Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BAATT57 proponuje jak już zrobić Ci jak ja, poszukaj używanej lufy Km Head'a. Ja swoja kupiłem w cenie tańszych luf.

 

Nie wiem kiedy się doczekam tego zestawu modify, dostawa na capri miala byc w polowie lipca, a do teraz nie ma niestety.

 

Spodziewam się dość znaczącej poprawy powtarzalności, a co za tym idzie wiekszy powinien być zasięg skuteczny. Stockowy zestaw cylindra nie jest jakiś kompletnie zły z dyszą DF, ale szczelność na głowicach cylindra i tłoka jest ledwo dostateczna i wnioskuje, że to jest skutkiem takiej powtarzalności a nie innej.

 

Turi.

 

Miałem podobnie, rozkładaj i składaj GB tak długo aż będzie działać.

 

1. Albo za ciasno spodkładkowane i zębatki stawiają opór.

 

2. Albo druga możliwość, że zamieniłeś śrubki, a jeden otwór jest na wylot i za długa śrubka ociera o zębatke i wtedy analogicznie do zaciasnego spodkładkowania.

 

3. Coś nie tak z silnikiem

Link to post
Share on other sites

Co do dostaw na Capri. Jeden z Panów tam pracujących powiedział mi co należy zrobić w takiej sytuacji. Należy zamówić dany przedmiot nawet jeśli go nie ma i po prostu czekać na dostawe. Czasem właśnie dlatego te części nie pojawiają się na stronie, bo po prostu są już wyprzedane.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie, rozkładaj i składaj GB tak długo aż będzie działać.

 

1. Albo za ciasno spodkładkowane i zębatki stawiają opór.

 

2. Albo druga możliwość, że zamieniłeś śrubki, a jeden otwór jest na wylot i za długa śrubka ociera o zębatke i wtedy analogicznie do zaciasnego spodkładkowania.

 

3. Coś nie tak z silnikiem

 

1-2: Po wstawieniu sprężyny stockowej replika działa, więc problem leży albo w silniku, albo sprężynie, albo batce.

 

Baterie mam stockową + układ Mosfet.

Jutro jeszcze raz wstawię M130 Guardera i spróbuję u znajomego na innej batce, ewentualnie silniku.

 

Jeżeli to nie będzie to.. to poddaje się i sprzedaje replikę.

Link to post
Share on other sites

U mnie jeszcze był motyw, że sprężyna miała chyba za mało miejsca by się cała złożyc i mimo, że silnik naciągał to nie był w stanie złożyć sprężyny.

 

Po przypiłowaniu tego elemetu wewnątrz tłoka do którego jest przykrecona głowica tłoka wszystko zaczeło działać.

 

Próbować trzeba do skutku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Turi - mówiłem nie rób sam tylko przynieś mi replikę ;)

Wina na 90% leży w silniku, jakie ja mam części możesz przeczytać parę stron wcześniej. Stock batka ciągnie, średnio bo średnio ale ciągnie, z tym że na silniku Boyi z RK. Mało tego, silnik z Boyi + zębatki DT powodują że strzał na singlu pada nawet jeśli zbyt szybko puszczę spust i sprężyna jest naciągnięta niemalże do końcówki cyklu. Po wstawieniu dla testu silnika Cymy, silnik nie dał rady naciągnąć mechanizmu nawet do połowy. Złe podkładkowanie, regulacja silnika, coś z MOSFETem itp to mogą być jeszcze dodatkowe problemy powodujące że replika nie strzela. A to że Guarder był dłuższy o 5-6cm od stocka to już jakieś szarlataństwo, u mnie różnica wynosiła może 1cm (a nawet chyba mniej z tego co pamiętam).

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No i projekt kolejnej M14 rozpoczęty , cel maxymalne wyciszenie i 440-450 FPS na M130 guardera . Jak na razie wrzucona głowica i prowadnica łożyskowana + M115 elemnta , jak się dało zmierzyć to pokazało 415 FPS . Za to trafiłem na ciekawy problem , bez względu na gumkę BB cięły się co chwila na kołnierzu , o dziwo pomogła zmiana dyszy na dłuższą z M4 JG 2 gen :wink: za to strata 30 FPS , ale przynajmniej da się strzelać .

 

Macie pomysł co można przykleić na głowic cylindra ? Znajomy wykorzystał otulinę do rur do podobnego projektu i efekt jest bardzo dobry .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Po dłuższej przerwie nie ciekawe wiadomości.

