Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

po przeczyszczeniu lufy skupienie wzroslo... :) dokrecilem tez pierscien lufy zewnetrznej i ris'a. nie ma,ze sie kiwaja ;] mozna gwozdzie wbijac...

 

pare "testow balistycznych" moze pomoze komus w ocenie mozliwosci repliki :) na kulkach 0.25, eXtreme precision.

 

wchodzi jedna za druga, w pollitrowa butelke z 10-12 metrow. ogniem pojedynczym, po uprzednim wstrzelaniu w cel.

 

5 serii po 5 strzalow z 12-13 metrow - skoncetrowane w kwadracie 15x15 cm.staralem sie stabilnie trzymac replike i nie zmieniac polozenia.troche jednak czuc drgania po przycisnieciu kolby do ramienia.

 

seria 5 strzalow, 4.5 metra - 5x5 cm.

 

hop up - bardzo ladnie IMHO :) bez HU - widze ze kulka leci, leci,pozniej spada,i robi sie tak mala,ze juz nie widze. tzn dopiero na tym zasiegu zaczela spadac.

 

z HU leci,leci,robi sie mala i zaczyna leciec do gory,pozniej juz znika z oczu.nie widze kiedy spada.

 

gumka HU ladnie docisnieta do lufy.trudnosci z wyjeciem.

 

niedlugo dokupuje sobie tez prometheusa, i troche pozniej jednoczesciowa komore HU z King Arms. wystarczy mi te stockowe 400 fpsow. btw, robil ktos pomiary stockowe ? na forum znalazlem ze 400, na gunfire 340-370, na asgshopie bodajze,albo na innym,gdzie mozna tego JG kupic,ze 390.

 

nie wiem czy trzeba do repliki dokupowac lepsza gumke HU. ta sie sprawdza. ew prosze o komentarze bardziej doswiadczonych, ktorzy wystrzelali juz z 2-3K kulek z tego aega.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Przeczytałem cały temat i mam pare pytań:

1. Są dwie wersje tej repliki? Z pojemnikiem na batke i bez niego?

2. Jaka batka wejdzie do kolby i jaką najlepiej dokupić do niego żeby dłuuugo 3mała i był dobry ROF??

3. Kulki odpowiednie do niego to 0.25??

4. Czy TE body spasi sie z HK416 ?

Link to post
Share on other sites

1.Sa 3 wersje(w polsce narazie 2) oprocz tych ktore wymieniles jest jeszcze model ze stałą kolbą i dłuższą lufa.

3.Ja strzelam z 0.25 i mysle ze sa okey.

4.Co do body mi trafilo sie czarne ma oznaczenia broni ostrej i wyglada to ladnie,szkoda tracic oznaczenia za rzecz średniawego metalu.

Link to post
Share on other sites

Ktoś wymieniał gumkę? Warto? Podobno ze stockową jest dobre uszczelnienie, ale ostatnio hop-up podkręcał mi około jedną na 5 strzałów. Fakt - było zimno około 0 stopni Celsjusza, ale na początku użytkowania podkręcało mi lepiej nawet chyba w większym mrozie. Myślałem, że się przetrze i będzie strzelało jak należy, tymczasem wystrzelałem około 2000 kulek a działa to w drugą stronę.

Link to post
Share on other sites

HU faktycznie słabo kręci, przynajmniej na mrozie.

Przy pierwszym otwarciu, odrazu poszło 1 ucho. Lecz w tym przypadku, muszę przyznać, że replika jest odwzorowana zbyt realistycznie :) Często można natknąć się na zdjęcia amerykanów z HK416 posklejanych grubą taśmą.

ja uważam ,że body jest solidne,a hop-up przed wymianą gumki na silikonową podkręcał kulke beznadziejnie,nie ważne jak się wyregulowało i tak kulka po ok20-30m leciała w kosmos.

Link to post
Share on other sites

Info ze zbrojowni.

 

Specyfikacja:

Gear Box: Wersja 2

Magazynek: 300 Kul

Długość: 690/765mm

Długość lufy: 280mm

Waga: 2860g

Wykonanie: Metal + ABS

Hop Up: Regulowany

Paczka zawiera: AEG, Instrukcja, Magazynek hi-cap, Akumulator 8,4V 1500 mAh, Ładowarka 220/230V, Wycior do lufy, 200 kul 0.2g

Zmierzona prędkość wylotowa: 400+ Fps

Gwarancja: 12 miesięcy

Link to post
Share on other sites

A ja wymierzyłem 29cm ;) Będę się zastanawiał nad zmianą na dłuższą, bo rozrzut jest spory, ale nie wiem czy nie jest spowodowane z chwiejną lufą. Izolacja i i mocniejsze dokręcenie pierścienia powinno pomóc. Wcześniej samo dokręcenie dało spokój na jedną strzelankę.

