Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale czy napewno będą ze sobą na tej samej wysokości? Chodzi mi o przednie szyny RIS i te na górnej części body. A zresztą nie chce body z ABS'u tylko mi zależy na metalowym. Czy ktoś wie jakie właśnie body będzie dobrze pasować do HK ?

 

Z metalowym bedzie ciezko ponoc prawie zadne nie chce pasowac.

 

Wg. Krakmanów pasuje body od eMki, ale górna szyna body będzie niżej niż górna szyna frontgrip'a (mają body metalowe SRC i PJ, twierdzili że mogą zamontować).

 

Po wzrokowych oględzinach zdaje się, że mają rację...

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Ciężka cholera...muszę sprawić sobie szkiełka kontaktowe. Kupiłem kolimator który wyświetla kółka i krzyże, a przez moją wadę wzroku te krzyże wygladają jak czerwona, rozległa plamka 8).

 

Co do obudowy lufy...problem nadal nierozwiązany. Zerwałem gwint na lewym mocowaniu, które chyba z ołowiu jest zrobione, byłem ostrożny jak cholera i nie poczułem że coś jest nie tak (Szczerze mówiąc to jest tak zrobione, że nie sądzę iż dokręcenie tego na maxa mocno coś by dało, bo ta śruba wchodzi w rowek na pierścieniu lufy i dociska z dołu). Obudowa w najlepsze wydaje z siebie metaliczne dźwięki. Narazie próbuję prowizorki z klinami z plastiku. Spróbuję też przegwintować mocowanie i może większą śrubę wsadzić, chociaż wątpię czy mi się uda.

Jakieś pomysły Panowie? Jest szansa że ze sklepu da się wydębić ten klocek od mocowania? Próbowałem od tych kolesi z gunfire coś wydębić. Opisałem im o co mi chodzi i czy to mają. Odp. standart "jeśli jest w naszej ofercie to mamy". No to im zdjęcie posłałem jak debilom żeby wiedzieli o co chodzi. Odp. "proszę kontaktować się z serwisem". Zajebista obsługa klienta po prostu...polskie klimaty. A podobno zapaleńcy ASG.

Edited by Q800
Link to post
Share on other sites

Właśnie dotarła do mnie moja HK416 JG z Gunfire. Jeśli to kogoś jeszcze interesuje ( a przewijały sie wcześniej w temacie te pytania ) to body tej partii którą mają u siebie jest to to lepsze czyli:

 

- mniej ścięte gniazdo magazynka

- kolor całkowicie czarny ( a nie szary jak drzewiej bywało)

- komplet oznaczeń HK jak w oryginale (normalnie wszystko napisane ,żadnych kwiatków w stylu "614" itp)

- oznaczenia przy selektorze ognia są wytłoczone (zagłębione rowki) i te rowki są wypełnione czerwoną farbą przy semi i auto oraz białą w poł. safe ( i dodam od siebie ,że cholernie dobrze to wygląda )

 

Replika strzela świetnie, nie ruszałem nawet hop upa.Prosto i daleko. Czuć te 400+ fps i jak narazie to najlepsza replika z JG jaką miałem w rękach (w sumie 5'ta z kolei wiec mam porównanie jeśli idzie o repliki tzw. "II klasy".

 

Jedyny problem na jaki na razie natrafiłem to nie umiem wyjąc baterii z kolby bo wcisnąłem troche na siłe i teraz nie chce za mocno za kable ciągnąć, ale to moja wina (mogłem czymś przesmarować) a otwory są naprawde idealnie w rozmiarze bateri (mało luzu)

 

Bateria Shuangbao taka jaka w innych replikach JG od II generacji wiec jak będzie sie zachowywać tak jak moje pozostałem batki tej firmy nie przewiduję żadnych problemów

Edited by shoti
Link to post
Share on other sites

Co ciekawe lowcapy do m16 firmy Boicośtam (nie pamiętam w tej chwili ale chyba każdy będzie wiedział) w hk 416 jg prawie w ogóle nie latają. Ten hicap z zestawu to lata jak szalony, ale kto by się tam grzechotką przejmował...Mi na szczęście kolba nie lata, tylko po zdjęciu obudowy i dokręceniu lufy ta obudowa jak nie latała tak lata. Na domiar złego będąc bardzo ostrożnym i delikatnym zerwałem gwint w mocowaniu i teraz izolacja, kołeczki...i sporo niesmaku, ale pisałem już o tym.