 

Czekam na zestaw guardera - okazało się, że w asgshopie nie mają niestety - pozostaje krakman.

 

Kupiłem kuleczki MB 0.3g.

 

Spadła ogólna celność jak i zasięg repliki.

 

Wpierw myślałem, że problem tkwi w hop-upie repliki, wymieniłem przy okazji dystanser na elementa H czarnego i troche pomógł. Wróciłem do G&G 0,28g i wyniki porównywalne z poprzednimi.

 

Zawiodłem się co nie miara. Przyjrzałem się im bliżej i praktycznie każda ma jakąś skaze na powierzchni.

 

Dodałem lunete bloga 3,5-10x40mm i sobie chwale, łatwiej dojrzeć na ostatnich metrach czy sie trafiło czy nie.

 

Ostatnią deską ratunku jest ten zestaw cylindra i chyba Biovale 0,3g ale nie miałem z nimi nigdy styczności, a jak nie to będe używać G&G 0,28g.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

Posiadam m14 Cymy. Wstawiłem w GB zestaw Cylindra FTK Guardera, gumkę Systemy i preckę Deep Fire a jadę na batce 9.6 Firefox-a. Planuję wstawić jeszcze springa m120 Guardera i prowadnicę firmy Ultimate. Moje pytanie brzmi: Czy stockowy silnik i zębatki dadzą radę naciąnąć m120-stke??

 

Prowadnica: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3945

Sprężyna: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=881

 

Pozdrawiam :wink:

Edited by PioutrP
Link to post
Share on other sites

Bez problemowo , udało mi się okazyjnie kupić zębatki prometheusa więc robię ostry test stokowych , na razie jadą na M135 elementa ( na moje oko zaniżone oznaczenie , dał bym jej coś ciut więcej niż M140 guardera ,w innej replice dało 523 FPS ) przebieg 3200 BB przy li-pol 11.1 i seriach 5-8 BB .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Mam problem z moją M14 , wszystko było pięknie cacy odkąd ją kupiłem , był to pełny stock z wymienioną jedynie gumką na przeźroczystego Guarderka.

W pewnym momencie karabin zaczał się dziwnie zachowywać - albo nie strzelał a,a wydając przy tym taki odgłos jakby kulka blokowała się w komorze , albo pluł kulkami na 5 m , by za moment strzelać pięknie i ładnie , potem znów problemy.

Pomyślałem że to pewnie gumka HU , więc rozebrałem karabin , przy okazji wymieniłem prowadnicę sprężyny , oraz sprężynę na M130 Deep fire , gumkę na czarnego Guerdera - wszysrtko wyczyściłem z fabrycznego smaru , wypodkładkowałem odpowiednio , nasmarowałem i złożyłem w kupę , kable wymieniłem na głośnikowe 2.5mm , wywaliłem bezpiecznik , dodałem baterię firefox 9.6 mini.Wtyczki wymieniłem na wsówki pozłacane.

Po złożeniu okazało się że problem pozostał , jeśli to nie wina gumki , to co może być winne??

Może dysza??

Dodam jeszcze że karabn jeśli strzela dobrze , to kuleczki latają naprawdę szybko i daleko ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział że albo cała komora hop up albo co jest mało prawdopodobne dysza ;) Też mam taki problem, rozwiązaniem było odpowiednie ustawienie komory przy dyszy itd. Komora poruszała się pod oddaniu każdego strzału przez co raz się kulki blokowały, a raz leciały normalnie

Edited by snup dogg
Link to post
Share on other sites

Za krótka dysza po prostu .

 

Tak jak pisałem ,dysza i komora stockowa , ale to chinol więc może faktycznie wadliwa dysza.

Rozebrałem cały zespół komory jeszcze raz , obejrzałem go dokładnie i okazało się że element który bezpośrednio dociska dystanse ma malą nadlewkę i blokuje się w pozycji hup up na 0 ,albo nawet po lekkim dokręceniu wskakuje odrazu na maxymalne podkręcenie - usunąłem tą wadę , dziwne że nie zauważyłem jej wcześniej w działaniu repliki.e ,

Bo nie sądze żę hopek był winny dubletom , bądź blokowaniu się kulek - zwłaszcza że do pewnego momentu działało wszystko ładnie , choć jak teraz sobie myślę to blokowanie kulek zdarzało się praktycznie od początku , i to niezależnie na jakich kulkach - pj , Guardery czy G&G

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...