Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie z innej beczki. Czy taka sprężynka - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4108 do standardowego nie tuningowanego gearboxa ma zastosowanie? Czy przy pierwszej serii kulek całość się rozleci. Miałem tą sprężynkę w rekach i strasznie sztywna jest, w porównaniu np do m145st którą posiadam obecnie. Posiadam m14 asgdk, nie zaglądałem do środka, więc nie wiem jak takowy gearbox się prezentuje.

Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki. Czy taka sprężynka - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4108 do standardowego nie tuningowanego gearboxa ma zastosowanie? Czy przy pierwszej serii kulek całość się rozleci. Miałem tą sprężynkę w rekach i strasznie sztywna jest, w porównaniu np do m145st którą posiadam obecnie. Posiadam m14 asgdk, nie zaglądałem do środka, więc nie wiem jak takowy gearbox się prezentuje.

Ale Ty tak na poważnie?? :icon_rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Tak na poważnie! Sprężynkę włożył mi pewien kolo, którego polecił mi kumpel. Nie strzelam nigdy na auto, jako że w prawdziwych m14 zrezygnowano z tego, wiec trochę sobie utrudniam zabawę. Zdaje sobie sprawe że 600fps to jest moc już nieco hardkorowa, więc dlatego pytam.

Link to post
Share on other sites

Może chodzi o 140% czyli około M110. Poza tym, przy takim springu, można raczej szybko się pożegnać z repliką, nawet z ASG jak komuś się wyrządzi poważną krzywdę. A nawet gdyby replika wytrzymała te 15-10 strzałów, to i tak nie było by to 600fps, przy stockowym doszczelnieniu cymy...

Link to post
Share on other sites
Sprężynkę włożył mi pewien kolo, którego polecił mi kumpel.

Tą co daje ponad 600FPS?? Powodzenia ... :icon_lol:

 

Nie strzelam nigdy na auto, jako że w prawdziwych m14 zrezygnowano z tego,

Tak?? Od kiedy w ostrych M14 zrezygnowano z auto?? :icon_rolleyes:

 

wiec trochę sobie utrudniam zabawę.

Jak chciałeś być fajny to nie wyszło - większość użytkowników M14 przerabia je na M21 i wywala selektor zostawiając jedynie singla.

 

Zdaje sobie sprawe że 600fps to jest moc już nieco hardkorowa, więc dlatego pytam.

Moc to mają rycerze Jedi albo samochody, a repliki mają prędkość wylotową. A hardkorowy to jest Koksu i jego Rakiet Fjułel dla prawdziwych facetów, a nie dla dzieciaków :icon_cool:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Dla Majora762 - http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_M14, stąd czerpałem wiedzę o rezygnacji fullauto. Przeczytaj sobie, będziesz wiedział.

Nie chciałem być fajny, bo nie muszę tego robić na siłę, chciałem tylko zaczerpnąć info stąd moje pytanie. Nie wiem kto to Koksu i jego rakieta, więc nie skomentuje :) Poza tym nie trzeba od razu się z kogoś szydzić. Od tego jest forum żeby pytać i wymieniać się informacjami, niekoniecznie od razu wyśmiewać.

Pozdro

 

A sprężynki 600 fps, nie włożyłem, jak pisałem wcześniej, tylko ją sobie oglądałem.

Link to post
Share on other sites

A widzisz? Miałem rację :)

Rozwijając temat czy znacie przykłady przeróbek m14 na Berette BM59 Mark1 (temat trochę abstrakcyjny, ale może są zapaleńcy i maniacy przeróbek?)

 

Poza tym polecam książkę "Automatyczna broń strzelecka" Stanisława Kochańskiego. Skarbnica informacji o przeróżnych typach broni strzeleckiej (oczywiście automatycznej)

Link to post
Share on other sites

A widzisz nie miałeś racji - choćby z tym, że najpierw twierdzisz, że masz taką sprężynę włożoną a następnie sam przyznajesz, że to nie prawda co pisałeś wcześniej. Co do M14 - stwierdzenie, że jest to pełnoprawny karabin automatyczny mówi wszystko. A rezygnacja z full auto nie miała miejsca w "każdym" egzemplarzu.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A widzisz nie miałeś racji - choćby z tym, że najpierw twierdzisz, że masz taką sprężynę włożoną a następnie sam przyznajesz, że to nie prawda co pisałeś wcześniej. Co do M14 - stwierdzenie, że jest to pełnoprawny karabin automatyczny mówi wszystko. A rezygnacja z full auto nie miała miejsca w "każdym" egzemplarzu.

Pozdrawiam

 

Z tego co czytałem nie tylko w wikipedii, na m21 przerobiono tylko ok 1500 egzemplarzy m14, reszta karabinów m21 była przerabiana ze sportowej wersji m14NMR(standardowo bez selektora ognia, tylko półautomat - ale nie jestem pewien na 100%, nie mam teraz książki przed sobą) w pozostałych egzemplarzach ok 1,4 mln "wykręcano" selektor ognia z egzemplarzy wczesnej produkcji.

 

A co do już tej nieszczęsnej sprężyny to przeczytaj od początku co piszę.

Pozdro

Edited by ices82
Link to post
Share on other sites

Wiercenie pewnie tak, gorzej z użytkowaniem.. Z przodu możesz mieć problem żeby śrubki zmieścić. Nie lepiej, jeśli już to próbować z górną pokrywa? Ewentualnie łatwiejsza cześć do wymiany niż body.

Jak skończysz koniecznie wrzuć fotki efektów pracy :)

Link to post
Share on other sites

Nie radziłbym. Wiercenie wytrzyma, ale zahaczenie o coś dowolnym sprzętem zamocowanym na szynie może zaowocować wyrwaniem szyny i uszkodzeniem łoża.

 

Zakładam, że skoro chcesz się tak męczyć, to pokrywa z szynami ( http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_szyny_ris_ras_sir/metalowy_zestaw_szyn_ras_z_panelami_do_m14_cm-125.html ) jest zbyt droga lub Ci się nie podoba.

 

Rozwiązaniem tego problemu jest krótka, podwójna szyna RIS mocowana do lufy, rury gazowej i kolanka gazowego (tuż przed łożem). Była taka kiedyś na Gunfire, teraz jednak zniknęła i ma jej już nie być (zniknęła, gdy miałem ją kupić). Ludzie z G&H odpisali, że mogliby coś takiego wykonać ze stali. O cenę nie pytałem, bo w międzyczasie zmieniłem koncepcję wyglądu mojej m14, jednak wątpie, aby była to ogromna kwota.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Yy, to po co RISy, jak bez sprzętu?

 

Jak już koniecznie chcesz mocować RISy do łoża, to proponuję poszukać bardzo dobrych klejów. Będzie to dużo mocniejsze połączenie. Ewentualnie śruby, ale nie wkręcane w łoże, tylko w nakrętkę z WIELKĄ podkładką z drugiej strony.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...