Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

Mam drobny problem z gietką a mianowicie za szybko padają baterie mi podczas strzelania.

 

Podłączałem do niej dwie batki 8,4V 1100 Ni-mh czyli chińskie stokowe batki z SG 552 JG i jeszcze Baterie Large 8,4V 1100 też chińska stokowa z M14.

Podłączałem jeszcze 9,6 stokową z SG 550 JG ale ta była praktycznie na rozładowaniu.

 

I na tych batkach na mini wystrzeliwuje ledwo 200 kulek na tej z 550 z racji tego ,że była słaba ledwo 3 strzały, a na large trochę lepiej niż mini.

 

I właśnie nie wiem dlaczego moja gienia tak żre przecież na tych batkach powinna spokojnie ciągnąc i wystrzelić chociaż ten jeden tyś kulek.

 

Czy wasze G3 też tak mają?? Bo raczej tak być nie powinno.

 

Co będzie tego przyczyną ?

 

Czy wymiana okablowania może pomóc ?

 

a nie sądzisz ze baterie za zdechniete ? nie trzymają pojemnosci nazwyczajniej w świecie ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma takiej opcji. W innych replikach te baterie sprawdzają się świetnie.

Sprawdzałem jeszcze ostatnio G3 na SAYNO 8,4V 1700Mah Large i efekt podobny tyle że bateria jest mocniejsza więc więcej kulek da się wystrzelić. Ale to i tak nie jest tyle kulek po ilu bateria powinna się rozładować. Jest spora różnica.

Bo batka powinna paść po wystrzeleniu około 2 tyś BB,s a pada po 400-500.

Więc będzie coś z repliką.

Jak za niedługo będę G3 rozkładać na czynniki pierwsze bo będę wymieniał cylinder na 0 i sprężynę na M120.

To poszukam przyczyny tego.

Skorzystam z tego co koledzy napisali wyżej.

Jak rozwiąże problem odezwę się w tym temacie :)

Link to post
Share on other sites

Witam, tak słowem tuningu wizualnego... dorzuciłem taki tłumiczek i wygląda bosko trochę, aczkolwiek nie ten kaliber lekko :D

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2658 taki tylko połowę taniej...

 

Tak jeszcze jak do dorzuciłem to postanowiłem w GB'oxie zagrzebać i postanowiłem szajsowy zestaw Hurricane zdjąć i stocka wsadziłem [zostawiłem tylko prowadnicę i łożyska] i jakoś lepiej strzela. Akurat nie mam chronidła przy sobię, ale jak będę miał to go zchronuję.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Posiadam ten karabin od tygodnia. Dzisiaj był na pierwszej strzelance. Niestety długo nim nie postrzelałem, mrozik chwycił gumkę hop up i przestała podkręcać kulki - zasięg spadł do jakiś 10 metrów. Potwierdza się teza większości, że pierwsze co, to gumka do wymiany. Mam pytanie do posiadaczy G3: jakie łożyska są w nim seryjnie montowane - 6 mm czy 7mm, nigdzie nie znalazłem tej informacji. Ma może ktoś wstawioną sprężynę 120, jeśli tak to co było jeszcze wymieniane w gearboxie, jaki ma przebieg. Pomogłoby mi to na rozeznanie się co trzeba wymienić, wzmocnić itp.

Link to post
Share on other sites

Opcje masz dwie. Jest taki caly oRISowany front, jak w wersji G3 RAS, można kupić coś takiego ale to drogo wychodzi. Można też kupić jakąś tanią szynę RIS i przykręcić na dole przedniego chwytu. Ale to też kiepska opcja, bo chwyt w SG1 się składa z dwóch części, to się po prostu nie będzie dobrze trzymać, rozejdzie się chwyt jak się skręci śrubki. Można wymienić chwyt na jakiś jednoczęściowy, ja mam drewniany z ostrej wersji i do niego przykręciłem zwykłą krótką szynę RIS. Można też kupić z ostrej wersji front z tworzywa. Obu szukaj na SPECShopie.

Ino przy chwytach z ostrego trzeba się nabiedzieć z dopasowaniem do repliki, to z góry ostrzegam.

Edited by krugerheini
Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

Jestem nowy, mam nadzieję, że to odpowiedni temat. Chodzi mi o opinie na temat tego produktu:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...k3_jg-1487.html

 

Prosiłbym również o zdania na temat tej repliki, czy lepiej dac kilka złotych więcej i kupić coś innego. Podpowiem że interesuję mnie G3 i w kierunku zakupu takowej repliki zmierzam :)

 

Dzięki z góry i pozdrawiam

Rajek

Link to post
Share on other sites

Z jakiego powody RAS jest tańszy od SG-1? Osiągi? Nie wydaje mi się... Może jestem w błędzie, ale SG-1 jest bardziej typem ,,wyborowym" a RAS to ,,szturmówka". Dziwne przecież RAS powinien być droższy. Na Taiwanie ta cena identyczna. Nie bardzo rozumiem dla czego...

RAS (399zł), a wersja bez (449zł). Wytłumaczy mi ktoś dla czego takie różnice cen? I którą bardziej poleca. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jangi, różni się jeszcze jednym szczegółem. Stopka kolby w G3 G1 jest dłuższa.

Argh, umknęło mi ;)

 

@Piotrek94, Krakmani po prostu tak robią. Zerknij na zbrojownię, tam RAS jest droższy od "zwykłej" wersji. I na taiwangunie też tak było, widocznie po takiej obniżce nadal im się opłaca (kto ich tam wie co im po głowie chodzi). LR 300 też kiedyś stało w promocji po 5 stówek, a teraz prawie 9 :)

 

Bierz to co Ci się bardziej wizualnie podoba, przecież o to głównie chodzi :)

Edited by Jangi
Link to post
Share on other sites

Obecna cena o niczym nie świadczy. Po premierze RAS był przez dłuższy czas droższy. Stawiam na to, że się go chcą z magazynów pozbyć.

Swoją G3 kupiłem jako Sg1. Znajomy kupił RAS. Wspólny kolega rozbierał oba celem tunningów, niczym się jego zdaniem nie różniły.

 

Mnie co innego zastanawia. Granatnik pod G3? Bluźnierstwo :)

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten orisowy model fajny fajny :D czuć go w dłoni dobrze leży.

ale co z tego jak zmieniłem gumke na systeme przed strzelanką było -5st chciałem ją ustawić 10 min i replika odmówiła posłuszeństwa co lepsze kumpel kupił ten sam model i to samo mu się stało

kupowaliśmy jednocześnie u krakmanów . i leży w serwisie teraz

a co do okładzin to w niedługim czasie robię sobie drewniana kolbę front i rączkę :)

Edited by nativ
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...