Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co lepiej, brać teraz emkę KWA LMT czy wziąć emkę KWA USA ? :) Emki KWA będą u Kojotów na początku marca.

 

Wszystko zależy od twojego portfela i czasu. LMT to Taiwan ( sam posiadam ) jest to KWA ale może kontrola jakości nie jest tak surowa jak w USA - może trafić się jakiś bubel. Co do czasu - pierwsza dostawa KWA USA miała być w listopadzie a była 1-3 stycznia 2011 - miej to na uwadze - kupiłem LMT bo się nie doczekałem - a różnica w cenie prawie 400zł i w dodatku na body oznaczenia LMT a nie KWA USA (jeśli to dla kogoś argument).

Link to post
Share on other sites

Midy G&p nie wchodzą, a po spiłowaniu źle podają, trzeba dociskać.

 

Ogólnie nie polecam.

 

Lepiej wchodzą stary pmagi z asgshopu :)

 

Mogłbyby głębiej siedzieć, ale mają mocniejszą sprężynkę, tylko mniejszą o połowe pojemność. Powinny podawać, jeszcze nie testowałem z wiadomych powodów (poprzedni post).. :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Najlepiej pasują midy... KWA :P Bardzo fajnie wykonane, podają przy najwyższych ROF'ach, ale mają wadę dla typowych strzelankowiczów - są ciężkie. Dla milsimowca - to raczej plus.

 

Ostatnio testowaliśmy magi G&P i wyszło że wejść wejdą, z oporem wyraźnie wyczuwalnym, nieomal się blokują. Podawać podają ale z humorami. Midy MAG'a (metalowe 190) nie podają prawidłowo. Midy MAG'a (plastik) działają świetnie. Low'y TM - jak się wsadzi to się nie wyjmie, tak ścisło siedzą.

 

Resztę info o kompatybilności na forum KWA USA macie.

Link to post
Share on other sites

Wypowiedź wiewioora z mojego tematu:

"11.1v. rozwali zębatki w gearboxie bo na zęby będzie działać większa siła - sprawdzone, zmieliłem tak już gearbox'a"

Wam się coś takiego zdarzyło? Jak nie to jaki macie mniej więcej przebieg?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj po I strzelance Moje KWA wystrzeliło na m150 około 4000 kulek , 0 niepokojących oznak przy temperaturze -5 stopni ;) Jestem zadowolony w pełni z KWA które polecili mi Kojoci (Kolega na górze ;) ) No to i ja mam pytanie . Vintersky jak myślisz czy kupienie długie tłumika dźwięku i dłuższej precki ( widziałem nawet 800 mm) ma sens ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ciekawe. Porównałem nową gumkę G2X z Coyote ze starymi gumkami 2GX (pomieszały mi się, ale zdaje się że jedna jest z US, a druga z cybergunowego M4A1). Różnią się. Nowa jest jakby lekko szarawa, sztywniejsza i bardziej chropowata (taka systemowa). Może tylko mi się wydaje. Ale z całą pewnością ta ostatnia gumka się różni - jest śliskawa i mięciutka

Też to zauważylem, ciekawa sprawa. Posiadam cybergunowego KWA i wymieniłem w nim gumkęna tą z casg. Ta nowa oprócz tego ze ma inny kolor, wydaje się jakby z całkowicie innego materiału była, poza tym dużo ciaśniej na lufe wchodzi, ale luźniej do komory. Ma mniejszą średnicę i odrobinkę krótsza jest.

Stara mi przez nieuwagę się naderwała przy wyciąganiu lufy, akurat w tym miejscu gdzie znajduje się ten element który podkręca kulki. W sumie to jakiejś drastycznej zmiany osiągów wtedy nie zauważyłem, ale hop up musiał być ciągle na maksimum ustawiony zeby to strzelało.

 

Jutro troche postrzelam na nowej gumce, zobaczymy czym sie to rozni.

 

Aha, po hm, gdzieś 50 otwarciu połówek body przetarły się kable między body a front gripem, co doprowadziło do zwarcia (na szczescie byl bezpiecznik). Replika zaczęła też czasami sama strzelać, w sensie ze po jednokrotnym nacisnieciu spustu wystrzeliwała serię 4-5 kulek. Jak dowiedziałem się na forum kwausa, dzieje się tak gdy własnie jeden z przewodów ma przebicie na body repliki.

