Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam !

 

Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i zauważyłem ze wiele osób skarży się na ruchomą szynę RIS – niby szczegół ale potrafiący skutecznie człowieka wkurzyć. Jestem w gronie osób które miało już okazje kilka razy demontować owa szynę i pomimo usilnych starań zerwałem gwint w tym cholernym mocowaniu – swoja droga jak taką cześć można wykonać z aluminium ?! W każdym bądź razie znalazłem rozwiązanie o wiele lepsze niż podklejanie taśmą itp.

 

Pomogło przynajmniej w moim przypadku. Odkręcając śrubę trzymającą szynę, mamy w ręku dwie „kostki”- jedna posiada gwint druga nie. Element z gwintem wystarczy ścisnąć, najlepiej używając do tego imadła. Po tym malutkim zabiegu śrubę można dokręcić, nie przekraczając gwintu, a co za tym idzie RIS jest sztywny i nie drgnie nawet o milimetr. Może nie jest to zbyt odkrywcze ale mam nadzieje ze komuś się to przyda.

 

Serpico

 

PS. Jeszcze jedno , ale z innej beczki. Przy precyzyjnym celowaniu replika bije lekko w prawo – mała korekta szczerbinki i przeczyszczenie lufy wyciorem powinno pomoc. Ameryki raczej nie odkryłem, ale są to dwa największe buble na jakie wpadasz kupując tą replikę.

Edited by serpico
Link to post
Share on other sites

:) hehe już mam, ale jestem zadowolony, jest niesamowita (ta waga), jednak elementy metalowe robią swoje. Byłem przyzwyczajony do plastikowego wella, a teraz się czuje jakbym miał co najmniej giwerę za 1200 zł :). Wiadomo ze to chińczyk i niema co porównywać ale i tak się cieszę jak za tą kasą to polecam wszystkim.

 

Szyny miały mały luz ale dokręciłem śrubkę i wszystko gra wiec nie widzę problemu.

 

Mam dwa pytanka:

 

1) Jakich kulek używacie 0,25 czy cięższych ?

2) gdzie można dokupić preckę i jakiej długości najlepiej ?

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Kumpel z teamu dostał niedawno ten karabin. W stoku 660fps... i tutaj nie popełniłem żadnego błędu. Mierząc na chronometrze nie mogliśmy w to uwierzyć. Przełożyliśmy z kumplem sprężynę do M4 CQB G&G, chronometr wskazywał bez żadnych skoków 640fps. Jednak co nas zaciekawiło. Sprężyna przez pierwsze 50 strzałów rozpędzała kulki do prędkości około 420fps, później po "rozgrzaniu" strzelała z ogromną mocą (rekord pomiaru to 666fps ;) ). I tak za każdym razem. Nie mam pojęcia co chińczyki tam włożyli, części stockowe JG nie wykazały praktycznie zużycia po 3000 kulek na owej sprężynie.

 

Co do silnika... stockowy g&g przy akumulatorze 9,6 2200mAh i 640fps naciągnął sprężynę około 100 razy i dalej zaniemógł. Silnik JG na akumulatorze 8,4V 1500mAh spokojnie wystrzelił trzy hi-capy...

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites

Dziwne, dziwne i jeszcze raz dziwne.

 

Nie chcę kwestionować tego co napisał Miles ale...

 

Silnik JG na sprężynie m110-m120 i batce 9.6 1400 (z bezpiecznikiem) daje około 1 i poł Hi capa czyli cos koło 750 kulek ( z bezpiecznikiem).

Jeśli ten karabin miał 660 fps to jakim prawem silnik ciągnął tą sprężynę?

Jakim prawem wystrzelał na niej 1500 kulek?

Jakim cudem wytrzymały to stockowe części?

 

Daj jakiś dowód. Zdjęcie sprężyny, chronografu lub cokolwiek co da nam jakąś podstawę by Ci uwierzyć.

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

No niestety nic innego oprócz tego tematu nie jestem w stanie podesłać. W karabinie aktualnie siedzi m110, które początkowo siedziało w M4 CQB G&G. Wszystkie wyniki jak widać potwierdzają świadkowie w wieku powyżej 30 a nawet 40 lat, więc nie bawimy się w kłamstwa (nie te lata). Zrobimy zdjęcia wnętrza i sprężyny gdy przyjdzie paczka z nową sprężyną do wymiany.

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites

Co do silnika... stockowy g&g przy akumulatorze 9,6 2200mAh i 640fps naciągnął sprężynę około 100 razy i dalej zaniemógł. Silnik JG na akumulatorze 8,4V 1500mAh spokojnie wystrzelił trzy hi-capy...

 

Mi 130tki nie chciał ciagnąć na stockowej baterii :wink:

 

 

Niektórzy podają chyba złą informację gdyż lufa stockowa wynosi równe 280mm a nie 300mm. Zmierzyłem dokładnie i porównałem z moją nową prec lufa 285mm KM Head którą zamontowałem

 

Być może, jednak 300mm na 100% pasuje.

Link to post
Share on other sites

Dziwne, bo ja mam Systemę 287mm i pasuje jak ulał :???: Trzeba więc zaznaczyc, że do HK pasują lufy 280mm - 300mm, z zastrzeżeniem, że 300mm mogą wystawac, jak garb kamela :-F

 

Nie widać jej w tłumiku płomienia. Próbowałem zrobić fotkę, ale wyszło jak wyszło, tanią cyfrówką za 500pln:

 

Zdjęcie

Link to post
Share on other sites

Panowie, ostatnio przy zakupach nabyłem dwie różne gumki Hop Up. Guarder silikonowa oraz Deep Fire. Kupiłem je aby przetestowac która do tego gnata bedzie lepsza :D

No i co sie okazalo? Deep Fire o wiele bardziej zdal egzamin.

Kulki leci dalej oraz celniej ale trzeba gumke idealnie rowno ustawic. Mozna tez zauwazyc niewielka wieksza predkosc lotu kulki.

Mysle ze tak gumka to dobra alternatywa do wymiany z chinskiej :) Jedyny problem jaki moze sie pojawic, to zniszczenie sie szybciej tej gumki niz standardowe ale mysle ze 25zl to nie jest duzy wydatek na kilka miesiecy.

 

PS. nie kupowal gumki Systemy gdyz wiele osob narzekala ze nie podkreca, moj kumpel sobie ją kupił i także nie podkrecala wiec uznalem ze nie ma sensu

Link to post
Share on other sites

Spróbuj jeszcze dokupić do niej dystansery H od DF- dopiero poczujesz różnicę ;-)

 

Co do Systemy- bujda, bujda i jeszcze raz bujda. Mam dwie silikonowe- czarna i przeźroczysta. Podkręcają lepiej niż wzorowo...

 

 

Do gumki Deep Fire? Myślę że takiej konieczności nie ma zakładać w niej takiego dystansera ale spróbuje ;]

Wiem na pewno ze ten dystanser dobrze działa w guarderku bo taka kombinacje w mojej poprzednie giwerze miałem.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ten karabin z kolosalnymi mocami, to zamieszczę zdjęcia jak już dostane sprężynę systemy na zamianę.

Chronometr to: Combro CB 625 Mk4.

 

boundrose -> silnik miał naprawdę zadziwiająco dużą siłę...

 

Szczegóły opisałem w linku (mój nick: Axel) podanym przez Miles_ACE.

 

Edit.

Tak pomyślałem, że nagram filmik... :).

Edited by bops
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...