Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Wcześniej podawałem 2 linki do stron gdzie był opisany problem zwalniania sprężyny. Podaje jeszcze raz link . Nie chce mi się jeszcze raz tego czytac, ale gdzieś pod koniec jest opisane, że po włożeniu M120 bodajże wystąpił problem ze zwalniaczem spręzyny i coś tam chyba nawet pękło, problem występuje tylko przy mocnych spręzynach i ponoć trzeba na sucho strzelić singlem ze 2 razy i dopiero wtedy spuścić. Ja mam 150 CA i u mnie nic takiego nie występuje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdzies w tym topiku zwróciłem uwagę na to że na ICS-owskich M4 nie ma ponoć "oryginalnych" oznaczeń/trademark-ów Colta, a ostatnio trzymałem w rękach własnie M4 ICS-a który miał takowe oznaczenia. Czy to znaczy że to nie by ICS? czy może jakaś nowa partia ma już te oznaczenia?

Aaa i jeszcze jedno czy stockowe ~100 m/s zapewnia jakiś znośny zasięg? i jaka jest różnica w celności/skupieniu na odległości powiedzmy 20-25m między ICS-owskim M4 a M-16 A3? Czy ktoś w jakiś rozsądny sposób to "badał"? Mam dylemat co wybrać czy M4 czy dłuższego mniej uniwersalnego M16.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przecież był w tym topicu link do obszernej recenzji, której autor mierzył fps'y za pomocą chrono i wyszło mu 280... W porównaniu z CA, których jest kilka w okolicy, ma zauważalnie mniejszy zasięg, więc te 300fps można sobie między bajki włożyć.

Link to post
Share on other sites
Tyle że wszystkie inne oprócz Colta to właściwie wersje cywilne, które mogą głupio wyglądać przy "wojskowym sprzęcie

A tego to nie jestem taki pewien akurat jeśli chodzi o M4A1 z Oly Arms. Tutaj Remov mógłyby zająć jakieś stanowisko i ładnie go o to poproszę.

EDIT: Na stronie znalazłem tylko coś takiego: In 1982 Olympic Arms, Inc. was founded to manufacture AR-Style components, and other military rifle parts - making Oly Arms the second oldest continuous manufacturer of AR-Style rifles in the United States.

EDIT 2: Od Remova dostałem info, że Olympic robi tylko cywilne, ale zawsze to logo jakiegoś producenta no nie?? :)

Link to post
Share on other sites

Chciałem tylko i wyłącznie poinformować, bo o radę tu jakąś trudno:wink: , że wczoraj podczas czyszczenia mojej słodkiej Nikity (wersja M4A1 R.I.S. już z serii DPMS) zauważyłem iż pękło mi body :cry: .

 

Pęknięcie nastąpiło pod wyrzutnikiem łusek, po prawej jego stronie (patrząc na karabinek z boku). Jest ono, jak narazie, powierzchowne, ma około 7mm długości.

 

W karabinku nic nie wymieniałem, nie wiem kiedy doszło do pęknięcia, gdyż popsuta osłona wyrzutnika zasłaniała pęknięcie. Podejrzewam albo którąś ze strzelanek, lub podczas wkładania górnego Gearbox'a coś mogłem wsunąć nie tak.

 

Tak więc, tylko w gwoli informacji, uważajcie jak wkładacie gear'a, oraz konkretnie na to miejsce, gdyż może się okazać newralgicznym w przypadku tego karabinka.

 

Tyle ze smutnych wiadomości. :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

PROSZE O POMOC!!!

Mam M4A2 ICS w którym wymieniłem lufę na precyzyjną KM i gumkę hop-up Prometheus. Również wymieniłem góry Gearbox (ICS zestaw do upgradu serii M4 z Military). Baterię mam 9.6 V 1700mAh. Po tym upgradzie występuje mi następujący problem: po oddaniu kilkunastu strzałów singlem blokuje mi się karabinek. Na początku myślałem, że jest to podobny problem jaki miał kolega Punischer ale u mnie nie blokuje się sprężyna (naciśnięcie zwalniania sprężyny nic nie pomaga) tylko jest głuchy klekot, albo strzela zamiast singlem, ogniem ciągłym. Mało tego, szybkostrzelność ognia ciągłego jest bardzo niska. Po otwarciu karabinka i powtórnym złożeniu znów mozna oddać kilkanaście strzałów i histora się powtarza. Gdy znów założyłem (bez powtórnego łądowania baterii) gearbox stockowy to problem znika (bez problemu wystrzelałem około 2000 kulek singlem i ogniem ciągłym na zmianę bez żadnej awarii).

