Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle - zagadka (nie znam odpowiedzi) ;-)


Recommended Posts

Kto wie (ew. podejrzewa) co to za gogle u tego żołnierza w tle? Fotka wzięta z militaryphotos.net

 

szukam gogli w których spokojnie będę mógł nosić wkładki na szkła korekcyjne - ESS ice niestety trochę zaginają tę wkładkę i oczy się szybko męczą (nie mówiąc o tym, że obraz nieco zniekształcony). Te ze zdjęcia wydają się ok...

 

02-6.jpg

Edited by Churchill_MD
Link to post
Share on other sites

A ilu z nich nosi wkładki na szkła korekcyjne (albo coś podobnie wyglądającego)?

 

Churchill_MD: Kiedyś widziałem podobny wynalazek Adidasa do sportów ekstremalnych, ale sądzę, że tam była za słaba szybka do ASG mimo wszystko.

Tym niemniej jestem ciekaw co to za cudo.

Link to post
Share on other sites

Te ze zdjęcia to są właśnie ESS ICE.

 

I to prawda, że z deczka zniekształcają obraz, ale chyba nie przy mniejszy wadach (ja już jestem prawie niewidomy). Ale nie zauwazyłem, żeby mi się wzrok szybko męczył.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521900...C3-Guarder.html

Dają radę całkiem całkiem ;)

 

A swoją drogą to mógłbyś Waść sie odezwać w konkretne miejsce i zasięgnać informacji ;) My naprawde jeszcze żyjemy :mrgreen: Choć już powoli o laskach zaczynamy chodzić ;)

 

hehe... niektórzy z tego co wiem, to nie chodzą właśnie ;-) chyba, że o kulach...

zbieram formę... i kompletuje mundur nowy...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to już taki urok szkieł, czy fuszerka optyka, ale we wkładkach nylonowych szkła są ustawione niejako pod kątem lekkim. Trzeba tą wkładkę trochę nagrzać, wyprostować i schłodzić. Ja to robiłem pod kranem. Jest lepiej, ale cudów nie ma. Przy brzegach trochę jednak zniekształcają. Ja się przyzwyczaiłem, ale pole widzenia mam dużo lepsze w zwykłych korekcyjnych. Oczywiście trzeba brać poprawkę na moją wadę wzroku. Możliwe również, że wsadzisz szkła do innych wkładek (druciane mają bodajże do 5 dioptrii możliwość mocowania szkieł).

 

Które lepiej? Chyba guardery, bo są tańsze.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Ale pisałem, ze cena nie gra roli.

 

"The durable nylon-framed P-2B™ is the only Rx Insert authorized for use by US troops, and accommodates a wide range of corrections to +/- 11."(z opisu wkładki ESS)

 

Czyli do 11 dioptrii? Zaznaczam, że chodzi mi o tą szarą wkładkę (ma inny kształt niż ta czarna). Jeżeli jednak do 5 jak pisze kolega wyżej to lipa bo mam 5,5 :< Najwyżej kupie guardery bo w razie problemów mniej stracę, zależy mi jednak na ESS. Pozdr

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Używał ktoś tych Guarderów i jak je ocenia?

Potrzebuję czegoś ochronno-optycznego na rower, a Arctisy które kupiłem mają beznadziejne szyby które się bardzo szybko rysują, a okulary mają ciągłą tendencję do zjeżdżania z nosa. Chyba w przyszłym roku przyjdzie czas na zmianę okularów i szukam czegoś na miejsce moich Arctisów.

Link to post
Share on other sites

i tak w sumie to to są okulary :D ess'y są wg. mnie genialne, można do nich dokupić takie uchwyty na szkła korekcyjne jak ma ten koleś na końcu- świetna sprawa (jak nie liczą się pieniądze :D koszt okularów+uchwytów+szkieł korekcyjnych:D )

 

pzdr

 

chyba nie trzeba, ale gorąco polecam ess'y ice!

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem.

Komplet ess'sów w tej chwili nawet po 90 zł, rzadko, ale jednak są. W 130 zł spokojnie się mieścimy, mamy 3 szybki, bardzo wygodne okulary i DOBRE okulary etc. Plus na specshopie CHYBA za 30 zł była niedawno wkładka do ess'ów na szkła korekcyjne właśnie.

Link to post
Share on other sites

ESS Ice za 90 pln?? Gdzie? Bo gdzie zerkam 160-180 pln. Chyba, że Ebay tak, jak najlepsze źródło Guarderów. BTW. nylonowe wkładki do ICEów i gogli na pewno nie kosztują 30 pln (raczej 30$ :) a na specshopie 99 pln za metalowe ).

Guarder C3 28$ z przesyłką, 4 szybki, wkładka w komplecie, etui wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam 90 zł...no wiedziałem, że jakaś wielokrotność tych 30..

A te na allegro za 170 - nie brać...po prostu za drogo. Naprawdę była ostatnio para nówki ( tak pisał sprzedawca ) ess ice naro za 90 zł...komplecik... Raz taki widziałem, ale widziałem ! ^^ Osobiście mam komplecik od Yuriego za 130 zł.

Link to post
Share on other sites

+ korekcja za 90zł, bo nie ma jej w komplecie i to daje 220zł

Oczywiście może na e-bayu jest taniej, ale to oznacze że tamte okulary też są tańsze.

Zresztą jak mam wybór w zbliżonych cenach to wolę kupić w Polsce w sklepie gdzie mam gwarancję i części wymienne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...