Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16, SPR, SR25 ACM


Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś pewnie skonfrontuje opowieści o SR25 ze skrzeczącą rzeczywistością. Oglądałem już SR25 od Krakmana, jako baza wyjściowa wygląda imponująco.

 

Taka mała dygresja o lufach stock... może miałem szczęście ale spr ze stockwą lufa śmiga mi wzorowo... wzorowo też pracują zębatki BOYI (spr). Tyle że lufa z SPR to jedyny wyjątek na temat luf stock. Dygresja druga... silnik od SR i ogólnie wzmocnione silniki tzw PJ, są naprawdę bardzo wydajne, porównywalne z ICS Turbo3000, mam i PJ i ICS. Silniczek ciągnie na baterii 8,6v 1100mAh sprężynę M140 (MadOnion). To że ciągnie nie znaczy że takiej baterii używam ale chciałem sprawdzić i to jest możliwe. Silniki CA i inne nie wzmocnione miały poważny problem z ta sprężyną, naciągały dopiero po poważnym wzmocnieniu baterii tak od 2100mAh. Używałem do testów baterii Intelecta, Sanio, Firefoxa i Cymy. Najlepiej wypadły baterie Sanio i Firefox.

Link to post
Share on other sites

Doszła...

Problem Nr1.

Konstrukcja body gwarantuje kłopoty, zwłaszcza przy pierwszym potknięciu.

Moja już przyszła na zawiasach i po obejrzeniu tematu doszedłem do wniosku że nie będę jej odsyłał, i tak pęknie wcześniej czy później. Już jest naprawiona i sztywna jak...

Karabin bardzo mi się podoba, wykonanie jak dla mnie super. Co do strzelania po stocku cudów nie oczekiwałem i się nie zawiodłem. Wymiana gumki powinna rozwiązać problem powtarzalności. Szczelność i moc są zadowalające, martwi mnie bateria ale jak na karabin snajperski na razie musi wystarczyć.

 

Ogólnie karabin godny polecenia jednak problem body wymaga rozwiązania. Wymiana na markowe body... podwoi wartość karabinu, sposobem "domowym" można to wyeliminować.

Link to post
Share on other sites

To ja się pogubiłem...

Mówisz w końcu o spr czy sr25? bo to dwa różne karabiny a ja się pogubiłem...

 

Jeżeli o spr to:

Stockowa lufa to precka 6,04 (jak pisałem kilka postów wczesniej ktos to mierzył czyms bardzo dokładnym)

 

A o sr25 się nie wypowiadam bo nie macałem...

Mogę jednak dać opinię dla tych którzy chcą go tuningować w gb:

Tak niestety to prawda... nie mam dobrej wiadomosci dla tych os. gdyż body jest "dziwne" i gb ma jakies odchyły z tego co mówił gunfire.pl chciałem go tuningować ale sie nie udało tak jak chciałem... Otóż częsci nie są do końca kompatybilne.

Dokładniej cylinder oraz głowica cylindra co za tym idzie? otóż np. dysza i kilka innych częsci. jeżeli tuning to:

Wymiana body, wraz z caałym gb. inaczej możemy się pożegnać z szczelniutką w 100% głowicą cylindra.

A do tego dochodzi problem z odkręceniem przedniego chwytu tzn. dokładniej z odkręceniem przedniej częsci od body czyli piersceń (słyszałem że potrzebny do tego jest kis klucz)

 

Tafi czy mógł bys sprecyzować swoją wypowiedź?

Mówcie cos o tych sr25 bo chce to kupic i wstawić ten pancerny gb od sr25 special edition G&P :twisted:

 

Przepraszam za dziwn post ale pisany na szybko :-F

Link to post
Share on other sites

W temacie są wymienione trzy modele... M16, SPR (Mk12) i SR-25.

 

Problem z SR-25 to wytrzymałość pewnych elementów. Dokładnie chodzi o mocowanie górnej części body do dolnej, z przodu jest ok ale z tyłu cały ciężar trzyma się tylko na kilku milimetrowym pasku znalu. Ten element jeżeli korpus jest ze stali wytrzyma ale ze znalu już nie za bardzo. Skutkiem są body jak zawiasy, można to dość łatwo naprawić. Potrzebna jest wiertarka, wiertło 2mm i trochę drutu stalowego. Robimy zaczep podobny do tego z eMek CA w najgrubszym miejscu górnego body. Mi zajęło to ok 30min plus rozwalone wiertło (spadło razem z wiertarką). Ułamany element przykleiłem a szpilki mocno trzymają górna część.

 

Pozostawienie tego elementu bez modyfikacji wcześniej czy później zakończy się awarią.

 

Co do pozostałych elementów to pozostawiam bez zmian, moc mi wystarcza więc nie będę profilaktycznie zmieniał. Może jedynie zespół lufy wewnętrznej kiedyś wymienię.

Link to post
Share on other sites

Czyli nie będzie problemów z wstawieniem tak długiel lufy :D Fajnie:D

Jest ktos może chętny na kupno całego przedniego chwytu tłumik itd...? Po prostu cała przednia częsć z tego karabinu :) bo chciałbym wstawić konwersję za którą szaleje dusza ma :)

Link to post
Share on other sites

Czyli nie będzie problemów z wstawieniem tak długiel lufy :D Fajnie:D

Jest ktos może chętny na kupno całego przedniego chwytu tłumik itd...? Po prostu cała przednia częsć z tego karabinu :) bo chciałbym wstawić konwersję za którą szaleje dusza ma :)

 

A cóż to tak cię kręci?

Link to post
Share on other sites

Dziś byłem w krakmanie po m16a4 z ABS'owym body... no i zarąbisty sprzęt na chronometrze pokazywał mi czasami ponad 410 fps, ale na jakich kulkach to już nie wiem, ABS wygląda dość porządnie ale farba schodzi, a najlepszy jest ciężar prawie 4kg:D naprawdę się go czuje w rękach:D

Link to post
Share on other sites

...ABS wygląda dość porządnie ale farba schodzi, a najlepszy jest ciężar prawie 4kg:D naprawdę się go czuje w rękach:D

 

Obym się mylił ale przy takiej wadze repliki nie wróżę długiego żywota. Jak będziesz uważał to i owszem ale wystarczy chwila zapomnienia i mamy M4 składak.

 

 

Feder chyba już cię rozumem ;)

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

bla bla bla

Feder chyba już cię rozumem ;)

 

Tafi... jakim cudem? osiągnęłeś niemożliwego? żaden rozum nie jest na tyle pojętny by mnie ogarnąć xD

A co dokładniej zrozumiałeś? jak coś to na pw daj żeby nie robić offtopa..

 

No panie i panowie... ruszcie ten temat w szczególności sr25 od acm i pj25 od krakmana

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś morze dlaczego PJ16 jest takie głośne w porównaniu do innych chinczyków.Wiem że jest tam mocna sprężyna czy wymiana na firmową wyciszy broń.

 

Tak ogulnie wystrzeliłem jakies 8k kulek i nic sie nie dzieje.Troszke farba zeszła z selektora i okolic maga ale się ty nie przejmyje.Replika godna polecenia.Była porównywana z SR16 A2 i m15a2 od CA.Zdecydowanie wygrał chinczyk.Dodam ze dołozyłem na starcie nową gumke HU

Edited by Master
Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie, ponieważ już sie trochę pogubiłem i nie wiem czy dobrze mi sie wydaje ale mało osób pisze tu o SR25 ACM z gunfire.pl...a mam go zamiar kupic, i może ktoś by opisał swoje odczucia po zakupie tego guna;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...