Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Łożyska 7mm Kulkowe P&J


Recommended Posts

No widzisz, ja mam M150 i kulkowe co jakiś czas się sypią, wymieniam po sztuce ale chyba dość tego! Wymieniam na ślizgowe.

Raz poszło mi pod zębatką tłokową a teraz sypnęła się obręcz pod środkową, w ogule te łożyska sa mikre, na tyle mikre że pod takimi obciążeniami jakie daje M150 to chyba aż nad to.

Tak jak mówicie, M120 i dalej halt z tocznymi.

Link to post
Share on other sites

KaczorLsm, a nie możesz po prostu sobie sprawdzić w tabeli an asgshopie? Ja miałem od początku ślizgowe 6mm i na m120 działało jak należy. Na m110 też, a za jakiś czas będę w stanie powiedzieć coś o m140, bo po jednej strzelance, to niewiele można wywnioskować.

Link to post
Share on other sites

KaczorLsm, a nie możesz po prostu sobie sprawdzić w tabeli an asgshopie?

No ok wyszedł ze mnie leń sory :-P Z tabeli wynika to co napisałem wyżej czyli ślizgowe są lepsze i można je stosować do każdej sprężyny, ale przy m110 wystarczą kulkowe, chociaż faktycznie tak jak napisał Hellmans max do m120, tutaj z kolei ja przesadziłem pisząc o m150 jako granicy :uśmiech:

Edited by KaczorLsm
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

U krakmanów kulki CA 7 mm będą w przyszłym tygodniu, pytałem się dzisiaj. Elementy zaś są w zbrojowni i mi to chyba wystarczy ;)

Jak je nabędziesz to napisz jak z ich wykonaniem i działaniem ;) Bo na forum o częściach Elementa było dużo, że złe i w ogóle do niczego, a ja jakoś mam tłok Elementa, śmigał pewnien czas na M120 i nadal się trzyma. Więc będę wdzięczny za informacje na ich (łożysk) temat. :)

Link to post
Share on other sites

Tłok elementa (PJ) u kolegi również śmiga i nie narzeka. O zębatkach też słyszałem dobre opinie, prowadnicę również ktoś chwalił... Być może loteria, ale co szkodzi spróbować. Jak coś będzie nie tak, to dam znać, będę montował prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

wydaje mi się, że łożyska kulkowe 7mm i 8mm są wytrzymalsze ponieważ w większych łożyskach kulki są większe:D może dlatego i więcej stali można tam wwalić:D

 

(takie moje domysły nie poparte żadnymi testami tylko zdrowym rozsądkiem)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...