Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A ja tak troszkę z innej beczki..., żeby nie było, temat przeczytałem od deski do deski - co 3 strony jest właściwie to samo powtarzane ;] Mimo wszystko na moje 2 pytania konkretnej odpowiedzi nie znalazłem (lub przeoczyłem ;/ )

 

Zakupiłem na komisie, ebr kart wersja lightweight dla kumpla z ekipy - niby wszystko ładnie, pięknie, sprzedający obiecywał wzmacniane bebechy i cały gb, ale na "dzień dobry" gb standardowo okazał się pęknięty choć w środku pełny stock (i plomba krakmanów). Jedyna nieprzekłamana rzecz, to prosty ale skuteczny mosfecik na IRF 1405, na grubych kablach + sterowanie na cienkim kabelku - ot prościzna którą ja sam i wielu innych użytkowników od dawna wykonuje w zaciszu domowym ;]

 

Nie chciało mi się bawić w roszczenia i zwroty, bo samo body w bardzo dobrym stanie jest, więc niewiele się zastanawiając wybebeszyłem m14 cyma, która zalegała gdzieś w szafie z popalonymi stykami i przełożyłem szkielet do karta cymowski szkielet gb razem z koszykiem silnika. Obyło się bez piłowań, wszystko ładnie się zmieściło, mimo że gb cymy troszeczkę grubszy jest i posiada drobne rozbieżności w porównaniu do kart. Przy okazji - szkielet kart jest malowany na czarno, tylko poniżej zębatek jest czysty - znalowy, natomiast szkielet cymki jest niemalowany.

 

W samym gb cymy, dosyć juz wysłużonym i zharatanym pełnym stocku, zmieniłem łożyska, prowadnicę, głowicę tłoka, tłok, sprężynę na sp130 oraz dysze na uszczelnioną. Zębatki dostały komplet podkładek, wszystko śmiga całkiem przyjemnie na lipo 11,1 (szajs silnik o dziwo daje radę, w sumie na 11v i mosfecie łaski nie robi). Sęk w tym że jest 200 fps i co druga kulka z lufy wypada - wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że chyba dysza jest za krótka. Założyłem dyszę pj do m14 (df nigdzie nie znalazłem, a za późno przeczytałem o patencie z dyszą do g36), czy ktoś miał z taka doświadczenia?

 

Stockowa dysza cymy w moim egzemplarzu była mlecznobiała i nie dawała praktycznie żadnej szczelności, dlatego wymieniłem na teoretycznie szczelniejszą, ale chyba za krótką. Jak długa powinna być optymalna dysza (np. skracana z g36) ? Myślałem że może jest jeszcze kwestia rozbieżności w komorach hu, ale są identyczne i dają taki sam mizerny efekt ;/

 

A i jeszcze jedno, czy w cymkach macie przerywacz stalowy czy znalowy? W ebr był stalowy, ale nie pasuje zbytnio do cymy, trzeba by sporo piłować, ale chyba trzeba będzie to wykonać bo ten znalowy sporo wytarty już jest ;/

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jadę jutro na strzelankę i pożyczyłem baterie od kolegi tylko że bateria jest o napięciu 9,6v czy ta bateria nie jest za mocna do stockowej repliki proszę o szybką odpowiedz. Dodam jeszcze że będę używał tylko trybo pojedynczego

Edited by bator18
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich na forumowiczów oraz gości.

 

Aktualnie jestem na początku przygody z ASG i jeszcze nie mam nawet kulek :)

Przeglądam internet (sklepy, fora), rozmawiam, już od kilku dni jeszcze nie wszystkie skróty potrafię odszyfrować więc proszę o laikowy język wypowiedzi.

Najchętniej chciałbym odwzorować wygląd żołnierzy USA marynarki wojennej z WWII wraz to tomiganem M1A1 ale w mojej okolicy biegałbym chyba sam po lesie.

Postanowiłem dostsowac strój do teamu, który może pozwoli mi gościnnie poćwiczyć z nimi.

Jednak broń wybrałem M14 socom CYME, która jest pewnym kompromisem, ale mam tutaj kilka pytań.

Planuje kupić nową w taiwangun.pl i tuningować do około 390 fps wydaje mi się to wystarczający poziom zwłasza iż nie zamierzam być snajperem.

Pytania

1.Jaką sprężyną można włożyć bez wymiany stocku(tak aby bg wytrzymał około 20000 kulek)

2. Co jeszcze bezwzględnie należy wymienić w tym modelu

3. Jaki model baterii polecacie już wiem iż Li-Po jest najlepsza

4. Jaką lunetę polecacie uwzględniająć niskie koszty

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie (pytania), właściwie nie wiem na ile pasujące do tego wątku, ale na pewno lepiej do tego niż innego (wybaczcie jak przeoczyłem odpowiedź, ale temat ten i inne czytałem). Otóż:

 

1. Czy ktokolwiek wie, lub ma poszlaki, aby przypuszczać, z czego jest to body m14 od G&P: http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Accessories_Metal_Bodies_Related_Parts_AEG_G_P_M14_Metal_Body.htm ?

 

Widziałem swego czasu na allegro aukcję m14 TM ze wstawionym tym komplecikiem i sprzedawca CHYBA pisał, że całość jest stalowa.

 

2. Czy to jest body fabrycznie montowane w eMczternastach od G&P?

 

3. Jak ma się wykonanie tego cuda do m14 TM, ewentualnie Cymy?

 

Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż, jeżeli to jest stal, to zacznę chodzić na rzęsach. Jeśli nie stal, ale sporo lepiej wykonane i mocniejsze od TM, to na uszach.

