Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taniej w Polsce czy w Niemczech ??


Recommended Posts

W Niemczech mozna kupic legalnie jedynie niektore modele broni - sprezynowych jest duzy wybor, ale sa drozsze niz w Polsce, GBB i AEG sa naturalnie drozsze z tym dodatkowym minusem, ze sa dozwolone wylacznie modele polautomatyczne, czyli AEGi sa przerabiane na tryb semi. Pomijajac potwornie drogie obecnie Euro, kazda zabawka airsoft sprzedawana w Niemczech legalnie musi miec wybite "F w pieciokacie" na szkielecie. To oznacza, ze posiadanie koncesji na sprzedaz tych zabawek i dodatkowo wybijanie znakow ogranicza rynek i podnosi koszty zabawki. Praktycznie nawet na poczatku roku, gdy Euro kosztowalo 3,90 PLN, kupno jakiejkolwiek legalnej zabawki airsoft w Niemczech bylo absolutnie nieoplacalne, za wyjatkiem kilku modeli pistoletow gazowych (ale cena ich sprowadzenia do Polski niwelowala niewielka roznice cenowa).

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Tego tematu w ogole nie warto poruszac. Cena sa straszne, przepisy ostre. Probowalem nawiazac kontakt z niemieckim srodowiskiem asg i zostalem zbanowany na wiekszosci forum niemieckiego asg. Istnieje tylko kilka ciekwach sklepow internetowych, ale tak jak pisalem o cenach nie wspomne.Nie spomne juz o problemach na granicy przy probie przewiezienia repliki lub jej wysylki do polski.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od landu i uprzemości tam panujacych wladz! ja sam mieszkam w Dreznie i jest tu kilka grup Airsoftowych (dokladnie 9). Nie jest to popularny sport ze względu na negatywny odbior społeczny grup uzbrojonych w cokolwiek (mam tu na mysli paramilitarne). Niemieckie prawo federalnie dopuszcza do uzycia przez cywili (bez zezwoleń) broń miotajaca plastikowymi kulkami w trybie Semi, ale już nie w auto. Jest to naprawdę tylko teoria. Praktycznie istnieja sklepy internetowe jak i fizyczne ktore oferują szeroką paletę automatów.

Jeśli chodzi o samą cenę to jest porównywalna (sprawdzcie E-baya). Jeszcze kilka miesiecy temu na rynku niemieckim można było kupić repliki (popularne za granicą) które nie były oferowane w polsce (takie jak XM8). jenak szybko zmieniajacy się ynek polski wprowadził i je w swoja oferte.

Jednym słowem: jka nikomu nie przeszkadzasz to się do ciebie nieprzyczepią. A jeśli chodzi o ceny to: jak na niemicką są śmieszne, jak na naszą takie same jak u nas.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Coś mi się zdaje ze sie w niemczech nie oplaca ruger mk Iza  179 euro

 

chyba nie myslalez ze za 1 179 euro ?? :wink:

A co do trybu auto to tak, jest zabroniony a strzelac mozna sie tylko na prywatnym terenie typu arena paintballowa.

 

PS

Przy kupnie w niemczech trzeba jeszcze wziasc pod uwage roznice w podatku :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Roznica w podatku az tak nie wlywa na cene bo w polsce jest 22% VAT a w niemczech tylko 16%. Ale za to inne uregulowania prawne np znakowanie broni oraz mala ilosc licencjonowanych importerow pozwala na dosc brutalna polityke cenowa. JEstemy w bliskim kontakcie z kilkoma grupami z terenu niemiec i one np zaopatruja sie w austrii lub czechach.

A to tez ciekwostka no nie ???

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sugeruje zamkniecie tematu stwierdzeniem ze zakup sprzetu tzn replik sie nie oplaca. Zakupy umundurowania i wyposarzenia BW natomiast TAK.

I jeszcze specjalna uwaga dla wielbicieli np armii amerykanskiej,by sie nie czuli urazeni: w niemczech mozna nabyc nawet amerykanskie mundury galowe...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Sugeruje zamkniecie tematu stwierdzeniem ze zakup sprzetu tzn replik sie nie oplaca....

kwestja odpowiedniego przeliczenia, chciałem kupić w Polsce eLke od G&G nawet ta Stara jest na www.airsoft24.de tańsza, być może chadzam po za drogich sklepach w Polsce...

Link to post
Share on other sites

Ale w Polsce nie ma az tak duzo sklepow i ceny sa w miare porownywalne. Pytanie po jakim kursie to przeliczasz, do tego koszt upgradu na ogien ciagly ewtl. wysylka i juz mamy problem cenowy.

