Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cycu i pani z kisku


Recommended Posts

ciekawe czy będzie tak samo awaryjny jak beryl. W magazynie technika wojskowa :D był opisany beryl. Żołnieże narzekali :cry: na to ze jak ustawaili na strzały pojedyncze to i tak walił jak automat. Juz nie pamitam tych wad ale wiem że beryl ma ich dużooooo i to za dużo a ten wyląda jak by miał sie zaraz rozpasć ok układ fajny bull siup :twisted: ale...szkoda słów

_________

 

saper myli sie dwa razy raz z żoną :twisted: a raz z bombą :cry:

Link to post
Share on other sites

Hehe "średni Remov", ale rzeczywiście ręce opadają... cycu16 mam prośbę - nie wiesz nie pisz. A sądząc po tym co piszesz nie masz najzieleńszego pojęcia ani o problemach Beryla ani o czymkolwiek innym związanym z bronią palną czy gramatyką. Jak już przytaczasz cudze argumenty to przynajmniej sprawdź źródło i podaj je dokładnie.

Link to post
Share on other sites

chodzi mi dokładnie oto czy np przełącznik rodzaju ognia jak ustawisz na strzały pojedyńcze to czy strzela pojedyńczo. Ja wiem że beryl potrafi strzelac seriami nawet jak ustawisz na pojedyńcze strzały. napisze wam co co powiedział żołniez o polskim berylu.

Awarie Beryli są prawdą! Sam doświadczyłem awarii przełącznika rdzaju ognia. Dziwgnia przełączyła się bez problemu w górne położenie poza ruch ograniczony i nie można było spowrotem przekręcić na żadany rodzaj ognia; usterka naprawiona była w 10min!!! i potrzebny był częściowy demątaż głównych części, rocznik karabinka to 2002!!! Wszelkie oficjalne wypowiedzi że awarii nie stwerdzono ,to tylko tuszowanie nieudanych zakupów dla Wojsk Lądowych

 

i napisze jeszcze jeden komentaż jednego z żołniezy

Co włązysz, i tak będzie strzelał jak chce!!! W ogóle przełącznik rodzaju ognia jest zbędny bo i tak uczą nas strzelac krótkimi seriami. Po co kompliowac cos co działa dobrze

 

Noi jestem ciekaw czy ten Jantar M jst tak samo wadliwy jak beryl ( musze tez wspmnieć że zołnieże na brak chwytu przedniego tzw wiertarkowego) A konstrukcja tego jantara wygląda jaky miała sie zaraz rozpaść takze żałosne są te polskie knstrukcje :cry:

 

saper myli się dwa razy raz z żoną :twisted: a raz z bombą :cry:

 

Catch22 czy ty kiedy kolwiek o berylu i czytałeś magazyn Technika wojskowa bo ja widze ze ty nie masz zielonego pojęcia o BERYLU

 

saper myli sie dwa razy raz z żoną :twisted: a raz z bombą :cry:

 

[ Dodano: 01.11.2005, 23:34 ]

aaaa dodam do tego fakt że amerykanie smiali sie z naszej konstrucji jak okładli swoje M16 i brali do łap polskie BERYLE (catch22 poczytaj magazyn tchnika wojskowa NR6 jeśli wogóle cos takieo kupujesz powiedz babce w kisku zby ci zamówiła nr 6 TACHNIKA WOJSKOWA.Osobiście interesuje sie czołgami i oddziałami specjalnymi) To ja już wole nie gadac o POLSKIM JANTARZE M bo on dlamnie wygląda jakby poskładali go ze złomu

Link to post
Share on other sites
Catch22 czy ty kiedy kolwiek romawaiłeś z żołnieżem o berylu i czytałeś magazyn Technika wojskowa bo ja widze ze ty nie masz zielonego pojęcia o BERYLU
No widzisz, Mateusz nie znasz się i nie powiedziałeś "babce w kisku", żeby Ci nTW zamówiła, bo inaczej przeczytałbyś sobie przeredagowane wypowiedzi niektórych ludzi z forum NFoW (żołnierzy i cywilów), w tym i moje :wink:
Link to post
Share on other sites

Kurde Remov muszę zacząć sobie jednak robić fotki z bronią jak Wy (chociaż się z Was śmiałem) bo mi dzieci na słowo nie uwierzą i będę musiał zamawiać pismo Andrzeja w kisku. :lol:

 

Drogi Cycu z Kamiennej Góry, fatalnie trafiłeś ze mną jako adresatem tych wyjaśnień. Generalnie całkiem nieźle orientuję się co i jak jest z Berylem i parę ich ręku w życiu miałem, co dziwniejsze moje doświadczenie obejmuje również strzelanie z tychże. Ale dziękuję że mi tak wszystko ładnie opowiedziałeś co i jak, ba - pośmialiśmy się dzięki temu, a to podobno zdrowe. ;-)

 

Królik jak to dziś w robocie przeczyta to padnie ze śmiechu...

