Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

Riddick, przy wymianie sprężyny na m110 m120 musisz wymienić prowadnicę sprężyny, ponoć lubi pękać i madonion wtedy nie udziela na nią gwarancji.

Druga sprawa, może to jest topowy towar ale ma pare "wad" (nie są to wady użytkowe tylko "wyglądowe") w niektórych miejscach nie ma wogóle farby (muszka na samej podstawie nie ma farby, zaczep na muszce do zawieszenia też ma braki farby tj. jest srebrne, trzeba zamalować jakimś matem bo brzydko wygląda i świeci) chyba, że tylko ja miałem taki egzemplarz ;) Chwyt przedni brzydki, świeci się (nie ma tego przy wersji z risem ;p). Luzy lufy (te piny z dupy), muszka też lata, trzeba poprzykręcać obydwa. Po odbiorze przesyłki upewnij się czy jest ten kluczyk (nie jest to imbus niestety) bo ja już miesiąc czekam na liścik z MO z tym kluczykiem ale poczta polska jak zwykle dała dupy i nie przyszło jeszcze, poczekam jeszcze po nowym roku i będe dzwonić (mam nadzieje, że to tylko opóźnienie przed i poświateczne). Generalnie są to drobnostki, więc oprócz tego, towar TOPowy ;)

Teraz zalety, ROF na 9.6 bardzo fajny, 20+ kulek na sekunde, niestety nie mam dostępu do chrono na dokladniejszy wynik, przy 330 FPS-ach trafiam 2 na 3 kulki w postać człowieka na dystansie ok. 45m na kompletnym stoku. Body genialnie spasowane, lepiej niż w spr G&P brata która ma lekkie luzy, piny trzymają się kupy. Ogólnie jeżeli takie drobnostki ci nie przeszkadzają to polecam. aa i praca GB jest głośna także kto co lubi, mi nie przeszkadza ;)

Teraz ja mam pytanie, jaki będzie spadek mocy jak wstawię lufe 509 mm ? Czy lepiej kupić pełny cylinder ? Szczerze mówiąc szkoda mi płacić dwa razy bo chciałbym później zrobić tuning z BU.

 

Pozdrawiam

Edited by Slaye
Link to post
Share on other sites

slaye przykro że otrzymałeś replikę w takim stanie. pierwszy raz słyszę o takim przypadku. moim zdaniem należało odesłać replikę bo jak przypuszczem zakupiłeś ja przez net.

 

co do wymiany samej sprężyny w stockowym boxie, to oczywiście m120 pochodzi bez problemu na standardowych częściach poza prowadnicą sprężyny. stockowa jest plastykowa i znam dwa przypadki połamania prowadnicy w stockowym boxie. wystarczy batka 9.6v, polecam Kan lub Ics z onionów.

 

natomiast polecam przemyślenie sprawy ingerowania w stockowy box dla uzyskania 360-380fps. w/g mnie to nie ma sensu bo zamykasz sobie możliwośći strzelanek w CQB. najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie drugiego boxa Bore Up zestaw D i złożenie go na nieco lepszych cześciach (spring M120 guardera i tłok polimeroway lub POMowy). na precce wyciągiesz 430 fps. albo zakup samego szkieletu górnego boxa i dokupić całe bebechy wedle uznania ( teraz tak był zrobił)

 

to jakby posiadać dwie repliki z najwyższej półki

Link to post
Share on other sites

Te luzy są do zniwelowania na 90% poprzez dokręcenie także żaden problem upewnie się, jak dojdzie kluczyk, braki farby (nie jest to duży element muszki, 1cm x 3 cm) można też zniwelować sprayem czarnym matowym, uchwyt i tak by się starł), ale dziwi mnie to, bo górna część rączki transportowej też jakby starta z wierzchu (srebrne). Na body była taka kropka jakby nadmiaru farby , po przetarciu ręką też srebrne. Gdyby nie to, że jest genialnie spasowane bo bym nawet narzekał. I tak się porysuje i poprzeciera w końcu ;) Górny GB złoże na podstawie starego, i jak będzie potrzeba do cqb to dokupie szkielet ;) (w co wątpie, wszystkie miejscówki pod wrocławiem to las) Co do batki, batka ICS 1800 mAh Ni-Mh trzyma 1200 strzałów spokojnie, jeszcze jej nie rozładowałem do końca ani razu.

Edited by Slaye
Link to post
Share on other sites

Polecam jednak wymienić prowadnicę i tłok przy upgrade. Jak PRESTON wspomniał prowadnica może pęknąć, a mi przy M120 poszedł tłok po około 4k kulek. Poza tym MO tak zaleca.

Na 9,6 V 2000 mAh mam nawet dobry ROF, koło 1500 kulek wytrzymuje (w sumie to teraz w zimie ze 600-700 :/), drugi aku 8,4 V 1400 mAh koło 500 ;) (z kiepskim ROFem, ale jednak).

