Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Powoli zaczynam sie znow nawracac na ICS :D

 

Co do linka, ktory podales to dotyczy on FTK, ale HurricanE... Porownywalne, czy gorsze? Do tego trzeba chyba dolozyc jeszcze lozyska, nieprawdaz?

 

Czy poki co miejsce pierwsze w moim rankingu zajmuje ICS m4a1 oczywiscie w wersji RIS!!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W linku Punishera sa również łożyska.

 

Moje m4 niedługo będzie miało okrągły roczek (w moich łapkach jest od 8 miesięcy - kupiłem 3-miesięczną używkę). Ztuningowałem po miesiacu, wstawiając mocniejszą sprężynkę (miałem potem problemy, ale jak pisałem była to wina tego, że nie wymieniłem łozysk, teraz jest super). Wystrzelone siakieś 15 tysięcy kulek. Tez się z repliką nie cackałem - strzelanki i w lato i na 15-stopniowym mrozie (uwaga na szybko padające baterie :) ). W maju na manewrach Force Reserve (nieco feralnych :) ) spędził prawie dobę w padającym bez przerwy ulewnym deszczu bez żadnej osłony - kilka stalowych części na zewnątrz przyrdzewiało, GB nabrał kolorku śniedzi - ale wszystko pięknie działa. Zaliczył tez nie jeden upadek na beton, uderzenie o framugę okna czy drzwi itd - nic. Ludzie pisali o problemach z HU - ja nie miałem. Fabryczny owszem - był słaby,a le nie gorszy niż w replikach innych firm. I tak po tygodniu przesiałem się na silikonowy, bo bije na głowę wszystkie inne.

Niektórzy wspominali tez o pękających listwach dosyłacza - wydaje mi się, że to dolegliwość wcześniejszych wersji, u mnie nie było z tym problemów.

Jedyne co mnie czasem denerwuje (ma to też kolega z teamu w swoim ICSie) to selektor ognia. Przy ustawieniu na Semi czasem Strzela semi, ale raz na kilka(naście) strzałów puści serię. Ale to w sumie drobiazg, nie jest zbyt dokuczliwy. Gorzej gdyby było odwrotnie - semi przy ustawieniu auto :)

Z elektryką problemów nie miałem.

 

 

No i to chyba wszystko - kolega ma całkowiecie stockowego guna od półtora roku i zero problemów - nigdy nie miał awarii.

Link to post
Share on other sites
A moze jest jakis sposob na rozwiazanie tego problemu z selektorem ognia? Ktos sie w to bawil?

On się nie zawsze pojawia, ja tego problemu na stockowej płytce z ICS nie miałem, pojawił się tylko przy płytce z Systemy, więc nie martw się na zapas.

Link to post
Share on other sites

Nie mam tego karabinka, ale z tego co mówił znajomy i co wyczytałem w tym temacie, trzeba otworzyć replikę, wyjąć górną część gearboxa i włożyć ponownie, ale nie dociskając za mocno. Wtedy hop-up powinien działać poprawnie.

Link to post
Share on other sites

Po wystrzeleniu 1500 kulek na nowej sprężynie, urwał się pierwszy ząb z tłoka :( Myślałem, że potrzyma trochę dłużej.

 

Narazie to tyle szkód, mam nadzieje, że tłok Systemy potrzyma dłużej.

 

Pozdrawiam [/b]

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam problem z baterią NiCd 9.6V 1200mAh. Od bardzo niedawna jestem posiadaczem AEG'a M4A1 ICS. Na dzień dobry zafundowałem mu tiuning i kupiłem właśnie baterię z ładowarką. Po tiuningu jednak zaczeły wytępowac problemy. AEG wypluwał po 2-3 kulki i bardzo czesto się zacinał do tego stopnia iż nie pomagało już dociśnięcie dopychcza zamka co w ICS'ie faktycznie ma rozwiązywać (i czasem rozwiązuje) problemy zacinaniem się AEG'a i aby do "odciąć" musiałem wyciagnąć pin i otworzyć i zamknąć body. Po chyba wszystkich możliwych eksperymantach długo myślałem czy to nie wina mojego sposobu ładowania baterii. Otóż bateria ma 8 ogniw, na ładowarce, żółtym kółkiem można zaznaczyć pozycje 7 lub 8 więc na chłopski rozum kółko nalezy przekręcić na "8" ale na ściągawce na spodzie ładowarki jest rozpiska: "7 cells: 9.8Vd.c , 8 cells: 11.2Vd.c" a moja bateria to 9.6V więc bądź tu mądry no ale ładowałem na 7 i 500 mAh (do wyboru jeszcze 1000 mAh). Przez w.w. problemy z AEgiem przekręciłem kółko na 8 i tu się zaczęły problemy. Po tym jak zaświeciła się zielona lampka czyli 'batria naładowana' podłączyłem do AEG'a oddałem dwa strzały na semi i z baterii poszedł dym !!!. Potem baterię dałem kumplowi do naładowania i pczatkowo AEG strzelał normalnie, nastepnie ostro się zaciął parę razy by w efekcie kiedy go przewiesiłem przez ramię usłyszeć od kumpli zza poleców: "Patrz, dym ci leci z puszki, chyba bateria", mimo tego, że broń była na "Safe" i oprócz wiszenia na lewym barku nic innego się z nią nie działo. Oto jak wygląda:

