Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

Ja sobie właśnie otworzyłem paczkę z gunfire.Wewnątrz znalazłem

-dłuższa lufę (jak od tej ze stałą kolbą)

-magazynek hi-cap z oznaczeniami hk

-rączkę przednia ris

-darmowe kulki gf 4k 0,20

Przy montażu rączki nie obyło sie bez użycia młotka i pilnika :-F (raczka jest o 1mm z każdej strony za ciasna.)

Lufa pasuje bardzo dobrze.

Magazynek podaje wszystkie kulki i twardo siedzi w gnieździe.

Jeśli chcecie fotki to wyrobie sie do wieczorka.

Pozdrawiam.

 

S-system ktoś ma na forum (miał jakiś problem na poprzedniej stronie).

Choć myślę że większość woli hk z racji małej popularności...

Edited by biohazard4
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fotki już robie,mam crane'a

Odrazu małe sprostowanko,body jest w rzeczywistości takie jak na 2 ostatnich zdjęciach.

Czekam jeszcze tylko na gumkę systemy bo z tą już mnie krew zalewa 40m całkowitego na 0,20 :evil: :evil:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dbe2266dcd5ba32d.html PRZED i

PO

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cf6bbb1e3f9a02e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e9e6899e24a942e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/27d2f49fd4554d11.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/679834ff336436ab.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07b4a9a7fbdc0562.html

Edited by biohazard4
Link to post
Share on other sites

Hej Biohazard , możesz mi(nam) oznajmić który model zamówiłeś na "GF" bo widzę już chyba 214153 wariacje tego modelu jaka można dostać od chinoli , a takiej z kolba LE i dluższa lufa niż stała kolba to nie widziałem ponadto z dodatkim szarego body a nie czarnego. Jakaś limitowana wersja czy co?

Przepraszam za to masło maślane.

Jednego jestem pewny , że niczego nie jestem pewien . Zamawiajac HK od JG!!!

Link to post
Share on other sites

Tia wersja limitowana dokładasz 40 zł i masz dłuższa lufę ;)

http://gunfire.pl/product-yid-1152190250-L...rzna-do-M4.html

 

Mój był kupiony kiedy tylko te repliki się pokazały,teraz niestety dalej jest to loteria czy dostaniesz szarą czy czarną wersję,radzę weź na zbrojowni tą ze stałą kolbą która napewno jest czarna.

P.S jak wam sie podobają moje przeróbki?

Link to post
Share on other sites

No i dostałem paczuszkę. Na obudowie lufy oczywiście luz. Muszka obrócona lekko w lewo. Jakiś Charging Handle się odciąga i jakiś Bolt się blokuje, a jakiś Forward Assist knob może być wciśnięty. Żeby puścić tego Bolta, wystarczy nacisnąć Bolt catch. Te wszystkie Kajerwerki oczywiście nie działają. Widać trafiłem na magiczny egzemplarz gdzie to zupełnie niepotrzebne, bo i tak sprawi on że zostanę Pr0. Jakieś doświadczenia w tej sprawie Panowie?

Link to post
Share on other sites

Ściema w instrukcji czy spier****zna w zabawce? Bo po ogledzinach stwierdzam, że te knoby i inne catche to atrapy. Nie wyobrażam sobie żeby takie pierdoły montowali, bo trochę by to komplikowało konstrukcję.

Skośni chyba rżnęli instrukcję z oryginalnego manuala do hk. Kurde, mam hk z długą lufą i ze stałą kolbą, w instrukcji piszą o wersji z regulowaną kolbą. Do tego jakimś cudem każą wciskać baterię do obudowy lufy. A z tego co wiem w 2 wersjach idzie do kolby, a w 1 do atrapy celownika laserowego

Edited by Q800
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, bo jest pytanie.

Jak zdjąć tą część na której zamocowana jest muszka? To chyba taka tuleja na lufie zewnętrznej. Tam są jakieś dwa nity. Pytam bo ta część jest u mnie źle zamontowana- trochę obrócona w lewo. W sumie nie ma to znaczenia dla celowania bo kolimator jest już w drodze, ale mnie to do cholery drażni.

 

Chciałbym też, aby mi ktoś dokładnie napisał jak usunął luz na obudowie lufy. Przyznam, że jeszcze nie rozbierałem repliki, bo czasu na to nie miałem, jednak chciałbym być przygotowany kiedy ten czas znajdę.

 

Dzięki bardzo.

Link to post
Share on other sites

Co do luzów:

Musisz odkręcić tego dużego imbusa po lewej stronie i wysunąć obudowę do przodu, aż całkowicie zejdzie. Następnie zobaczysz duży walec od strony body - musisz go porządnie dokręcić. Spowoduje to usztywnienie jednego hmm "pierścienia z 4 wypustkami". Został jeszcze drugi taki pierścień od strony wylotu lufy. Musisz mocno dokręcić imbusa, który go trzyma.

