Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW II


Recommended Posts

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

374640c5237e0dba.jpg

 

W poprzedniej części tematu Ronin zamieścił powyższe zdjęcie z żołnierzem dalekiego zwiadu a z racji, iż mam zamiar rekonstruować tę jednostkę, chciałbym zapytać cóż to za plecak oraz rękawiczki ma on na sobie? Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Plecak to prawdopodobnie któryś z modeli Tasmania Tiger. Niestety nie bardzo widać który to dokładnie model (tu masz przykładowy):

 

http://www.rangershop.pl/product-pol-6745-...G82-Update.html

 

Ew. może to być plecak, który wyszedł już z użycia... Na ten moment nie znam jego nazwy, a egzemplarze z demobilu jakie widziałem miały na metce informację, że były produkowane w Izraelu (pamiętasz Wolfie nasze zaskoczenie ;)?). Raz widziałem ten plecak (również demobil) na allegro.

 

Generalnie te plecaki są dość rzadko używane, więc wybrałeś sobie nietypową fotkę ;). Zdecydowanie ekonomiczniej jest kupić Berghausa, który jest częściej od TT w użyciu, no i jest duuużo tańszy:

 

fernspahgj9.th.jpg

 

Tyle, że nie ma kilku dodatkowych rozwiązań :(. O Berghausach już tu pisałem. Mam taki plecak i szczerze polecam. Ostatnio widziałem taki nawet na allegro, tyle, że był bez bocznych kieszeni, no i bez szelek do tych kieszeni.

 

Ronin

 

p.s.

 

Rękawiczek to już całkiem nie rozpoznam - za słabo widać. Na oko mogę jednak powiedzieć, że są to prawdopodobnie zwyczajne, czarne, skórzane rękawiczki BW.

 

p.s.s.

 

Rekonstrukcja powiadasz? Trochę duże słowo... Ja bawię się w to od dawna i mam masę oryginalnego sprzętu, a nadal nie określam tego jako rekonstrukcja. Jest jeszcze wiele szczegółów, które mnie odróżniają od prawdziwych Fernspäher, chociaż dotychczasowy efekt wydaje się niezły:

 

img1922ch6.th.jpg

(stoję pośrodku, fotka wyjątkowo bez plecaków...)

 

Jeżeli nadal chcesz rekonstruować dalekie rozpoznanie to powiem jedynie, że same elementy "zewnętrzne" wyniosą Cię jakieś dobrych parę tysięcy zł... Kurtka Arktisa to jakiś 1000,00 zł, spodnie - 300,00 zł, buty 800,00 zł, kamizelka - 2000,00 zł, plecak 700,00 zł. Dodatki typu kapelusz, arafatka, rękawiczki wyjdą tanio, ale już odpowiednio wyglądające G36 wyniesie Cię dodatkowo koło 3000,00 (odpowiednie loże, górna szyna, celownik EOTECH 552, o samej broni już nie wspomnę...). Do tego dochodzą już mniej widoczne gadgety - pistolet, kabura (Safariland - kolejne kilka stówek)... Jednym słowem finansowa gehenna.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, za duże słowo. Muszę przyznać, że mnie przeraziłeś kosztami. ;) Ale powoli, powoli a dojdę do tego co Ty (mam na myśli rzecz jasna te dobre kilka lat). :) Co do repliki, to pójdę na skróty i zakupie mp5 sd6.

Edited by Barcley
Link to post
Share on other sites

Witam.

svbw076nwfe2.th.jpg

Co jest przyklejone na kolbie w tym G36? Wiem, że prawie identyczne zdjęcie pojawiło się w jakiejś niemieckojęzycznej książce lub gazecie.

 

Co to za kamizelka:

afghanistannormal130medaj9.th.jpg

Interesowałoby mnie czy to kontrakt BW czy jedynie "zapożyczony" produkt tak jak kamizelki DPM.

 

Jakie jednostki używają:

eselhf5.th.jpg

Czy jedynie w Afganistanie na misji są takie na wyposażeniu czy także w Niemczech?

Edit: chodzi o "osiołka bojowego" :P

Pozdrawiam.

Edited by mavc
Link to post
Share on other sites

Ta oliwkowa kamizelka to Schutzweste Feldjäger czyli kamizelka ochronna żandarmerii. Są one mało znane bo rzadko nosi sie je samoczynnie, a raczej pod kamizelki oporządzeniowe:

 

svbw093ssvk4.th.jpgsvbw206aytq7.th.jpg

 

Ronin

 

p.s.

 

To coś na kolbie to inwencja twórcza pana ze zdjęcia ;). Pewnie pomaga mu prawidłowo złożyć się do celownika.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...