 

Zostały mi 2 miesiące gwarancji, a więc planach mam drobny tuning - troche zwiększyć fps, powiedzmy do 450 (stockowo w wuj stabilne 393) oraz zmianę akumulatora na Li-Fe 9,9V 2300mAh +mosfet. No i stałą kolbe zamiast 6-pozycyjnej, zeby gdzies upchać tą kobyłę.

 

Pytanie do posiadaczy - też zauwazyliscie, ze replika właściwie strzela tak samo dobrze, niezależnie od kulek? Wczesniej, na chińskim Boyiu kazde kulki - G&G, Madbull, Guardery, PJ latały całkowicie inaczej, ale kazde w charakterystyczny dla siebie sposob. Tutaj cholernie ciężko zauwazyc roznice nawet strzelając PJami.

Wagomiar rowniez ma jakby mniejsze znaczenie, wlasciwie przy bezwietrznej pogodzie mozna i .20 strzelać i zawsze lecą prosto.

I z tych producentów co wymieniłem, o dziwno najlepiej na Guarderach lata. Lepsze skupienie w porównaniu do G&G.

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, do osób które zamówiły replikę u Casgów - czy wasza gumka hop-up jest czarna, miękka czy raczej szarawa i twarda, sztywna?

Kupiłem tą od kojotów, założyłem ją i straszne problemy się zaczęły - a to kulek nie podaje w ogole, a to poda i wystrzeli na pare metrów, a to poda pare na raz które wypadają z lufy. Coś jest nie tak i nie mogę rozkminić co. Dystanser na miejscu, regulacja działa prawidłowo i nie, nie jest założona odwrót.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, będąc świeżym posiadaczem m 4 KWA zdążyłem w ciągu 2 dni zajechać 2 zębatki silnikowe (poleciały zęby) o pękającym tłoku nie wspomnę :bialaflaga: używam baterii Li-Po 11.1V, a strzelałem pojedynczo lub bardzo krótkimi seriami ze względu na dużą szybkostrzelność, więc jak to się ma do twierdzeń producenta o gotowości repliki do używania w niej pakietów

Li-Po?

Link to post
Share on other sites

Ma się tak, że jeżeli zjechałeś aż tyle rzeczy to pewnie masz z czymś konkretnym problem - docisk silnika albo coś innego.

Napisz jakie KWA (Taiwan, ActionSportGames czy USA), napisz co grzebałeś w środku etc.

 

Inna kwestia - bateria 11.1V baterii 11.1V nie jest równa. Masz na rynku batki od 10 do 100 A (zaokrąglając :P) więc istotnym jest jeszcze ile tego rzeczywistego prądu dajesz w karabinek. Producent, w zależności od źródła, zatwierdza pakiety LiPo 11.1V przy 15, 16 lub 20 A.

 

I jeszcze jedno, bo często z tym się spotykam. A != C ("A nie równa się C"), czyli zapraszamy do zapoznania się z wątkiem o LiPo na forum ;-)

 

@Qurcz: ten Promyk co Ci się zjechał to POM jak mniemam? Warto inwestować jednak w tłoczki z metalowymi zębami - przynajmniej kilkoma, nie trzeba wszystkich.

 

Nie oszukujmy się - tłok przy ~24 fps / 500 fps (wymieniona sama sprężyna w KWA) jest elementem eksploatacyjnym jak gumka HU. W stocku bangla dłużej, ale także się zużywa.

Link to post
Share on other sites

Ok replika wyprodukowana w Ta iwanie dla ActionSportGames, bateria Li-Po 11.1 V 1000 mAh, części fabryczne, niegrzebana, serwisant przy mnie zdjął pląby z gearboxa. Za pierwszym razem zerwało całkowicie zęby na małej zębatce przekazującej napęd na środkową, za drugim razem z tego samego miejsca wyleciały tylko cztery i nastąpiło lekkie spiłowanie zębów z tyłu tłoka oraz postępujące pęknięcie od tyłu do czoła tłoka. Wszystko to na tym samym naładowaniu pakietu Li-Po. Szybkostrzelność mierzona to około 28k/s.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Chłopie - przy takiej szybkostrzelności i około 400 fps (cirka M115 rzeczywiste, M120 wg producenta) to nic dziwnego.

 

Jakoś dziwne wartości wychodzą w RPS. Czyżby to była wersja (odpowiednik) CQB lub SR5 z 330-360 fps?

 

Edyta: aby była jasność - na ActionSportGames'owej LiPo 1000 mahów - czyli bodaj 10-12C, jakoś nie widzę takiej szybkostrzelności. Z tego powodu pytam o model repliki.

 

Druga sprawa: serwisant na pewno sprawdził shimming?

Edited by Vintersky
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...