 

PS. "babka w kisku" to mi się kojarzy z anglikiem udającym francuskiego policjanta w "Allo, allo"

Link to post
Share on other sites

buhahaha widzisz Catch... już Ci mówiłem, że jestes lamerem- w tamtym tyg dowiedziałeś się, że nie znasz się na CQB, kroju mundurów i chest rigach, a w tym, że o Berylu też pojecia nie masz... :lol: :lol:

radzę Ci: zamilknij bo się kompromitujesz!!!!

swoją drogą to cycu nie daj się.... udowodnij im, że masz rację :twisted: jestem z Tobą!

Link to post
Share on other sites

cycu16 czy ty nie jesteś spokrewniony z niejakim popsem?

 

Cycu, chylę czoła, twoja wiedza jest dla mnie ogromna i niepojęta, doceniam twoje starania o wiedzę, wyobrażam sobie jak błagasz "babke z kisku" o NTW. Teraz na pewno wiesz więcej niż Remov i Catch22 razem wzięci.

 

:wink: :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites

Ahhh cudowna anonimowość internetu.

 

Bardzo mi się podoba to jak stałem się Berylo-patryiotą, choć jak na razie nie napisałem ani słówka na tak czy na nie o tej konstrukcji. Co do zalecenia żebym sobie porozmawiał z żołnierzem co miał Beryla (np. w Iraku) to myślę że je spełniam, nawet wielokrotnie, obiecuję że jutro z rana też sobie porozmawiam...

 

Cycu, nie poddawaj się, dawno się tak nie pośmiałem :D

Link to post
Share on other sites
Ahhh cudowna anonimowość internetu.
Pydyjrzewam, ży nawet pydpisyjąc siem imieniem i nazwiskiem napysałby to samo. To ni o znajymyść Sici w tym przypadku chydzi :wink:
To ja byrdzo chintnie pogydam z Tobom o tyh czyłgach...
To, ja Leclerc! (i wydzisz jak dyskonale pasuje?) :wink:
Link to post
Share on other sites

No i co, ni bydzie narzykał?  :D  

 

Bindzie nyrzykał ale mnij, gdyż sobi pozmienili cwyniaczki ryżne rzyczy sami. Sytuycja szeregowego żyłnirza jest oczywiści inna. A pyza tym byle kyrybinek nie pydyła amynicji z Mysko jak wimy skyndinynd.

 

Myślę że odtąd tylko tak będę pisał na forum. :wink:

Link to post
Share on other sites
ciekawe czy będzie tak samo awaryjny jak beryl . W magazynie technika wojskowa :D był opisany beryl. Żołnieże narzekali :cry: na to ze jak ustawaili na strzały pojedyncze to i tak walił jak automat. Juz nie pamitam tych wad ale wiem że beryl ma ich dużooooo i to za dużo (...)
8O kwestia awaryjności: nie stwierdziłem, po prostu wystarczyło go regularnie czyścić (w ogólnowojskowym tego słowa znaczeniu). Jeżeli zaś chodzi o "strzały w automacie", to wyjaśnienie tego jest dużo łatwiejsze. Żołnierze delegowani na misje z "zadupiastych" garnizonów lub innych JW (do których Beryl, a wcześniej Tantal dotarły, lecz tylko na zdjęciach) "wykształceni" na kbkAK (i im pochodnych)często dostając w łapy Beryla, nie zwracali nawet uwagi na tak nieistotny szczegół jakim jest przełącznik rodz. ognia, więc w swoim zapomnieniu lub nawet niewiedzy przełączali dźwignię bezpiecznika w dół do oporu (tak jak to robili wcześniej w kbkAK) święcie przekonani o ustawieniu trybu SEMI i później cuda się zdarzały. Wtedy najlepiej, własną głupotę lub niewiedzę zwalić na wadę fabryczną.

 

chodzi mi dokładnie oto czy np przełącznik rodzaju ognia jak ustawisz na strzały pojedyńcze to czy strzela pojedyńczo.
TAK
Ja wiem że beryl potrafi strzelac seriami nawet jak ustawisz na pojedyńcze strzały(...)

...teoretyczne bzdury

(...)i napisze jeszcze jeden komentaż jednego z żołniezy ...
hmmm, no cóż przełącznik rodz. ognia, poza ogniem pojedyńczym ma ustawienia na ogień ciągły i serie trzystrzałowe...ich "i tak uczą strzelać krótkimi seriami" więc "jest zbędny"...popatrz a ja 12 lat żyję w przekonaniu, że to jest raczej udogodnienie
aaaa dodam do tego fakt że amerykanie smiali sie z naszej konstrucji jak okładli swoje M16 i brali do łap polskie BERYLE (...)

