Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piszę chyba 5 czy 6 raz moja M14 miała M130 , kolegi 135 , moja katowana , full auto , minusowa temperatura , przed sprzedażą zajrzałem do środka ZERO śladów zużycia . Kolega śmiga na M135 w CAŁKOWITYM stoku , 4 miesiące , zero awarii .

 

Co do gwarancji , sklepy udzielają ją z dużym zapasem , na ogół można spokojnie dawać sprężynę o 1 stopień mocniejszą niż dawana .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Może i by się dało ale było by bardzo pracochłonne , choćby wydrążenie miejsca na silnik .

 

Ja na twoim miejscu ściągnął bym takie coś :

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=215

 

Albo napisał to kolesia , pisze że kolba to kopia , ciekawe ile by chciał za zrobienie tej z M14 .

 

 

Dzieki :)

 

Dobry pomysl z tym zeby sie zapytac czy by zrobil taka do M14 :)

Czekam teraz tylko na jego odp :)

Link to post
Share on other sites

A wiedz tak :D :

 

Napisalem pytaniem takim czy jest taka mozliwosci dostalem odp typu ze on musi miec plastikowe na wzor wiedz pewnie by dalo rade jak ale niestety ja nie mam mozliwosci takiej bo on ma siedzibe w Chojnicach a ja z Polodniowej wielkopolski

Edited by Syriuszzabujca
Link to post
Share on other sites

Dowiedz się ile potrwałoby zrobienie takiego łoża... jeśli nie za długo to mógłbyś wysłać mu ABS'owe Pocztą Polską. Lub 2 opcja - Zapytaj się czy jest możliwość zrobienia tego na podstawie dokładnych zdjęć, oraz podanych wymiarów i jakiś planów z internetu.

P.S. Interpunkcja nie boli ( chociaż minimum :) )

P.S. 2: widzę że kolega mieszka bardzo blisko mnie :)

Jest także 3 opcja - zagadaj z jakimś Ostrowskim stolarzem czy by nie wystrugał ci za jakąś przyzwoitą cenę ;]

Edited by wajser
Link to post
Share on other sites

Systema to mosiądz, więc łatwo będzie te rowki porobić, jedyne co to trza wyjąć stockową lufę i wg. niej rzeźbić.

 

Pytanko takie:

Czy jest gdzieś (lecz nie wiadomo gdzie :) ) metalowa komora HU do naszej czternastki? Albo czy można jakąś od innej repliki przystosować?

 

 

Deep Fajery są duuuużo twardsze od system i myśle, że są ze stali (?). Nie chce mi się sprawdzać.

 

Do DF'a wykorzystalem szlifierki elektrycznej ;)

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam dylemat między 2 replikami.

Oczekiwałbym repliki koło 420-460 fps w tym przedziale. Interesują mnie (jeśli chodzi o wizualną stronę ) SR25 oraz m14.

Pieniędzy mam nie dużo, wolałbym zmieścić się w 1000zł.

 

Pierwszą opcję widzę tak i zarazem pytam czy jest ona prawidłowa.

 

Stock m14 +

- lufa precyzyjna prometheusa

- gumka HU guarder/systema

- sprężyna m130 guarder

ew :

- pokrywa deep fire metalowa - dla lansu ;d

- bateria 9,6 - dla uzyskania większego rofa - stronę wcześniej przemek10 pisze, że strzela, jednak rof jest słaby.

 

druga opcja to stock SR z P&J - oczywiście narazie mówię o stocku , bo kasy troszkę brakuję. Potem wsadziłbym tam komore KA i precke promyka także.

 

Oczekiwałbym 50-60m skutecznego zasięgu, przy niewielkim wydatku pieniędzy, mam nadzieję , że to możliwe :)

Link to post
Share on other sites

Co do tego M130 Guardera, to jak dla mnie nie zbyt dobry pomysł na stockowych bebechach, mimo tego co pisał kolega przemek10. Ja bym nie ryzykował wsadzenia tak mocnej sprężyny do bądź co bądź chińczyka - dobrego chińczyka ale nadal chińczyka... ;]

Wolałbym zamontować wzmocniony zestaw zębatek, tłok i jego głowice oraz prowadnicę sprężyny wraz z łożyskami metalowymi.... tak dla świętego spokoju, żeby się nie zamartwiać na każdej strzelance czy replika wytrzyma kolejny strzał.

Link to post
Share on other sites

A czy ta konfiguracja m14 pozwoli mi na 50-60m skutecznego zasięgu? Albo bym zaryzykował na stocku i potem wymienił części albo tak jak polecasz od razu, niestety wtedy cena podejdzie sporo w górę...

Łożyska metalowe piszesz - masz na myśli prowadnicę łożyskowaną ?

Link to post
Share on other sites

Tak sorka za niedopowiedzenie , śpieszyłem sie :)

Myślę, że taka konfiguracja powinna ci dac te 50 metrow skutecznego zasiegu.... jednak nie jestem pewien w 100% . W dziale snjaperskim także jest temat o m14 tyle, że TM ale warto poczytać myślę że osiągi powinny być podobne...

Edited by wajser
Link to post
Share on other sites

Hmm mam niezły dylemat. Gość chce sprzedać mi 2 miesięczną czternastkę po 2k przebiegu. Razem z szyną chce za nią 400zł z przesyłka, liczą się dla mnie ostro pieniądze więc jestem zainteresowany. Ma gwarancję.

Problem jest w tym, że napisał mi o tym , że zamek gdy się go naciągnie to przy spuszczaniu w połowie się blokuje i trzeba go przepchnąć dalej. Drugi problem - na minimalnym hopie kulki lecą dalej do góry.

Czy ktoś miał już taki problem z zamkiem i jest to sprawa krótkiego rozkręcenia, zrobienia czegoś i tyle?

Co do hopa - jest inna przyczyna od takiej, że dystanser może być źle ułożony albo coś? I tak będę gumkę wymieniać na systemę silikonową. Jeśli już mam kupować używkę to chciałbym znać powagę tych "uszczerek", mieć pewność , że spokojnie moge iść na strzelankę :)

Link to post
Share on other sites

Co do hopa - jest inna przyczyna od takiej, że dystanser może być źle ułożony albo coś?

Jest, miałem tak od nowości, 0,25 szły w niebo. Powodem było to, że łoże blokowalo pokrętło hopka (pokrętło było za długie). Wystarczyło wyciąć kwadracik w łożu tak, aby pokrętło hopka zmieściło się w tym kwadraciku wyciętym.

 

Za 400 zł nawet nie patrz na stokową bez żadnych gadżetów .

W tej cenie jest szyna i przesyłka. Czy się opłaca - zależy jaka szyna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...