Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Witam mam pytanko czy ktos posiada replike CM.042S Real wood Full metal, ze składaną metalową kolba. Chdzi mi o to czy metalowa kolba jest wytrzymała. Mam wątpliwości czy kupic z drewniana czy metalową . Zastanawiam czy ze składaną kolbą lepiej moża powalczyć w pomieszczeniach niż z dłuższa drewnianą. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.taiwangun.com/shop,show,225

Ma ktoś z Was ten magazynek? Podaje wszystkie bez problemu, nie kiwa się zbyt mocno? W opisie produktu jak i na forum spotkałem się z informacją, że może trzeba będzie przypiłować delikatnie zatrzask.

 

Ktoś odpowie?

 

Będę raczej musiał zainwestować w te low-capy choć pierw potrzebny mi jest jakiś lepszy mundur [to co mam nie można nazwać mudnurem, ale zadanie spełnia ;) jakieś zwykłe spodnie i bluza moro obie rzeczy woodlando-podobne].

Edited by doni7
Link to post
Share on other sites

To zależy od ilorazu szczęścia :) Zamówiłem 3 i każdy się rożni. Pierwszy się chybocze na wszystkie strony i podaje ~50 kulek. Następny dwa się mniej chyboczą i podają ~60 kulek. Jedyne co je łączy to to, że czasami lubią się nie zaczepić w gnieździe.

Link to post
Share on other sites

ja mam dwa takie magazynki, żadnego nie musiałem piłować, trochę się bujał na boki, ale CTI i śmiga. ;) ja je ładuję jak real-capy (~32 kulki, żeby 30 wystrzeliło), prawie wszystkie podaje, tam te 3-4 kulki zostają najwyżej. ;) ja je polecam. ;)

Link to post
Share on other sites

Mam problem. Zakupiłem wczoraj Ak-47 Cymy 0.28. Wszystko jest ładnie i pięknie, ale podczas montażu baterii zobaczyłem coś co lekko mnie zaniepokoiło. Mianowicie - kabel do montażu baterii jest za długi. W instrukcji jest rysunek że z kolby powinien wychodzić tylko "dynks" do podłączenia baterii i krótki kawałek kabla. Mnie wychodzi ów "dynks", 6 cm kabla i "coś" w przezroczystej obudowie co chyba powinno siedzieć w kolbie. Summa sumarum, coby zamontować baterię muszę to troszkę na chama poupychać.

Spotkaliście się z czymś takim?o "dynks" do podłączenia baterii i krótki kawałek kabla. Mnie wychodzi ów "dynks", 6 cm kabla i "coś" w przezroczystej obudowie co chyba powinno siedzieć w kolbie. Summa sumarum, coby zamontować baterię muszę to troszkę na chama poupychać.

Spotkaliście się z czymś takim?

Link to post
Share on other sites

We wszystkich chyba tak jest. Spotkałem się z 3 takimi cymkami i we wszystkich to samo. Na szczęście można te kable jakby "przekręcić/złożyć" bez nadmiernego ich zaginana i pięknie się składa wszystko - bez problemu kolba się zamyka. Trzeba tylko znaleźć patent - "na chama" jest ciężko. Trzeba ogarnąć, w którą stronę to składać...

Edited by krissnt
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam taką wersję. Są tam 4 szyny montażowe (rączka, kolimator, laserek i latarka?:P full wypas). Ja do mojej cymki dołożyłem kolimator - już widzę zazdrosne spojrzenie kolegi z repliką w klasycznej wersji :P

 

Starając się obiektywnie ocenić - wersja tactical jest fajniejsza. Plastik mający imitować drewno jakoś moim zdaniem swojej roli nie spełnia, dlatego już chyba lepiej jak jest czarny. Dalej, uchwyt wykonany jest solidnie. Sama replika wydaje się być troszke cięższa od zwykłej cm28.

 

Kupiłem na taiwangunie za 305zł. zdaje się jedną z ostatnich sztuk, bo tydzień później już ich nie było. Ciekawe, wersja z szynami wychodziła kilkadziesiąt zł taniej (ok 50) niż bez. Zaryzykowałem i powiem, że jestem w pełni zadowolony :) No i zawsze coś "nietypowego" w gronie znajomych.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dzisiaj przyszła CM028.

 

Pierwsze wrażenie: WoW! :D

 

Piękna. Imitacja drewna genialna. Starannie wykonana, nic nie trzeszczy, nie skacze, nie skrzypi. Wszystko dopasowane.

