Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Od niedawna jestem posidaczem ICS'owskiej M4'ki z RIS'em. Sugerując się paroma radami jednego z członków rodziny M4 ICS (mowa o Tajdze) na dzień dobry kupiłem prec lufe, silikonową gumke HU, uszczelnioną dyszę, sprężynę 130% i of koz większą baterię. Po pomocy kolegi i wymianie sprężyny ze stockowejn a 130% z wrażenia przyrostu zasięgu urosły mi oczy i zaczęło się to co w przypadku OC komputera... Jako, że solidnie przeczytałem wwszytskie napisane tu posty mam pytanie. Jaką możliwei najmocniejszą prężynkę można wsadzić do tegoż ICS'a tak by gearbox (jeden i drugi) to bezproblemowo wytrzymał i nie skończyło się to na rychłej śmierci parudniowego AEG'a. Z tego co wyczytałem sporo osób wskazuje na 150'tke pisząc także o wymianie zębatek. Bardzo mnie interesuje co nalezało by kupić i zmienić w tym M4A1 by zystać te... no 380 400 FPS'ów.

BTW. Co daje możliwośc wydłużenia lufy?? Większa celność??

Link to post
Share on other sites

Tak - dłuższa lufa = większa celność.

 

Wymiana zębatek przy sprężynie 150%? ROTFL! Chyba że chodzi o M150...

Kolega nad Tobą (Punisher) ma zestaw ze sprężyną 210PDI i działa :) Chociaż wszystko wewnątrz GB ma wymienione. 150 PDI można wstawić i wystarczy wtedy wymienić łożyska (i pewnie po jakimś czasie tłok). W połączeniu z lufą precyzyjną i uszczelnioną dyszą powinno spokojnie dać 380FPS.

 

PS - masz fajny avatar - w tej chwili mam podobny stan uzębienia :D Trzeba się było nie szczerzyć na strzelance :roll:

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam czy ten problem był już omawiany, ale u kumpla występuje problem mianowity (M4A1 R.I.S. ICS z logiem Colt'a) karabinek wypluwa po 2-5 kulek naraz, a czasem też występuje wcześniej opisany problem z elektryką - koło takiej małej sprężynki od spustu która naciąga się po jego naciśnięciu (po rozpołowieniu jest z przodu dolnego gear'a) pojawia się iskra - rozumiem, że przebicie w elektryce. Karabinek ma sprężyne ok 130PDI, prec lufe, uszczelnioną dyszę i nową gume hop-up'u. Najbardziej interesuje mnie co jest przyczyną tego plucia kulkami, bo kolega nie chce shotguna :P

 

Kolega stawia piwo wybawcy :P

Link to post
Share on other sites

Planuje wymienić trochę cześci w m16a3 ics, tylko nie jestem pewien czy wszystko będzie grało jak należy.

Spis części:

1.Wzmocniona głowica cylindra z aluminium V.2 Systema

http://asgshop.pl/produkt.php?id=475

2.Łożyska ślizgowe 6mm ze stali HurricanE

http://asgshop.pl/produkt.php?id=576

3.Prowadnica sprężyny z łożyskowaniem V.2 HurricanE

http://asgshop.pl/produkt.php?id=574

4.Wzmocniona, łożyskowana aluminiowa głowica tłoka CA

http://asgshop.pl/produkt.php?id=837

5.Sprężyna M110 Guarder

http://asgshop.pl/produkt.php?id=300

 

Na jaką moc/zasięg mogę liczyć po zamontowaniu tego ?

Czy nie obciąży to za mocno gb i zębatek ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak, ale czy nylonowe łożyska wytrzymają i jak długo? To jest pytanie. Ja bym nie ryzykował. Poza tym 120m/s jak napisali na Military to jednak nie 420 FPS :wink:

A co do zestawu części jaki zamieścił Kinko to ja mam taką uwagę, nie wiem czy trafną ale ja to tak widzę.

Elementy bezpośrednio współpracują ze sobą czyli tłok-głowica tłoka, cylinder-głowica cylindra brałbym od jednego producenta. Może i wszystkie części są kompatybilne, ale drobne różnice mogą przeważyć nad szczelnością całego układu.

Generalnie ten dzielony gearbox wytrzymuje dużo i chyba lepiej zainwestować w zestaw porządnyc bebechów niż drugą połówkę, tymbardziej że na Military nic nie piszą aby była ona wzmacniana, a tylko o tym że wewnątrz są wzmacniane elementy.

