Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 SpecnaArms od Gunfire ?


Recommended Posts

Jedyne co jest dobre w tej replice to tłok,prowadnica,zębatki reszta to kompletna klapa głowica tłoka plastik, uszczelka na nim do bani :/ głowica cylindra i cylinder też do bani(zerowa szczelność) ... jeśli ktoś chce to kupować to niech kupi odrazu Bore Up i dobrą sprężyne (m120/m130) lub M249 P&J który jeśli chodzi o osiągi wypada dużo lepiej niż SA ... Ogólnie zawiodłem się ... :( Ale to moje zdanie, może dostałem jakąś lipną replike ... ale niech wypowiedzą się inni bo jestem ciekaw czy tylko u mnie tak jest.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cienizna kiedyś miałem s-system PJ i w środku było praktycznie to samo. Tłok jeszcze w miarę daje rade ale głowica cylindra i dysza to pierwsze co trzeba wymienić, a na głowicy tłoka przynajmniej uszczelka.

 

BTW. Nie wiem jakim cudem ale jak miałem m249 PJ to wcisnąłem do niej gumkę guardera wraz z dystanserem bez ŻADNYCH modifikacji komory hopa czy gumki. Podkręcało aż miło :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

hmm to jakaś magia musi być że przy nieszczelnym tłoku itp. tak ładnie śmiga bo mam mk.II i tylko dystanser zrobiłem inny (z kawałka wkładu do długopisu ) a zasięg jest bardzo fajny ,więc czy wymiana tych części jeszcze zwiększy moc/celność?

 

Co do gumek HU to założyłem gumkę od GFC i w dziurce przez która, wchodzi kulka do komory było widać "kołnierzyk".Przeszkadzał on przy podawaniu kulek dlatego zamontowałem z powrotem stockowę i hula aż miło ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kumpel nabył Swinke w wersji PARA.

Nabył ją niedawno, a że oczywiście nie obyło sie bez drobnych usterek mogłem położyć na niej swoje łapki.

 

Opisywany jest 100% stock kupiony na gunfire.pl

 

Wykonanie zewnętrzne jest całkiem niezłe, dużo luzów które likwidowałem imbusikiem.

Denerwującym akcentem jest logo Specna Arms na pokrywie, ale jak zapewnił właściciel za długo to ono tam nie zostanie 8) .

 

Na chrono replika wypluła 395-405 fps co jest bardzo ładnym wynikiem jak na tego typu broń szczególnie w stockowej konfiguracji.

 

th_30337_S5001244_122_677lo.JPG

 

Zdjęcia:

th_30366_S5001245_122_672lo.JPG

 

th_30379_S5001246_122_550lo.JPG

 

 

Co do korpusu to główny korpus to tłoczona stal.

Pokrywa zamkowa, Lufa zewnętrzna i różne pierdółki są ze ZnAl-u .

Dwójnóg jest Stalowy.

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko jak bym chciał kupować bore up to najlepiej z jakiej firmy i w ogóle do jakiej giwery bo do M249 BU nie widziałem.

bardzo przydatne były by jakieś linki.

I chciałbym się jeszcze zapytać posiadaczy czy u nich tez tak lata raczka transportowa?

 

PS wyminiłęm gumke na czarną systemy i dystanser na wkład i pięknie śmiga :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

tak latanie rączki transportowej jest normalne ale przynajmniej się nie urwie jak to bywało w replikach CA ;)

 

co do użytkowania to mój warchlaczek wypluł w stockowej konfiguracji 20k kulek i nic mu się nie dzieje ;)a nie był traktowany ulgowo ,jedyne co wymieniałem to dystanser tak jak pisałem parę postów wcześniej

 

jedyne co przykuło moją uwagę to piny od kolby, które czasem się wysuwają :/ ale nie na tyle żeby kolba odpadła tyle że jeden już się lekko odgiął

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wprawdzie nie posiadam tej repliki ale chcialem się wypowiedzieć odnośnie szczelności. O ile się nie myle to tam jest kierunkowa głowica tłoka więc kompresje należy testować szybko ruszając tłokiem. Powietrze wchodzi wtedy w dziurki w głowicy i ładnie rozpycha uszczelką i układ staje się szczelny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

kulek z niego wysypałem tyle że już sam nie pamiętam ile tych tysiączków było mam pełnego stock'a z wymienionym dystanserem na kawałek wkładu z długopisu i jak na razie żadnych awari sprzętowych ,jedynie piny w kolbie od czasu do czasu się trochę wysuwają (wersja mkII) raz to przeoczyłem i się jeden wygiął ale nie było problemów żeby go odgiąć z powrotem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...