Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw cichych głowic Systema - czy warto?


Recommended Posts

Potwierdzam!

Mam ten zestaw... przy słabych sprężynach zmienia się odgłos dobiegający z gearboxa... w połączeniu z dobrym tłumikiem potrafi zdziałać cuda :)

 

Niestety przy mocniejszej sprężynie nie słychać aby odgłos się zmienił :(

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Mam ciche głowice w FAL`u przy 120 Promyka i jak jest coś ciszej od stoka, to jestem święty Turecki ;-). Młockarnia pomimo łożysk PDI, łożyskowanej prowadnicy, posmarowanej sprężyny itp, jest okrutna.

Znowuż w SA Gosiaka, przy springu 110 DF, zestawie systemy i tłumiku P&J, nie słychać cholery z odległości jakiś 3-5m w ogóle.

EDYTA: Dobra przesadziłem, potrzeba jakiś 10-15 m żeby jej nie usłyszeć, z poniżej 10m trudno jest stwierdzić z jakiego kierunku padł strzał.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

M15A4 CA (M4), tłumik Silesia 40x200 (Chyba, bo nie pamiętam ;) ), lufa 509mm 6,02mm + systema cicha głowica i tłok:

 

Z bliska hałasuje, z 15m nie wiadomo skąd "coś" słychać, z 20m nie słychać w ogóle (gdy lufa jest skierowana w słuchającego).

W efekcie moje cele czują że dostali, ale nie słyszą skąd :)

 

Chcesz cicho strzelać? Dobry tłumik + zestaw cichej głowicy i nie zapomnij o unikaniu głośnego materiału pod butami (patyki, blacha, szkło).

Edited by loopack
Link to post
Share on other sites

@michalll

sory, ostatnio nie odwiedzałem tego tematu...

 

więc tak:

 

Stock CA - cichutko <3

M110 Mad Oniona - ciszej niż na stockowych głowicach

m120 systemy - ciszej

m135 element - dzwięk tak jak na m120 systemy + stockowe głowice

m140 guarder - głośno :(

 

Zapomniał bym dodać - polecam montować to wszystko w plastikowym body, w metalowym niestety jest dużo głośniej.

Link to post
Share on other sites

Dla tych którzy chcą jeszcze ciszej i używają maskowania broni:

 

Body repliki otulamy wcześniej wyciętą pianką tak, aby nie przeszkadzało nam to w zmianie trybu ognia, naciskania spustu, lub wymienianiu magazynka i kręcenia hopką. Można używać dwustronnej taśmy samoprzylepnej, ale nie może to być taśma ze zbyt mocnym klejem, bo przy próbie zdarcia może odpaść farba z metalu, lub klej może nadgryźć plastik.

 

Pianka o grubości 3mm może zostać nałożona 1-3 razy wg własnego widzi mi się. Dobrze gdy pianka nie jest jasna ;) można zmienić jej kolor jakimś sprayem. Na całość nakładamy maskowanie.

 

Efekt to kolejne urwane dB głośności repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

m16a4 jg - walcze z dziwnym brzdynggg lub czyms podobnym od dluzszego czasu...

wymienilem juz prowadnice na lozyskowana , lozyska na kulkowe , komore hu na metal, i zero efektu, ostatnio kupilem zestaw cichej glowicy ( tloka i cylindra ) z systemy, powiem ze jest ciup lepiej, przynajmniej slysze roznice ale dalej to nie to, ale roznica u mnie przynajmniej jest zauwazalna... pozdrawiam

 

[stosuj polskie litery.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Aha ostatnio robiłem doświadczenie w Traktorze czyli MP5 K PDW G_5.

 

Regulowałem śrubę silnikową i powiem, że przedtem było tylko słychać same zębatki i silnik. A teraz same głowice.

 

Ale jak naduszę bardzo krótko na single, czyli nie naciągnie do końca to tylko taki cichutki wii słychać więc polecam się bawić śrubą silnikową.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...