Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

GB na pewno wzmocniony bo mam stockowy w szufladzie a ten byl wraz z całym zestawem oryginalnie zapakowany.

Nic nie drga,to tylko pekniecia z obu stron, dlatego awaria wydaje sie byc bardzo nietypowa,calosc sie trzyma na górze i na dole ale są dwia głębokie pęknięcia z obu stron...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co mi wiadomo to istnieje tylko jeden rodzaj obudowy górnego GB, czy to w stocku czy do zestawów tuningowych dają taki sam.

Pęknięcie w badzo dziwnym miejscu, moim zdaniem wada materiałowa - zły odlew.

Głowica cylindra jest trzymana przez dwa trzpienie przed pęknięciem i to co się stało nie nastąpiło w skutek działania mocniejszej sprężyny - tam już nie działają żadne siły oprócz ogólnych drgań. Pewnie przy M100 też by pękło, no może ciut później bo jednak mniejsze drgania całości.

Link to post
Share on other sites

Box skladałem osobiście,ale nie wydaje mi się aby mialo to jakiś wpływ na to co się stalo,wszystko działa jak należy predkość kulki taka jaka być powinna,kultura pracy jak w stoku chyba że o czymś nie wiem oświeccie w takiej sytuacji...

Thor wspominał o wymianie jak myśli reszta?

rysy mają 0,2 mm na oko wszystko się trzyma z góry i dołu,dziś poleciało 300bb i bez zmian rysa jaka była taka jest nic się nie powiększa,myślicie że może dojść do uszkodzenia trzpieni przytrzymujących glowice cylindra lub innej usterki?związanej z dalszym użytkowaniem uszkodzonego gear boxa?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nic był z tym nie robił, ale pod warunkiem, że jak napisał thor pęknięcie nie rzeźbi górnego body - warto to raz na jakiś czas kontrolować pod dobrym światłem. Można by ewentualnie spróbować to skleić jakimś dobrym klejem do alu, może ciut poxylliny wcisnąć w te szczelinę jeżeli oczywiście klei alu (nie próbowałem, ale chyba warto zrobić test gdzieś z boczku boxa). Po zastygnięciu jest twarda jak metal i można ją szlifować. Chyba nie ma ryzyka pogorszenia sprawy.

Edited by zulu
Link to post
Share on other sites

Wlaśnie dostałem maila od madonionów proszą o przesłanie GB celem wymiany jeśli będzie to faktycznie wada fabryczna zostanie on wymieniony.

Dziś wymieniłem front na M16 CA. Jak listonosz przyniósł pake o 12 tak do 22 się z nim męczyłem,właściwie to nie pasuje nic.Pierścień ma zupełnie inny gwint,skończylo się na tym że została sama lufa CA a reszta muszka pierścień ICS,okładziny nie pasują do teraz będe je dopiero ćwiartował celem dopasowania.

Nie mam pojęcia jak wsadzić batke 9 ogniw do raczki,o dziwo wchodziła do M4...

A teraz chyba taśmą bede mosiał zaklejać...

Link to post
Share on other sites

Prześlij box i będzie dobrze. Z moich doświadczeń wynika, że oniony to dobra firma.

 

Krótka historia mojego body:

- 20.30 złamas dopadł moje body :cry:

- wieczorem post na wmsag

- późnym wieczorem mail od onionów

- następny dzień 7.30 telefon z serwisu

- następny dzień (sobota) kurier w domu :lol:

 

zaznaczę że body nie było dostępne na stronie dystrybutora.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałeś cały temat wogóle?

W icsie nic nie jest standardowe :> Pasuję wszystko co ICS, tylko części w GB standard :D

 

Pozdrawiam

 

PS:

Nie trzeba w nim niczego na dzień dobry wymieniać, strzela świetnie po wyjęciu z pudełka ;)

Edited by Slaye
Link to post
Share on other sites

Nie kumam... Po jaką cholere wymieniać w M4 ICSa front na CA? komorę HU na KA? Body na G&P??

 

Front jest OK z wyjątkiem braku atrapy rury gazowej. Dzięki temu nie ma problemów z bateriami.

 

Komora HU jest bardzo dobra nie wiem co może w niej być nie tak? Moze jeden egzemplarz an 100 trafia się jakiś "inny" nie wiem nie spotkałem.

 

Body na G&P? Po co zmieniać metal body na metal body? Tym bardziej, że to w ICSie w zasadzie nie ma nic do czego możnaby się przyczepić? Może poza oznaczeniami CyberGuna.

 

A jak Prezes piszesz o wersji Universal to otwórz chłopie oczy i pisz w temacie poświęconym tej wersji a nie tu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W najbliższym czasie będe zamawiał C15 <pluje sobie w twarz, bo już po promocji>. Zamierzam w bliskiej przyszłości dokupić górny GB (D). Bateria to jak sądzę 9.6 (bo 8.4 nie uciągnie zestawu D jak myślę, mylę się?). Pytanie: Czy te są coś warte?

http://madonion.eu/Bateria_96_V_1100_mAh_ICS_p128.html

 

http://madonion.eu/Bateria_96_V_1400_mAh_KAN_p133.html

 

Acha, no i czy wcisnę tą z linku nr 2 do kolby?

Edited by [PwT] Riddick
Link to post
Share on other sites

Ta pierwsza batka nawet ujdzie, jeżeli chodzi o wydajność, ale niestety zdarzają się lipne, psujące się egzemplarze.

Ta druga bateria nie wejdzie do kolby. Akurat w ostatnią niedzielę próbowałem.

Polecam tą baterię: KLIK Osobiście ją używam i miałem do czynienia jeszcze z dwoma tymi bateriami, wszystkie są OK. Szybkostrzelność na M120 mogłaby być lepsza, ale to moje osobiste odczucie. Planuję w 10,8 V zainwestować, by reakcja na spust była szybsza.

Link to post
Share on other sites

Dla fanów "eF Pe eSów". Pomiar wykonany dziś, padał lekki deszczy.

 

Wyniki przeszło półtorarocznej repliki, lufa Systema'y, kulki G&G 0,25, absolutnie nic nie grzebane w środku:

 

GB stok ( M100 ) - stabilne 270 fps.

 

GB up ICS ( M120 + bore up ) - stabilne 330 fps.

 

Do tego gumka oraz dystanser TMa i wierzcie bądź nie, ale na M100 te 0,25 lecą daleko. :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...