Link to post
Share on other sites

No to ja mam jeszcze takie pytanie: czy wymiana bebechów w M4A1 ICS-a na takie: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=890 jest dobrym pomysłem? Właściwie głównie zależy mi na podniesieniu zasięgu broni do ok 400fps i jak czytam wcześniejsze posty, to widzę, że nie ma sensu wymieniać aż tylu części. Natomiast zastanawiam się czy zakup tego zestawu wniesie jakieś inne pozytywne aspekty przy używaniu karabinu.

Proszę o podpowiedź, bo dopiero zaczynam się bawić w ASG i po przeczytaniu tylu różnych wypowiedzi i porad na forum mam mały mętlik w głowie co do tego jak mam skonfigurować giwerę :)

Edited by irekm
Link to post
Share on other sites

jak dla mnie bezsensownie wydane pieniądze.

 

1. dolna cześć boxa ISC jest naprawdę wystarczająca przy M120 i M130 a powinna też pociągnąc 140 ale pytanie po co i jak długo.

 

2. płacisz za części których i tak nie wykorzystasz ( ze springiem 120 uzbiera się 500 zł) - wychodząc z założenia że masz gwarancję nie ma sensu zmieniać gratów w dole boxa. górny owszem ale po co na takich częściach. za miejszą kasę (340zł) kupisz zestaw tuningowy D ( ile razy to ja już pisałem) zmienisz lufę na preckę np KM-Head jak już masz to fajnie i bez najmniejszego probelmu masz 430 fps.

 

za to co nastąpi przepraszam.

 

I MASZ DWA BOXY DO CQB I LASU = ZA TAKĄ SAMĄ KASĘ

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

Jeśłi układ będzie dobrze złożony i bardzo szczelny, to M120 powinna dać 420-430fps. Więc jeśli chcesz mieć nie więcej niż 400fps, to albo M110 i bardzo dobre, szczelne części, albo M120 i "byle jak" złożona całość :-F Oczywiście polecam to pierwsze rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

Sprawa wygląda tak: Układ jest raczej szczelny ~ 320 -330 FPS na chrono Dochodzą do tego precka Km Head 363 i gumka hop systemy. Cylinder to stock (typ 2). A sprężynę to już niestety mam pół roku ale czekała na boczniaka (przecież nie będę biegał z czymś takim po budynku) i na prowadnicę. Teraz mam gaziaka, więc nic nie stoi mi na drodze, poza tym korzystam z prawie tylko trybu semi. Pytałem akurat o tę konkretną sprężynę, bo w szczecińskim sklepie obsługa nie była mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo nie mieli styczności z sprężynami MO. Z tego co kiedyś przeczytałem, to te sprężyny są średniej jakości i po jakimś czasie się zużywają (mniejsza sprężystość).

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Chwaliłem, chwaliłem aż się zepsuło. Odkryłem dziś pęknięcie górnej połówki GB :cry:

Ostatnio chciałem sprawdzić stan naładowania baterii i strzeliłem se krótką serią na sucho. No i szlag trafił GB, a mama mówiła "nie strzelaj na sucho" ;-)

Link to post
Share on other sites

Nie, no gdzie tam stock...M120, łożyskowane z Hurricane, na tym zestawie prawie dwa lata, ogólnie karabin właśnie obchodzi czwarte urodziny.

 

Tak po za tym to przeglądając ten temat, natrafiłem na posty odnośnie problemów z bateriami, niektórym użytkownikom nie chciało chodzić M120 z baterią 8,4 a nawet 9,6! U nie jest wyżej wymieniony zestaw, do tego wzmocnione zębatki CA(przypadkowo się tam znalazły), stalowe łożyska, okablowanie ze stykami Guardera + kabel od lampki nocnej :) i wszystko bez problemu śmiga na dużym intelekcie, 8,4V, 3600mAh. Na sanyo 8,4V 1800mAh, działało tez bez problemu. Do tego wystarcza na cztery - pięć niedzielnych strzelanek, czyli jak dla mnie ok 2500BB.

Kolega Promant ma podobnie skonfigurowanego przeze mnie ICSa i też 8,4V ciągnie.

 

Skoro już się rozpisałem to dodam, że zupełnie experymentalnie włożyłem zębatki CA.

Naprawdę myślałem, że ICSa są o niego lepsze. Może i są, ale na zębatkach CA, GB ma o 300% wyższą kultu pracy, chodzi lżej, nie ma żadnych zacięć i słychać tylko prace tłoka.

Ach.... no i kabel od lampki nocnej...nic innego nie było pod ręką, ale nie zamieniłbym go na żaden głośnikowy!

 

To tyle kontrowersji, wracając do meritum; najbardziej interesuje mnie jak u Was jest z bateriami, do jakich sprężyn jakie voltarze wam są potrzebne?

Edited by Borax
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...