Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

ja w moim G&G mam auto też na singlu i nie mam pomysłu co to może być, bo załącza się samo, tj po kilkunastu strzałach na single nagle robi się auto na kilka naciśnięć spustu. Nie jest to wina kabli, raczej coś wewnątrz gb...

Sprawdź przerywacz.

 

Lesio, u mnie było to samo. Auto na singlu się załączało. Zrezygnowałem z auto i póki co śmiga. Wystarczy zblokować selektor na singlu, było to opisane gdzieś w temacie.

Orle, G&G to zupełnie inna konstrukcja niż TM/CM więc sposób blokowania CM na singlu może być inny niż G&G.

 

Pogrzebałem dziś w mojej 14 , i to jednak kostka...

Jak pisałem wyglądala jakbybyła przypalona - widocznie gdy próbowałem ją ruszyć na zbyt słabej baterii , styki się przypaliły.

Efektem tego było to że jedna z blaszek części " żeńskiej " była delikatnie przyśniedziała i troszkę odgięta , także po wciśnięciu spustu , część męska nie wsówała się wystarczająco głęboko by zamknąć obwód. Na auto wchodzi ona nieco głębiej i nie było problemu , przeczyściłem blaszki , podgiąłem delikatnie blaszki części żeńskiej do siebie - i działa idealnie ;)

Całe szczęście , bo nowa kostka 70 zł ;)

Jak się jedzie bez MOSFETa to się nie ma co dziwić że się styki palą.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja się pochwalę :happy:

Wreszcie po dłuugim czasie kupiłem części i wsadziłem do wnętrza mojej M14.

Części:

-SP130 Guardera

-gumeczka biała guardera (puki co śmiga dobrze ;) )

-zestaw cylindra guardera

-prowadnica guardera

-lufa 509mm 6,02 guardera

Wynik:

410FPS na 0,25 guardera ( nie miałem żadnych 0,2 dostępnych w tamtej chwili, a w dodatku strzał oddałem tylko jeden, bo w swej głupocie nie pomyślałem o sprawdzeniu rozrzutu w prędkości )

 

Replika czeka jeszcze na MOSFET i dyszę, bo nie było akurat w sklepie -.- .

Mam pytanie odnośnie ,,kuleczków" jakie stosować do tej prędkości i lufy. Jako że 0,25 są zdecydowanie za lekkie i wiatr mocno wpływa na ich tor lotu, zastanawiam się nad 0,3/0,36 (jeżeli 0,36 za ciężkie to zdecyduje się na 0,3 ).

Link to post
Share on other sites

Stawiałbym na 0,28. 0,30 mogą okazać się troszkę za ciężkie :zastanawia:

 

Najlepiej będzie jak kupisz te i te, potestujesz i zdecydujesz które lepsze )

 

Za ciężkie to może nie, bo te 0,25 mogę wysłać w kosmos, dojdzie jeszcze doszczelniona dysza, to pare FPS więcej, no i te 410 było na podkręconym HU, czyli też jest ciut więcej pewnie. No ale nic, będę próbował różnych ;) .

Link to post
Share on other sites

Napisze jeszcze raz swoją konfiguracje:

 

SP140 Guarder.

Zestaw Cylindra Guarder.

Dysza DF do m14.

Prowadnica G&P v.7 - nóżki nie pasowały wiec ścisnąłem kleszczami i jest ok.

Łożyska, zębatki, szkielet, silnik stock.

 

Gumka hop-up madbull czerwony - aktualnie od dłuższego czasu przetarty, a czasu nie miałem zmienić bo i tak nie strzelałem w zime za dużo.

lufa Km Head 550mm.

Komora hop-up stock.

Bateria Li-po 2200mAh 11.1v jakaś modelarska, kostki stykowe z pralki bo tamiya się topiła. Reakcja na spust doskonała.

 

Replika na sp140 działa już prawie rok, wystrzelone prawie 10tys. kulek i ma się dobrze.

 

Odpowiem jeszcze raz: Tak, da się i działa. Nie wiem ile fps, leci daleko i tylko to się liczy, choć nadal szukam odpowiednich kulek.

 

Z innych spraw:

 

3 low-capy cymy - nie mam im nic do zarzucenia.

Luneta blog kopia m3 - fajna luneta, choć strzelanie na paredziesiąt metrów z lunetą wydaje się śmieszne.

Szyna zamiast pokrywy rozwiązała problem trzeszczenia.

