Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powtórze się tylko ze względu na święta.

 

Za 300zl

 

Bierz lufe KM head'a 550 albo 590mm - bezsensu kupować promyka 500mm.

Gumke hopa - ja polecam MB do tego m14, u mnie 3 systemy waliły dubletami bo maja luźny kolnierz a konstrukcja komory w m14 sprawia, że wskakują 2 kulki.

Taśme teflonową - teflon fix, uszczelnienie głowicy cylindra.

Uszczelke na głowice tłoka.

Dołożyc troche do dyszy DF - stockowa u mnie była tragiczna.

 

Tyle, wesołych świąt.

Link to post
Share on other sites

Kojarzycie może, czy jakaś firma produkuje stalowe części do m14? szczególnie martwi mnie suwadło, ma tak podniecający dźwięk, że bez przerwy się tym bawię. ;/

 

 

PS: M14 nie ma szczerbinki tylko przeziernik.

 

tak minimalnie offtopując, m14 ma jak dla mnie najprzyjemniejsze mechaniczne przyrządy celownicze, uwielbiam przez to celować. ;)

Link to post
Share on other sites
Kojarzycie może, czy jakaś firma produkuje stalowe części do m14? szczególnie martwi mnie suwadło, ma tak podniecający dźwięk, że bez przerwy się tym bawię. ;/

"Pocieszę" Cię, ja już połamałem 2 zamki, oba od Cymy. Ale z tego co wiem Ty masz G&G, i ja teraz po złamaniu oryginalnego w swojej Cymie też mam G&G. Bawię się i bawię, i trzyma, jest pancerny, raczej nie popęka, aczkolwiek to że zacząłem się delikatniej z nim obchodzić to też fakt. A stalowe (chyba) części do M14 masz na Redwolfie.

 

tak minimalnie offtopując, m14 ma jak dla mnie najprzyjemniejsze mechaniczne przyrządy celownicze, uwielbiam przez to celować. ;)

Kwestia gustu, ja tam znowu ich jakoś super nie kocham bo na ciemnym tle praktycznie nie da się celować. A z serii czepialskiego psioczenia Wujka Majora - M16 też ma takie :icon_wink:

 

Jeśli wejdą to tylko po 1 sztuce i Ci się utopią ze względu na długość, bez Magpuli nie da rady. Poza tym czemu się tak uparłeś na ładownice do M4/AK a nie dedykowane do M14??

Link to post
Share on other sites

Ciekawe, co dokładnie rozumieli przez zamek, którego w replice jednak nie ma... Bo jak samą "przykrywkę" to...

Zakładam, że chodzi o "przykrywkę", suwadło i jego prowadnicę, chociaż, gdyby chodziło o to plus element, w którym mocowany jest przeziernik (cały duży, metalowy element nad gearboxem, w oryginale to chyba by była komora zamkowa...), byłoby miło.

Link to post
Share on other sites

Samo suwadło, czyli po chłopsku - rączka przeładowania z rurą w której idzie sprężyna odbijająca suwadło oraz listwa łącząca 2 te elementy. Gdzieś w tym temacie (albo w temacie o M14 w AEG 2 klasy) wrzucałem zdjęcia mojego połamanego zamka, dokładnie to samo zdjęcie wysłałem do G&H i za to zawołali 200zł.

 

EDIT: Samo to co na poniższej fotce zaznaczyłem koślawo czerwoną ramką.

pb202405.th.jpg

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa z tym suwadłem, jak się przerzuce na M14 WE, a by pękło to będę kombinował z G&H.

 

Wracając do naszej kochanej CM.

 

Kupiłem kulki 0.3 Biovale i powiem tak, skupienie jak 0.28 G&G czyli nie jest źle ale spodziewałem się więcej za taką cene. Niestety zdarzyły mi się zacinki 3 na 200 wystrzelonych kulek czym jestem załamany... Całe szczęście lekkie, nie trzeba było drastycznej siły by usunąć kulke.

 

Myślałem, że coś z hopem ale na 0.28g G&G nie było problemu jak znów zmieniłem więc ewidentnie wina kulek.

 

Martwi mnie to bo bym nadal używał tych G&G ale ludzie się na nie skarżą ze od jakiegoś czasu to inne o wiele gorsze kulki.

Link to post
Share on other sites

Starannie (czyli nie na sucho!) wyczyść lufę. Ja używam czegoś w stylu CIFa oraz gorącej wody, ale jestem radykałem. Podobno dobrze spisuje się benzyna ekstrakcyjna i kilka innych rzeczy. Używam biovali 0,3g w prometheusie, jak na razie coś koło 3 tysięcy przeleciało bez żadnej zacinki. Ogólnie w czyszczenie lufy bez wyjmowania jej nie wierzę, ale ponoć się da :D

 

@Major, dzięki za informację. Czyli się nieźle cenią. Na razie pozostanę przy ćwiczeniu silnej woli i nieprzeładowywaniu m14 ^^

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...