Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Barrett M82A1 - własna konstrukcja


Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gratulacje icon_smile.gif. Jaką komorę zastosowałeś i jakie rozwiązanie w magazynku?

Komora KA. Magazynek to stalowa obudowa do magazynka od SR25.

Ile waży ta kobyła? Ta luneta normalnie wygląda bardziej okazale ale przy m82 mizernieje.

Hehe, też jestem tego zdania :P Dlatego w tym tygodniu wystrugam do niej osłonę antyrefleksyjną. A waga całości to ponad 11kg.

Edited by AdiBrody_B-52
Link to post
Share on other sites

Rzadko tu zaglądam, jestem jakiś taki zmęczony po strzelaniu, ale postaram się coś napisać. Dostrzegłem pierwszą wadę, a jest nią waga XD, po całym dniu łażenia z tym po lesie w dziwny sposób ulatuje z człowieka cała energia :P

A opisałbyś może użytą metodę "strugania"

CNC laser (na plazmowej nie chcieli się podjąć ze względu na wymaganą prze mnie dokładność :P), blacha stalowa nierdzewna (głównie gr. 2mm i kilka elementów z blachy o gr 1mm). Na CNC wycinałem tylko główne elementy (górna dolna część body, obudowa magazynka, magazynek, elementy tłumika odrzutu, dwójnogu) pozostałe części: płaskie, kwadratowe, trójkątne i pierdółki prostego kształtu darowałem sobie i wyciąłem ręcznie w domu (ograniczony budżet). Bardzo dużo czasu zajmowało szlifowanie części (jeśli jakaś część nie pasowała to spędziłem nad nią dobrych kilka godzin, ale w końcu dopasowałem ją co do mm). Wiele razy wcinałem elementy po 2 razy bo okazało się, że źle coś przemyślałem, albo zmieniałem koncepcje w trakcie roboty. Spawałem wszystko migomatem, a spawy, które nie wyszły za dobrze szlifowałem wiertarką (specjalna końcówka). Pracowałem we wszystkie soboty i długie weekendy i wszystkie inne wolne dni przez 2 miesiące. Ogólnie dużo roboty do wykonania, ale ja uważam, że warto było.

 

PS: Mimo że waży ponad 11kg, to bieganie z taką kobyłą jest naprawdę wielką przyjemnością XD

 

AdiBrody_B-52 , a pokazałbyś stronę z zamkiem?

Zdjęcie podane wcześniej jest stroną z zamkiem, ale przy oświetleniu jakoś słabo go widać :P Zdjęcie zamka (telefonem robione, ale coś tam widać)

http://img261.imageshack.us/img261/5695/zamekq.jpg

 

no, opisz wszystko jak masz ochote, bo kazdy na to czeka:)

Wszystko, to chyba nie do opisania, robota zawsze szła na spontanie, bardzo często było tak, że opracowywałem daną część w trakcie prac (wycinałem coś z papieru, dopasowywałem, potem wycinałem to z blachy i szlifowałem, a potem wspawywałem na swoje miejsce. Nie wiem nawet jak miałbym się zabrać do opisania wykonania całości.

Link to post
Share on other sites

Spodziewałem się że AdiBrody_B-52 wykonał poprostu wersję dla leworęcznych. Pomyłki się zdarzają, ogólnie wygląda nieźle. Mam tylko jeszcze jedno pytanko : czy szyna montażowa pod optykę była strugana czy jest adaptowana z innej repliki?

Link to post
Share on other sites
Spodziewałem się że AdiBrody_B-52 wykonał poprostu wersję dla leworęcznych. Pomyłki się zdarzają, ogólnie wygląda nieźle. Mam tylko jeszcze jedno pytanko : czy szyna montażowa pod optykę była strugana czy jest adaptowana z innej repliki?

Szyna jest zwykła od g46. 5 sztuk pociąłem i przykręciłem do płaskownika 6mm grubości.

A co do tego zamka, tak wersja dla leworęcznych :P Mój błąd, za późno się kapnąłem (po wycięciu :P).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Postanowiłem też wziąć sie za zrobienie Barretta ale mam dylemat :-o :!:

 

Jaki napęd wsadzić czy sprężynowy i dociągnoć go do 650 fps czy elektryczny gbv2 długi z sr 25 i dociągnoć go do 520 fps??? co wy byscie wybrali oczekuje na odpowieć każdego .każdy głos jest na wage barretta :PP

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam zakladam ze ten post bedzie w tym miejscu czul sie dobrze.