mini_1153010862.jpg

 

mini_1153010868.jpg. Czy mpoże mi ktoś wytłumaczyć.... co się do jasnej cholery dzieje z tym elektrykiem czy baterią? Wkurzam się bo AEG nowy, ma może z 2 tyg. był po bardzo prostym tiuningu i CIĄĄĄĄĄGLE są z nim problemy. Baaaaaaaaaaaaaardzo byłbym w wdzięczny za wszelką pomoc.

 

PS. Pozwoliłem sobie skopiować tekst jaki zamieściłęm z dziale o bateriach.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie dziwna sprawa. Ja tam przy tej samej baterii (tylko o innym kształcie) mam ładowarkę za 30zł i nie mam takich problemów :mrgreen:

 

Jestes pewny, że wszystko stuningowane dobrze? Może zębatki za mocno ściśnięte i stawiają za duży opór, przez co bateria nie ma siły?

Co do "samozapłonu" baterii - nie wiem jak to się mogło stać, stawiam na jakieś zwarcie. Sprawdź czy izoalcja na kablach nie jest uszkodzona. Takim newralgicznym miejscem może być np. miejsce pod lufą, w miejscu jej mocowania do body. Może izolacja z kabli jest tam uszkodzona i kabelki się zwarły? :roll:

Nie mam pojęcia co mogło się stać, więc strzelam.

 

No i przede wszystkim postrzelaj na cudzej baterii i sprawdź czy wtedy się nie blokuje.

 

 

 

Tutaj fotki baterii Desolo Animusa:

 

mini_1153010862.jpg

 

mini_1153010868.jpg

Link to post
Share on other sites

Na cudzej baterii (próbowałem na zwykłej 600-tce 8.4V) raz się zacinał, a raz nie, no ale jej nie spalił. Obejżę jeszcze raz izolację kabli i zrobię jakieś fotki.

EDIT: Doszukałem się jak na razie uszkodzenia osłonki kabla i tym samym możliwego zwarcia w miejscu tuż obok HU, z lewejs trony którą idzie kabel. Blaszka którą prowadzony jest kabel uszkodziła osłonkę i możliwe, że robiła zwarcia. Trochę metalu wystawało także z gumek osłaniających ołączenia bezpieczika, gdzie znajduje się główny kabel z wtykiem. Tam też zaizolowałem to taśmą izolacyjną. Wystrzelałem ok 400 kulek, długimi seriami na porzyczonej baterii 600-tce gdyż moja 9.6 1200mAh już się nie odzywa i tylko raz deliktnie się zaciął. Zdjęć nie robiłem ponieważ uszkodzenia kabli były małe, a nie umiem jeszcze ustawić ostrości w tym aparacie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobra, a teraz pytanie za 1000pkt; czy ktoś kiedyś próbował montować kolbe SF STAR'a w tym karabinku? Mówię o wersji M4 RIS.

 

EDIT:Jeśli ktokolwiek, kiedykolwiek będzie chciał założyć sobie kolbe SF STARa to błagam, nie proście mnie o jej montowanie. Prawie dwa dni roboty i jeszcze zostały niedoróbki. Ale tak pozatym wszystko funkcjonuje jak trzeba i strzela :D

 

EDIT: Dobra zrobiło się nieciekawie. Przez przypadek sprzączka od zawieszenia zaczepiła o oporządzenie i się zwolniła i potem było "trach!" a potem miałem w rękach eMke w częściach słownie dwóch. W skrócie eMka jebwa o beton i dolna część bodu poszła przy kolbie. Teraz sedno sprawy; panowie w Military powiedzieli mi że ni da rady sprowadzić dolnego body ani całego body, bo mają jakieś problemy z dystrybutorem. Zatem, czy jakieś inne body dostępne na naszym rynku pasuje do eMki ICSa? Serwisant proponował guardera, ale wole spytać ludzi w temacie. A najgorsze jest to że dopiero co założyłem nową kolbę SF i przestał mi ciążyć bateria z przodu. Help me please! :cry:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...