Ostrzegam też przed zbyt mocnym dokręcaniem szyny, bo gwint może się spierniczyć.

Link to post
Share on other sites

kolejne testy balistyczne... kulki G&G, 0.25, i porzadnie przeczyszczona lufa.

 

skupienie z 4.5 metra - praktycznie w punkt (dlugie serie pojedynczych strzalow)

 

zasieg i dzialanie hop-up - jak pisalem,kulka leci,i na granicy widocznosci wyraznie zostaje podbita do gory. hop up wg mnie bardzo solidnie podkrca.

 

aha,i HU stockowy podkreca kazda kulke.strzelalem dlugimi seriami na mrozie... nie pamietam ile,ale zimno bylo ;]

 

 

:!: czy wie ktos moze jak wytrzymale sa bebechy tego guna? podobno cylinder to kopia systemy... generacja II JG z tego co czytalem byla bardzo spoko.teraz jest jeszcze ulepszona. co o niej sadzicie? m120 moze byc,czy trzeba downgrade?

Edited by entropus_rvs
Link to post
Share on other sites

no tak,obserwuje ten temat.i na razie po ok. 8,5 K kulek

 

"Aby określić wytrzymałość elementów wewnętrznych wrzuciliłem M130. Giwera ma teraz 461-468fps. W stoku miał 410(?)fps. Wczoraj wystrzelałem 4k BB w krótkich seriach (max 10 kulek) i na pojedynczym. Dziś jest kontynuacja testu: przez HK przeszło już 8,5k BB 0,25 Xtreme. Nie widać żadnych różnic w pracy GB."

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=42458

 

kolega Paul mial zamiar rozkrecic po swietach GB po wystrzeleniu ok 20 K kulek.jeszcze tego nie zrobil.a ja ciekaw jestem :)

 

 

 

a jak opinie innych forumowiczow co do GB III gen JG? bo chyba wszystkie maja ten sam - hk416, g3, sig552, steyr.

 

 

 

btw.oplaca sie kupowac lufe precyzyjna (prometheus) 363 mm? czy wystarczy standardowo 300 mm - tyle miesci sie w gunie do konca lufy zewnetrznej, do konca tlumika plomienia z 33 cm.mozna kupic tlumik na allegro za 50 pln,lub 35 bez tlumienia..tzn sama blacha jako oslona precki;]

 

Z tego co wiem (czytalem na forum w tematach o lufach precyzyjnych ;] ) roznice skupienia miedzy lufami roznych dlugosci a tej samej jakosci nie sa duze. chyba,ze chodzi o snajpy powyzej 500iluśtam fps na 70-80 metrze zasiegu ;]

Edited by entropus_rvs
Link to post
Share on other sites

steyr ma gb 3. ale g3 i sig552 maja gb2 chyba.

 

btw czytalem dosc troche:) tylko malo info jest o III gen JG ogolnie :( najwiecej o hk416.nikt na razie nie rozkrecil GB.

 

sczerze,to chodzilo mi o to,ile daja te poprawione bebechy wypisane na gunfire.pl ->

- wzmocniony szkielet

- sprężyna M120

- chromowany cylinder

- nowy typ głowicy tłoka

- poszerzone zęby zębatek środkowej i tłokowej

- osiem zapadek na zębatce silnikowej

- łożysko kulkowe za zębatce silnikowej

- silnik o zwiększonym momencie obrotowym

- gumka HU jest montowana na "ciepło" i dzięki temu uzyskano maksymalną szczelność tego miejsca

Link to post
Share on other sites

Jak to jest wreszcie z wersjami tego hk416? Nie chodzi o żadne różnice w kolbach tylko body. Widziałem 2 typy, szare body i skośne gniazdo magazynka i czarne body i proste gniazdo magazynka. Gunfire napisał, że jest tylko jedna wersja a różnica w kolorze może wynikać z "czystości" formy albo materiału uzytego do

danego odlewu, a istnienie drugiej wersji wzięło się z plotek na forum... Jak to jest?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...