Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

przepraszam, że w tym temacie, ale głupio by było zakładać nowy tylko dla tego pytania, mianowicie: czy ktoś z was montował może front RIS ICSa w m15 CA? generalnie pasuje całkiem przyjemnie, problem tylko, że obraca się wokół osi, bo nie ma czym zahaczyć o d-ring. Jakie przeróbki sugerujecie?

Link to post
Share on other sites
Czyli tylko spring M110 wystarczy do uzyskania w CA ~370FPS? Wszystko wytrzyma czy lepiej coś zmienić w rocznej emce?

Wytrzyma, albo nie wytrzyma. Emki CA coś się ostatnio sypią. Próbuj, a w pogotowiu trzymaj kasę na zębatki (139 zeta zęby G&P) i tłok (max 50 zeta).

Link to post
Share on other sites

Gdy chciałem z tuningować emkę na około 370 fps (m110), koleś ze sklepu powiedział, że musi mi wymienić również zębatki, bo inaczej tuning będzie na moją odpowiedzialność(tracę gwarancję).

 

Po tuningu (m110) + uszczelnianie + nowa gumka uzyskałem ,aż 430fps.

 

Teraz tylko wymienię lufę na jakąś porządną z ca, bo ta jest beznadziejna i powinno być spo:)

Link to post
Share on other sites
PS.Lufę CA na CA? teethh.gif

 

O widzę, że mi się tematy pomyliły... bo tutaj jest o tej ciekawszej emce, a ja pisałem o sportlin'e z CA, a w nim jest taka niebieska lufa i w ogóle inne bebechy:C

 

Co nie zmienia faktu, że te 430fps są. W stoku miałem 310 fps dodałem zębatki Ca + gumka guardera + m110 + uszczelnianie, jak z tego 430 wyszło nie wiem, koleś co to robił też się dziwił, bo na początku mówił, że będę miał z tego około 390fps.

 

Tyle ,że M15 ca, a M15A4 sportline ca to inna bajka, nie wiem czy można tu obie bronie porównywać, pod względem fps'ów. Jeśli nie proszę, o wywalenie obu moich postów z tego tematu... sorka za pomyłkę :roll:

Link to post
Share on other sites

Witam,

jestem posiadaczem M15A4 Carbine od, które ma około półtora roku. Na początku był to Rifle i jako Rifle zaliczył na początku TUNING LVL 1 w ASGSHOPIE. Po paru innych wymianach moc to było mniej więcej - 430 FPS.

W tej chwili to wszystko spadło drastycznie po takim czasie i jest to mniej wiecej - 360 FPS.

Jako Carbine ma to także krótszą lufę, żeby było śmieszniej w Rifle miałem jeszcze precke promyka, w tej chwili zwykła od CA.

Moje pytanie brzmi - Ile waszym zdaniem mogę uzyskać wstawiając te części ( uprzedzam, że nie zależy mi jakoś strasznie na mocy, tylko jestem ciekaw ile z tego może wyjść ) :

 

Zębatki TU Systema

Tłok poliwęglanowy Systema

i M130 także Systema. Dodatkowo myślałem nad zmianą cylindra, ale po prostu na tuningach szczerze znam się mało, a nie do końca wiem co mi da zmiana głowicy tłoka np. prócz wytrzymałości, a w sumie na tym też mi zależy. Uszczelka do Cylindra pewnie jak nazwa wskazuje "uszczelni" mi bardziej podzespoły, dzięki czemu pewnie jakieś 10 FPS na mniejszej ilości uciekającego powietrza zyskam...

W każdym razie - ile to waszym zdaniem może dać końcowo FPS'ów. Oraz czy jest sens kupować te części czy np. Tłok od zupełnie innego producenta ? Poldeck chyba tam mówił, że SYSTEMA słabe tłoki robi ?

 

No nic...I czy w ogóle kupy trzyma. W moim przypadku wymiana tłoka jest konieczna, z racji, że stary już pada. Podobno sezon przetrzyma, ale ja w to nie wierzę. I w tym wypadku zależy mi na tym, aby ta konfiguracja dłużej przetrzymała, niż na super wielkiej ilości FPS.

 

Pozdrawiam !

:

Link to post
Share on other sites

Zęby TU, sprężyna SP120 Guarder, BoreUp Systemy/guardera, tłok nie musi być jakiś odjechany. Wystarczy coś wzmocnionego. Porządna gumka HU.

 

Ok. 500 zeta, ok. 450 fps. I będzie żywotne. Jeśli masz CA, to znaczy, że nie ucieka Ci żadne powietrze, chyba że się oring styrał, bo napisałeś, że Ci moc repliki spadła. W sanitarnym za kilkanaście groszy kupisz uszczelki. Do wyboru do koloru.

 

EDIT: A, dobra bateria 9,6 wskazana.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Tzn. to wygląda tak -

Gumka jest Systema

Bateria 9,6v 3300mah od G&P, wiec w sumie całkiem porządna. Powietrze nie musi mi uciekać o w to wierzę : ] A moc repliki moim zdaniem mogła spaść między innymi po tym, że sprężyna siadła - tzn. no po tych 1,5 roku trochę chyba mogła stracić, hmm ? Plus krótsza lufa i nie precka.

 

I jeszcze pytanko - właśnie sprężyny to lepiej Sys. Czy właśnie Guardera ?

Link to post
Share on other sites

To last question. Jak długo to może twoim zdaniem pociągnąć bez wymiany ?

Zakładając, że kupię np. :

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...Cylinder%20Sets

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...a%20Gear%20Sets

no i sprężynę m120/m130 obojętnie. A STU bo akurat TU OoS, ale to tylko żeby się zorientować.

Z zastrzeżeniem, że nie mam ciężkiego palca, ale jednak częściej selektor ustawiony jest na Auto niż na Single.

Bo jeśli się da to chyba wolę kosztem mocy zwiększyć żywotność...zdaje mi się, że już do tego dorosłem... : ]

Link to post
Share on other sites

hm, moje pytanie natomiast, co można zrobić z kołnierzem gumki HU? mam stockową i systemy, ta systemy u mnie ma najwyraźniej zbyt słaby (mały?) kołnierz i double feeduje prawie przy każdym pojedynczym strzale. Na stockowej oczywiście wszystko w porządku.

Link to post
Share on other sites
Nieprawda! Tłok sie posypie bo systemowskie tłoki to cienkie Bolki!

A może zęby CA STU i jakiś wzmocniony tłok? (np. Deep Fire)

 

M120 czy 130 nie będzie prawdopodobnie różnicy (jedynie dla silnika różnica w obciążeniu). Zęby STU są przystosowane do pracy ze sprężynami M150 a nawet mocniejszymi, więc M120 nie powinno zrobić żadnego wrażenia. Do M120 można też wsadzić zębatki G&P, bodaj taniej wychodzi, a też będzie hulać.

 

Zestaw cylindra OK.

 

I3ngo: nie musi to być wyłącznie wina kołnierza. Może być też problem współpracy z dyszą. Jaka replika i jaka komora? Poza tym, czy ta gumka systemy jest z Gunfire?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Tak sobie tylko myślę, że chyba jednak wolę dołożyć te 40 zł na TU SYSTEMA zamiast CA. Chyba, że naprawdę uważacie, że nie ma tu takiej dużej różnicy w wytrzymałości. Osobiście jestem jedną z tych osób, która uległa magi SYSTEMA, ale jeśli są tańsze, a tak samo dobre to "Why not ?"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...