Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na stronie Heckler u. Koch USA można znaleźć sporo nowych informacji o XM8, łacznie z filmami z akcji (no, nie są to już tylko atrapy, broń zaczęła strzelać :wink: ).

 

Ciekawe też jest porównanie XM8 z M4 - http://www.hk-usa.com/corporate/media/pdf/...4Comparison.pdf

 

http://www.hk-usa.com/video/Comments002.wmv

http://www.hk-usa.com/video/XM8_auto.wmv

 

xm8_still-lifepopup.jpg

xm8soldierpopup.jpg

xm8apgsold1popup.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brzydactwo... Wyglada jak Matiz bronii palnej.

Tak samo G36... bron ze Star Wars ( nie odnosze sie do skutecznosci i ergonomii a do swojego gustu). Zreszta wszyskie te Tavory, Victory i inne... ehh... do czego ten swiat dazy?

 

SIG! Oto wyczucie i gust !

 

:D

 

I prosze ze mna nie dyskutowac :D

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

Odnosze wrazenie, ze ta bron w trybie automatycznym charakteryzuje sie bardzo malym (wrecz znikomym) podrzutem. W kazdym razie na filmie wyglada to tak, jakby gosciu strzelal z aeg'a :) Czy dobrze mi sie wydaje, Remov? Czy moze wiekszosc broni automatycznych tej klasy (karabinki szturmowe) zachowuje sie podobnie, gdy jest dobrze podparta?

 

Cholercia, bije M4 na glowe 8O

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

No w sumie nie mialem takiej okazji. Jedynie strzelalem kiedys z PM-98 Glauberyt, ale jedynie ogniem pojedynczym, gdyz strzelnica nie posiadala atestow na strzelanie ogniem ciaglym. Jednak nawet wtedy odrzut byl calkiem spory, ale moze to byla wina mojego niewprawnego trzymania broni :P Domyslam sie, ze podrzut broni podczas trybu automatycznego jest wiekszy niz w wypadku trybu polautomatycznego, tylko jak to jest w rzeczywistosci?

Link to post
Share on other sites

Strzelalem wielokrotnie z AK47 seriami, zarowno z podporka jak i bez, w pozycji lezac oraz kleczac. Z podporka jest latwiej, ale i bez podporki odrzut nie jest jakis niesamowity, aby opanowanie broni stanowilo problem. Co nie zmienia faktu, ze na dystansach ok 200m celny jest zazwyczaj pierwszy pocisk z serii (no, powiedzmy, ze drugi czasem tez... ;-) )

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

hmmm ja strzelalem wielokrotnie seria. Chodz nigdy takie full auto tylko po 3-4 strzaly w serii. i jakos mialem wiecej trafien na 150 metrow niz 1/3;) chodz to co mowie to moze nie jest ta seria o kotra chodzi. a glauberyt to co innego skacze tak bo jest maly albo ja jestem słaby i nie wprawiony.

Link to post
Share on other sites

Mowcie co chcecie, dla mnie to jest obrzydliwstwo.

Prawdziwa bron to kawal stali, wyrazne ksztalty i ostre kontury

To jest bron a nie samochody.

REMOV- zeby nie mnozyc postow- ergonomia- fakt.

ale z powodow estetycznych np dlatego wybralbym stara wersje range rovera a nie to nowe okragle pudelko, tak samo i gdybym mial wybierac miedze jedna z licznych wersji mp5 lub m16 a xm8, nie wahal bym sie.

Dyskutujemy w tym pryzpadku o gustach , wiec nie ma co kruszyc kopi

:wink:

pzdr

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wygląd, to mi nie podoba się chwyt pistoletowy - wolał bym wyprofilowany i może bardziej szorstki - ten wydaje mi sie zbyt "gładki".

 

Do tego uchwyt transportowy - wygląda to tak, jakby był taki tylko ze względu na stylistykę (wiecie - taki ładny, opływowy).

 

No i łoże, jest jakieś dziwne - mam wrażenie, że mogło by być krótsze, pozostawiajac "gołą" lufę, jak w serii M. Ogólnie wydaje mi sie, ze mozna by go było jeszcze "odchudzić".

 

Poza tym, eee... gdzie to ma jakieś "back-up sights" na wypadek awarii kolimatora?

 

Jakaś dziwna ta dźwignia zwalniania magazynka... fakt, przynajmniej jet na tyle duża, że nie powinno sprawiać trudnosci naciśniecie jej, ale nie podoba mi się po prostu - za duża dla mnie :)

 

No i ten paskudny napis XM8 z boku - ale to raczej tylko element taktyki marketingowej, i zniknie w ostatecznej wersji :)

Link to post
Share on other sites
Do tego uchwyt transportowy - wygląda to tak, jakby był taki tylko ze względu na stylistykę (wiecie - taki ładny, opływowy).
No i co z tego?
Poza tym, eee... gdzie to ma jakieś "back-up sights" na wypadek awarii kolimatora?
Oczywiście.
No i ten paskudny napis XM8 z boku - ale to raczej tylko element taktyki marketingowej, i zniknie w ostatecznej wersji
Daj spokój, to było tylko na atrapach.

 

xm8model.jpg

5,56mm karabink XM8 z 40mm podwieszanym granatnikiem XM320

 

A tak na marginiesie, do wszystkich testów polowych do końca tego roku w XM8 mają być wyposażone dwa pełna bataliony US ARMY, czyli chyba decyzja została już niemal podjęta.

Link to post
Share on other sites
ale z powodow estetycznych np dlatego wybralbym stara wersje range rovera a nie to nowe okragle pudelko, tak samo i gdybym mial wybierac miedze jedna z licznych wersji mp5 lub m16 a xm8, nie wahal bym sie.
Wiesz, to nie jest kwestia gustów czy osobistej estetyki. Porównanie parametrów nowej broni wyraźne wskazuje na korzyść XM8. Nie chodzi o wygląd, ale o to co jest w środku. A na tym polu XM8 bije na głowę M4 czy M16Ax pod względem niezawodności (i konstrukcji - to jest nowa broń, mechanizm M16 jest niezmienny od ponad 40 lat). Innymi słowy - o ile nie ma to znaczenia w ASG, o tyle nabiera ogromnego w rzeczywistym świecie.
Link to post
Share on other sites
No i co z tego?

Napisałem, że jak dla mnie, mozna by było ten karabin odchudzić (skrócić łoże, "obnażyć" lufę, a nie silić się na jakiś futurytyczny design - jełśi to ma jakieś znaczenie ergonomiczne, to proszę, powiedz jakie, bbo ja nie mam pojęcia).

 

Oczywiście.

Oczywiscie co? :) Pytam się, gdzie, a nie - że ma, bo domyślam sie, ze musi miec :)))

 

Daj spokój, to było tylko na atrapach.

Musisz wszystko brać na poważnie? Przecież żartowałem...

 

Ale musze przyznać, że ta wersja z fotki jest o wiele ładniejsza (chyba kwestia koloru).

Link to post
Share on other sites

Bron wyglada fajnie. A to z seria M16 itp jest leprza to tylko kwestia przyzyczajen. Obecnie masa osob jak widzi karabin porownuje tak: hmm to jak w AK47 to jak w m16 a to jak w mp5 a jesli jakas czesc nie wystapila w wyzej wymiennionej broni to znaczy ze juz jest kiepska. Jak by xm6 mialo 40 lat a weszla by m4 to mowil bys odwrotnie...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...