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co dalej mam z tym fantem zrobić.

Gearbox złożyłęm zgodnie z dostarczoną instrukcją w zestawie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam

Kolega Ma RISa ICSa i po miesiącu pojawił się problem:

mam problem

w praktycznie nie używanym karabinie (taki jak w tytule) przy ustawieniu trybu ognia na semi bron strzela ogniem ciągłym, często się zacina i strzela do kolejnego nacisniącia języka spustu lub do odłączenia baterii.

jeżeli jest doczepiony magazynek to strzela dopóki nie wylecą wszystkie kulki.  

Po podłączeniu baterii nawet na "safe" broń oddaje kilka-kilkanaście strzałów.

tappet plate jest delikatnie wykruszony na końcówce ale te uszkodzenia nei mają nawet milimetra.

sprzęt jest nowy używany tylko parę razy i to do strzelania do tarcz.

Otwierałem go raz kiedy patrzyłem co się stało. na początku wszystko działało normalnie (przez koło miesiąc).

Osobiście wydaje mi się, że coś jest z elektryką. Może styki na płytce selektora ognia? Lub brak izolacji gdzieś na kablu?

Jeszcze nie miałem okazji grzebać w tym AEGu, może jednak ktoś ma jakieś pomysły, co może być przyczyną tak nietypowego działania AEGa i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam

BoT

Link to post
Share on other sites
Po tym upgradzie występuje mi następujący problem: po oddaniu kilkunastu strzałów singlem blokuje mi się karabinek. Na początku myślałem, że jest to podobny problem jaki miał kolega Punischer ale u mnie nie blokuje się sprężyna (naciśnięcie zwalniania sprężyny nic nie pomaga) tylko jest głuchy klekot, albo strzela zamiast singlem, ogniem ciągłym. Mało tego, szybkostrzelność ognia ciągłego jest bardzo niska. Po otwarciu karabinka i powtórnym złożeniu znów mozna oddać kilkanaście strzałów i histora się powtarza.

 

Miałem taki sam problem. Najpierw założyłem sprężynę 150PDI do stockowego tłoka i wszystko działało cudownie, ale po pewnym czasie ulamał się pierwszy ząb tłoka i wymieniłem go (tzn. tłok) na aluminiowy od ICSa. No i właśnie po zmianie tłoka wszystko zaczęło się srać. Objawy identyczne jak u Ciebie. Na nowiutkiej baterii 9,6V 1200mAh oddawał porządnie około 50-60 strzałów i potem się zacinał. Niestety nie wiem jak to rozwiązać. Wygląda na to, że części są źle spasowane. U mnie zęby od zębatki tłokowej sięgały ledwo do połowy zębów na tłoku i po 3 dniach... starły zęby tłoka! I 79zł poszło wpizdu. Potem kupiłem wzmocniony tłok systemy i zębatka też starła mi odrobinę pierwszego zęba na tłoku i karabinek nie strzela. Tylko słychać jak zębatka szura o tłok. Pomyślałem, że może w jakiś nadprzyrodzony sposób starły mi się i skróciły zęby zębatki tłokowej i dlatego nie sięgają tłoka. Ale to nie to - zębatka wygląda jak nowa i wszystko wygląda ok. Może ktoś miał taki problem? Wczoraj w jakiś tajemniczy sposób udało mi się oddać ok. 40 ładniutkich strzałów na niemal rozładowanej baterii. Potem znowu zaczęło ścierać tłok.

Link to post
Share on other sites

NIe znam się bo nie widziałem ale to mi wygląda na "konflikt" modułów zębatki z zębatką tłoka. Najprawdopodobniej jest jakaś róznica w module i zęby nie "trafiają" na siebie tak jak powinny.

Więc albo trzebaby wymieniać (o ile taki zestaw istnieje) cały układ tłoka z zębatką albo niestety wrócić do stocka gdzie najwyraźniej wszytko pasuje. Wystarczy że moduł nie trafia między zębatką a zębami tłoka o jakieś 0.2 mm i to wystarczy żeby załatwić cały układ

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
PROSZE O POMOC!!!