To zrozumiałe, ja przeliczam polskie ceny po cenie skupu, ty niemieckie po cenie zakupu euro. Przeróbka na ogień ciągły nie jest taka droga. Najczęściej wystraczy nowy selektor ( koszt ca. 10 euro) lub dodatkowy przycisk ( często odpada gdyż w większości wypadku zmienia to wygląd broni). W sklepach internetowych jeśli zamówisz powyżej 100 euro wysyłka jest za darmo, nie wiem jak jest do Polski. Do tego dochodzi jeszcze zniżka specjalna: airoft24 posiada akcję 15 za 15. Płacisz 15 euro i dostajesz 15% zniżki na zamówione materiały przez cały rok. Stormtec daje dobrym klijentom również zniżki, a telefonicznie można nawet wynegocjować ceny. W obydwu wypadkach opłaca się robić zbiorowe zamówienia i spróbować wynegocjonować ceny. Niemcy przeważnie znają również angielski :wink:

Z czasem i takie usługi będą posiadały polskie sklepy, muszą się najpierw rozkręcić ;-)

Edited by Princeps
Link to post
Share on other sites

Siedzac od lat na rynku niemieckim (taka praca) czesto zamawialem towar z wysylka do Niemiec. Co do przelicznika Euro to biore sredni bankowy. Nie spotkalem sie z zadna mozliwoscia negocjacji ceny. Co do kosztow przerobek warunkowo sie zgadam, zalezy jaka replika.

Trudno mam swoje doswiadczenie i przekonania, ale chetnie wyslucham innego zdania.

Link to post
Share on other sites

U airsoft24 funkcionuje to tak: zamawiasz na B-Numer 26-152005 tzw. "Dauer-Rabatt". Niestety pomyliłem się jego cena wynosi teraz 19,90 euro. Zamawisz jednak nie u airsoft24 tylko na Kotte&Zeller niestety nie wszystkie artykuły z airsoft24 są w głównym katalogu K&Z, trzeba by było dokładniej sprawdzić. Kto pyta nie błądzi( tel: 01805979798). Od tego momentu każde twoje zamówienie będzie tańsze o 15%. Koszt wysyłki jednorazowej do Polski 13 euro, w Niemczech od 100 euro darmo.

Sprawdzałem właśnie ceny w agshop.pl i musiałem stwierdzić, że cena nawet po rabacie jest droższa w airsoft24. :!: Czyli okazuje się jeszcze raz, " ...że Polak potrafi..." :roll:

Na tym chyba kończy się ten temat...

Edited by Princeps
Link to post
Share on other sites

A moze jednak nie do konca.

Nie ma sensu udowadnianie sobie kto ma lepsze ceny i informacje na ten tamat.

Forum ma sluzyc do wymiany doswiadczen i informacji, a ja odnosze wrazenie ze tobie bardzo zalezy by podkreslic swoja racje.Ale przeciez nie o to w tym chodzi.

 

Wezmy konkretne przyklady:

 

Liczymy kursy walut po srednim kursie NBP z dnia dzisiejszego

tzn 1 EUR = 3,8410 PLN

 

Pozwole sobie przytoczyc dwa przyklady, operajac sie na twoich postach:

 

1.ICS Colt M4A1

cena Airsoft24.de 339 Eur +25 bateria +15 ogien ciagly

(339+25+15)*3,8410= 1455,80PLN

cena Military.pl 1250 PLN z bateria tzn. 53,56 Eur drozej

 

2. Classic Army G36K

cena Airsoft24.de 359Eur +25 bateria +15 ogien ciagly

(359+25+15)*3,8410=1532,60

cena Asgshop.pl 1057,10PLN tzn. 123,78 Eur drozej

 

Nie wykluczam mozliwosci ze jednak cos taniej sie znajdzie, ale sugeruje na tym ta dyskusje zakonczyc.

Link to post
Share on other sites

"Forum ma sluzyc do wymiany doswiadczen i informacji, a ja odnosze wrazenie ze tobie bardzo zalezy by podkreslic swoja racje.Ale przeciez nie o to w tym chodzi."

 

Dokładnie w tym rzecz, że ja wymieniam z tobą moje wrażenia. Nie narzucam ci mojej racji. Ceny zmieniają się. Szukając eLki przed paroma miesiącami patrzyłem na inne sklepy niż asgshop.pl porównałem ceny i doszedłem do własnego wniosku. Tam widziałem ceny w wysokości 1500 zł a nie około 1057 czy 1250 zł. Z tąd ta różnica podejścia. Pisałem, że czasem kupujesz coś w airsoft24 lub stormtec, dlatego udzieliłem ci paru informacji jak możesz to zrobić taniej.

Niech ci będzie powymądrzałem się ;)

Edited by Princeps
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...