Swoją drogą zmęczony już jestem tym marudzeniem. Taki kraj. płacisz kupę kasy i musisz się pier!@@#ć i wmawiać sobie że wszystko ok, że jak się pomaluje to ładnie będzie i nie będzie widać. Z drugiej strony bulić 1200 za CA o którym już co nieco się nasłuchałem też chyba nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Nie no, w gruncie rzeczy masz rację.

500 - 600 to dla mnie, czy dla Ciebie akurat, niedużo. W zasadzie stać mnie, żeby co miesiąc kupować chinola. Pisałem raczej o ogólnej sytuacji. Wiem też, że są ludzie z pasją dla których to całkiem sporo. Tylko tyle.

Link to post
Share on other sites

Rozwieję wszelkie wątpliwości. Mail od zbrojowni.

 

"Witam

 

W tej replice jest cylinder typ 2 i wymiana na 0 nie ma najmniejszego sensu.

 

Pozdrawiamy, Zbrojownia."

 

Zatem wiemy, że siedzi tam Cylinder typu 2. Dziwi mnie to, że odradzjaą zaieg wymiany na 0. Ale pewnie nie widzą o moim zdradzieckim planie kupienia dłuższje precki i zakrycia jej tłumikiem :)

Link to post
Share on other sites

witam przesledzilem wszystkei strony i informacje sa dosc wymieszane ze wzgledu na 3 rodzajy tego hk i sie juz pogubilem co do ktorego pasuje...... i z tymi kolorami itd itp................dlatego mam pare pytan moze ktos mi pomoze:)

 

bron jest ztego sklepu dokladnie taka jak na zdjeciu

Link do broni

 

pytania ( jak macie odp do moga byc nawet linki zebym wiedzial co kupic:):)

1) do tej kolby jaka bylaby optymalna bateria..... kupowac cos mocnego 8,4 czy cos slabszego 9,6 ? kto juz to dobrze testowal?? i jaki model bateri do tej kolby....

 

2). znalazl ktos magazynek ktory pasuje bez przerobek do tego modelu ? jesli tak to prosze o linka

 

3) pytanie ogolne......jak sprawuja sie lasery czy warto je wogole kupowac? ( strzelanki zawsze w dzien).

 

z gory dzieki za odp......wiem ze wiele sie powatrza ale jak juz pisalem ze wzgledu na 3 rodzaje.....duzo inforemaji sie tu wymieszalo

Link to post
Share on other sites

2.ładnie siedzą hi-capy od BOYI i P&J

3.w nocy sprzedały by twoją obecnosc,w dzien umozliwiają strzelanie nawet z biodra;),ale i tak uwazam ze nadaja sie raczej do broni krotkiej

 

A i takie info do zawansowanych uzytkownikow

radze zaraz po zakupie repliki rozebrac GB i opiłowac głowice tłoka bo bardzo trze o cylinder i bardzo go rysuje

Ja tak zrobiłem i troszki kultury nabrał jak zmienie cylinder na nowy to moze jeszcze sie poprawi

Edited by assassinRPG
Link to post
Share on other sites

hk 416, kolba sf, zakupiony w (chyba) grudniu na gunfire.pl, przebieg jakies 10K.

 

czyszczony po kazdej strzelance.

