Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokaż swój sprzęt


Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja przeglądając zdjęcia Choisena jeszcze raz powiem tak,przede wszystkim spodnie do wymiany,pokrowiec na hełmie powinien być,no i HKV brakuję na Gietce szkoda ;)

 

 

Też zastanawiała mnie fotka twoja kiedyś jak przeglądałem, S95 na Mehlerze?Nie, nie pasuje moim zdaniem :-P I w ogóle jakoś tak razi w oczy...

 

 

Poza tym chyba cały mundur i kilka pokrowców przydało by się u Ciebie odświeżyć.

 

 

Pozdr

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem dać fotki z Akcji naszej Ekipy SPW ponieważ uznałem,że zaczyna w nich być fajny klimat ;) Wiadomo mamy Bolle x800 ze względu na Airsoft,jeszcze stare Semy 52A i jeszcze kilka szczegółów by się znalazło.Proszę komentować pomoże nam to do doskonalenia się w szczegółach na przyszłość.

 

http://img401.imageshack.us/i/20090726038.jpg/

 

http://img401.imageshack.us/i/20090726017.jpg/

 

http://img40.imageshack.us/i/p1180716.jpg/

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

I czy przypadkiem to G3 z tyłu nie ma drewnianych okładzin?

 

 

Tak zgadza się Kolega Chaos włożył bardzo dużo pracy w swoje G3,poprawił wiele szczegółów i dopieścił drewno bejcą przed założeniem.Ważne,że mu się podoba za nic nie chce jej zmieniać :-P

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Przeglądając ostatnio fotki w tym wątku zauważyłem jeden podstawowy błąd, który popełniają prawie wszyscy - sam usilnie z tym walczę. Chodzi oczywiście o... LANS. Zauważyłem, że szpanerskimi dodatkami ludzie wychodzą poza obraną konwencję, tudzież psują konwencję, którą mogliby spokojnie obrać - robią to w imię lansu. Wszystko to dzieje się na osi "zwykła" piechota <-> siły specjalne. Mówiąc jeszcze konkretniej, ludzie dodają SF-owe, drobne elementy do zestawów noszonych przez zwykłą piechotę, a ludzie robiący SF-y psują zestawy specjali elementami używanymi przez zwykłą piechotę. W pierwszym przypadku chodzi zazwyczaj o zmyślne gogle, arafatki, buty, spodnie (rozumiem, że spodnie KSK mogą się podobać ale one pasują do dość wąskiej konwencji, na pewno nie do zwykłej piechoty). W drugim przypadku niepodzielnie rządzi... Kamizelka IdZ. Dlaczego? Jeżeli kogoś stać na kamizelkę IdZ, to zazwyczaj stać go także na ciuchy noszone przez specjali i nie kręcą go zwykłe mundury. Niestety łączenie tych elementów nie jest zgodne z ideą reko (no może poza twardymi IdZ, których nikt i tak w Polsce nie nosi) - te rzeczy do siebie nie pasują. Kamizelka IdZ to kamizelka zaprojektowana dla normalnej piechoty, SF-y mają swoje kamizelki i tego się trzymajmy. Częstym błędem jest także noszenie zwyczajnego hełmu do ciuchów "KSK", podczas gdy SF-y od dawna używają wersji spadochronowych. Nie chcę nikogo wytykać palcami, ale skoro ten wątek ma służy konstruktywnej krytyce podam przykład:

 

01da2894baf415cem.jpg

 

Jak widać - spodnie i bluza SF-ów, G36K a do tego... IdZ. Ten zestaw wyglądałby o wiele lepiej gdyby użyć zwyczajnego munduru (koniecznie z gumkami na końcach nogawek!) a G36K zamienić na zwykłe G36 z HKV i SEF-em. Oczywiście należałoby wywalić arafatkę.

 

Gdyby pójść w drugą stronę na wspomnianej osi, to kamizelkę należałoby zamienić na Heim-a lub użyć jakiegoś chesta, buty zamienić na jakieś markowe trekkingi, bluzę najlepiej zastąpić smock-iem a hełm jakimś kapeluszem tudzież wełnianą dokerką. G wymagałoby przy tym kilku drobnych zmian, ale to też nie problem.

 

Tak, że podsumowując proponuję każdemu zadanie sobie pytania - czy chęć używania fajnego lub idąc w drugą stronę, łatwiejszego w zdobyciu sprzętu, nie przeważa momentami nad konwencją? Jak sądzicie?

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Tak, że podsumowując proponuję każdemu zadanie sobie pytania - czy chęć używania fajnego lub idąc w drugą stronę, łatwiejszego w zdobyciu sprzętu, nie przeważa momentami nad konwencją? Jak sądzicie?

 

Popieram w całej rozciągłości twojego posta :)

 

Do tego dodam moim zdaniem błędy rekonstrukcji oparte na pojedynczych unikatowych fotkach patentów, które nie są normą, a nagminnie są stosowane przez rodzimych rekonstruktorów :)

 

Tylko że Roninie umieszczając te zdjęcia mamy ogromną ochotę pokazać się. Polansować na forum. To nie są zdjęcia idealnej rekonstrukcji - lub inaczej, rzadko rekonstrukcji. Zazwyczaj chodzi o pokazanie się, pokazanie, że jest się posiadaczem np Mehlera, Schubertha i przymyka się oko na to, że oprócz tego Schubertha do rekonstrukcji brakuje wielu, wielu elementów. Przypominam, że wątek nazywa się "Pokaż swój sprzęt", który całkiem niedawno ewoluował do miana rekonstrukcji (wraz z przeniesieniem forum). Może warto byłoby podzielić ten wątek na dwa, lub rozpocząć nowy, pod tytułem "Pokaż swoje reko!", gdzie można by wrzucić swoją fotkę, która czeka na ocenę pod względem rekonstrukcyjnym. Tam ewentualnie można by nawet wklejać zdjęcia na podstawie którego opierasz tą konkretną rekoscenkę itp.

