bezpiecznik zaświecił jak żarówka. Rozkręciłem GB ponownie i co się okazało? Że stockowa sprężyna w chińczykach ma większą średnicę niż standardowa. Sprężyna była tak luźna na prowadnicy że, tłok cofnięty w tylne położenie nachodząc na prowadnicę, blokował sie o czoło sprężyny, podniesione siłą ściskającą poza obwód tejże prowadnicy. Całość wracała do normy po jakim takim ułożeniu się sprężyny albo po zwolnieniu antireversala. Dodatkowo zamieszczam obrazek poglądowy. Będę tu co jakiś czas zaglądał, mam nadzieję że pomogłem.

 

Grzanie się by pasowało.Trochę nie pasuje to, że problem zniknął bez jakiejkolwiek interwencji w bebechach i narazie nie wrocił. Chyba, że sprężyna sama z siebie wraca na miejsce. Co do zwarcia - ty mowisz chyba o zwarciu na stykach bo w wypadku zwarcia niemetalicznego z metalową obudową wystąpiłby efekt upływu, czyli część prądu zamiast zasilić silnik krążyłaby sobie po niej osłabiając siłę naciągającą sprężynę (sorry, zboczenie zawodowe ;-) ). Ale faktycznie problem mechaniczny jest dużo bardziej prawdopodobny. Zapomniałem że przy wystąpieniu problemu podłączałem wszystko po wyjęciu z body i problem występował nadal, a zwarcie, o którym pisałem, nie było wtedy możliwe. Dzięki za opisanie swojego problemu bo rzuca to trochę światła na sytuację.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czas trochę posłodzić. AKS 74U jest u mnie bronią boczną dla snajpera, co nie zmienia faktu że sporo kulek już wypluł - ok 5 tys. Działa bez zarzutu, HU o dziwo podkręca jak należy, żadnych problemów z celnością, ROF na stockowej batce wystarczający.

Szyna RIS na boczny montaż (Classic Army) pasuje idealnie, nic się nie chyboce, mało tego pasuje nawet oryginalna RIS (made in Russia). Magazynki testowałem tylko MAG, waflowe wchodzą tak jak trzeba, bez problemów. Jedyne co mnie osobiście denerwuje to ruch kolby po zatrzaśnięciu. To są może 3mm luzu ale i tak mnie to denerwuje i już jestem bliski jak z tym skończyć. Narazie żadnego zacięcia. Ogólnie wielki plus. Drewno wygląda jak maźnięta sklejka, ale nie będę wymagał zbyt wiele od repliki za 500 zł bo jak na te pieniądze to i tak rewelacja.

Link to post
Share on other sites

I ja podzielę się swoimi wrażeniami po zakupie suczki.

 

Nie spodziewałem się rewelacji po tym karabinie, bo i czego można się spodziewać po replice za trochę ponad 400zł. Paskudne drewna, które całe szczęście są już w fazie malowania, gównolitowe części w najbardziej newralgicznych miejscach, niedbałe wykonanie niektórych elementów. No, ale zawsze mogłoby być gorzej.

 

Teraz mechanika. GB nie otwierałem, bo i po co, skoro chrono przed wymianą gumki HU na silikonową Guardera pokazał 380fps! Po wymianie owej gumeczki wyświetliło magiczne 400fps(nie jestem zwolennikiem "dużych"fps-ów, sprężyna będzie słabsza)! GB otworze, aż się coś sypnie. Wszystkim od razu po zakupie polecam wymienić kable. Koszt niewielki(10zł kable+rurki termokurczliwe), a różnica ogromna. Szybkostrzelność poprawiła się o ponad 20%, a reakcja na spust jest natychmiastowa i to wszystko na baterii, która dostajemy w zestawie!

 

Podsumowując. W moim odczuciu jest to idealna replika dla osób lubiących "dłubać" i stanowi świetną bazę do budowy na prawdę porządnego karabinu. Ja z zakupu jestem zadowolony

Link to post
Share on other sites

Po przebiegu ok. 8k. kulek zero awarii. Jedno zacięcie, spowodowane źle wyprofilowaną kulką... Strzelam z P&J 0.25- zasięg: ok.45m max, skuteczny ~35. Wszystko "stock" z customs.pl. Podkreślam, że magazynek jest chusteczkowy i potrafi się zaciąć, ale wtedy wystarczy w niego lekko puknąć. Bateria też nie poraża, ale póki co jej nie zmieniałem, tak samo jak okablowania. Jak za tą kasę - warto w 100%. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja też jestem zadowolony ze swojej repliki. Przemielił około 5k kulek i jak na razie bez problemów. Ostatnio na chrono wyszło 400-409 FPSów na 0,2g (karabinek cały czas jest w stocku). Jedyne do czego mogę się przyczepić to luzujący się selektor ognia. Śruba mocująca selektor odkręca się i podczas strzelania opada on na ogień pojedynczy. Ale chyba jak wsadzę tam jakąś podkładkę to będzie ok.