Mam M4A2 ICS w którym wymieniłem lufę na precyzyjną KM i gumkę hop-up Prometheus. Również wymieniłem góry Gearbox (ICS zestaw do upgradu serii M4 z Military). Baterię mam 9.6 V 1700mAh. Po tym upgradzie występuje mi następujący problem: po oddaniu kilkunastu strzałów singlem blokuje mi się karabinek. Na początku myślałem, że jest to podobny problem jaki miał kolega Punischer ale u mnie nie blokuje się sprężyna (naciśnięcie zwalniania sprężyny nic nie pomaga) tylko jest głuchy klekot, albo strzela zamiast singlem, ogniem ciągłym. Mało tego, szybkostrzelność ognia ciągłego jest bardzo niska. Po otwarciu karabinka i powtórnym złożeniu znów mozna oddać kilkanaście strzałów i histora się powtarza. Gdy znów założyłem (bez powtórnego łądowania baterii) gearbox stockowy to problem znika (bez problemu wystrzelałem około 2000 kulek singlem i ogniem ciągłym na zmianę bez żadnej awarii).  

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co dalej mam z tym fantem zrobić.

Gearbox złożyłęm zgodnie z dostarczoną instrukcją w zestawie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

No ja opisywalem dokładnie identyczna sytuacje ale na stockowym karabinie. Przczynął był silnik. Jak wspominam pamięcią to całośc poszła od razu, a nie jakos stopniowo.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za bardzo szybką reakcję na mojego posta :D , ale niestety nic mi to nie pomogło :ściana: . Wsadziłem do mojej M-ki orginalny upgride ICS (MA-48) dedykowany właśnie dla niej więc powinno być wszystko OK. Wiem jedno nie jest to napewno wina elektryki, bateri czy silnika bo jak pisałem zmieniłęm gearbox na stockowy i żaden z wyżej wymienionych problemów nie występuje. Spróbuję napisać do Military, może oni pomogą......

Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedz, jednak jakby komuś coś przyszło do głowy to bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam

 

P.S.

Przepraszam kolegę Punishera za błąd w nicku (literówka:))

Link to post
Share on other sites

Producent (ICS a za nim Military) podaję, że prędkość początkowa kulek 0,25g po upgridzie MA-48 powinna wynośić 120m/s(około 400fps). Ja mogę stwierdzć mniej więcej ze zasięg wzrósł o conajmniej połowę (uwzględniając wymiane gumek hop-up i zmianę lufy na precyzyjną), tzn z około 30m do około 50m. No i oczywiście znacznie wzrosła celność i stabilność lotu kulki. No ale co z upgreidu który nie działa właściwie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Posiadam owy apgrejd - jednak niepolecam montowanie calosci . Spring jaki proponuja by wcisnac do biednego ICS-a to cos kolo m130 . Bez wymiany zebatek calosc da rade przez jakies 2 - 3 miesiace . No ale wczesniej pier*** oczywiscie gorny dzirboks w miejscu gdzie znajduje sie otwor na ajr nozel .

 

 

PS : jakies 2 tyg temu zezlomowalem kolejnego GB z ics ( wlasnie tego z . Pekniecie w standardowym miejscu tyle ze po obu stronach i do samego otworu , 170 % CA 2x punkt lozyskowania .

Link to post
Share on other sites

Ej no ludzie! Nie załamujcie mnie, że z tym upgradem gotowym ICS'a jest aż tak źle, bo właśnie miałem dziś po niego jechać (i nową baterię, bo mi padła). A nie chce mi się większej i mocniejszej baterii wkładać bez upgradu góry bo to raczej bez sensu, szczególnie przy stockowych osiągach ICS'a.

 

Ja już liczyłem, że ten Upgrade to zajebiste rozwiązanie, bo można sobie na urbanie zmienić na stocka, a w terenie na mocniejszy, a tu się okazuje, że lipa.

 

Jak ktoś jeszcze kupił ten upgrade niech się wypowie błagam, bo nie wiem teraz czy warto go kupować. A starszy nieprędko mi zaproponuje kolejne wyjście do military. :?

Link to post
Share on other sites

Poleciłbyś jakiś konkretny zestaw części, taki żeby zmieścić się przy tym w miarę w kosztach Upgrade'owanego Gearboxa ICS'a. Czy może wystarczyłoby coś takiego:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=365

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...&products_id=82

i do tego może jakaś delikatnie mocniejsza sprężyna.

 

Aha, czy mówimy o wymianie całego zespołu Hop-Up czy samej gumki?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...