Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 SD3 i A3 [TM, UHC, HFC]


Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

skoro oba Ci nei działają to znaczy że prawdobodobnie Ty dajesz ciała.

Możesz jeszcze napisać o którą mp5 Ci chodzi. Instrukcja obslugi magów TM gdzieś była w tym temacie z jeśłi amsz UHC to powiem Tobie że komora jest jedna. :P

 

a teraz troche uprzejmiej bo mi sie nudzi. Jesli masz TM to moze odblokowujesz spręzyne po wsadzeniu maga. przy odciąganiu naciągasz 2 spręzyny, jedna zwalnia sie sama jak wsadzisz maga do gniazda, a drugą zwalniasz przy pomocy przycisku na dole maga.

Link to post
Share on other sites

Ja dam mala rade co do magow uhc :) kupilem uzywanego sd3 i w jednym z agazynkow przy koncowce do podawania kulek sa przewiercone 2 male dziurki. Po wlozeniu tam malego drucika kulki nie wypadaja i nie trzeba sie za kazdym razem meczyc z tasma :)

Link to post
Share on other sites

Witam!

Mam problem z magiem do mp5a3 TM. Jak odciagam sprezyne w magu w celu wlozenia do niego kulek koncowka popychajaca kulki powinna sie zablokowac w dolnej pozycji. Tak bylo do dzisiaj, na strzelance odciagnalem sprezyne i nic, nie zablokowala sie. Po powrocie do domu rozkrecilem magazynek i jak juz uporalem sie z ponownym zalozeniem sprezynki od tego dinksa blokujacego kulki w magu stwierdzilem ze chyba juz wiem co powodowalo ten problem. Otoz odciagajac sprezyne w widocznej komorze, koncowka popychajaca kulki specjalnym zaczepem zaczepia o koncowke z drugiej komory i w ten sposob odcigana jest sprezyna w obu komorach. W momencie jak sprezyna od niewidocznej komory zcisnieta jest na maksa zostaje ona zablokowana specjalna blokada bedaca elementem koncowki popychajcej kulki, w tym samym momencie koncowka z widocznej komory powinna zostac zablokowana przez zaczep/blokade. Problem tkwi w tym, ze z jakiegos powodu tak sie nie dzieje. Koncowka z widocznej komory "nie dosiega" do blokady. Nie widze sladow zlaman w magazynku, ani sladow po brakujacych czesciach, wiec nie wiem czemu tak jest. Opracowalem dwa rozwiazania problemu, nieco niestety drastyczne. Pierwsze z nich to tak wymodelowac koncowke z widocznej komory zeby dosiegala do blokady (minutka pracy pilnikiem), ale nie wiem czy wtedy bedzie to dzialalo. Wczesniej dzialalo bez rzadnych modyfikacji, wiec musi byc jakis sposob. Drugi sposob jest bardzo drastyczny, ale za to bedzie skuteczny na 100%. Nalezalo by zablokowac wlot kulek do widocznej komory i uzywac tylko tej niewidocznej. Po kazdym naladowaniu maga trzeba by, po wpieciu go do broni, wciskac ten maly przycisk na dole do odblokowywani drugiej komory. Sposob skuteczny, ale pojemnosc magazynka spada do 19-20 kulek, czyli troche malo. Tak oto wuglada moj problem. Oba moje rozwiazania wymagaja wprowadzenia trudno usuwalnych zmian w magazynku. Moze znacie jakis sposob na naprawienie tej usterki tak, aby magazynek dzialal poprawnie tak jak to mialo kiedys miejsce.

Pozdrawiam

Pulkownik

P.S. Magazynkiem w nic nie udezylem, ani go nie upuscilem. Dzialal i nagle bez nieczego przestal.

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj w moim mp5 sd3 przeprowadzilem pierwszy tuning ^^ nic wielkiego ale jednak :P i mam pytanko bo wlozylem podkladki pod sprezyne od strony tloka, i czy nie lepiej jakos wyciac w skorze otwor i nalozyc na tamto w ksztalcie krzyzyka ?? :>

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do posiadaczy MP5A3 TM. Na zdjęciach wyglada że wajcha do przeładowywaina broni jest dla osób praworęcznych, czy jest możliwość przełożenia jej na drugą stronę żeby osoba leworęczna mogła się nią posługiwać?

Link to post
Share on other sites
Ja dzisiaj w moim mp5 sd3 przeprowadzilem pierwszy tuning ^^ nic wielkiego ale jednak :P i mam pytanko bo wlozylem podkladki pod sprezyne od strony tloka, i czy nie lepiej jakos wyciac w skorze otwor i nalozyc na tamto w ksztalcie krzyzyka ?? :>

lepiej wyciac i przełożyć. Pakująć podkłądki do tłoka zwiększasz jego mase czyli mniej sie rozpędza a jest wieksze "jebut!" przy strzale :)

Link to post
Share on other sites

Podobno da sie zamontować tłumik z innej firmy (po odpowiedniej modyfikacji)..... montarz tłumika interesuje mnie dopiero po wymianie lufy na precyzyjną i raczej nie będe bawił się we własne konstrukcje (nie ten efekt wizualny) ale chętnie zobacze inne tłumiki waszej konstrukcji (może zmienie zdanie ;-) ...

Link to post
Share on other sites
własnie też jestem na zakupie tej repliki ( obecnie mam wersje SD3 )

i pytanko :

co mozna na tej szynie zamontować ??

dokładie latarke kolimator itp 8)

oraz jaka tam jest szyna montazowa

z góry dzieki za odp. :wink:

 

Szyna jest na pewno 22mm jak w każdej replice, a możesz na niej zamontować kolimator, latarke, dwójnóg, lunete, celownik laserowy, granatnik, lampki choinkowe, zdjęcie ukochanej dziewczyny, klatke dla zwierzaka lub co tylko Ci przyjdzie do głowy :wink:

Link to post
Share on other sites

Hmmm .....

 

Ciekawa sprawa..... oglądając zdjęcia i opisy tego modelu wydaje się ze za tą samą kase którą wydam na Marui (295 zł za MP5 A3) dostane model MP5 firmy UMAREX z podobnymi (według producenta) osiągami do TM ale dodatkowo:

- front-gripa

- dwie szyny mocujące (można praktycznie zamontować wszystko)

 

No i jeszcze magazynek na 140 kulek (36) i kolba którą nie bedzie trzeba malować (chowana w MP5 A3) po pół roku uzywania....

 

Coś mi tu nie pasi.....

raczej zostane przy TM.

Link to post
Share on other sites

w sumie to doradzcie sprzedaje swoją mp5cd3 firmu UHC i zamieniam na ta z umarexu własnie chodzi mi o ta szyne, a co do osiagów to jesli beda zbliżone do tej z UHC to będzie wery najs

ogólnie bedzie raczej uzywana do taktyki niż ASG

jednak dziekuje za powyzsze odpowiedzi !!! 8) :wink:

Link to post
Share on other sites

Ponawiam moje zapytanie o rozwiazanie problemu z magazynkiem (szczegóły parę postów wyżej). Sprawa jest BARDZO PILNA. Dzięki za jakiekowlwiek odpowiedzi. Pomocne byly by też jakieś fotki wnętrza poprwanie działającego maga.

Pozdrawiam

Pułkownik

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...