Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki Gunfire...Hit?


Recommended Posts

Kulki w buzi całkeim fajnie się "mamla" :P, bez żadnych nadlewów. (kulki 0,2 g.).

Przetestowałem na shotgun*(310 fps), tor kulki prosty(troszke w prawo skręcała, ale to może byc przez hopasiupa), powiem nawet porównywalny z extreme.

Drógą bronią jest dragunov(w)*(JG, 340 fps). Również prosty tor kulki. Bez zacinek**

 

Testowane na balkonie, jutro napisze jak w boju się sprawdza, ale narazie jestem mile zaskoczony.

 

*- bez precki.

**- wystrzeliłem jakieś 30 kulek, więc tym się nie sugerowac.

 

P.S. Jestem pewien że wszyscy dostali 0.2, w 4 tys. paczusce. W pon., albo wt. sprawdze na replice M15 Ca.

Link to post
Share on other sites

Strzelamy z tych kuleczek razem z Kobitą i paroma osobami ze Szczecina, jak na razie nie wyłapano jakiś błędów, mi osobiście strzela się dużo lepiej niż pestkami, znowuż Koledze na odwrót.

U mnie przelatują przez G5 Galaxy (.25g), moja Kobita strzela z G5M Galaxy (.20g), dodatkowo US SOCOM (.25g), G36 JG z założoną castoprecką robioną samodzielnie (kulki raz się blokowały, ale okazało się, że robią to każde jedne. Z powodu temp. lufa się skurczyła i nic przez nią nie przelatywało nie licząc samego powietrza ;) ). SPR od Boiy`a z precą ale nie wiem jakiej firmy.

Ogólnie negatywów nie było, szału nie robią, po prostu tanie kulki co nie sprawiają problemów wychowawczych ;). Jak na razie strzelamy z tego cały czas, jedyna zmiana u mnie na .28g blastery, ale to z powodu, iż nie ma takiej gramatury z ganfajerów.

Link to post
Share on other sites

Również dostałem kulki 0.2 gratis przy zakupie m16a3.

Testowane na hi capie. Testowałem na odległości około 30 metrów i niemam zastrzeżeń, czasem delikatnie skręcały w prawo ale wydaje mi się że to mogło być przez wiatr bo czasem były małe podmuchy. Niemam za dużego doświadczenia w ASG więc wybaczcie jeśli głupio piszę, ale przy odległości około 5m przy strzale w słoik (twardy słoik :) większośc rozsypała mi się na kawałki zato butelce po "soplicy" po pierwszym strzale urwało szyjkę i kulki były ok. Sry za głupie teksty ale nowy jestem....

Link to post
Share on other sites

Kulki testowałem w M14 Cymy, M15A4 CA z precką SRC (koledze trafił się dobry model, precka robiła swoje), w stocku AUG CA i w AUG JG z precką Systemy. Sprawdzane w hi i low capach.

We wszystkich - zero zacinek.

Kulki nie są rewolucją, bo latają nieco gorzej niż Blastery (średnio co trzecia kulka skręcała w bok na Auto i co druga na semi), ale widać, że są dobrej jakości. Nie tną się w preckach.

Są to idealne kulki do karabinów z precką, w których kompozyt przelatuje tysiące razy - np. w minimi.

Nie dorównują Blasterom, ale są lepsze niż pestki, które potrafią się zaciąć w precce.

Śmiało można je polecić do każdej repliki. Gratulujemy ekipie GF ;).

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Są to idealne kulki do karabinów z precką, w których kompozyt przelatuje tysiące razy - np. w minimi.

Nie dorównują Blasterom, ale są lepsze niż pestki, które potrafią się zaciąć w precce.

Śmiało można je polecić do każdej repliki. Gratulujemy ekipie GF ;).

 

 

lataja tak samo jak extreme nie zacianaja sie nie skrecaja. Dobra cena - dobra jakosc. Polecam

Link to post
Share on other sites

A widzisz Tuksiak, szkoda że mnie nie było z wami :(

czyli spokojnie możemy je ładować nawet do prec luf :)

A jak z zasięgiem? Czy kulki w preckach latają tam gdzie powinny? Czy żyją własnym życiem?

konkretnie:

 

Lufa i średnica:

Moc:

Zasięg w porównaniu z:

Zacinki w lufie

Zacinki w magu (jaka firma)

Gumka HU (firma):

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

[...ciach...]

Tak, ale ja to odbieram jako testy na preclufach, gdzie głównie przy tanich kulkach bierze się pod uwagę, aby się nie zacinały... Mi zaś rozchodzi się o zachowanie w stockach, tj. zasięg, tor lotu. U mnie w lufie się nawet CG nie zacinają :-P .

Edited by Tony Halik
Link to post
Share on other sites

Więc tak, w obu Galaxach, SOCOM`ie i jak sobie przypominam dwoch kałachach z cymy - lufy stoki, w G5 obu założone Guardery, strzelano w kazdej jednej z hajkapów, dodatkowo w G5M z lowa co jest w zestawie. G36 z JG - hi-cup, SPR też - ten jaką ma precę, jak już wspomniałem nie wiem czyjej produkcji. Nic się nigdzie nie cięło. Co do zaięgu i ew. zmiany toru kulki, nic takiego nie zarejestrowano. Fakt niezaprzeczalny blastery, są dużo lepsze. Co do porównania z "pestkami" to strzelałem z tych ze starszej chyba dostawy (gdzieś tak okolice lipca/sierpnia), później nie mogłem się do nich zmusić, ostatnio koleś podrzucił mi .25g BIO, gorsze niż ganfajerki, hop z nimi robi cuda, nadawały się tylko do szitgana z DE i M249, bo to pluje wszystkim co się do maga wsypie ;).

