Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tym tokiem myślenia możesz czekać w nieskończoność.

 

Nowe generacje są wypuszczane nieraz z dużym opóźnieniem (w stosunku do zapowiedzi), a jak są nowe, to mają wygórowane ceny. Wtedy pojawia się pytanie, kupić teraz, czy poczekać aż za miesiąc-dwa stanieją o 20%? A jak stanieją, to pojawią się zapowiedzi następnej generacji. I tak w kółko ;). Wszystko zależy od tego, czy masz z czego strzelać... Poza tym, jak by na to nie patrzeć, następna generacja, jeśli będzie miała nowe rozwiązania, to nie będą one za darmo, więc średnio widzę sens w czekaniu. Równie dobrze można zrobić upgrade tej generacji. Najlepiej nie kupować HK416 :P.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Drogi Viamortisie, czemuż szerzysz takie herezje :-F

Ale serio. Logicznie rozumując - następna generacja będzie miała metal body (prawdopodobnie komorę hopka też), co jest niewątpliwym plusem. Zastanów się, czy chcesz czekac, czy wolisz miec giwerę od razu. Musisz się również liczyc z tym, że może trafic Ci się gówniany egzemplarz.

 

Jeśli masz się "czym" obecnie strzelac, to dozbieraj na coś markowego. W końcu HK może i jest "niezawodny", ale to ciągle chińczyk.

Link to post
Share on other sites

Pasti czemu uważasz, że będzie niedostępne? Skoro Boyi wypuszcza body do swoich replik, to czemu JG miałoby zrobic inaczej. Zwłaszcza, że jeśli repliki FM okażą się bez oznaczeń HK to wypuszczenie body z oznaczeniami (nawet bez numerów seryjnych) będzie taktycznym strzałem w dziesiątke. Nie tylko uszczęśliwi posiadaczy wersji z plastikowym body, ale również będzie stanowic tańszą alternatywę dla body Guardera. To duży kawałek toru i JG może miec w nim swój udział. Nie należy tracic więc nadziei.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Mortis szerzy herezje, bo jest upartym posiadaczem pejota ;)

 

Ogromną wadą hk416 w obecnej wersji jest właśnie ta umiarkowana kompatybilność z body m4 - jeżeli pojawi się u nas wreszcie ta mityczna IV czy V gen. JG z metalowymi body (ciekawe też jakiej jakości będzie samo body?) to faktycznie hk416 będzie ciekawą alternatywą dla vfc. Na razie luzy na foregripe są sporym minusem :<

Link to post
Share on other sites
Drogi Viamortisie, czemuż szerzysz takie herezje

To ryzykowne stwierdzenie w poście kogoś, kto moje herezje umieścił w sygnaturze ;) :D.

 

Mortis szerzy herezje, bo jest upartym posiadaczem pejota

No widzisz. Prawdę powiedziawszy kupiłem PeJota II gen. żeby go tuningować. Dołożyłem do niego dużo, dużo więcej niż sam kosztował i już go kończę. Ale w marcu zobaczyłem Boyie podrasowane przez Krakmana (to jest ta III gen. PJ???) i pomyślałem: "50 zeta drożej a tak niewiele do robienia + 400-420 fps w stocku". Trochę żal dupę ścisnął ;).

 

Ja bym czekał. Choćby ze względu na samo body, które będzie trwalsze od plastikowego i w zasadzie niedostępne w handlu.

 

Niedostępne w handlu? Co Ty opowiadasz? A do eMek i MP5 to niby metal body JG jest niedostępne? Poza tym JG w ten sposób wyruchałoby rzeszę posiadaczy hk416 z plastikowym body, którzy tylko czekają na możliwość upgrade'u swojej repliki. A przecież na takim metal body zarobi i Jing Gong i pośrednicy, bo się towar sprzeda.

 

Poza tym zgadzam się z Zombie Snake, w tym momencie chyba lepiej zaczekać... Jeśli to musi być HK 416 :)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

To ryzykowne stwierdzenie w poście kogoś, kto moje herezje umieścił w sygnaturze ;) :D.

 

Po prostu spodobał mi się Twój tekst ;-)

 

Czy te ACM ładniejsze, kwestia gustu. Niemniej najbardziej nurtujący jest fakt, że w body do HK nie pasuje emkowy upper reciever. Gdyby JG wypuściło sam ten element to, już byłby duży krok naprzód.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Po prostu spodobał mi się Twój tekst ;-)

 

Bardzo dziękuję drogi Zombie Snake'u 8) To mi schlebia.

 

Czy te ACM ładniejsze, kwestia gustu.

Cóż, jak dla mnie nic specjalnego. Widać, że ktoś chciał coś obłego i niezbyt długiego. Taka espeerka do pomieszczeń :roll:

 

Niemniej najbardziej nurtujący jest fakt, że w body do HK nie pasuje emkowy upper reciever. Gdyby JG wypuściło sam ten element to, już byłby duży krok naprzód.

Wybacz tę nieufność, ale czy to sprawdzona informacja? Pierwszy raz spotykam się z takim twierdzeniem (zwłaszcza, że sprzedawca z Taiwangun przy mnie mówił klientowi coś innego).

 

EDIT: Czytam te nasze posty i myślę, że może źle zrozumiałem. Upper reciever z emki nie pasuje do lower rec. HK416? Czy w ogóle upper rec. od emki nie pasuje do HK416 nawet jak się założy lower rec. od emki? :)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

 

Wybacz tę nieufność, ale czy to sprawdzona informacja? Pierwszy raz spotykam się z takim twierdzeniem (zwłaszcza, że sprzedawca z Taiwangun przy mnie mówił klientowi coś innego).

 

 

Może źle sformułowałem stwierdzenie i sie pogmatwało. Chodziło mi o to, że jak wiadomo upper rec. jest wyższy od tego z M4. Czyli GDYBY Jg wypuściło sam ten element, to może spasowałby do zwykłej dolnej części body z m4. Aczkolwiek głowy nie dam.

 

Ostrą wersje M4 można przerobic na HK416 dokupując właśnie upper rec., lufe i risy gotowe do założenia, więc czemu w wersji AS tego nie można by zastosowac?

 

Sorki za zamieszanie.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Mozna chyba wstawić LowerReciver z metalu zostawiając plaikowego uppera

 

Tylko po co, jak najczęściej problemy są na łączeniu (które w większości body wychodzi z upper rec.), a lufa i cały front opiera się na upper rec. Nie można być w połowie w ciąży a w połowie nie. Albo metal body, albo nie! :-F

 

Nie dobijajcie mnie :roll: :lol:

 

EDIT: Poza tym jak wejdzie do sklepów metal body do HK416, to będziecie kupować tylko upper reciever'y??? Wszyscy będą narzekali, że JG nie wypuściło samych metal upperów i znowu będzie się temat zaśmiecał. A jak nie bedą pasowały do lower'ów od eMek (już wstawionych), to następne tematy się posypią w dziale z problemami ;) :P.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

 

Sebek. Wymień sobie łożyska na metalowe, potem wstaw sobie precke i gumę hu silikonową, wystarczy w zupełności.

 

No i niech zrobi sobie downgrade. Sprężyne M110 bądź M100. Wtedy powinna zwiększyc się żywotnośc repliki, a ludzie nie będą się czepiac, że używasz ponad 400 fpsów, np.w budynkach.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...