Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt M1911-A1 Full Metal [Bell / CG]


Recommended Posts

W military.pl pojawił się Colt M1911-A1 podobno poza rękojeściami i zewnętrzną częścią lufy wykonany z metalu. Ma też Hop-up i działające blokady:

http://www.military.pl/cyber-gun_161m/colt...etal_7267t.html

 

Dokładniejszy opis jest w tym katalogu.

 

Czy ktoś miał styczność z tą repliką? Ciekawy jestem czy wreszcie weszła sensowna metalowa replika za dobrą cenę czy może to szajs jak "metalowa" CG Beretta 92fs...

Link to post
Share on other sites

jak sie maja osiagi cyber guna do tokio serii HG?

 

To jest replika Bell'a wiec do TM to raczej jak g**** do twarogu ;)

Sam z niej nie strzelalem ale podpytalem w sklepie - do czlowieka z 14m mozna trafic a kulka dolatuje na 30-ty metr (0,20).

 

No i sam pomysl puszczania metalowej repliki 1911 z tradesami i... z przedluzeniem lufy zeby policjanci z L.A. wiedzieli ze maja ci strzelac w nogi a nie w glowe :-F

Edited by vonsaque
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam ten pistolecik od dwóch tygodni (kupiłem na zbrojowni za 95zł). Wystrzeliłem na razie około 500 kulek, więc nie mogę za dużo powiedzieć, ale ogólne wrażenia są pozytywne.

 

Pistolet zewnętrznie jest cały metalowy (solidny korpus o grubości średnio 2 [mm]), oprócz okładzin rękojeści, lufy zewnętrznej i niestety magazynka. Jak jest w środku, jeszcze nie wiem, ale wnętrze jest raczej plastikowe.

 

Po wyjęciu z pudełka Colt prezentuje się bardzo dobrze. Z profilu nie ma się do czego przyczepić: solidny, zimny metal, przyzwoite okładziny i fabryczne oznaczenia (które niestety bardzo szybko się ścierają, oprócz wybitego numeru seryjnego). Po bliższych oględzinach okazuje się niestety, że połówki nie są rewelacyjnie spasowane (szczególnie patrząc z przodu, w lufę – wygląda to tandetnie), a farba do najtrwalszych nie należy. Dodaje to jednak realizmu, gdyż broń nie wygląda cukierkowo (oprócz tandetnego przodu). Lufa zewnętrzna jest plastikowa i wystaje około 10 [mm] z zamka. Na całym obwodzie znajduje się podcięcie, więc końcówkę można łatwo uciąć. Trzeba jednak poświęcić na to trochę czasu, żeby jej nie oszpecić.

 

Pistolet posiada ruchomy kurek, działającą blokadę spustu uruchamianą kciukiem oraz drugą blokadę w rękojeści. Wszytko pracuje solidnie i z przyjemnym oporem. Nie ma niestety możliwości zablokowania zamka w pozycji tylnej.

 

Magazynek jest niestety plastikowy, bardzo lekki i wygląda tylko przeciętnie. Pracuje jednak bez zastrzeżeń i mieści 50 kulek (12 normalnie, a reszta w dodatkowej komorze). Zaletą takiego rozwiązania jest to, że szybko można przesypać kulki do komory właściwej. Kulki jednak strasznie grzechoczą i psują klimat. Dodatkowo magazynek jest bardzo lekki, a przez dodatkową komorę nie ma miejsca na jego dociążenie. Zaletą może być jedynie to, że lekki magazynek nie roztrzaska się tak szybko w razie upadku.

 

Co do strzelania, Colt prezentuje się przyzwoicie. Szału nie ma, ale tragicznie też nie jest. Zasięg skuteczny to 15 – 20 [m] na kulkach 0,2 [g]. Hop up delikatnie je podkręca, jednak nie podrywa do góry. Po około 15 [m] kulka delikatnie opada. Dzieje się to jednak na tyle przewidywalnie, że przy odrobinie szczęścia, lekkim lobem można ustrzelić grubsze drzewo z 25 [m]. Rozrzut na boki jest niewielki, więc pomijając przeciętną moc i zasięg, pistolet okazuje się celny. Na kulkach 0,12 [g] nie ma co strzelać powyżej 10 [m] – kulka ucieka do góry, po czym leci gdzie chce. Zamek naciąga się z wyraźnym oporem, a dźwięk wystrzału jest metaliczny.