Kopia Harrisa Boyi z SPR u mnie się chybotała i nie dałem rady tego zmienić więc wywaliłem.

 

Mógłbyś Mniej więcej sprecyzować zasięg całkowity??

Link to post
Share on other sites
Nowe kable (głośnikowe , grube ) są od dawna - teraz czas na MOSFET ;)

Nie bez powodu napisałem MOSFET pierwszy.

 

zastanawiam się nad 0,3/0,36 (jeżeli 0,36 za ciężkie to zdecyduje się na 0,3 ).

0,3.

 

Mam pytanie: czy stockowy tłok wytrzyma na sprężynie M115 i baterii 9.6 (zamierzam strzelać na auto)?

Wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

Ja się pochwalę :happy:

Wreszcie po dłuugim czasie kupiłem części i wsadziłem do wnętrza mojej M14.

Części:

-SP130 Guardera

-gumeczka biała guardera (puki co śmiga dobrze ;) )

-zestaw cylindra guardera

-prowadnica guardera

-lufa 509mm 6,02 guardera

Wynik:

410FPS na 0,25 guardera ( nie miałem żadnych 0,2 dostępnych w tamtej chwili, a w dodatku strzał oddałem tylko jeden, bo w swej głupocie nie pomyślałem o sprawdzeniu rozrzutu w prędkości )

 

Replika czeka jeszcze na MOSFET i dyszę, bo nie było akurat w sklepie -.- .

Mam pytanie odnośnie ,,kuleczków" jakie stosować do tej prędkości i lufy. Jako że 0,25 są zdecydowanie za lekkie i wiatr mocno wpływa na ich tor lotu, zastanawiam się nad 0,3/0,36 (jeżeli 0,36 za ciężkie to zdecyduje się na 0,3 ).

 

Sprawdziłem zasięg na tej konfiguracji i:

-strzelnica to duża, otwarta przestrzeń - pole

-celowanie przy pomocy lunety 4x40

-dystans mierzony miarką po 5m, więc ostatecznie dokładność miała -/+ 1m

-kuleczki 0,36 guardera miałem dostępne najszybciej, więc na nich był prowadzony test

-wiatr lekki, od przodu i trochę z prawej

-na 40m po ładnym wyregulowaniu HU 90% strzałów wchodziło w cel wielkości a4, wpływ wiatru: praktycznie żaden

-na 60m po ustaleniu poprawki na wiatr (musiałem celować jaki 50cm na prawo od celu) wszystkie kulki trafiały w cel szerokości człowieka (wysokość 120cm)

 

Podsumowując jestem pozytywnie zaskoczony wynikiem, szczególnie po ostatniej strzelance z kulkami 0,25, które latały jak im wiatr zagrał. W pionie rozrzut był niewielki. Na te 60m na "puknięcie" czekałem chyba ze 2-3s (tego akurat nijak nie mierzyłem) :icon_razz: . Jak za pare dni będę robił zaopatrzenie to dokupie 0,3 i sprawdzę na tych (ale boję się, że znowu wiatr będzie miał zbyt duży wpływ na lot).

Link to post
Share on other sites

Napisze jeszcze raz swoją konfiguracje:

 

SP140 Guarder.

Zestaw Cylindra Guarder.

Dysza DF do m14.

Prowadnica G&P v.7 - nóżki nie pasowały wiec ścisnąłem kleszczami i jest ok.

Łożyska, zębatki, szkielet, silnik stock.

 

Gumka hop-up madbull czerwony - aktualnie od dłuższego czasu przetarty, a czasu nie miałem zmienić bo i tak nie strzelałem w zime za dużo.

lufa Km Head 550mm.

Komora hop-up stock.

Bateria Li-po 2200mAh 11.1v jakaś modelarska, kostki stykowe z pralki bo tamiya się topiła. Reakcja na spust doskonała.

 

Replika na sp140 działa już prawie rok, wystrzelone prawie 10tys. kulek i ma się dobrze.

 

Odpowiem jeszcze raz: Tak, da się i działa. Nie wiem ile fps, leci daleko i tylko to się liczy, choć nadal szukam odpowiednich kulek.

 

Z innych spraw:

 

3 low-capy cymy - nie mam im nic do zarzucenia.

Luneta blog kopia m3 - fajna luneta, choć strzelanie na paredziesiąt metrów z lunetą wydaje się śmieszne.