M249 jeden z mi bliżej znanych, na precce i z Guarderem też strzela z ganfajerków. Dodatkowo porównywane z kulkami G&G, te są jeszcze tansze u nas i w sumie strzela się z jednych i drugich tak samo, nawet hopa nie ma potrzeby przestawiać.

Napiszę tak, spokojnie w tej klasie cenowej są wystarczająco dobre, żeby tym się bawić.

I to moje słowo na niedzielę ;).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Marcinek, za niedługi czas będę miał preckę Prometheusa/KM Head'a, low-capy KA, gumkę i dystanser systemy - myślę że takie coś Cię zadowoli ;). Opiszę wszystko jak z Chin dojdzie.

 

Miałem porównanie z Pestkami dzisiaj. Pestki, w stocku JG latają jak latają, zacięły się w lufie. Kulki GF biją je na głowę. Zostało mi mniej niż połowę worka, czyli ~1.5k kulek dzisiaj poszło na różnych lufach stockowych i precyzyjnych. Nie odnotowaliśmy żadnej zacinki.

Hopa reguluje się płynnie na tych kulkach, przynajmniej u mnie w M14 Cymy. Miałem wrażenie że łatwiej niż w Blasterach, ale to może dlatego że już mam w miarę duży przebieg jak na miesięczną replikę (~2.5k) i wszystko chodzi płynniej.

Jak wszyscy pisali: warte polecenia do praktycznie wszystkich luf, zobaczymy tylko co z tymi droższymi preckami, czy w ogóle przełkną te kulki.

Dobry kompozyt, za dobrą cenę.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Otóż to kulki w porównaniu do G&G i Pestek są bardziej białe.

W hi-capach CA i low-capach Stara do emek 0 zacinek jak i w samej lufie (stock CA).

Po przesiadce z G&G i Pestek musiałem lekko przykręcić hop-up (stock CA), ale same kulki nie są bardziej chropowate (sprawdzone językiem). Koledzy też nie narzekali (chińczyki różne). Jest to jak na razie dobra tania alternatywa do Pestek i G&G oraz extremów (takie mieli koledzy).

Link to post
Share on other sites

Testowałem dzisiaj 0,25 i jestem mile zaskoczony. Według mnie latają dużo lepiej niż Pestki (stara seria) i niewiele ustępują kompozytowi ICSa. Wymagają mniejszego podkręcenia hopka, ale mają troszeczkę większy rozrzut niż ICS. Strzelałem ze stockowego G36c JG z low-capami CA - żadnych problemów, podaje wszystkie kulki. Koledzy którzy używali ich m.in w HK416 JG, Steyer CA również uważają je za niezłe, tak więc ze swojej strony mogę je tylko polecić.

Link to post
Share on other sites

Właśnie doszły do mnie 0,23g GunFire i- jestem rozczarowany :(

 

Replika to M4A1 WGC Custom/ G&P. Lufa Systema 6,04mm gumka przeźroczysty silikon Systema, komora King Arms uszczelniona. Kulki

 

Exele 0,23g- piękny, równy lot na wyregulowanym hopie. Powtarzalność wyśmienita. Brak dubletów ani zacinek.

 

GunFire 0,23g- zasięg o 5-7m mniejszy od wyżej wymienionych, małe skupienie i nierówny lot, praktycznie żadna powtarzalność, kilka zacinek w lufie, po czym około 10 dubletów.

 

Z repliką wszystko w porządku. Wielce żałuję, że zamiast Exeli, chcąc oszczędzić kupiłem ten szit... Aż 5000kulek.

 

Ogólnie nie jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Stwierdzam, że kilka godzin temu kolega strzelał z tego - 1 zacinka i po tym 2 dublety na stockowej lufie M14 Cyma (czy precka 6.04, ale taka precka że wiecie sami ;)).

Worek prawie pusty, na razie nie mogę narzekać bo przeleciało prawie 3 tys. kulek, możliwe że jedna jakaś trefna była... Trochę byłem zdziwiony, ale nie można wymagać wiele od nowych na rynku kulek i w takiej cenie...

Jednakże dalej uważam, że śmiało można je polecić.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja też dostałem kuleczki - 0,25, za co bardzo dziękuję.

Teraz test:

- kulki odrobinę bardziej kruche, niż Excele i Gunfire'y

- nie stwierdziłem zacinek na stocku i lufie Tanio Koby

- kolor i faktura bardzo mi się podobają

 

najgorsze:

Kulki nie są niestety zbyt celne. Mają pęcherzyk powietrza, ale różne kulki mają go w różnych miejscach. Przez to raczej mała powtarzalność (podobną celność mają pestki).

Nośność mniejsza, niż goldfire. Nie wiem, jak z pestkami, bo mi wyszły.

 

Podsumowanie:

Dla snajperów się nie nadają, ale (IMHO) do karabinów wsparcia powinny się nadawać całkiem nieźle.

Edited by kerth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...