Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Używane z demobilu bywają w różnym stanie, a i ich jakość nie jest najlepsza. Są to zwykłe scyzoryki Bundeswehry i nie można oczekiwać koksów. Nowe i dobrze użytkowane i szanowane moga jeszcz posłużyć, ale jeśli jest możliwość kupienia

Victorinoxa, a szczególnie w wersji dla BW, to macie coś porządnego, funkcjonalnego i trwałego.

Link to post
Share on other sites

Bierz nówkę, lepiej nie ryzykować i dołożyć te parę dych dla satysfakcji i pewności. Ja mojego Victora męczę już około 6 lat (nie pamiętam nawet już kiedy go dostałem) i nie widać, żeby miał się źle czy niedługo chciał odejść do krainy wiecznych łowów.

Link to post
Share on other sites

A ja polecę Hiker - ma jedną przydatną rzecz - piłę do drewna. I to nie byle jaką piłę. Oprócz tego krzyżaka, 2 płaskie śrubokręty, otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, jedno duże ostrze, jedno małe, szpikulec (nawet się czasem przydaje), wykałaczkę i pencetę (ale to ma większość modeli).

Link to post
Share on other sites

Kupując używane, widziałem już prawie nówki sztuki, jak również ostrzone na krawężnikach czy kamieniach polnych. Rzadko kiedy zwykły żołnierz szanuje państwowy sprzęt i dlatego stanowczo odradzam kupowania kota w worku, bez możliwości obejrzenia towaru.

Link to post
Share on other sites

Wolf ma rację - ostatnio przeglądałem karton noży grawitacyjnych BW (w użyciu do niedawna w wojskach powietrznodesantowych) i miałem ładny przegląd tego jak żołnierze traktują noże... Ostrza naprawdę dostają w kość bo mało kto przejmuje się ich prawidłowym ostrzeniem. Poza tym sprawiały wrażenie jakby co drugi był używany jako łom - powyszczerbiane czubki były normą.

 

Scyzoryk BW to całkiem porządne narzędzie, ale znacznie bardziej polecam nową wersję, w której poprawiono wiele wad poprzednika. Tu masz porównanie:

 

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=25

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Dokladnie.

Nigdy nie wiesz na co trafisz(chyba, ze sprzedawca podesle zdjecie albo powie w jakim jest stanie) - ja tak kupilem buty KSK(wczesniej widzialem dokladne ich zdjecia) ;)

Co do nozy... to ostatnio tez mialem okazje zakupic noz BW produkcji Victorinox(ten nowszy model). Jeden byl w oplakanym stanie a drugi z kolei w bardzo dobrym :) Wiadomo, ktory wybralem ;)

 

A co do allegro... to masz 7 czy nawet 14 dni od daty doreczenia przesylki na zwrot :) Takwiec jak Cie cos nie zadowala piszesz do sprzedawcy, ze zwracasz towar i chcesz zwrot kasy.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Mam identyczny. Nigdy nie byłem przekonany do scyzoryków ale przyznam że ten mnie zaskoczył. Nadaję do wielu mniejszych prac polowych i do rozkładania repliki. 8-)

 

A można go dostać bodajże za 90 zł. Wart jest swojej ceny.

 

scyzorhs8.jpg

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...