Link to post
Share on other sites

Hwh, nylonowe łożyska to bym wymienił przy jakiejkolwiek zmianie sprężyny :) Niestety wcześniej o tym nie wiedziałem i straciłem przez to 2 tłoki :? Konkretnie - sprężyna 150PDI, reszta bebechów stockowa. Urwało pierwszy ząb tłoka to kupiłem tłoczek aluminiowy... a on się rozwalił całkowicie po dwóch strzelankach (nie wiem czy 500 kulek wystrzelił). Po prostu starło mu zęby. Później dopiero rozkręciłem dolny GB i okazało się, że jedno łożysko się rozepchało (otworek w nim zrobił się owalny) i przez to zębatka tłokowa latała na boki. W efekcie ścierało zeby tłoka. Stockowy tłok też pewnie poszedł z tego powodu, bo obciążenia były nierówne itd.

Dlatego łożyska radzę wymienić od razu :)

Link to post
Share on other sites

A juz chcialem kupowac m4 ICS... Po przeczytaniu tego tematu jakos odechcialo mi sie i chyba pozostane przy CA M15 A2 Rifle...

 

Jesli ktos uwaza, ze postepuje zle, to prosze o nawrocenie mnie na dobra z powrotem na dobra droge...

 

(przepraszam za brak polskich czcionek)

Link to post
Share on other sites

Ale czemu odechciało Ci się? :roll: Jeśli chcesz strzelać w stocku, to nie ma żadnych problemów. Jeśli chcesz tuningować, to sprawa jest niemal identyczna jak w CA - w CA wymieniasz tylko sprężynę, w ICS dodatkowo musisz wymienić tylko łożyska na metalowe, a to nie są duże ksozta (30-35zł). Za to w ICSie masz znacznie lepsze wykonanie, dokładniejsze odwzorowanie oryginału, dwudzielny GB ułatwiający znacznie czyszczenie, konserwację i tuning. Zębatki w ICS są jeszcze lepsze niż w CA. Dodatkowo masz taki bajer jak zwalniacz sprężyny :) Ja nigdy bym się nie zamienił na CA...

Link to post
Share on other sites

Ja caly czas myslalem o m4 w wersji RIS.

 

Co do tuningu to chcialem miec ok. 360-380fps. Z tego co tu czytam to sa straszne problemy z elektryka w ICS i hu... Ja jeszcze nie mialem AEG osobiscie, a tym bardziej zadnego rozbieralem. Poza tym wydaje mi sie, ze te repliki sa do zabawy a nie do siedzenia i dlubania przy nich...

 

No chyba, ze rzeczywiscie nie jest az tak zle...

 

Domyslam sie, ze ze sprezyna dam rade, ale wymiana lozysk? Trudne, czy lepiej zostawic serwisowi? Poza tym slyszalem, ze dobrze wymienic cala gore gb na te mocniejsza, a to jest ok.200PLN

 

Czekam na dalsze opinie. Jesli uwazacie, ze pisze nie na temat po prosze sie skontaktowac prywatnie ew. kogos mi polecic:)

Link to post
Share on other sites

Do końca nie wiadomo, czy ta góra jest naprawdę wzmocniona, ponieważ na military nic o tym nie pisze. Co do rozbierania gb: obejrzyj filmiki z rozbieraniem zwykłych v.2, w ics masz jeszcze prościej bo masz to wszystko podzielone na dwie cześci.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie watpie, ze rozpbieranie gb ICS jest banalne, ale mimo wszystko, jakies pojecie trzeba miec.

 

No a co z elektryka? Z tego co czytam to bardzo newralgiczny element ICS. A moze jest jakas lista procedur, ktore nalezy wykonac przed rozpoczeciem uzywania repliki, czy trzeba czekac, az zacznie sie sypac i wtedy dzialac?

Link to post
Share on other sites

Dla potomnych chcących Upgredować: http://asgshop.pl/produkt.php?id=484 kupić, założyć i bawić się.

Moje M4 ma ponad roczek, wystrzelane jakieś 10k kulek.

Wsadzony FTK Systemy z M130. Strzelam i na semi i na auto, choć się raczej na auto za wiele nie powinno. Wszystko działa bez problemu.

Mankamenty:

- połamana komora HU - moja wina, założyłem orginalny odrzutnik z M16/M4 i strzelałem na sucho. Po sklejeniu działa bez problemu.

- połamany tappet plate Systemy - moja wina, wyczerpałem batke, myślałem że zacięcię antireversal nie zawsze zadziała, otworzyłem i połamałem.

- problem z selektorem ognia, strzelał auto na semi, ale to wina płytki selektora ognia z Systemy, trzeba ją delikatnie dociąć.

 

Nic więcej się nie dzieje, replike cioram dosyć mocno bo nie pierdolę się z nią wcale. Pływam, latam, pełen serwis. :lol: Body w żadny miejscu mi nie pękło jeszcze, a upadł nie raz ;) . Górna połowka jest z aluminium, więc jeśli nie jest to wada fabryczna nic się dziać nie powinno.

Jeśli chodzi o łatwość obsługi to FTK Systemmy założyłem sam, po tygodniu posiadania repliki, a był (i jest) to mój pierwszy aeg.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...