...niesłychane, odniosłem nawet wręcz przeciwne wrażenia...ale skoro wiesz lepiej.

Kolego, bez urazy ale nie wierz do końca we wszystko co przeczytasz, te wszystkie pierdoły to taka prawda jak i to..."że Franz miał strzelać do Papieża"

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

O i dobrze że Dundee napisał o kwestii nawyków - od kiedy w Tantalu rozdzielono bezpiecznik nastawny typu AK z selektorem ognia zaczęło się jęczenie - bo bezmyslne nawyki robią swoje. Byłem kiedyś świadkiem jak przedstawiciel jednego z głównych polskich importerów broni i systemów uzbrojenia zbaraniał po tym jak walnął serią z beryla wz.2004 na strzelnicy, bo myslal ze to ruski sprzet i nie mial odruchu kontroli selektora ognia - którą nota bene miał strzelając z Bushmasterów. Spadek po dziadku Kałasznikowie jakim jest ta duża wajcha budzi różne emocje* - najzdrowszym rozwiązaniem byłoby pozbycie się jej (konieczność zaślepienia dużego wcięcia w pokrywie komory zamkowej jaką ta dzwignia zasłania w pozycji Z) i połączenie bezpiecznika z selektorem skrzydełkowym (ktory z kolei powinien byc obustronny i umieszczony ciut bardziej ergonomicznie, jak w SIGach seri 540 i 550) ale to wymagałoby poważnych zmian w samej konstrukcji - które choć możliwe do realizacji po prostu nie zostaną sfinansowane przez nikogo.

 

*ponadto wymusza przyjmowanie ciekawych pozycji gotowości podczas patrolu pieszego gdy bron jest przeładowana i zabezpieczona, tak by można było płynnie odbezpieczyć kbk i przejść do pozycji strzeleckiej w najkrótszym możliwym czasie.

Link to post
Share on other sites

Błagam, zostawcie go na tym forum :lol:

Niech se popisze chłopak, podzieli się z nami wiedzą, bo mądry jest, REMOV - powinieneś się do niego uczyć :!: A ty się dumą rewolucyjną unosisz.

Cynik, chociash ty mnie rozumiesh, cio ziąąąąą:?: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

ok Catch22 skoro jesteś taki ziom to wyobraź se sytuacje. Jestes w Iraku na tej IV zmianie i jedziesz na patrol po przejechaniu 12 km trafiacie na małą grupke partyzantów która was ostrzeliwuje. Wywaliłes cały magazynek i wyciagasz z łaownicy drugi ładujesz broń i bum przełącznik rodzaju ognia ci wyszeł po za ruch ograniczony i masz 10 minut aby to naprawić to w ciągu tych 10 minut możesz zostać zabity(hmmmm dobry scenariusz wymysliłem alez ja jestem zdolny :P) ok jeśli jesteś super znawca to ja sie swoja widzą już nie dziele bo tacy ludzie jak ty do niczego nie dojdą a tym bardziej jesli w główce nie ma sie oleju a mam pytanko czy ty rozmawiałes z pólkownikiem jest jego wujkiem i on ma bardzo al to bardzo złe przekonanie do tej broni.

Dodam do tgo fakt ze żołnieze. On mi bardzo ale to bardzo wyklnął tą broń ż już nie wspomne o granatniku PALLAD-D wz 83

________

 

dziękuje ze popierają mnie Remov Brymer i inni przynajmniej oni mnie rozumieją

________

 

saper myli się dwa razy raz z zoną :twisted: a raz z bombą :cry:

Link to post
Share on other sites
bo tacy ludzie jak ty do niczego nie dojdą

:wink::wink::hahaha::wink:

Proszę! nie przerywaj tego!

 

czy ty rozmawiałes z pólkownikiem wojska polskiego. Ja rozmawiałem dzięki mojemu kumplowi. Bo ten półkownik jest jego wujkiem i on ma bardzo al to bardzo złe przekonanie do tej broni.

A zastanawiałeś się może ile razy taki pułkownik strzelał z Beryla? Ile razy wychodził z nim na patrol? Więcej - ile razy w ogóle opuszczał bazę?

 

saper myli się dwa razy raz z zoną :twisted: a raz z bombą :cry:

Słyszałeś o takiej opcji na forum jak "podpis"?

 

 

I jako moderator dodam. Pisz po polsku! Zwracaj uwagę na ortografię, interpunkcję i literówki. Jeśli nie poprawisz formy wypowiedzi możesz szybko pożegnać się z tym forum.

Link to post
Share on other sites

Błagam, powiedz, że żartujesz 8O :?

Imo (fak, nie znam się) - z dobrze przesmarowanej itp. broni nie powinno wypadać nic, prócz łusek... A w tv jakoś nie słyszałem, żeby polscy żołnierze ginęli jak muchy...

I wreszcie zainwestuj w Worda, bo czytanie twoich postów to męczarnia...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...