 

Nie wiem jak na tym tle wygląda dwa razy tańszy Colt Cymy, ale z Cyberguna póki co jestem zadowolony. Pistolet niedługo będzie tuningowany i liczę na spory potencjał z racji grubego, metalowego korpusu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chyba taki bajer. Ale dobrze się prezentuje.

 

Ostatnio kupiłem Colta 1991 CG kumplowi na 18-stkę. Prezentuje się wyśmienicie, bardzo dobrze leży w dłoni. Trzymając go w ręce, dobrze czuć jego masę. Jest bardzo solidnie wykonany.

Osiągi też są wystarczające, a celność jest bardzo dobra. Ogólnie replika wywarła na mnie spore wrażenie. Znalazłem tylko jedną negatywną cechę: odgłos strzału, taki pierd, coś jakby tani pistolet z kiosku. :-P

 

Do tego otwierając zamek spojrzałem na cylinder i wydawało mi się, że jest metalowy, czyli to kolejny plus dla Colta. Szczególnie nie lubię plasticzanych bebechów, bo to się szybko psują (tak jak kilka lat temu mój shitgun ). :mrgreen:

Edited by Cake
Link to post
Share on other sites

Minął miesiąc od kiedy mam Colta. W międzyczasie pistolet przeszedł tuning

i wystrzeliłem z niego około 1000 kulek. Wszystko działa bez zarzutu. Magazynek (lekki, plastikowy hi-cap) sprawdza się w praktyce dużo lepiej niż zwykłe magazynki. Można go bardzo szybko przeładować i doładować (kulki w środku niestety strasznie grzechoczą). Jedyne co się zmieniło, to że nie ma już śladu po fabrycznych oznaczeniach, a farba zaczęła się lekko przecierać.

 

Jeżeli chodzi o wnętrze, wszystko jest metalowe, oprócz: tłoka, cylindra, komory hop-up i lufy zewnętrznej. Części metalowe sprawiają dobre wrażenie, a tłok i cylinder wykonane są z grubego ABS-u i wyglądają dość solidnie. Lufa zewnętrzna i komora hop-up wyglądają raczej przeciętnie, jednak szczelność całej konstrukcji jest dobra.

 

Rozkręcanie Colta do prostych nie należy. W środku jest sporo mechanizmów, więc złożenie wszystkiego może nie być łatwe. Jeśli jednak ogarniemy już kwestie konstrukcyjne, możemy zrobić z Colta całkiem nieźle strzelającą sprężynę.

 

Oryginalna lufa (85[mm]) została wymieniona na ciaśniejszą i dłuższą casto-rurkę

(przeszlifowana wewnątrz, długość 110[mm]). W oryginalną sprężynę wkręcony został

dodatkowy, 15 milimetrowy kawałek sprężyny. Najlepiej spisywałaby się po prostu mocniejsza sprężyna oryginalnej długości, jednak o taką dość trudno, a na podkładki jest za ciasno (pistoletu nie można przeładować), więc dodatkowe zwoje wydają się idealne. Tłok został wzmocniony, a dokładniej jego zaczep, poprzez oklejenie go cienką blachą. Gumka hop-up została dociśnięta tak, aby kręcić kulki 0,25. Szczelność całego układu była dobra, więc nie wymagała poprawy. Ogólnie w środku jest dość ciasno, więc nie ma zbyt wiele miejsca na ewentualne wzmocnienia czy poprawki. Całość jednak spisuje się bez zarzutu, poza tym że trzeba się teraz dobrze przyłożyć do naciągania:)

 

Jeśli chodzi o osiągi: 15[m] - celność bez zarzutu; 20[m] - kulka delikatnie opada, jednak bez problemu można trafić 5 litrową butelkę; 23[m] - trzeba brać małe poprawki i jest to praktycznie maksymalna odległość, z której można powtarzalnie trafiać w butelkę; 30[m] - można bez problemu trafić w posturę człowieka, celując jednak 0,5[m] wyżej:) Rozrzut na boki znikomy, głównie za sprawą kulek 0,25.