Tak wiec u krakmanow pojawila się replika Guardera Barretta m82a1 http://www.taiwangun.com/karabiny_snajperskie/custom_gun_barrett_m82a1_guarder-2406.html

Niestety cena jest malo zachecajaca...

 

 

PS. Przepraszam za brak polskich zankow niestety u mnie w szkole takie niewystepuja...

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

Hej!

Chciałem się pochwalić moim wyrzeźbionym karabinkiem, jest to produkt barretto podobny tzn jak na razie nie odwzorowuje niczego szczegółowo oprócz mojego pomysłu, wymiary są identyczne jak w ostrym barrecie m82a1. Rzeźbione laserowo z 2mm blachy stalowej czarnej. Projekt będzie ukończony w 100% na początku nowego roku więc wtedy też dorzucę więcej fotek. Jak widac na zdjęciach magazynku , chwytu pistoletowego, ris'a, frezów na lufie, bi-poda oraz tłumika płomienia brak jednakże jest kilka powodów:

-Magazynek-czekam na przesyłkę z US and A z oryginalnym magazynkiem.

-Chwyt pistoletowy-pragnę zamontować tam chwyt z P&J43 ponieważ taki mi dobrze leży w dłoni niestety nie można nigdzie go dostać a swojej kochanej repliki go nie pozbawię

-Ris-na razie moja tokareczko-frezareczka poszła do naprawy i tylko jak będą ją mieć z powrotem zacznę rzeźbić ris'a.

-Frezy na lufie- tak jak wyżej wspomniałem z braku maszyny frezy muszą poczekać

-Bi-pod- taki jak w barrecie dla mnie jest fuj i pase dlatego go nie robiłem docelowo będzie jakiś bi-pod montowany na małej dolnej szynie ris.

-Tłumik płomienia-no i wreszcie ten nieszczęsny tłumik nie mam pomysłu jak go zrobić tzn lufa jest gruba na tyle że sam wylot będzie wyglądać śmiesznie z otworem o średnicy 20mm więc pozostaję mi się zdać na waszą łaskę drodzy przyjaciele z forum. Ze wszystkimi sugestiami proszę na PW!

Aha byłbym zapomniał, replika ma moc 700fps, napęd gaz i zasięg skuteczny na poziome 120-150m odpowiednio na kulkach 0.43g i stalowych 0.88g.

I jeszcze jedno "aha" jeśli ktoś jest zainteresowany to jestem w stanie zrobić-dopasować body do każdej repliki, to jest wersja beta i w ogóle mój kochany karabinek wiec na wszelkie niedoróbki przymykam oko, wersja docelowa i na sprzedaż będzie dużo dokładniej odwzorowywać oryginał,ten jest po prostu prototypem.

I tu zamieszczam obiecane foteczki jest ich nie dużo ale jakieś są:P

http://picasaweb.google.com/Tomaszek400/BarrettByTomaszek#

 

Pozdrawiam Tomaszek123!

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

Na 150m to strzelałem jak była luneta na innym karabinku z tymi bebechami...

Na 0.88g nie mierzyłem ale myślę ze coś w okolicach 500fps, może więcej. Jak zrobię pomiary na chrono to napiszę.

A zapomniałem dodać ze lufa która jest obecnie to 650mm madbull, ale jest to tylko chwilowe rozwiązanie. Lufa "normalna" to 750mm EdGI 6,01 oczywiście, chodź zastanawiałem się nad 6,00 jednak stwierdziłem ze nie ma co przesadzać

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam, RAM'y na kulkach 0,20g maja niecałe 900 fps i zasięg sięgający 110-120m. Wątpię byś miał zasięg około 150m, lecz nie jestem tego pewien, wolę byś potwierdził swój wynik :happy:

 

Samemu zaczynam się brać za budowę własnego barreta. Mam do dyspozycji laser, drutówkę (nie pamiętam dokładnej nazwy ale coś na zasadzie CNC, tylko że tutaj można wycinać tylko w blachach), tokarkę, frezarkę i spawarkę. Oraz tone blachy i materiału, więc taki asortyment mam nadzieję pomoże mi zrealizować marzenie, a dokładniej barreta HP z 700 fps :happy:

 

Mam pytanie, w jaki sposób działa u was mechanizm na HP z przeładowywaniem? Długa droga spustu poruszająca dyszą? Jakaś własna produkcja? Może mechanizm z jakiejś innej repliki? Samemu mam opracowany mały mechanizm z elektrozaworem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...