Kiepska jest też bateria dostarczona z karabinkiem. Wymieniłem ją na 9,6V 1400mAh na ogniwach Intellect.

Link to post
Share on other sites

Co do zacinania się gearboxa to jest całkiem normalne w chińskich replikach. Na szczęście jak narazie nie uświadczyłem tego w AKSU, ale Well i Cyma które posiadałem miały ten sam problem. Najprawdopodobniej występują luzy na zębatkach lub łożyskach (plastikowych (sic!)) i to powoduje zakleszczenie. Zawsze po wyjęciu i włożeniu jeszcze raz silnika pomagało...

 

A z kablami to zgadzam się z Red'em, na dzień dobry do wymiany. Sztywne jak YDYp do ściany i nieco cienkie jak na prądy rzędu 15A. Wymiana nie wymaga rozebrania GB, zachęcam wszystkich posiadaczy lutownic :-P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Komuś przeszkadza ten "brąz" to se kupi midcapy (np MAGi za 30 pare zł), lowcapy, hicapy czarne (boyia też za parę dyszek) i tyle. Jak ktoś kasy nie ma to se sprejem przemaluje. Po co tak ten temat rozstrząsywać.

 

Od zakupu (początek roku) aksu zaliczył 4 zacinki gearboxa (prawdopodobnie powód ten opisywany przez Killę Bra - za duża średnica sprężyny która "zsuwa" się z prowadnicy blokując tłok).

Jako, że czasu na rozkręcanie nie miałem to zadziałało mocniejsze "uderzenie" dłonią w body i się odblokowywał.

 

Zatrzask magazynka spiłowany tak, że pasują idealnie midcapy MAG-a i stokowy hicap.

 

Stokowy hicap się rozłazi ale nadal, co najważniejsze podaje bardzo dobrze.

 

Sprężynka od długopisu przed sprężynkę suwadła + podpiłowanie zatrzasku pokrywy = pokrywa już sama nie wyskakuje do góry.

 

Wymieniona gumka HU i okablowanie (nie trzeba rozbierać gearboxa).

 

Przebieg około 15 K kulek w ciągu 3 miesięcy. Średnio 3 strzelanki na miesiąc, łącznie z mrozami i deszczem.

 

Wszystko śmiga.

Jestem zadowolony.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Oto jak poradziłem sobie z zatrzaskiem w AKSU.

Mi właściwie pękł sam pazur zatrzasku więc po rozebraniu i wyciągnięciu postanowiłem dorobić sobie sam pazur z radiatora od jakichś procesorków.

Jest to wytrzymałe aluminium.

Efekt:

http://www.xreact.yoyo.pl/zatrzask_boyi.jpg

I co lepsze zatrzask działa, jedynym mankamentem jest to że nie można sobie tak 'trzasnąć' przy otwieraniu kolby.

Link to post
Share on other sites

Krótkie porównanie AKS74u Dboys a Cyma (jako pepliki w tym samym przedziale cenowym)

 

0. Body mają różne, jednak tak samo solidne.

 

1. Dboys lepsze ustawianie Hop Up, gorsza gumka Hopa, lufa wewnętrzna i celność minimalnie lepsze w Cymie.

2. Dboys ma lepszej jakości chwyt przedni, gorszy pistoletowy

Dboys ma lepszej jakości baterię.

 

3 Cyma ma lepszy selektor ognia, który jest elegancko dociśnięty, DB jest strasznie luźny.

 

4. Cyma, lepsze łamanie kolby i działanie zatrzasków

 

A teraz z innej beczki

 

(Nie chcę zakładać specjalnie tematu w dziale tuningu.)

 

Na sprężynie M120 Modidy na kulkach DBoysa tych z paczki (250 0,2 jak podają na folii) na chrono wyszło mi ok 430 fps co mnie zszokowało (obstawiałem 380) (niestety słaba gumka hopa bardzo psuje zasięg).

 

Czy te kulki nie są przypadkiem oszukane i nie ważą mniej, czy też układ jest tak szczelny.?( jest to wersja tuningowana przez Customs PL icon_smile.gif ).

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites

Chyba tylko wykwalifikowany ślusarz ci to dorobi, bo to pręcik z wybraniem półkolistym z jednej strony...

 

Ode mnie: rozwaliłem już dwa bagi w miejscu tego przedniego "trymadełka". Jednego za mocno dopchnąłem do tyłu, a na drugiego upadłem. Uważajcie na magazynki, bo są kruchutkie (nie tylko stockowy hi-cap).

Link to post
Share on other sites

A to te DBoys/Kalash to nie były fullsteel od samego początku?? :>

 

Stalowe jest bodajże tylko główne body i może jeszcze pare części, a reszta jest ze stopu cynku(w tym AK co jest dostępne w tej chwili). ZnAl to niezbyt dobry materiał. Mogę ci to potwierdzić na mojej replice, gdzie pękła mi część zrobiona właśnie z ZnAl.

Obczaj tego posta.

Edited by LazySinner
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...