Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@FIFEK - nie wiem jakie to masz chrono ale nie powinno tyle wskazać, chyba, że od razu strzelili Ci tuning :)

 

Powinno , dobrze złożona replika z M120 to 410-420 FPS , moja miała chyba dokładnie 415 .

 

 

Może ktoś dać jakieś linki? Jakoś mi się nie rzucają w oczy :P

 

http://www.asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=24&mid=243

 

Edit.

 

Nie wiem dlaczego ale coś mi się przedstawiło że Fifek ma M120 , ale i tak może mieć w stoku 400 , dlatego że zanim chińskie repliki opuszczą fabrykę są przestrzeliwywane i często zostawiane z tłokiem w tylnej pozycji więc sprężyna się przez te kilka tygodni/miesięcy zbija może on trafił na prawidłowo odłożoną .Przynajmniej taką teorię słyszałem w jednym z lepszych w polsce sklepów ASG , ja naprykład w stubbykillerze który powinien mieć 360 FPS na 1 strzale miałem 407 .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Mam pełny stock, tylko guma na systeme wymieniona. Fps sprawdzane na chrono Madbulla w temp. ok. 10 stopniach na plusie z miesiąc temu. Sprawdzone około 5-10 razy (bo nie wierzyłem :lol: ) i było równe 400, +- 2fps. Nie wiem może jakiś chińczyk pomyślał żeby nie zostawiać tłoka w tylnej pozycji, a może krakman zrobił mi miłą niespodziankę :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Mam pełny stock, tylko guma na systeme wymieniona. Fps sprawdzane na chrono Madbulla w temp. ok. 10 stopniach na plusie z miesiąc temu. Sprawdzone około 5-10 razy (bo nie wierzyłem :lol: ) i było równe 400, +- 2fps. Nie wiem może jakiś chińczyk pomyślał żeby nie zostawiać tłoka w tylnej pozycji, a może krakman zrobił mi miłą niespodziankę :mrgreen:

Już kiedyś o tym pisaliśmy.

Po prostu takie są rozbieżności, i tak będzie.. w końcu nie nie jest replika ze stajni precyzyjnej Systemy, tylko z chińskich mixów ; )

Kiedyś na zagranicznym forum czytałem że ktoś również miał grubo ponad 400fps więcej w stocku, inni 380, a jeszcze inni 330.. To jest loteria, jak zawsze w chińczykach. W końcu wystarczy lekko zmienić skład/gęstość czy ubicie sprężyny, i już są różnice. Ja bym wolał mniej z większą żywotnością :- )

Ja mam SP100 Guardera i oceniam na 340fps.

Link to post
Share on other sites

Ok. Oto co bym chciał wstawić:

 

Łoźyska ślizgowe Systema http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1314 45zł

 

Prowadnica sprężyny G&P http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2718 35zł

 

SP 120 - wiadomo, 40zł

 

Do tego bateria LiPo 11,1v 1700 (www.nastik.pl - około 160zł), mosfet już siedzi.

 

Co do precki to jeszcze mam dylemat, bo są Deep Fire które pasują do komory HU M14, promyk 500mm niedostępny w żadnym sklepie.. a SRC? Takie niepewne jest.

 

Stockowa lufa jest jakaś lepsiejsza od typowych luf stockowych?

Link to post
Share on other sites

Ja napiszę coś od siebie.

Rada ode mnie jeżeli ktoś kupuje M14 Cymy radzę od razu na starcie wymienić gumkę (wiem że tak się powinno robić w każdej replice), ja tego nie zrobiłem i żałuje kulki na hopi'ie ustawionym na minimum latają na jakieś 40m (może więcej nie chce mówić na "łoko") po czym wznoszą się na wysokość "atmosfery" ziemskiej.

Link to post
Share on other sites

Super!

Generalnie wróciłem po ponad pół roku nieobecności do airsoftu i nie orientuję się we wszystkim...tak to jest jak się w wh40k inwestuje.

 

Czyli rozumiem że na m120 sobie ładnie pociągnie mój karabinek...cieszy mnie to. Nawet bardzo ;) Jak zrobię tuning to Wam zdam relację czy wszystko gra.

Link to post
Share on other sites

Na stokowej batce i owszem - ale ta i tak do kosza.

I parę uwag:

 

- podwójna kulka to kwestia komory/gumki. Na kiepskich, porowatych kulkach PJ tego nie ma - na polerowanych owszem. Z tego co rzuciłem okiem, rzecz w tym że w przypadku śliskich kulek druga w kolejności wchodzi zbyt głęboko do komory i dyszą ją też wypycha.

 

- miejsce na batkę łatwo zrobić, szkoda się pakować w ogniwa mini bo mają większy opór wewnętrzny.

 

- przed zakupem precki do m14 robiłem wywiad i generalnie na DF ludzie narzekają. Udało mi się tanio kupić KM Heada 590, coś tam widać w tłumiku ognia ale jest ok. Skupienie świetne, zasięg j.w. Do tego taka uwaga - obiektywne stwierdzenie różnicy w skupieniu wymaga trochę roboty i czasu, mało kto się w to bawi (ja nie), więc do opinii o lufach jakie to są ujowe bądź wypasione należy podchodzić z dystansem ;) jak to z tuningiem bywa, wydana kasa jest niewspółmierna do efektów... Tak czy inaczej ja osobiście wolę dołożyć parę zł. i dla świętego spokoju kupić lepszą lufę. Szczególnie że to m14 ;)

 

Drakeus - weź sobie prowadnicę z łożyskowaniem, co Ci szkodzi...

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam dokładnie ile przemieliłem BB ale po 1 miesiącu na M130 nie było śladów na nim , dodam że znajomy ma tą M14 już ponad 5 miesięcy na M135 i nadal działa .

Mnie ciekawi, ile jeszcze razy Przemek będzie musiał pisać o tym, czy stock/gearbox wytrzymuje m120/m130..

Link to post
Share on other sites

Mnie ciekawi, ile jeszcze razy Przemek będzie musiał pisać o tym, czy stock/gearbox wytrzymuje m120/m130..

 

Pewnie raz na 2-3 strony :mrgreen: ale poważnie przydało by się żeby mod wyczyścił wątek tak jak w dziale repliki 2 klasy .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...