Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cóż, taka cena :)

Rozpada mi się powoli Woodpecker i przymierzam się do plecaka 60-70 l. zarówno do cywilnego jak i militarnego użytku. Biorę pod uwagę polskie produkty, bo mają najlepszy stosunek ceny do jakości moim zdaniem. Monolith i Raccoon to wyższa półka cenowa, wybajerowane, ale też zastanawiam się czy warto za te bajery płacić prawie drugie tyle w stosunku do Reindeera. Plecak 40 l. który obecnie mam jest cały obszyty taśmami i szczerze powiedziawszy rzadko z nich korzystam...

Link to post
Share on other sites
Guest Patek

A jakim woodlandzie? :P

 

Miał ktoś może okazję używać Reindeera wisportowego?

 

Ja, zerknij stronę wcześniej.

 

Co do taśm, to moim zdaniem w Reindirze nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, już bardziej w Raccoonie.

Poza tym, jak ktoś bardzo chce, to panowie z Wisportu realizują zamówienia niestandardowe. Myślę, że gdyby dostarczyć taśmy, czy nawet materiał (np.: woodland) to jest to tylko kwestia ustalenia ceny ;-)

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, czytałem ale nie skojarzyłem :)

Ech, gdyby się dało uszyć takiego Reindeera w panterze, byłbym wniebowzięty :roll: Jak do tej pory korzystam z Climbera Wisportu i jest to plecak znakomity - zarówno pod względem jakości jak i zaprojektowania.

 

Patek, porównywałeś może systemy nośne w Raccoonie i Reindeerze przed zakupem?

Link to post
Share on other sites
Guest Patek

Reindeer 75 i Raccoon 45 mają ten sam system nośny- FAS Plus. Co mają większe Raccoony, nie pamiętam.

Jeżeli chodzi o porównywanie przed zakupem, to 75 kupiłem na wariata, bez mierzenia itd. Raccoona 45 mam dopiero od tygodnia ;-)

Link to post
Share on other sites
Guest Patek

Gdyby mój budżet przewidywał wtedy więcej na plecak, to kupiłbym Raccoona ;-)

 

Zależy jakie masz oczekiwania. Jeżeli chcesz dobrego plecaka w zabawnej cenie i nie potrzebujesz tych wszystkich bajerów to bierz Reindeera.

Raccoon to klasa wyżej po prostu. Moim zdaniem, z tego co się w Polsce szyje i sprzedaje na dużą skalę, to najwyższa klasa (pomijam Wolveriny bo powstają w tym samym miejscu).

 

Myślę, że na przyszły tydzień będzie gotowa jakaś recenzja i porównanie obydwu plecaków.

Edited by Patek
Link to post
Share on other sites

QUOTE(Ohtar @ 24/5/2009, 20:17) *

 

http://sklep.cushima.com/Plecak_AIII_zgodn...OINT_p1142.html - tu w złotówkach

 

http://www.skdtac.com/Eagle_A_III_Assault_Pack_p/eag.552.htm - tu w dolarach

 

 

Za taką cenę to można mieć Raccoon'a 45 z zasobnikami icon_wink3.gif

 

W niższym przedziale cenowym podpisuję się pod pp25.

 

 

Mała podpowiedź:

1. cena w złotówkach zawiera VAT ( wartość to 22%)

2. wykorzystaj funkcję negocjuj

 

Pozdrawiamy

 

CUSHIMA

Link to post
Share on other sites
Guest Patek

Reindeer i Racoon 45 ma FAS+ ergonomic, a Racoon FAS+ evolution. Spójrz na tą tabelkę:

http://www.wisport.com.pl/index.php/plecak...justable_system

Moim zdaniem spora różnica.

 

Wisport już nie szyje Wolverinów. Arrizon szyje je sam.

 

To co napisałeś, nie zgadza się z tym co podlinkowałeś:

 

uproszczony FAS ERGONOMIC - posiada płynną regulację wysokości zawieszenia, pas biodrowy, krótszy oraz mniejszy niż w systemach FAS PLUS, wszyty na stałe. Szelki oraz pas biodrowy pokryte siatką AIR NET ECO. Szelki wyprofilowane nie posiadają dodatkowego pogrubienia w częsci szczytowej.

 

Zastosowany w plecakach: REINDEER, MOSQUITO

 

FAS PLUS MILITARY - FAS PLUS EVOLUTION oraz dodatkowo wyjście na camelbak, uchwyt grimlock oraz klamry szybkiego wypinania plecaka.

 

Zastosowany w plecakach: RACCOON

 

Nie patrzyłem wcześniej na rozpiskę i zasugerowałem się tym, że na Reindirze mam napisane FAS Plus (być może po Raccoonach zmieniła się trochę nomenklatura).

 

Natomiast posiadany przeze mnie egzemplarz Raccoona 45, z wymienionych w tabeli, nie posiada grimlocka na pasie i dodatkowych poduszek lędźwiowych. Przy czym jest to wersja dla 1. PSK (ale zmiany i tak nie obejmują systemu nośnego).

 

Co do Wolverinów to jakieś dwa tygodnie temu słyszałem, że dalej zlecają szycie Wisportowi. Może źle zrozumiałem, spytam.

Edited by Patek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Bracia Forumowicze, szukam plecaka +/- 3 day'a, do +/- 400 zł.

U Krakmana zauważyłem nowy, wydaje się ciekawy, jak na internetowy rzut oka ;)

Krakman

A także stary, jak dla mnie interesujący,

Krakman II

Prosił bym o komentarz.

Ewentualnie, polecenie jakiegoś plecaka, dost. w Polszy, bo widzę że poniektóre linki w temacie do za-granicy prowadzą ;)

 

Pozdrawiam,

Edited by Fikus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przewertowałem kilka for gdzie wypowiadał się Pan Makato odnośnie tego szycia i strasznie się zamieszałem... i chyba nie tylko ja, ale przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

 

Dołóż i kup Wolverina (www.arizzon.com). Mam, używam i sobie chwalę.

Edited by Wicked
Link to post
Share on other sites

@Volt220: ATSowska Cobra to bardzo fajny plecaczek, prosty, mniejszy może o 1/4 od klasycznego IIIA ale nadal pojemny (bazuje na RAID pack). Szczególnie wygodne są szelki szerokie ale z cienkiej pianki. Pożyczałem z ciekawości od Szaszłyckiego i ładowałem go gratami - ogólnie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

 

Mam pytanko czy posiada może ktoś na forum ten oto plecak

 

Flyye Fast EDC Pack

 

jak się sprawuje i czy jest wygodny, poszukuje plecaka typu EDC który zniesie trudy noszenia 5 dni w tygodniu książek do sql ...

 

jeśli jest tu ktokolwiek kto ma to coś w posiadaniu było by milo gdyby coś tam o nim powiedział, fotki mile widziane, :killer:

 

bo w necie akurat mało jest fotek Flyye jest tylko podobny tz chyba oryginalny TAD coś tam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...