Jeszcze z niego nie strzelałem, dopiero w sobote napiszę jak sie spisuje na polu bitwy. Bo musze baterie na 12 h załączyć, a włącze przed strzelanką.

 

Zalety:

+Imitacja drewna

+Metalowy mag

+Łatwo zmieniający się selektor ognia

Wady:

-Ciężko wchodzi mag

 

 

W pudełku:

Pasek nośny koloru ciemno zielonego, Ładowrka, bateria, Replika AK 47 CM028, Wycior, Mała paczuszka kulek, Książeczka z obsługą ale w obcych językach, Karteczka z ogólnymi informacjami o replikach po polsku.

 

Więcej info w sobote.

Link to post
Share on other sites

Ohhhhhh aaahhhhhh.... CM028...

 

Przeszła test bojowy!

 

Świetnie się spisuje!

 

Mam metal hi cap, na stronie pisało że ten mag naprawia usterkę z podawaniem kulek! I rzeczywiście! Nie miałem problemów z podawaniem kulek. Podawał każdą kulkę. Na kulkach 0,25 smiga jak trzeba!

Naprawdę godna pochwał replika. Jest to mój pierwszy AEG i wybrałem odpowiednią replikę.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To ja się podepnę 8)

Witam wszystkich.

 

Chciałbym kupić sobie cm028 jako pierwszą replikę ( no zacząłbym od jakiegoś springa, ale całą okoliczna drużyna ma aegi, toteż cokolwiek sprężynowego dostarczałoby jeno znudzenia i frustracji...).

Stąd pytanie:

Czy jest różnica w jakości materiału body między tacticalem

(http://www.taiwangun.com/shop,show,792) , (jes podpisane "ABS")

a zwykłą wersją

(http://www.taiwangun.com/shop,show,172) (a tu jest "plastik" ) ?

 

A wybór modelu chyba jest trafiony?

Link to post
Share on other sites

@Altair94 Ale facet powiedział że jest pierwszej produkcji, co prawdopodobnie oznacza pierwszą serie, która nie ma za dużo wspólnego z obecnie robioną cymą. Po za tym na lata? Chińczyki, nawet najlepiej utrzymane zwykle nie dożywają nawet tych 2 lat. No, chyba że trafił się egzemplarz wyjątkowy :)

Edited by P3t3r
Link to post
Share on other sites

Bzdury piszesz, znam starsze cymy które działają bez żadnych ingerencji wewnętrznych.

Najczęściej są zabijane przez "bardzo dobry" serwis, oraz bezsensowne tuningi.

 

Oczywiście nie piszę o częstych przypadkach łamania kolb składanych, oraz pękania body w wersji z kolbą stałą, bo tutaj niestety jest to totalna lipa materiałowa i trzeba żyć ze świadomością, że szybciej się spsuje niż nam się wydaje ;-).

Link to post
Share on other sites

@Altair94 Ale facet powiedział że jest pierwszej produkcji, co prawdopodobnie oznacza pierwszą serie, która nie ma za dużo wspólnego z obecnie robioną cymą. Po za tym na lata? Chińczyki, nawet najlepiej utrzymane zwykle nie dożywają nawet tych 2 lat. No, chyba że trafił się egzemplarz wyjątkowy :)

 

 

Człowieku mój kałach z cymy ma ponad 18miesięcy i działa super, nic w nim nie wymieniałem nawet HU, a wcale go nie oszczędzam, jedynie batka by się nowa 9,6v przydała.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W zasadzie samo "uszczelnienie" raczej Ci nic nie da. Lepiej bys zrobił inwestując w gumkę hop-up (np. systemy) i preckę. Sam gearbox jest zazwyczaj szczelny (jeśli jest w "miarę" nowy). Jeśli już troszkę go masz, to pomogła by wymiana uszczelki głowicy tłoka (O-ring). Podobno pomaga tez owinięcie gumki hop-up taśma teflonową (gdy jest juz założona na lufę). Wiesz... Tak naprawdę to super-karabinu z tego nie zrobisz, więc nie ma liczyć na jakiś "magiczny" wzrost FPS-ów, w szczególności jeśli karabin jest nowy.

 

Podsumowując:

Precka+gumka HU ;-)

Link to post
Share on other sites

W którym miejscu znajdę śrubę do regulacji docisku silnika ? Odkręciłem chwyt (śruba od spodu) i poza czterema śrubami skręcającymi szkielet trzymający silnik nic nie widze.

 

Cymka 028 chyba najnowsza seria, zakupiona u krakmanów rok temu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...