 

Osobiście na ten przykład w chwili obecnej mam dwa opory, przed wrzuceniem fotek:

- brak munduru do reko (mam obszycie grupy asg);

- problem z G36A2 i granatnikiem. Do splitza i S95 nie pasuje :/ (poprawcie jeśli się mylę ;) ) Pasuje do Mehlera, ale nie mam sił biegać w nim w lecie po lesie... A bez granatnika słaby lans :P

Link to post
Share on other sites

Dzięki Roninie za poradę! Z przyjemnością skorzystam. Co do repliki z powyższego zdjęcia była pożyczona i proszę się nią nie przejmować ;).

 

Pierwsze kroki mam nadzieję ku lepszemu już poczyniłem - na sprzedaż idą spodnie i bluza TacGear'a, z Niemiec jedzie schubert a z Chin części do Giety dopiero po otrzymaniu których wezmę się za nanoszenie oryginalnych oznaczeń. Docelowo moja repliką ma wyglądać następująco: eotech zamontowany na chwycie transportowym, granatnik, ładownica na magazynek zamontowana na kolbie - mam nadzieję, że nie będzie się ona kłóciła z ideą rekonstrukcji. Co do munduru to posiadam mundur podstawowy wymaga on tylko obszycia.

 

Dzięki jeszcze raz!

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu, ciesze się że mogę pomóc i wpłynąć na rozwój polskiej "sceny" reko BW (która w porównaniu do np. czeskiej jest dość daleko w tyle)...

 

Co do konfiguracji G36 to Eotech nie będzie raczej pasował - jak zwykła piechota to tylko długie G z HKV lub Z-pointem (czyli G36A1 lub G36A2). Eotech-y montuje się na G36KA2 lub wersjach dla KSK z metalowym gripem.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Całkowicie Ciebie Rozumiem Ronin ;)

 

 

Dążymy do jak najściślejszego Reko.I wiadomo wszystko trwa bardzo powoli ale ''kontraktowo'' z naszej strony.Wspominająć nieszczęsne gogle,trudno nie mieć w nich zdjęcia w zasadzie nasza Ekipa spotyka się tylko na Akcjach Airsoftowych trudno zbieramy ekipę poprzez rozrzucenie nas po Południowej Wielkopolsce i tylko wtedy ktoś nam trzaśnie kilka fotek i z nich wyłapujemy najlepsze.Choć nie ukrywam,że kiedyś będzie trzeba spotkać się typowo na luzie i porobić sobie zdjęcia bez gogli i innych dziwactw przydatnych/wymaganych w Airsofcie.

 

 

Wracając do dodatków takich jak pokrowce na granaty,podkładki pod szelki i pas czy dodatkowe pokrowce na magi...Czy aby lans?Nie do końca,mnie typowo do Airsoftu się bardzo przydawają te dodatki.

 

Choć dla dobra Reokonstrukcji i dobrych zdjęć będę starał się zdejmować owe dodatki.

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

-buty desanty,

-nogawki w butach,

-kolega z G3 jakoś dziwnie nosi zapięty pas,

-łuczek "Germany" naszyłbym nad flagą (no chyba, że na naramienniku nie dało się inaczej ;-) ),

 

To tyle, ale jeśli miałbym się czepiać szczegółów, to nie pasowałby mi jeden hełm ;-)

 

PS. Fajna miejscówka.

Link to post
Share on other sites

-łuczek "Germany" naszyłbym nad flagą (no chyba, że na naramienniku nie dało się inaczej ;-) )

 

O ile mi wiadomo to małe łuczki rzeczywiście nosi się "nad flagami" to duże łuczki naszywa się pod flagami tak jak na zdjęciu które zamieścił Danyboy. Ale mogę mieć nieprawidłowe informacje...

 

Odnośnie fotek:

Jeśli chodzi o desanty i brak gumek w spodniach - cały czas walczę z tym w drużynie i chyba jesteśmy na dobrej drodze ;-)

Do hełmów można także się przyczepić bowiem tylko jeden Schuberth tam jest, drugi to austriacki Gallet a trzeci to plastikowy Fritz :-F

A pas kolega zaczepił tak dziwnie, bo zepsuł mocowanie na kolbie od swojego G3. XD

 

W każdym razie dziękuję za konstruktywną krytykę, przekażę reszcie ludzi i postaramy się lepiej następnym razem ^^

Link to post
Share on other sites

Pisząc o tym pasie miałem na myśli ten od oporządzenia :lol: ,no ale rozumiem, że to przez ciężar całego sprzętu.

http://img40.imageshack.us/img40/8439/imgp6608.jpg

 

Ja myślę, że największym problemem jest długość pasa. Powinien być on o około 10-20 cm krótszy. Przez to zachodzi na siebie. Dodatkowo powinien on być mocno ściśnięty, żeby wyraźnie opinał Splitza. Wtedy nic się zsuwać nie powinno.

 

Z długością pasa jeszcze jest taki problem, że jeśli kolega postanowi zdjąć Splitza to tym pasem się owinie dwukrotnie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...