Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

lufa gwintowana w ASG?


Recommended Posts

Aha. Czyli rozpatrujemy nadklalibrową amunicję, gdzie kulka wcina się w gwint ( czy może raczej gwint wcina się w kulkę ) jak to ma miejsce np w czarnoprochowcach :>

Ogólnie gratuluję niektórym z naszego światka pomysłowości. A może powinienem napisać ułomności ?

Link to post
Share on other sites

Lufy Tanio Koba podobno bardzo dobrze się sprawowały w replikach o mocy do 1J. Im wyższa energia wylotowa tym gorzej się sprawowały. Zamysł luf TK z "gwintem" było wprawienie kulki w ruch obrotowy poprzez zawirowanie powietrza wokół kulki, o ile dobrze kojarzę.

Link to post
Share on other sites

Lepszą stabilizację lotu kulki i większą celność, jeżeli skok gwintu byłby adekwatny do osiąganej początkowej energii kinetycznej.

 

Załóżmy, że ta "gwintowana" lufa będzie mieć sprawność równą sprawności hop-upu.

Przyjmijmy, że w nowej "gwintowanej" lufie stosujemy tą samą amunicję t.j. plastikowe kuleczki ~6mm.

Hop-up podkręca kulkę tak, że jej oś obrotu jest prostopadła do kierunku lotu, dzięki efektowi Magnusa otrzymujemy przez pewien czas płaską charakterystykę lotu.

"Gwintowana" lufa podkręcająca kulkę tak, że jej oś obrotu będzie równoległa do kierunku lotu po prostu da taki sam efekt jak krzywo założona guma hop-up.

 

Plastikowa symetryczna kuleczka to nie FMJ ze środkiem ciężkości przesuniętym do tyłu, że wymaga stabilizacji żyroskopowej by nie fikał koziołków po opuszczeniu lufy.

 

Tak słyszałem bodajże na tym forum.

"Problem z cytatami w Internecie jest taki, że ludzie od razu wierzą w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln.

Link to post
Share on other sites

Do specjalistów od prawa- jeżeli podkręcimy ASG do kosmincznej granicy 17 J czyli około 1350 fps jeżeli dobrze pamiętam do i tak nie stanie się bronią palną (pirobalistyczną) tylko pneumatyczną (areobalistyczną). I co do gwintowania luf o kalibrze większym od 4.5 mm w wiatrówkach bez zezwolenia to czy osobniku Markvsie nie słyszałeś o wiatrówkach 5,5 mm? (tak wiem że to post sprzed 12 lat ale post jest wykopany to można go sprostować).

Link to post
Share on other sites

Kopcik przypominam, że podobny sposób gwintowania stosowano w czasach narodzin gwintowania luf. @xenin500 te lufy to piękne fekalia.

@kopcik żeby wiatrówki miały tylko 5,5mm a mają i więcej.

A ja dalej czekam na post apache12 gdzie uzasadni swój post.

Link to post
Share on other sites

Co do większych kalibrów wiatrówek to ja tylko obaliłem tezę o tym że powyżej 4,5 mm są nielegalne. Co od razu miałem może wymieniać wszystkie wiatrówki ich kalibry, moc, zasadę działania. Więcej luzu.

 

Jak się nie kręci to nie jest gwint, trudne???

Link to post
Share on other sites

Xenonie gwint ma to do siebie że sie ,,kręci,,.

 

Ostatnio kręcące się gwinty widziałem w zeszłym tygodniu... Na ostrej imprezce...

Co do gwintowanej lufy to tak w ASG średnio wypada ze względu na kształt pocisku. W ostrej pocisk zbliżony jest do formy cylindra i gwinty nadają mu obrót wokół osi a kulka gzie ma oś?

 

Co do przepisów prawnych to sorki ale warto zapoznać się z regulaminem a nie teoretyzować. Broń pneumatyczna (w tym repliki ASG) nie wymaga zezwolenia jeśli energia kinetyczna nie przekracza 17J nawet jeśli pocisk ma 25mm. Co do gwintowanych luf? Możesz mieć nawet kalibru 120mm! Pod warunkiem że nie posiada cech bojowych i nie jest elementem broni palnej. Jeśli wykonasz taka lufę wraz z komorą nabojową i układem spustowo - uderzeniowym to inna bajka.

 

Gdybyś chciał napisać , że przecież gwintowana lufa może posłużyć do produkcji broni ostrej to powinni zamknąć Cię również za posiadanie sprężyny... Przecież może posłużyć do napędzania iglicy...

Pozdrawiam.

Edited by seba999
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...