Później oczywiście wsuwasz risy na swoje miejsce.

Jeśli masz wersję z puszką, prawdopodobnie trochę się pomęczysz, zanim włożysz obudowę z powrotem na swoje miejsce :)

Edited by Baranoslaw
Link to post
Share on other sites

Kolega ma hk416 i z tego co zauważyłem na wstępie, to komora HU jest plastikowa i jakaś do d**y, chyba w ogóle nie działa, no i chwyt przedni jest niestabilny. Zdaje się, że trochę trzeba włożyć jeszcze w tego guna.

w moim HK zanim włożyłem tam gumkę systemy HU działał bardzo porządnie; podkręcał dobrze,ale ustawiałem go na 90%

 

ZA TO :wink: mimo bardzo dobrego podkręcania, kulki leciały po bananie troche na bok... strzały powtarzalne,ale znosiło. ale historia tego na końcu posta

 

Co do luzów związanych z Frontgripiem to wystarczy :

 

ew: odkrecic frontgripa, przykrecic lepiej lufe zewnetrzna (docisnac...docisnac dosc mocno, wczesniej bylo w tym temacie); zalozyc frontgripa i dokrecic go mocno; u mnie sie juz nic nie kiwa

 

OK,a teraz co do mojej komory HU... :wink: ludzie, proszę sprawdźcie jak to jest z waszymi gunami, bo może ta seria JG ma jakiś problem :)

 

OTÓŻ... od początku stockowa komora hu działała mi dobrze,ale kulki znosiło po bananie na prawo. obserwując tor lotu kulki w celowniku wyglądało to tak:

 

/

|

 

 

rozmontowałem calutkie HU, złożyłem jeszcze raz tak, żeby jak najlepiej zgrać dziurkę w lufie z dziurką w komorze. no i trochę wyprostowało to tor lotu,ale nie do końca.

 

kupiłem gumkę systemy, zamontowałem. znów starałem się, żeby wszystkie elementy jak najlepiej ustawić. tor lotu nadal trochę bananowaty na prawo, ale widać, że silikon przebija stock (zamiast 90% mam ustawiony Hu na jakieś 30%).

 

znów rozłożyłem HU...i doszedłem do wniosku,że jest w nim ODLEW plastiku :D otóż tam, gdzie jest prostokątny, podłużny otwór w HU, przez który na gumkę naciska dystanser, z lewej strony był odlew. po prostu cienki pasek plastiku, szeroki na 1-1.5 mm, długi na cały ten otwór. odstawał od jednej ścianki i blokował dystanser w naciskaniu na gumkę. jako rezultat, patrząc przez lufę na gumkę, gdy HU jest na maksa, widać było że garbik jest mniejszy z lewej strony.

 

odlew obciąłem i wyszlifowałem. zobaczymy,jak teraz niesie.

 

gratuluję tym Panom: gunfire.pl przeglądu zerowego :wink: :wink: :wink:

Edited by entropus_rvs
Link to post
Share on other sites

A ja mam coś nie miłego dla oka.

http://www.voila.pl/91ou2/?1

 

Mamy w ekipie 3x hk416sf i jednemu to sie stało.Przestrzelił max 2000kulek.

Nic nie było w nim grzebane.Strzelał jak wcześniej i jak chciałem go nasmarować to zemdlałem:P

Pozostałe 2 sztuki strzelają dalej jak głupie i nie maja żadnego śladu na gear box.Mam nadzieje ze to tylko wadliwy egzemplarz.

I zobaczymy co na to serwis.

Link to post
Share on other sites

Dobra, majstrowanie przy źle zamontowanej atrapie odprowadzania gazów sobie odpuściłem po tym jak zdjąłem obudowę lufy. Lufę przykręciłem, założyłem obudowę i tym razem lufa już nie latała. Za to obudowa i owszem, nawet bardziej. Śruba nawet się niczym nie zdradziła, że gwint na tym lewym mocowaniu zaczął się zrywać. W efekcie musiałem pobawić sie plastikowymi kołeczkami. Nic już nie lata, za to niesmak pozostał. I, patrząc od przodu, jest trochę niesymetrycznie (wina obróconej lekko w lewo atrapy) Do problemów z hu jeszcze nie doszedłem, brak narazie możliwości przestrzelania na większym dystansię niż od ściany do ściany. Starszna tandeta z tym jednostronnym mocowaniem obudowy. Jak to u chinoli - jakość i dbałość o techniczne szczegóły przede wszystkim... :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...