Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyciszenie GB w G&P


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Generalnie każdy bore-up daje więcej fpsów...

 

Ale odpowiedz... Bore-up sławnej firmy Element pewnie też jest taki sam jak Systemy...

 

 

No nie mogę się doczekac, Szafek :mrgreen: Dałeś smar grafitowy na sprężynę? Wytłumiałeś coś jakąs matą bitumiczną, czy korkiem? Bo ja już zamówiłem, powinna byc w środę :D Ciekaw jestem czy się zmieści, niby ma 1.5mm

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

KOT, BU systemy mają bardzo dobrą opinię. Oprócz o-ringa są w każdym calu lepsze.

Od elementa oczywiście.

No to oczywiste... a co miało znaczyc "Oprócz o-ringa są w każdym calu lepsze." A co jest z nim nie tak?

 

Za 2 dni chyba kupuje BU Systemy, a na wielkanoc dostanę prowadnice Guardera, i łożyska kulkowe Systemy :twisted:. Do szczęścia potrzebna mi tylko sprężynka, która właśnie jest wyciągana z mojej starej M14 (Prometheus M110 :mrgreen: )... Tak, wiem... BU nie da wiecej fps przy M110 (no może z 5fps), ale mi narazie zależy tylko na wyciszeniu, wzmocnieniu i lekkim podniesieniu fps. A wdg mnie BU taniej wychodzi niż cichy zestaw, cylinder i dysza... A może mi kiedyś odbije i wsadze M120~ :D

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Wczoraj na treningu po wystrzeleniu kulku magazynków znowu było słychać spręzynę. Jest już założona na dobrą stronę, pierwsze 3 magi były wytłumione super, ale potem coś sie zesrało. Moze to wina spręzyny (emelent m145), a może dlatego że prowadnica jest metalowa? Założę jutro M120 Guardera i sprawdze czy jest jakaś różnica. Tłumik już mam, ale przez tą cholerną spreżyne nie jestem w stanie stwierdzić czy tłumi dobrze :(

Link to post
Share on other sites

M145 elementa to tak jak M120 Guardera?

 

Mata bitumiczna doszła... i co? Ma 2mm grubości... a nie jak pisali - 1.5mm, 0.5mm to strasznie dużo. I teraz nie wiem co zrobic, próbowałem ją potraktowac wałkiem kuchennym - bez skutku. Może przejade po niej samochodem? :twisted:

:poddanie:

 

Co masz do łożysk kulkowych? Jeśli powiesz, że ślizgowe są lepsze to Cie wyśmieję :P

 

Edit.

Haha! Nie ma to jak moc suszarki! Teraz tylko musze zrobic domowej roboty zgniatarkę: samochód, 2x deski, suszarka. Rozgrzeję matę szybko włoże miedzy deski i wyżyje się na niej samochodem :D

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Może to też być kwestia jakości sprężyny. Element to jednak nie jest szczyt technologii. Może po prostu po strzelaniu się "ugniotła" i jest krósza? Krótsze sprężyny niestety strasznie brzęczą po oddaniu strzału... Pamiętam stockowa sprężynę w G&G kumpla. Krótsza od normalnych o dobre 3-4cm i brzęk po strzale był okrutny. Po wymianie na guardera było ok.

Link to post
Share on other sites

Jak już coś kupujesz to lepiej żeby było dobre... A nie jakiś Element... Ja mam Prometheusa M110 (w następnym tygodniu zamontuję :-F )

 

No do M110 to kulkowe będą lepsze poza tym, czy kulkowe nie dają większego rofa od ślizgowych?

 

Kupiłem dzisiaj Bore-Upa Systemy (narazie nie zamontowałem) i co do tej uszczelki to chyba miałeś racje (nie pamiętam kto o tym mówił :P). Jak jak włożę głowice tłoka do cylindra to widac piękną przerwę na jakieś 0.3mm (tak "na oko"), na jakiej firmy mam wymienic tą uszczelkę? Czy może tak powinno byc (chociaż ne wydaje mi się), nie wiem bo nigdy nie przyglądałem się cylindrowi od środka.

 

btw. Włożyłem głowice cylindra do cylindra i wyciągając przeciąłem sobie łape :wink:

Link to post
Share on other sites

Niestety cylindry bore-up`ów mają to do siebie że mają nieco ostre końce. Co do łożysk kulkowych to zależy jakie łożyska kulkowe. 6mm owszem nie nadają się do sprężyn powyżej m110 ale 7mm kulkowe są np. montowane mechboxach systemy - to raczej mówi samo za siebie. 6mm kulkowe to słyszałem w kiepskich firmach potrafią się rozsypać ale takie opinie słyszałem dosyć dawno.

Co do montowania to już przy montażu wystarczy pokręcić zębatkami na łożyskach kulkowych i ślizgowych - są wyraźnie mniejsze opory obracania się zębatek na łożyskach kulkowych. To powinno dawać dodatkowy zastrzyka r.o.f.`a

Co do patrzenia to nic ci nie da patrzenie. Nałóż trochę smaru na cylinder, nałóż na uszczelkę wciśnij głowice cylindra w cylinder, zamontuj głowice tłoka na tłok i sprawdź sam energicznie wciskając tłok do środka cylindra jednocześnie trzymając głowicę cylindra by nie wypadła czy masz efekt strzykawki (zatykając otwór przy wylocie głowicy cylindra).

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Co do patrzenia to nic ci nie da patrzenie. Nałóż trochę smaru na cylinder, nałóż na uszczelkę wciśnij głowice cylindra w cylinder, zamontuj głowice tłoka na tłok i sprawdź sam energicznie wciskając tłok do środka cylindra jednocześnie trzymając głowicę cylindra by nie wypadła czy masz efekt strzykawki (zatykając otwór przy wylocie głowicy cylindra).

 

Zrobiłem tak, ale i tak tłok luzno wchodzi tzn nawet nie musze używac siły żeby wszedł do cylindra z zatkaną dyszą.

 

Hipoteza pidżefjat'a jest bardziej prawdopodobna (bez urazy kermit :-F )

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Tak potwierdzam, u mnie w zestawie cichych głowic systemy a konkretniej glowica tłoka luźno wchodzi do cylindra praktycznie bez żadnych oporów i efekt strzykawki opisany przez termita nie występuje a jednak wszystko jest Ok. Spreżyna daje dużo większą siłę pod wpływem której gumka zostaje dociśnięta do cylindra i tworzy szczelny układ.

Link to post
Share on other sites

Z jakimkolwiek zestawem nie wyciszonym.

 

No pewnie coś daje... Ale przez to, że są wyciszone głowice to są mniejsze drgania i to przedłuża życie gb.

 

Ale jeśli chodzi o różnice w odgłosie, to powiem dopiero w następnym tygodniu (Sam bym zamontował borka, ale nie umiem podkładkowac :-F )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...