Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 CA - mała ilość FPS


Recommended Posts

Witam.

Mam problem, niestety nie wiem jaka jest jego przyczyna.

Jako, że nie jedną replikę już reperowałem, tuningowałem mam wie propozycję z przyczyną. Jeśli ktoś wie i jest pewien co jest nie tak, niech śmiało napisze.

 

Na chronometrze na kulkach 0.23g wychodzi 265-270 fps, gdzie na tych samych kulkach stockowe M4 z G&P robi 370 fps, więc chrono jest sprawne.

 

Po zamontowaniu sprężyny M100 systemy, chrono pokazuje około 180 fps. Więc ze sprężyną też wszystko jest ok.

 

Konfiguracja karabinu:

- lufa stockowa CA

- tłok Prometeusa

- sprężyna M135 (powinna dać na 100% powyżej 400fps)

- silnik Systema Magnum

- reszta stock

 

Gumka HU nie jest uszkodzona. Cylinder, głowica tłoka po zatkaniu ją palcem i wciśnięciu tłoka widać, że jest opór, czyli następuje sprężanie.

 

Moje propozycje przyczyn:

1. System głowicy cylindra, tłoka, cylinder nie są jednak szczelne.

2. Tłok jest zwalniany w połowie. Dlatego jest sprężane mniej powietrza = mniej fps.

 

Druga opcja jest raczej nie możliwa, ze względu na to, że tłok jak i zębatka tłokowa jest sprawna.

 

Jakieś propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź dyszę, w moim SPR'rze na M170 (trochę zużytym, ale jednak i tak wciąż twardym) po uszczerbieniu się dyszy zasięg oscylował w granicach 1-20 metrów, zależnie od humoru karabinu. Bywały strzały, że kulka wytaczała się z lufy.

Z popychaczem było wszystko OK, problemów z podawaniem nie było.

Link to post
Share on other sites

No ja mam ten sam problem w moim M249 CA. Wsadziłem m120 i powinno być coś koło 400fps a kulki tak latają jakby tam było co najwyżej z 250fps...

 

Dzisiaj odkryłem że moj dystanser poszedł sie "mnożyć" wiec może wina leży tutaj.

 

Zobaczymy jaki bedzie rezultat po założeniu nowego dystansera...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ok. Zamontowany został Bore-Up Systema, komora jest dociśnięta (w M249 jest nieruchoma wzg. GB), szczelna. Sprężyna M135 Prometheus.

Kulki 0.23g XTreme. Wyniki z chrono: kilka pierwszych strzałów 270-290 fps, kolejne 350-390, później znów 270 fps, czasami jakiś jeden - dwa w granicach 280 fps, najniższy pomiar to 100-120.

Co może być przyczyną takich rozbieżności i dlaczego na początku są te strzały o niskiej mocy ?

Wg różnych informacji ta sprężyna powinna dać 430-440 fps + borek nie powinno być niżej niż 440 fps. Biorąc pod uwagę to, że kulki są 0,23 to powinno być nie mniej niż 410fps. Dobrze myślę ?

Link to post
Share on other sites

Po wstępnej diagnozie: gdy komora jest dociśnięta do GB, to dysza niby do niej wchodzi, ale gdy zacznie się strzelać to widać, że się blokuje w pewnym momencie i to jest przyczyną "uchodzenia" powietrza przez otwór którym wchodzą kulki do komory. Zobaczymy jak będzie po szlifie.

 

 

EDIT:

Pojawiły się strzały z wynikami w granicach 405 fps, natomiast są też takie w granicach 200.

Dysza bez problemu wchodzi do komory. Powietrze nie ucieka bokami itp. Więc już nie mam pojęcia co jest nie tak.

 

EDIT2:

Dzisiaj będę miał inną gumkę HU, napiszę jakie będą efekty.

 

EDIT3:

Winna była gumka HU, po wymianie na inną CA strzały dają wyniki w granicach 404-412fps.

Ale czy to nie za mało jak na sprężynę M135 ?

 

Na sprężynie M110 Prometheusa jest 370-378 fps.

 

Wg ASGshop sprężyna M110 powinna dawać około 360 fps + borek dawało by to właśnie 370-375 fps.

A sprężyna M135 powinna dawać 442 fps + 10-15 z bore up. Więc chyba sprężyna też jest jakaś lipna.

 

Wniosek: Używajcie dobrych gumek :P

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio też miałem jazdę z maleństwem a przyczyną była gumka- a mianowicie przemiał kulek zrobił swoje i trzeba było wymienić gumkę więc zamówiłem gumki takie jakie były pierwotnie(silikon Guardera bo się sprawdziły),zamontowałem-strzelam a tu kulek nie podkręca, to dawaj za regulacje a tu nic, w połowie regulacji zaczęło blokować kulki w HU. Wyciągłem komorę zaglądam regulacja działa poprawnie od zera do pełnego wciśnięcia dystansera , wyciągam gumkę macam a ta twarda wyciągam drugą ta też twarda macam tą co była poprzednio miękka- lukam na opakowania i na wszystkich trzech ten sam kod produktu, i tu się trochę wk....łem bo nie po to wydaje pieniądze żeby grać w jakąś gumkową loterie. Chyba mam prawo oczekiwać od takiej firmy jak Guarder produktu dobrej jakośći. Teraz znowu muszę gumki zamówić mam tylko nadzieję że nie będzie tak jak poprzednio tyle że z inną firmą.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co do gumki HU CA i Prometheusa.

Pojawił się problem z wystrzeliwaniem kulek. Blokowały się przy końcówce lufy gdzie jest założona gumka HU. Trzeba było odciąć kawałek gumki.

 

Wymieniłem sprężynę na M130 Systema + bore UP + kulki 0.23 i strzela na odległość taką jak w CA M4 z M110 + kulki 0.25 :/

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...