Szyna zamiast pokrywy rozwiązała problem trzeszczenia.

Kopia Harrisa Boyi z SPR u mnie się chybotała i nie dałem rady tego zmienić więc wywaliłem.

 

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Jakich Kulek używasz??- Chodzi mi o wagę.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko do użytkowników tego karabinu. Otóż stałem się szczęśliwym posiadaczem M14 Cyma SOCOM i nieszczęśliwym nieposiadaczem tłumika ognia.

 

Sytuacja wygląda tak, że cały przód mi lata, bo nie ma żadnego imbusa trzymającego jak to miało miejsce w mojej starej M14 AGM. Chodzi o tą część, do której przyczepiony jest przedni przyrząd celowniczy. Jest jakiś patent na to lub jakieś rozwiązanie, którego nie odkryłem, żeby to trzymać w miejscu? Z góry mówię, że nie chodzi mi o izolkę :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

szczepan, jak pisałem nadal szukam kulek które spełnią moje oczekiwania.

 

Aktualnie używam 0.28g G&G bo dają najlepsze wyniki, jeśli chodzi o powtarzalność ale widać, że sa troche za lekkie.

 

Próbowałem 0.3g MB, ale nie wiem czy to ja trafiłem na felerna paczke czy one wszystkie takie są - ogólnie tragedia, kulki nawet nie sa kulkami jak sie przyjrzy bliżej KAŻDA ma skaze jakąś, latają jak im się podoba.

 

Aktualnie czekam na 0.3g Biovale ponoć są dobre, więc licze na to, że to będzie koniec poszukiwań, a jak nie to jeszcze 0.3 KSC bodajże dobre opinie mają.

Link to post
Share on other sites

szczepan, jak pisałem nadal szukam kulek które spełnią moje oczekiwania.

 

Aktualnie używam 0.28g G&G bo dają najlepsze wyniki, jeśli chodzi o powtarzalność ale widać, że sa troche za lekkie.

 

Próbowałem 0.3g MB, ale nie wiem czy to ja trafiłem na felerna paczke czy one wszystkie takie są - ogólnie tragedia, kulki nawet nie sa kulkami jak sie przyjrzy bliżej KAŻDA ma skaze jakąś, latają jak im się podoba.

 

Aktualnie czekam na 0.3g Biovale ponoć są dobre, więc licze na to, że to będzie koniec poszukiwań, a jak nie to jeszcze 0.3 KSC bodajże dobre opinie mają.

 

Może spróbuj też tych 0,36. Po dzisiejszej strzelance ja się do nich przekonałem w 100%, fakt że w lesie więc wiatru nie było praktycznie, ale jak się ustawiłem na dobrej pozycji (ukrytej) to z tych 50-60m mogłem strzelać prawie jak do kaczek, jak 1 nie trafiła, to 2 już w 90% doszła ;) .

 

 

Rafcio, wybacz ale nie potrafię sobie wyobrazić o co Ci dokładnie chodzi. Cała lufa zewnętrzna lata Ci przód-tył?

Link to post
Share on other sites

Jeśli lata lufa zewnętrzna do przodu i tyłu to wydaje mi się ze ułamał Ci sie bolec wchodzący w lufe zewnętrzną w elemencie trzymającym lufe przy komorze zamkowej (taki z czterema śrubkami). Miałem coś podobnego jak uderzyłem lufą. Kupiłem nowy w komisie i wymieniłem i jest ok.

Link to post
Share on other sites

Jeśli lata lufa zewnętrzna do przodu i tyłu to wydaje mi się ze ułamał Ci sie bolec wchodzący w lufe zewnętrzną w elemencie trzymającym lufe przy komorze zamkowej (taki z czterema śrubkami). Miałem coś podobnego jak uderzyłem lufą. Kupiłem nowy w komisie i wymieniłem i jest ok.

Przecież nawet zaznaczyłem ten element który mi lata. I to na pewno nie jest lufa zewnętrzna :zastanawia:
Link to post
Share on other sites

 

Rafcio, wybacz ale nie potrafię sobie wyobrazić o co Ci dokładnie chodzi. Cała lufa zewnętrzna lata Ci przód-tył?

 

 

28429082.jpg

Nic dodać nic ująć. Nie wiem jak to przymocować, żeby się trzymało...

 

nocek123 zapytał się o lufę zewnętrzną, a Twoje pierwsze zdanie wygląda mi na potwierdzenie, ale co tam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...