Chodzi mi głównie o to, abym mógł bawić się bezkarnie zamkiem. Dźwięk jest śliczny, ale wizja rozwalenia całości powoduje, że odechciewa się "przeładowywania".

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

JEŻELI KTOŚ SZUKA DOBRYCH MAGAZYNKÓW:

 

Zamieszczam pytanie i odpowiedź, jaką otrzymałem z redwolfa na pytanie o najlepiej podające magazynki:

 

Pytanie:

Hello

 

I want to buy few magazines for my m14 TM.

Could You please tell me, which ones of the listed below would feed my gun

with heavy (0.36-0.43g) BB's best?

a) G&P 160 BB:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_G_P_AEG_Std_G_P_160rd_Magazine_for_M14.htm

b) DF 70 BB:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_Deepfire_AEG_Std_Deep_Fire_70rds_Magazine_for_M14.htm

c) KA 70 BB:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_King_Arms_AEG_King_Arms_70rds_Magazine_for_Marui_M14.htm (Is this one made of metal?)

d) MAG 190 BB:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_MAG_AEG_MAG_190rds_Metal_Magazine_for_M14_Box_Set_of_4.htm

e) any other, which one will be available in the nearest month (only metalones)?

 

Sincerely Yours,

Sebastian Oledzki

 

I odpowiedź:

Hello

 

Thank you for your e-mail. The King Arms magazine has the stuffiest spring.

It will feed the heavier BBs better than any other brand.

 

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_King_Arms_AEG_King_Arms_70rds_Magazine_for_Marui_M14.htm

 

Może komuś się przyda, bo magazynki CYMY bardzo źle podają zarówno Biovale 0.3g, jak i SIIS Perfect 0.3g jak i PJ 0.36g, a magazynek TM też średnio sobie z nimi radził (tak, czyszczone itp).

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: linki poprawione

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. Właśnie zacząłem swoją przygodę z tuningowaniem mojego cuda zamawiając Zestaw Guardera, SP130 i Prowadnicę łożyskowaną

 

Posługiwałem się wiedzą zaczerpniętą z tego tematu, (zajęło mi to 3 dni :cool: ) ale warto było, gdyż wiem, jak przeprowadzić wszystkie modyfikacje:)

Potem na pewno zakupię preckę, montaż RIS oraz lunetę. Preckę kupię już z wcięciami do M14 bo jestem kiepski w piłowaniu itd. A co do lunety to chyba nie ma jakiejś większej filozofii? No bo regulacja paralaksy w ASG nie jest jakaś niezbędna, byle soczewka miała minimum 40mm średnicy i miała 3-6x, zgadza się? A Wy jakie lunety macie na swoich czternastkach? :)

Link to post
Share on other sites

Mam 3-9/50 i 3-9/40. Ta większa to tylko dla lansu ;) Generalnie przydaje się do identyfikacji swój/obcy i.. do niczego więcej. Zoom ustawiony na minimum przeważnie.

W sumie bez lunety jest znaaaacznie poręczniej, ale lans musi być.

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że lans musi być :) Ale jeśli trafiać w odleglejsze cele to chociaż ten minimalny zoom moim zdaniem być powinien. A co do tego, czy jest poręczniej czy nie to już może kwestia przyzwyczajenia. Poza tym M14 z lunetą wygląda ohh ! :icon_biggrin: A ktoś może widział metalowe body do M14? Mam namyśli takie w stylu modern jak na przykład M668 (M14 EBR) bo obie wersje są bardzo fajne.

Link to post
Share on other sites

Ja na m14 mam zamontowaną lunetkę Leapers 1.5-6x44. Jakość wydaje się być bardzo dobra, a o walorach użytkowych na razie ciężko mi się wypowiedzieć, jednak zakres przybliżeń wydaje się być do ASG bardzo dobry.

 

Co do dwójnogu: jak koszernie, to Harris. Jak mniej koszernie, to mamy dużo opcji:

-RIS pod łoże i na nim cokolwiek

-cokolwiek montowane przez wszelkie przejściówki

-cokolwiek montowane na lufę

 

Można też jeszcze całkiem niekoszernie, jak ja i walnąć na konwersję RIS dwójnóg Vltor (ten dwuczęściowy). Mi się podoba.

 

@ObiJ: "body" czyli co? Łoże (obudowa że tak powiem) czy komorę zamkową z przyległościami? Swoją drogą do dziś noszę w sercu kroplę nienawiści do osoby, która tak piękną broń jak m14 tak szkaradnie oszpeciła tworząc ebr. To tak, jakby piękny łabędź stał się brzydkim kaczątkiem :icon_cry:

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Harris ciężki :icon_eek2: Lesio, ja Ciebie proszę ...

Mi osobiście podoba się dwójnóg Parker Hale'a na M14/M21 ale wygląda specyficznie i nie każdemu przypasuje. No i chińskie kopie są do dupy (pękają nóżki) a dobre albo są drogie albo niedostępne.

Tutaj macie zdjęcie całkiem fajnej M21, właśnie z Parker Hale'm.

http://www.imfdb.org/index.php?title=File:28WL_M213.jpg

Uprzedzając pytania - film to 21 tygodni później, luneta to M3 Leupold.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Wszystko, co kupiłem nie pasuje, sprężyna dłuższa od stockowej, "skrzydełka" prowadnicy nie pasują do otworów, a chromowana rurka chyba będzie zahaczać o jedną zębatkę. Mam to wszystko skorygować piłą i pilnikiem? ;/

Link to post
Share on other sites

Gumka i precka. Albo sprężyna, prowadnica sprężyny i głowica tłoka (opcjonalnie, jak zostanie kasy to dysza). A w ogóle to rusz 4 litery i przeczytaj temat, będziesz wiedział wielokrotnie więcej niż Tobie potrzeba.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...