 

Podsumowując, małym nakładem kosztów (niestety sporym nakładem pracy... mi to

zajęło 10 godz), można z tego zrobić przyzwoitą sprężynę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 months later...

Witam jestem tu nowy i wczoraj kupiłem własnie ten pistolet. Mogę wam coś całkiem ciekawego powiedzieć na jego temat.

Otóż da sie go w łatwy sposób stuningować. Jak wiadomo nie można go blokować w tylnym położeniu i nie da się go rozbierać bez roskręcania śrubek a mój po

zaledwie 30 minutach grzebania i się blokuje i sie rozbiera jak oryginał. To mi się kojaży z procesorami duron które były blokowane aby były duronami a nie athlonami co można było oczywiście odblokować przez zwarcie obwodu ołówkiem. Tak samo ma się do tego ta wiatrówka.

Opis: Wiatrówkę rozkręcamy, czyli zamek tak aby sie dostać i wyjąć element zaznaczony na czerowo nazwe go rygiel bo nie wiem jak to sie nazywa fachowo. Trzeba spiłować tą część rygla która wchodzi w zamek czyli dwa małe "pindelki". nic to kompletnie nie psuje w funkcjonowaniu wiatrówki a zato zyskujemy dwie dodatkowe funkcje. dodatkowo można mocniej naciąć pułkoliste wcięcia w zamku i podostrzyć ten rygielek. oczywiście po spiłowaniu tyl pindelków można przekręcić rygiel w dół i go potem wyjmować co daje możliwość demontowania zamka bez odkręcania ani jednej śróbki. bo cały zamek jest blokowany tylko tym ryglem. no i oczywiście po naciągnięciu sprężyny można zamek zablokować w tylnym położeniu ruchomym już ryglem.

No i skróciłem lufe i wygląda dokładnie jak ten na zdjęciu

018bf6bd41e11f87.jpg

 

Pamiętaj, że strzelamy się replikami ASG, a nie wiatrówkami. Rozumiem, że w świetle prawa repliki ASG od wiatrówek niczym się nie różnią, jednak na tym forum zdecydowanie milej widziane jest określenie "ASG". /LgN

Link to post
Share on other sites

Ok ASG jednak jest różnica bo kupowałem ASG jako małolat niejednokrotnie ale łamanej wiatrówki o mocy kilku juli nikt nie chcaił mi sprzedać.

Co to Colta i mojego postu to dodam moje spostrzeżenia po kilku dniach zabawy.

Otóż ta replika niestety jest bardzo niecelna. Wiem że niektórzy twierdzą inaczej ale wystarczy złapać za zamek jedną ręką i drugą za rękojeść i spróbować poruszać

lufa zewnętrzna po prostu lata w zamku i wewnętrzna w zewnętrznej również. Daje to taki efekt że lufa wew. lata w promieniu dobre 1,5mm co na dystansie 6-7 metrów daje rozsiem w średnicy 20cm. Strzelałem z zamontowanej w imadle...i teraz zastanawiam się czy robic coś z tym czy sobie odpuścić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, mam problem, poniewaz otrzymalem ten pistolet ale bez magazynka. czy to normalne dla tego modelu, ze nie da sie naciagnac sprężyny i "oddac strzalu" bez magazynka i kulki w środku? czy da sie gdzies kupic ten magazynek? mam nadzieje ze nie jest zepsuty.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie masz magazynka - nie masz gazu i kulek, chyba logiczne, że replika nie strzeli.

Magazynek jest częścią zestawu - jeśli kupiłeś na sklepie, to kłóć się o niego bo się należy jak psu buda. Jeśli natomiast kupiłeś używkę bez maga to dałeś się zrobić w jajo - teoretycznie możesz się kłócić, ale może sprzedawca nie wspomniał o braku maga a Ty nie zapytałeś...

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Cześć ludziska.

Potrzebuje pistolet sprężynowy wykonany solidnie np jak ten colt, który ma dosyć dużą moc i jest na tyle celny aby trafić w sylwetkę człowieka z 25m.

 

P.S co da się zmienić w tym colcie by zwiększyć osiągi bo mam w rodzinie tokarzospawaczoślusarza, który potrafi zrobić wszystko z metalu.

Edited by alleksander
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...