 

uwagi co do solidnosci wykonania:

 

- plastikowe body, ktore ma troszke luzu, tzn jak naciskam na lufe i tyl korpusu, to da sie wyczuc leciutkie przemieszczenie (moze to przez to,ze moj gun ma ulamane jedno uszko ;] rada - nie otwierac body na wysunietym tloku ;] )

 

- jak jest RIS, i jak na tym RISie z lewej i prawej strony, tuz kolo magazynka,sa takie wypustki,przez ktore przechodzi sroba, to zjechal mi sie na nich gwint ;] i lataja ;] rozmontowywalem ten element jakies 10-15 razy, wiec 20-30 odkrecen i koniec ;] aha,dodatkowo to te wypustki calkowicie odpadly ;] bo byly przyklejone jakims klejem <bravo JG/Gunfire.pl>

-> rozwiazanie: kupic srobe dlugosci ok 7 cm i nakretke; wymienic z sroba fabryczna

 

- muszka jest ona troche pochylona wzgledem osi guna, wiec guna jakby "znosi" na prawo,i ciezko zbadac skupienie; a szczerbinke juz przesunalem na maxa w lewo,zeby skorygowac blad muszki

 

- batke na stale obkleilem tasma izolacyjna, bo od wyciagania z kolby (madry entropus ciagnal za przewody) druciki sie powyginaly, i czasem nie przewodzily pradu; ale po obklejeniu wszystko dziala; wniosek - delikatnie postepowac z kolba SF, bo fajnie,ze mozna tam wsadzic duza batke i jednoczesnie regulowac,ale jak sie ja wyciaga na chama,to sie moze spieprzyc

 

- w mojej komorze HU byl odlew tam, gdzie dystanser naciska na gumke HU ;/

 

no i pare plusow:

 

- strzela.dobrze strzela.zasieg bardzo dobry,skupienie hm,cos nie tak z celownikiem,wiec ciezko mi solidnie to zbadac

 

- fpsow ma wystarczajaco duzo

 

- nie ma problemu chwiejacej sie lufy

 

- GB jest solidny, ale moznaby wymienic lozyska na metalowe; z drugiej strony cala II gen smigala na plasticzanych, a przebiegi mialy guny duze

 

- kolba SF daje miejsce na batke 1500 w stocku i mozliwosc regulacji polozenia; i chyba jest wygodniejsza od standardowej regulowanej z m4

 

- ma jakies 80 cm i jest bardzo,bardzo dobrze wywazony; mi najwygodniej jest trzymac za magazynek i raczke; kalacha albo m16 najwygodniej za lufe i raczke

Edited by entropus_rvs
Link to post
Share on other sites

..Cylinder podczas robienia foto był czysty i widac na nim ze pod warstwą chromu jest mosiądz

Waldus jak nie wierzysz to moge w Makro 8mpi foto zamiescic(canon d70)

...Wsadziłem nowy typ 0 ale narazie mam precke na 273mm wiec tylko straciłem na skupieniu ale jak wsadze 510mm to bedzie git

A i pytanie do was Maniacy

Mam mozliwosc kupic 510 lub 550 czy typ 0 poradzi sobie z tą dłuzszą czy juz trzeba BU

Dla osob pytajacych o sciszenie repliki to napewno cichy zestaw gł.cylindra i gł.tłoka pomoze tak samo jak stalowe łozyska i dokładnie ich ustawienie+ smar

Po wykonaniu przezemnie w/w czynnoci repika nabrała troszki kultury pracy no i rof 14~15 na sec (bateria stock)

..Osobiscie mam na replice socoma(boyi za 79zł) z gąbką w srodku po przerobieniu w nastepujący sposob

1.przez pierwsze 10 cm jest cały jednolity kawałek gąbki (nie zakłuca lotu kulki)

2.po 10 centymetrze krazki z gąbki szer.1cm w odstępach 1 cm umocowane na klej(rozbijają fale powietrza wylatującego z lufy,kulka jest juz poza tłumikiem)

Wykorzysatłem zasade działania tłumików do broni palnej

Naprawde wycisza;)tylko nie oczekujcie cudów

Edited by assassinRPG
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...